Setari Cookie-uri

Mi se cojesc mainile pe perioada primaverii si a verii

Am o problema. Din luna aprilie pana in luna septembrie mi se cojesc mainile. Am fost la dermatologie si mi s-au dat diferite creme dar nu au avut efect. Cum vine toamna pielea isi revine la normal si nu mai am nici o problema. Dar acum primavara este un chin... Va rog sa ma ajutati. Sa fie oare o alergie? As vrea sa ma duc sa fac un test antialergic sa vad ce imi iese.
adrianacalin
Postat pe 2 Martie 2010 13:25
De la: adrianacalin, la data 2010-03-02 13:25:03Am o problema. Din luna aprilie pana in luna septembrie mi se cojesc mainile. Am fost la dermatologie si mi s-au dat diferite creme dar nu au avut efect. Cum vine toamna pielea isi revine la normal si nu mai am nici o problema. Dar acum primavara este un chin... Va rog sa ma ajutati. Sa fie oare o alergie? As vrea sa ma duc sa fac un test antialergic sa vad ce imi iese.


alergie, sau avitaminoza cu demineralizare, sau reactie la soare... cauza e interna, cu cremele rezolvi doar la suprafata...
camiflorea
Postat pe 22 Martie 2010 21:58
Buna,
si eu sunt de parere ca nu te pot ajuta deloc cremele pentru ca probabil ai o lipsa de vitamine sau ceva care trebuie tratat din interior. Cel mai bine ar fi sa mergi din nou la un medic dermatolog care sa-ti identificae cauza si sa-ti recomande ceva adecvat, in niciun caz creme. Poti cauta pe doctorating.ro, unde ai sa gasesti foarte multi medici. sau mai poti intreba cunostintele, insa alege cu grija un medic bun. Succes!
Monicamm85
Postat pe 11 Iunie 2010 11:39






------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 18 Iunie 2010 21:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
depresie din... dragoste 91 De la: amalia79_healthy 29 Mai 2012 09:10
colpita trichonomazica 4 De la: Yharr 8 Iulie 2011 19:12
sa fie rinichi sau ovarele 8 De la: 51160 6 Ianuarie 2010 16:53
Hidrocortizon Acetat - Tratamente 1 De la: wasymed 23 Februarie 2010 19:22
The best tratament... 15 De la: office_salinasusesi_ro 25 Februarie 2010 08:28