Setari Cookie-uri

Dieta perfecta

Buna

Numele meu este Camelia si as avea nevoie de un sfat...o dieta care sa ma ajute sa dau jos surplusul de 10 kg care-l am....am incercat atatea metode dar am impresia ca ma ingras si dupa apa...recunosc ca sunt o maniaca a dulciurilor si cred ca asta nu ma poate ajuta sa slabesc
camyca
Postat pe 7 Aprilie 2010 00:32
http://forum.oneden.com/forum/11-jurnal-de-bord/ intra aici si vei gasi raspunsurile la intrebarile tale. este un forum exclusiv dedicat slabitului si dietelor. succes
pinkpussy10
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:47
Poti slabi 3-5 kg pe luna fara senzati de foame fara diete si infometare .Mama a slabit 20 kg in 5 luni pt mai multe rezultate intra pe contul meu . Daca te-ai saturat de dietele minune iti las datele mele de contact .
tel 0748100741 sau 0726461445 mail: centruwellness_pitesti@yahoo.com
messenger: centruwellness_pitesti. SUCCES
sorinporojan
Postat pe 22 Aprilie 2010 00:19
Din pacate nu iti mai pot recomanda dieta prin care am slabit eu 40 de kg din august pana in decembrie pentru ca pastilele care m-au ajutat pe mine au fost retrase de pe piata si sincer nu am inteles niciodata de ce.Reductil se numeau si pe mine personal m-au facut om dintr-un adevarat tanc.Dar ce pot sa iti spun este ca atunci medicul meu nutritionist mi-a spus asa : sa nu ma innebunesc cu diete de pe net si tot felul de bazaconii ca am sa ajung sa nu mai reusesc sa slabesc niciodata din cauza lor...ma refer la diete "las vegas"..."palm beach"...."7 verze si 4 oua" etc. si sa tin dieta mea adica sa iau acele reductil care nu mai sunt si pe cat pot sa renunt la paine , fainoase , dulciuri , sucuri cu acid , carne grasa , prajeli si tot ce stim cu totii ca nu fac bine nimanui, sa incerc sa mananc in fiecare zi cam la fel ca in timp sa ma plictisesc si sa reduc portiile , sa beau cel putin 2-3 chiar si 4 litri de apa pe zi si sa fac miscare.Si mi-a zis ca nimeni nu se ingrasa cu aer si nemancand deci solutia este sa ma abtin.Si asta am facut si am slabit.Incearca si tu , chiar daca nu renunti la mici placeri gastronomice macar edu portiile si nu mai manca seara.Mananca bine dimineata si mai redu din restul meselor , ia gustari din fructe si nu mai manca dupa 5 seara.Fa 30 de minute pe zi de exercitii sau daca nu macar mergi pe jos un pic mai mult decat de obicei si e imposibil sa nu slabesti.Iti doresc succes
healthy015342
Postat pe 22 Aprilie 2010 20:01
Daca tu ai slabit 40 kg ai si niste poze ( interesant unde este pielea ta ca medicamentul cu care spui tu ca ai slabit inhiba foamea si asta nu este o solutie ) se slabeste masa musculara si nu cred ca vrea nimeni asta . SUCCES. MAI VB DUPA CE POSTEZI POZA CU TINE INAINTE SI DUPA
sorinporojan
Postat pe 22 Aprilie 2010 22:36
de ce nu e bine sa reduci drastic numarul de calorii si ce se poate intampla:

1. in primele zile poate parea incurajator, pentru ca vei vedea 1-2-3 kilograme in minus, dar ele nu reprezinta decat pierderea apei din organism si golirea intestinului gros
2. in loc sa te aduca mai aproape de kilogramele dorite, scaderea drastica a caloriilor poate avea exact efectul invers: restrictiile mari de calorii impiedica organismul sa arda grasimi.
3. daca nu ii oferi minimul caloric necesar, organismul se va "hrani" cu muschii pe care ii are, mergand pana la muschiul inimii in cazurile grave
4. sistemul imunitar va scadea drastic, facand ca o banala raceala sa te tina in pat zile intregi, fara sa vorbim de alte boli si infectii pe care le poti contacta mult mai usor
5. bolile de stomac apar imediat: cresterea aciditatii, arsuri, gastrita, ulcer
6. dupa masa musculara, organismul va trece la distrugerea organelor interne, ficatul fiind primul afectat
7. apare osteoporoza

