laptele de capra

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent laptele de capra: (4 din 3 voturi)

healthy014280 Avatarul lui healthy014280

2 mesaje

buna as vrea sa-mi spuna cineva de ce laptele de capra cand il fierb se branzeste
Fosta membra Kudika.ro
pentru ca nu e proaspat sau pastrat in conditii optime si este in fermentatie si inainte de a-l pune la fiert, chiar daca inca lichid. cel putin asa e cu laptele de vaca, dar ma gandesc ca tot lapte e si acela de capra.

Raporteaza abuz de limbaj
healthy014280 Avatarul lui healthy014280

2 mesaje

dar il iau imediat ce il mulge ,am mai intrebat o persoana care are capre si mi-a spus ca din cauza ca este f gras sa-i pun putina apa la fiert ,sau poate ca au fatat recent .Va rog daca a mai folosit cineva lapte de capra sa-mi spuna ,eu am inceput sa-i dau la baietel are 8 luni si este f ensibil pana acu iam dat milumil dar am zis sa incerc sa fie mai rezistent cu acest lapte mai am un baiat de 6 ani si la el am cautat lapte de capra sa-i dau dar nu am gasit racea f repede la plamani ...
kudika_955911 Avatarul lui kudika_955911

1 mesaj

buna ziua,ati gasit cumva raspuns la intrebarea de ce se branzeste laptele de capra cand il fierbeti?am si eu aceeasi problema.Caprele au 2 sapt de cand sunt fatate si acum tot se branzeste.Nu stiu care-i cauza.Daca stiti ceva va rog sa-mi spune-ti.Multumesc.
Titanika Avatarul lui Titanika

8915 mesaje

De la: kudika_955911, la data 2014-02-20 11:03:09buna ziua,ati gasit cumva raspuns la intrebarea de ce se branzeste laptele de capra cand il fierbeti?am si eu aceeasi problema.Caprele au 2 sapt de cand sunt fatate si acum tot se branzeste.Nu stiu care-i cauza.Daca stiti ceva va rog sa-mi spune-ti.Multumesc.

beal crud ca este mai sanatos!!!
Copilaroasa?-Da,pt ca asa vreau eu,asa imi place,asta mi-e farmecul!! Matura?-Da,atunci cand situatia o cere!! Indiferenta?-Da,atunci cand sant ranita!! Luptatoare?-Da,atunci cand am pt cine s-au pt ce sa lupt!! Visatoare?-Da,ce ar fi oamenii,fara vise!! Femeie?-DA,INTOTDEAUNA!
kudika_961586 Avatarul lui kudika_961586

1 mesaj

buna! ma intereseaza si pe mine daca ati gasit solutia pentru laptele de capra care se branzeste cand il fierbi? va rog sa imi spuneti si mie cum ati rezolvat problema! multumesc!