Setari Cookie-uri

m-am fript pe frunte cu ceara

m-am fript pe frunte cu ceara ... ea frigea si nu mi-am dat seama ... v-a rog zicetimi si mie ceva cu ce sa ma dau ca sa-mi treaca semnul ... unguente ceva
healthy010601
Postat pe 28 Decembrie 2009 16:59
e f bun unguentul de la baneocin, e in jur de 4 lei, eu lam folosit pt ca mam fript la gratarul sobei si nu mi-a ramas niciun semn sau crema de galbenele.spewr sa ti fie de folos
kudika_bibi
Postat pe 30 Decembrie 2009 15:51
sa iti ungi cicaricea cu biter suedez, in fiecare seara macar o luna
, sau gelul de aloe vera e bun, dar gel gel, nu produse pe baza de gel.
corneliamorar
Postat pe 13 Ianuarie 2010 11:17
draga mea, cand am avut fetita de 2 ani s-a ars f tare si repede am turnat pe ea miere de albine si am spalat-o cu musetel ceai concentrat. s-a vindecat surprinzator de bine si fara urme. iti doresc sanatate. deasemenea stiu ca si unguentul de galbenele este miraculos dar cel facut in casa
doinel57
Postat pe 21 Ianuarie 2010 16:18
De la: doinel57, la data 2010-01-21 16:18:47draga mea, cand am avut fetita de 2 ani s-a ars f tare si repede am turnat pe ea miere de albine si am spalat-o cu musetel ceai concentrat. s-a vindecat surprinzator de bine si fara urme. iti doresc sanatate. deasemenea stiu ca si unguentul de galbenele este miraculos dar cel facut in casa


Ai putea sa-mi spui te rog cum se face unguentul de galbenele in casa?
Eu eram adepta lui, pentru buze crapate, dupa epilat, pentru arsuri usoare etc.... dar in ultima vreme tot ce-am cumparat parca e apa de ploaie, cred ca e doar vaselina cu ceva colorant....
Multumesc anticipat!
ciocotoff
Postat pe 21 Ianuarie 2010 20:48
La fel de bun este si cutadenul se caseste in farmacie si nu e scump se poate folosi si la cicatrici lasate de cosuri ,dar cea mai buna ma constatat ca este argila la fel se gaseste in farmacie ,fica mea sa ars foarte tare cu ulei incins si cicatricile au disparut cu comprese cu argila ,incearca .I-ti doresc sa te vindeci.
dya_fast
Postat pe 19 Martie 2010 08:55
in caz de arsuri ale de gradul 1-2, unge imediat locul cu albuº de ou in mod repetat. nu vei ,ai avea nici o urma. adica , atunci cand se usuca pelicula de albus, o îndepãrtezi cu apã ºi dai din nou. E posibil sa te ajute ºi acum , deºi a trecut un timp de la momentul producerii arsurii.
ca unguent iti recomand REVIKEN (aprox 4 lei)
Grantez pt ambele metode.
Samatate !
ionelakiri
Postat pe 19 Martie 2010 09:08
Am si eu o intrebare:ce cautai cu ceara pe frunte?!:)
In fine, nu mai conteaza: ia de pe net nr. de tel de la cabinetul Juliette Armand, dar in Bucuresti (www.peel.ro). Din ce oras esti?Rezolva repede(sapt asta pana nu da soarele cu UV! - din aprilie...ai incurcat-o:D, se va pata daca nu aii rezolvat pana atunci.
sanatate
alf66
Postat pe 19 Martie 2010 09:20
EXISTA O PUDRA F. BUNA CARE SE NUMESTE DETOXAMIN.COSTA 20E.
DACA DORESTI, TI-O TRIMIT CU PLATA RAMBURS.DA-MI NUMELE SI ADRESA TA LA migona56@yahoo.com.Tel:0721-204343.Eventual spune-mi din ce oras esti, ca sa te indrum cat mai aproape de locul in care poti gasi.In cateva zile iti vei rezolva problema.

Ecaterina
migona56
Postat pe 19 Martie 2010 09:29
eu vindec foarte bine orice arsura sau rana cu tamponari cu bitter peste care aplic unguent de galbenele - cel facut de fares imi place...
dianeet
Postat pe 19 Martie 2010 10:39
Cel mai bun remediu in cazul unei arsuri este detergentul de vase(Pur sau altul).Nu ramane nici un semn si suferinta e minora.Am folosit de nenumarate ori.Sotul meu a luat foc la fata,dintr-o imprudenta.Leacul a fost detergentul de vase.
healthy001333
Postat pe 19 Martie 2010 17:18
Bioxiteracor este un spray care ajuta si la cicatrizare Se gasdeste in farmacii
healthy011414
Postat pe 19 Martie 2010 20:01
foloseste unguent cu galbenele si un spray Bioxiteracor (cred ca acum se numeste altfel)
Jaqueline_healthy
Postat pe 19 Martie 2010 20:14
Fostul Bioxiteracor acum se cheama OXIMED.Ebun si la arsurile solare.
deneb
Postat pe 19 Martie 2010 20:53
si la rani, zgarieturi



eleain
Postat pe 19 Martie 2010 21:11
Te duci la plafar si iei DERMOGENT pe care trebuie sa il ai casa .
Si tot la plafar este o crema special ptr cicatrizari si nu lasa urme ,intrebi si iti va recomanda,mi se pare ca unguentul cu galbenele sau tataneasa.
Sanatate.
kudika125698
Postat pe 19 Martie 2010 21:44
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 19 Martie 2010 23:10
Salut ! Si eu am trecut printr-o experienta de asta cu ceara fierbinte de la o lumanarica aromata , pe care o tineam pe frigider la intrare , ma grabeam sa plec si am suflat tare sa o sting .... mi-au sarit vreo trei picaturi pe gat de am vazut stele verzi cateva momente ....f f urat ! Recomand DERMATROFIN UNG. cu extracte de Calendula Officinalis ,produs marca IRCON , reface tesuturile fara cicatrice , arsuri de gr.I ,II ,III , plagi post operatorii , eritem etc .
Sanatate !
MARWAN
Postat pe 20 Martie 2010 10:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratament cancer - vindecarea cancerului mamar 12 De la: Ortopedie2009 17 Iulie 2013 00:47
Vergeturile 22 De la: cami_goanga10 11 Iulie 2012 16:37
Cum transform un machiaj de zi in unul de seara? 7 De la: ilumax_76 20 Ianuarie 2012 19:30
180 Another You , Salon infrumusetare Timisoata 1 De la: healthy013095 22 Februarie 2010 20:27
nu stiu ce sa mai fac...... 21 De la: office_salinasusesi_ro 9 Martie 2010 17:43