Mecanismul de functionare al organismului la infometare

Este un proces treptat care nu se intampla intr-o zi-doua, dar se intampla rapid, timpul variind de la o persoana la alta. Cand organismul simte ca aportul caloric se reduce mult, da alarma si declanseaza "starea de infometare". Este o reactie naturala a oricarui organism viu, de autoaparare. Considera organismul tau o fiinta separata, cu propriile lui dorinte si scopuri. Singurul scop al lui este sa SUPRAVIETUIASCA si va face asta cum poate mai bine, indiferent daca tu esti de acord sau nu.

Adaptabilitatea este una dintre cele mai puternice calitati ale organismelor vii, iar in cazul de fata inseamna ca organismul tau va deveni super eficient in folosirea caloriilor (putine) pe care le primeste. Va acumula grasime (pentru ca grasimea este cea mai eficienta metoda de acumulare de energie pentru organism) si va distruge muschii pe care ii are pentru nevoile zilnice de energie.

Ce inseamna asta? Mai putini muschi pe tine, inseamna nevoie zilnica mai mica de calorii, ceea ce inseamna si mai multa grasime acumulata din aceeasi cantitate (mica) de calorii pe care i-o dai organismului. Bineinteles ca asta ar fi ideal daca te-ai afla in situatie nevoita de infometare, dar in cazul in care vrei sa slabesti, este cea mai rea situatie.

Efectul Yo-Yo

Efectul yo-yo presupune cicluri repetate de slabire-ingrasare survenite in urma dietelor drastice. In faza de slabire, organismul a pierdut atat grasime, cat si tesut muscular, ceea ce se traduce printr-o Rata Metabolica de Baza mai scazuta. (Basal Metabolic Rate = BMR = cantatea minima de energie exprimata in calorii de care corpul nostru are nevoie sa se mentina in viata, in conditii de repaus fizic). Tu vei dori ca dupa aceasta "dieta" sa iti reiei modul de alimentatie normal, dar vei observa ca numarul de calorii care inainte era necesar sa te mentina, acum te ingrasa. Vei acumula kilograme (grasime), vei incerca din nou sa slabesti folosind aceeasi metoda de infometare, organismul tau va consuma din nou masa musculara si ciclul se reia.
Poti slabi 3-5 kg pe luna fara senzati de foame fara diete si infometare .Mama a slabit 20 kg in 5 luni intra pe contul meu . Daca te-ai saturat de dietele iti las datele mele de contact .
tel 0748100741 sau 0726461445 mail: centruwellness_pitesti@yahoo.com
messenger: centruwellness_pitesti. SUCCES
sorinporojan
Postat pe 22 Aprilie 2010 22:51
Mincati de cite ori vreti voi pe zi dar niciodata nu mai mult de cit iti incape in caushul palmei.Atit!

Si cind zic mincati de cite ori vreti asta nu inseamna ca termin un pumn de mincare si-ti iei altul.Lasa pauza de cel putin o ora intre mese pentru digesti.

Beti apa multa.Incepind cu dimineata de cind deschizi ochii pina seara inainte de a merge in pat.

