Setari Cookie-uri

HELPPP-sfaturi privind taratmentul cearcanelor cu acid hialuronic

Buna ! Vreau sa stiu si eu daca este cineva pe forum care si-a rezolvat problema cearcanelor sia pungilor de sub ochi cu acid hialuronic . Am fost la doctor si mi-a zis k s epot rezolva imediat cu acid hialuronic , insa am citit pe net , nu de la noi din tara , cateva opinii ale unor femei care si-au facut cearcanele si au avut reactii adverse urate) granuloame in locul unde s-au facut intzepaturile_ , bine nu erau multe care au avut reactii adverse , erau si multe care au fost ater multumite . Acum insa nu stiu ce sa fac , mi-e frica sa nu fie ami rau dupa . De aceea astept pareri , ale fetelor care si-au facut , cat le-a tinut , adik dupa cat timp s-a resorbit substanta . va multumesc
kudika066702
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:21
poti sa iei capsule de acid hialuronic....daca vrei vorbim
little_star
Postat pe 21 Ianuarie 2010 08:16
Buna. Uite un produs natural care a fost conceput contra cearcanelor, ridurilor din jurul ochilor:

TePoema™ Restorative Eye Essence
(Cremã pentru îngrijirea ochilor)

TePoema™ Restorative Eye Essence (Cremã pentru îngrijirea ochilor). Produsele TePoemä™ din noni sunt bazate pe tradiþii tahitiene la probleme individuale ale tenului ºi restabilesc frumuseþea naturalã a acestuia. Acest balsam uºor netezeºte ºi împrospãteazã tenul din jurul ochilor. În cazul folosirii sistematice, acesta ajutã la dispãriþia cearcanelor, ridurilor fine ºi la prevenirea apariþiei altor riduri. Conþine atât noni juice, extract ºi zeamã de frunze noni, cât ºi ulei de seminþe de macadamia, kukui ºi moringa, iar bambusul, mazãrea ºi glucozamina ajutã la netezirea eficientã a ridurilor. Se aplicã un pic de balsam din jurul ochilor, înainte de hidratare.
colnago
Postat pe 21 Ianuarie 2010 09:03
Buna!
Referitor la crema imi poti spune unde gasesc o astfel de crema? Imi poti scrie te rog pe natalia_neamtu@yahoo.com. Mersi mult.
Natalia
nnatalia
Postat pe 21 Ianuarie 2010 09:22
Bine, iti trimit un e-mail in legatura cu crema
colnago
Postat pe 21 Ianuarie 2010 09:28
daca nu e secret, ai putea sa ne spui aici cum se poate achizitiona, sunt sigura ca multe dintre noi doresc sa stie :)
andrea_k
Postat pe 21 Ianuarie 2010 09:32
Buna!
Am citit despre crema cu noni pentru cearcane si sunt interesata s-o achizitionez. Ce firma o produce si cat costa?Poti sa-mi dai detalii pe tinaflob27@yahoo.com.
Multumesc anticipat!
tinaflob27
Postat pe 21 Ianuarie 2010 09:40
Buna dimineata
Sunt interesata de setul de ingrijire TePoema. De unde pot sa cumpar?
Multumesc mult.
nucupetre@gmail.com
nucu
Postat pe 21 Ianuarie 2010 09:45
Crema este produsul firmei Tahitian Noni International, se poate procura de la reprezentantii firmei, prin posta sau curierat rapid. Pretul de baza este in jur de 54 Ron si ajunge pentru cca. 2 luni de zile
Alte produse pe baza de noni puteti vedea pe www.shopnoni.info/ro . Daca doriti crema sau alte pruduse cosmetice, sa ma contactati pe fazakas.zoltan@yahoo.com sa va ajut sa procurati la pret de baza, fara adaos comercial
colnago
Postat pe 21 Ianuarie 2010 09:47
buna!
si eu doresc aceasta crema
adresa ionelia_olteanu@yahoo.com
multumesc anticipat!
olteanuionelia
Postat pe 21 Ianuarie 2010 09:58
Am vazut ca te intereseaza produse care sa te ajute sa scapi de cearcane.Am sa-ti las adresa mea si ma poti contacta pentru detalii.Eu mi-am rezolvat aceasta problema cu succes. mihaela_dobre1962@yahoo.com
O zi buna in continuare, Mihaela
mihaela1962
Postat pe 21 Ianuarie 2010 10:03
Sotia mea foloseste aceasta crema, e foarte multumita
colnago
Postat pe 21 Ianuarie 2010 10:07
De la: nucupetre, la data 2010-01-21 09:45:16Buna dimineata
Sunt interesata de setul de ingrijire TePoema. De unde pot sa cumpar?
Multumesc mult.
nucupetre@gmail.com