Si miscati-va fratilor.
micabis
Postat pe 23 Aprilie 2010 04:28
Buna Camelia,
Dieta perfecta este aceea pe care nu o tii o luna sau cinci luni, ci aceea pe care o pastrezi toata viata. Iti propun ceva; eu am abordat un nou stil de viata care m-a ajutat sa slabesc 12 kg in timp foarte scurt. Daca iti spun 2 luni si jumatate, ti se pare mult??? Eu zic ca nu!!!
Uite, incearca un nou stil de viata: dimineata mananca lapte degresat daca poti, cu fulgi de ovaz, sau sana cu fulgi, sau un pepene mic galben, la pranz carne la gratar, peste, sau ton impreuna cu o salata sau muraturi, iar seara o salata orientala, cruditati, ceva mamaliguta cu varza, sau cu branza degresata, legume cu carne vita. Intre mese, neaprat 2 gustari; prima un fruct, sau un iaurt tot degresat, a doua ceva dulce daca te omori dupa dulciuri. Trebuie sa ai grija la cantitati, redu cantitatea care o manaci de obicei. Iti va fi greu in primele 5 zile, apoi cand te vei simti mai usoara si mai increzatoare vei putea merge mai departe. SUCCES! Garantat vei scapa de surplusul pe care il ai tu.
miki2009
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:46
buna fetelor ma numesc mirela eu am slabit cu dieta scarsala in trei luni 21 kg si am mancat strict ce era in dieta am baut apa cu lamaie ajuta bafta
mirelus_healthy
Postat pe 23 Aprilie 2010 15:13
SUNT FOARTE CURIOS CUM O SA FACETI LA MENTINERE FETELOR. ADICA EU CONSIDER CA DACA TOT SLABESTI VRETI SI SA TE MENTI PE TERMEN LUNG. Cred ca este putin dificil sa ti diete toata viata . Sa nu intrati intr-un cerc vicios. SUCCES NE AUZIM IN CURAND.
Consultant de sanatate principii alimentare sanatoase
Sorin Porojan
tel 0748100741 sau 0726461445 mail: centruwellness_pitesti@yahoo.com
messenger: centruwellness_pitesti. SUCCES
sorinporojan
Postat pe 23 Aprilie 2010 19:50










-------------------------------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:00
"Foamea de dulce" este o problema generala si in mod special o problema a femeilor(poate si a barbatilor cu o anumita constitutie hormonala). Exista insa o solutie straveche, un extract de Cordiceps sinensis(recent a obtinut premiul Academiei chineze, dar calugarii din Tibet "fabricau" din aceasta ciuperca deja in evul mediu un "elixir" pentru curtile regale din Asia). S-au demonstrat clinic trei efecte de baza ale acestui produs, acum accesibil pentru oricine si anume:
1.Cresterea capacitatii de absorbtie a oxigenului,
2.Transferul energetic ameliorat ATP/DTP(are importanta pentru slabire intrucat ajuta la transformarea glucidelor in energie si nu un grasime, doar ca trebuie sa facem putina miscare pentru asta)
3.Cel mai important aspect, reactivarea receptorilor de glucoza din organism, care poate stinge acea foame de dulce si poate preveni diabetul de tip II, iar in starea incipienta chiar o poate vindeca.
Luati legatura cu mine daca doriti sa aveti acest produs la cel mai bun pret, iar pentru amanunte vizitati: http://antioxidanti.com/?greutatea-ideala
Antioxidanti_NSE
Postat pe 27 Aprilie 2010 10:53







-----------------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 29 Aprilie 2010 11:37
buna
da, ai dreptate , daca nu te abtii de la mancare si nu vrei sa ai o dieta echilibrata combinata cu ceva miscare (mers pe jos e foarte bun) nu vei reusi

pot sa-ti spun despre un sistem pentru slabire in timp , un coleg al meu a slabit 8 kg in 3 luni dar merge pe jos 5 km si dieta e diata
bine pana ajungi la kg dorite trebuie sa mai consumi nutrienti care sa suplineasca lipsa elementelor ca urmare a noului regim alimentar.
daca ti se pare interesant ce spun putem sa mai discutam detalii
dar indiferent de ce hotarare iei , nu uita...MISCARE SI DIETA ECHILIBRATA
si te vei simti mai bine
multa sanatate si o zi buna
Mihai
memeitza
Postat pe 2 Mai 2010 21:20
Draga Camelia,

Am o solutie de slabit pentru tine, excelenta.produsul se numeste DETOXAMIN, este natural(extract din roca vulcanica)si nu presupune dieta si nici gimnastica.Dupa slabire nu atarna pielea, pentru ca grasimea este absorbita de muschi.
Pentru detalii, scrie-mi pe adresa:migona56@yahoo.com

Ecaterina
migona56
Postat pe 3 Mai 2010 20:17
De la: miki2009, la data 2010-04-23 13:46:10Buna Camelia,
Dieta perfecta este aceea pe care nu o tii o luna sau cinci luni, ci aceea pe care o pastrezi toata viata. Iti propun ceva; eu am abordat un nou stil de viata care m-a ajutat sa slabesc 12 kg in timp foarte scurt. Daca iti spun 2 luni si jumatate, ti se pare mult??? Eu zic ca nu!!!
Uite, incearca un nou stil de viata: dimineata mananca lapte degresat daca poti, cu fulgi de ovaz, sau sana cu fulgi, sau un pepene mic galben, la pranz carne la gratar, peste, sau ton impreuna cu o salata sau muraturi, iar seara o salata orientala, cruditati, ceva mamaliguta cu varza, sau cu branza degresata, legume cu carne vita. Intre mese, neaprat 2 gustari; prima un fruct, sau un iaurt tot degresat, a doua ceva dulce daca te omori dupa dulciuri. Trebuie sa ai grija la cantitati, redu cantitatea care o manaci de obicei. Iti va fi greu in primele 5 zile, apoi cand te vei simti mai usoara si mai increzatoare vei putea merge mai departe. SUCCES! Garantat vei scapa de surplusul pe care il ai tu.


Ai perfecta dreptate! trebuie sa ne schimbam stilul de viata..lasati fratilor fel de fel de suplimente nutritive care va proimit marea cu sarea si minuni nemaivazute! Vor avea efecte imediate dar a vor distruge organismul! Dietele sanatoase bazate pe alimente sanatoase si miscarea sunt cele mai bune! Nu Herbalife...Superslim sau mai stiu eu ce...consultantii astia de la asa zisele centre wellness unde toata lumea e draguta si iti arata rezultate pe pereti isi urmaresc castgul personal...sunt victima unui astfel de "plan de nutritie"...a indraznit un "consultant" sa-mi spuna ca ce mananc eu nu e sanatos..in conditiile in care i-am spus ca inlocuiesc shake-ul herbalife cu iaurt, sana sau branzica de casa...aloo...nu sunteti nutritinisti, nu lucrati in cercetare, alimentatie, n-ati facut medicina, sunteti consultanti pe produsele voastre...luati fratilor cartea lui mencinicopschi si cititi-o...omul este nr.1 in materie(directorul institutului de bioresurse alimentare)...sau uitati-va la emisiunea Dr. Oz de pe Euforia tv...nu pomeneste nimeni de suplimente si nu promite minuni...sau ca au ei reteta minune....nu...te invata sa traiesti si sa te hranesti sanatos! Asa ca ignorati vrajelile celor care isi fac reclama pe aici si ganditi-va la sanatatea voastra..eliminati alimentele nesanatoase si faceti miscare..atat! De ce erau oamneii mai sanatosi acum 50 ani? Simplu:nu aveau produse procesate chimic, fast-food-uri, mezeluri obtinute pe d-zeu stie ce cai, dulciuri concentrate si rafinate, margarine vegetale si alte prostii...se alimentau sanatos...obezitatea nu era ceva atat de des intalnit...si nu erau atat de comozi! Deci numai traind sanatos se poate...ii multumesc lui D-zeu ca am renuntat la bullshiturile astea de suplimente care oricum ma costau in jur de 700 lei pe luna!!! de banii aia mananc sanatos! Succes si sanatate tuturor
crissy_danielle
Postat pe 13 Mai 2010 21:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratamente_naturiste 6 De la: alf66 20 Ianuarie 2014 00:26
O intrb legata de Postinor 2 2 De la: prozatos 13 Mai 2010 08:30
unghii bolnave 8 De la: otilia_elena_healthy 14 August 2013 09:51
avort-complicatii 15 De la: Micaell 22 Iunie 2011 13:01
avort interzis 5 De la: fata 29 Ianuarie 2010 11:06