V-am trimis un e-mail cu informatii si pentru Dv.
colnago
Postat pe 21 Ianuarie 2010 10:11
Ma intereseaza sa achizitionez aceasta crema contra cearcanelor. Ce firma o produce,cat costa si cum poate fi procurata?
Va rog sa-mi trimiteti detalii pe adresa costache_gabriela59@yahoo.com.
Va multumesc anticipat!
healthy007264
Postat pe 21 Ianuarie 2010 10:36
eu folosesc o crema speciala cu acid hialuronic,fffffffff gras,le estompeaza cat de cat,dar nu pentru totodeauna.
Daca te dai dimineata cu aceast crema( 2 picaturi/ toata fata) seara inca mai simti tenul gras.Ea in sine este foarte buna,daca suportati acest lucru si daca sunteti dispuse sa dati 150 ron pe un flacom care te tine cam 3 luni/zi de zi
MANU_ARGENTINA2000
Postat pe 21 Ianuarie 2010 11:05
De la: MANU_ARGENTINA2000, la data 2010-01-21 11:05:00eu folosesc o crema speciala cu acid hialuronic,fffffffff gras,le estompeaza cat de cat,dar nu pentru totodeauna.
Daca te dai dimineata cu aceast crema( 2 picaturi/ toata fata) seara inca mai simti tenul gras.Ea in sine este foarte buna,daca suportati acest lucru si daca sunteti dispuse sa dati 150 ron pe un flacom care te tine cam 3 luni/zi de zi
magdalena_oprescu_anrs_ro
Postat pe 21 Ianuarie 2010 12:58
V-am trimis si pentru Dv un e-mail
colnago
Postat pe 21 Ianuarie 2010 13:51
In locul tratamentelor chirurgicale invazive cu acid hialuronic, se poate incerca gama de produse de la firma nemteasca LR International, foarte apreciate si cu larga raspandire in spatiul comunitar.
Pentru detalii ma puteti contacta la email ioana_ponetti@yahoo.com
011_ioana
Postat pe 21 Ianuarie 2010 14:03
Eu am o problema cu cearcanele ereditara, zona din jurul ochilor este mai inchisa la culoare si mai adancita, chiar daca sunt odihnica manac sanatos si am un program de vata echilibrat tot nu scap de ele...spun ca e ereditara pt ca mi-au aparut prin clasa a 6-a si mama mea are si ea.
Am incercat f multe creme si nimik nu a dat rezultate, credeti ca as putea sa apelez la acidul hialuronic? poate sa imi spuna cineva daca a facut asta si cum e eventual si cat costa?. multumesc

daca nu se poate da raspunsul pe forum va rog raspundeti la lulea_loredana@yahoo.com
ellyssa
Postat pe 21 Ianuarie 2010 14:25
Sunt interesata de setul de ingrijire TePoema. De unde pot sa cumpar?
Multumesc mult.adresa mea este kilinerikaa@yahoo.com
kudika105818
Postat pe 21 Ianuarie 2010 14:39
De la: healthy008403, la data 2010-01-21 14:39:43Sunt interesata de setul de ingrijire TePoema. De unde pot sa cumpar?
Multumesc mult.adresa mea este kilinerikaa@yahoo.com

Va trimit si pentru Dv. informatii in e-mail
colnago
Postat pe 21 Ianuarie 2010 14:42
As dori si eu cateva preturi si informatii despre produsele de pe site. Adresa mea: alimonica13@yahoo.com. Multumesc.
alimonica13
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:19
Buna,scriu pt prima data,dar citesc de mult toate discutiile pe forum.
Multe chestii mi se par interesante.Va pot da un remediu pt cearcane foarte usor de folosit ,ieftin si cu rezultate garantate.
La orice farmacie sau magazin naturist gasiti ulei de catina (picaturi,nu capsule).
La adulti se iau de 2 ori pe zi cate 20 de picaturi.Pt a nu va fi greata de la ulei,puneti picaturile pe putina paine.E foarte bun pt imunitate,si o sa vedeti si diminuarea cearcanelor in 2-3 saptamani.Mult succes
erdos23
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:37
Cel mai ieftin si bun remediu contra pungilor de sub ochi este...cartoful. Taiati doua felii de cartof si tineti-le pe ochi cca.15 min.in fiecare zi.
Pe langa faptul ca dispar pungile de sub ochi,pleoapele vor capata o stralucire deosebita,luminoasa.

amrita1010
Postat pe 22 Ianuarie 2010 12:47
Buna , eu am postat acest subiect pe forum , intre timp mi-am facut cearcanele cu acid hialuronic si sunt extrem de incantata, eu nu aveam asa problme mari , nu aveam cearcanele negre , se pierduse doar putin din grasimea din jurul ochilor si se formasera mici " gauri" daca le pot spune asa , in jurul orchilor . Totul este minunat acum . Asa ca incearca cu incredere . Alege un doctor bun .
Iar despre cei care recomanda diverse leacuri babesti , creme miraculoase si altele , as vrea sa-i rog sa-si puna poze cu " inainte si dupa " folosirea " miraculoaselor creme , pentru ca eu sunt foarte reticenta , nu cred DELOC in creme . Odata aparute , clar nu mai dispar , iar folosirea cremelor poate doar sa hidrateze zona si poate sa incetineasac procesul de agravare al lor . Asa ca ...astept poze sa vad ce " minuni" au facut "miraculoasele " creme.
Si eu folosesc crema de ochi , e normal , dar asta nu inseamna k pungile de sub ochi dispar cu ele. Fiti realisti , procesul de imbatranire nu iarta pe nimeni , indiferent de ce crema folosesti , poate ..doar il incetinesc. Bafta , daca ai nevoie de informatii mai multe , astept mesaje de la tine.
kudika066702
Postat pe 22 Ianuarie 2010 18:05
De la: colnago, la data 2010-01-21 09:03:19Buna. Uite un produs natural care a fost conceput contra cearcanelor, ridurilor din jurul ochilor:

TePoema™ Restorative Eye Essence
(Cremã pentru îngrijirea ochilor)

TePoema™ Restorative Eye Essence (Cremã pentru îngrijirea ochilor). Produsele TePoemä™ din noni sunt bazate pe tradiþii tahitiene la probleme individuale ale tenului ºi restabilesc frumuseþea naturalã a acestuia. Acest balsam uºor netezeºte ºi împrospãteazã tenul din jurul ochilor. În cazul folosirii sistematice, acesta ajutã la dispãriþia cearcanelor, ridurilor fine ºi la prevenirea apariþiei altor riduri. Conþine atât noni juice, extract ºi zeamã de frunze noni, cât ºi ulei de seminþe de macadamia, kukui ºi moringa, iar bambusul, mazãrea ºi glucozamina ajutã la netezirea eficientã a ridurilor. Se aplicã un pic de balsam din jurul ochilor, înainte de hidratare.
True_BEAUTY
Postat pe 23 Ianuarie 2010 10:03
Buna !
Si pe mine ma intereseaza crema dar si alte produse ale gamei. Imi pota da , te rog , detalii pe ramona_artistry@yahoo.com ?
Cearcanele mele n u sunt accentuate insa ... vizibile . Folosesc acum caffein roll- on-ul de la Garnier si am senzatia ca-mi ususca pielea. Multumesc frumos !
True_BEAUTY
Postat pe 23 Ianuarie 2010 10:07
Va trec mai jos ingredientele cremei, dupa datele de pe ambalaj:

Aqua, Macadamia seed oil, Moringa seed oil, Kukui seed oil, Cetearyl Alcohol, Noni fruit juice, Noni seed oil, Noni leaf juice, Noni leaf extract, Pea extract, Bamboo extract, Gardenia Tahitensis Flower, Coconut oil, Glucosamine HCI, Phenoxyethanol, Boron nitride, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, Caprylyl glicol, Cetearyl glucoside, glycerin, Xantan gum, Ethoxydiglycol, Potassium sorbate, Panthenol, disodium EDTA, Steareth-20, Chlorhexidine Digluconate, N-Hydroxysuccinimide, Chrysin, Palmytoil Oligopeptide, Palmytoil tetrapeptide-7
nu contine parabeni

colnago
Postat pe 23 Ianuarie 2010 10:26
De la: colnago, la data 2010-01-21 09:47:58Crema este produsul firmei Tahitian Noni International, se poate procura de la reprezentantii firmei, prin posta sau curierat rapid. Pretul de baza este in jur de 54 Ron si ajunge pentru cca. 2 luni de zile
Alte produse pe baza de noni puteti vedea pe www.shopnoni.info/ro . Daca doriti crema sau alte pruduse cosmetice, sa ma contactati pe fazakas.zoltan@yahoo.com sa va ajut sa procurati la pret de baza, fara adaos comercial
elenauspatrascu
Postat pe 23 Ianuarie 2010 15:52
Imi cer scuze , site-ul corect este: www.shoptni.info
colnago
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hidrocortizon Acetat - Tratamente 1 De la: wasymed 23 Februarie 2010 19:28
fibroadenom? 3 De la: okyo 18 Octombrie 2009 11:56
HELPPP-sfaturi privind taratmentul cearcanelor cu acid hialuronic 37 De la: kudika066702 29 August 2016 20:09
La ce te uti prima data cand cunosti un barbat ? 55 De la: Barbie30 16 Octombrie 2010 17:17
STARE GENERALA PROASTA 8 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 11:13