Setari Cookie-uri

Ati folosit produsele noni si rhodiolin?

Noi folosim Tahitian Noni de mai bine de 2 ani, e un produs foarte bun. De hrodiolin nu am auzit.

colnago
Postat pe 19 Aprilie 2010 10:51
De la: colnago, la data 2010-04-19 10:51:38Noi folosim Tahitian Noni de mai bine de 2 ani, e un produs foarte bun. De hrodiolin nu am auzit.



Si noi il folosim de la www.juicenoni.ro
Acolo gasiti si niste medici sa va dea informatii.
juicenoni
Postat pe 19 Septembrie 2010 12:09
Ce amuzant...doi MLM-isti stand de vorba...
kudika226898
Postat pe 19 Septembrie 2010 12:23
Da, am folosit Rhodiolin si am fost super ok dupa aceea.
Am simtit clar cum s-a redus nivelul stresului, iar despre atacuri de panica (chiar asa incipiente cum erau) nici vorba. Am putut sa-mi duc mai departe toate sarcinile de la job, si crede-ma ca erau mai mult decat solicitante, aveam copil foarte mic si faceam si o specializare....
RalucaRalu
Postat pe 20 Septembrie 2010 20:44
Ei, taci...ti-a trecut panica de la asta...zi mai bine la ce psiholog ai fost...
kudika226898
Postat pe 20 Septembrie 2010 22:16
daca cineva de pe acest forum este interesat de sucul noni sa stiti ca exista pe piata din romania un suc noni care se poate cumpara online (nu MLM) si care este pur 100%, nu contine conservanti, este obtinut din fructe nu din concentrate, nu este diluit si este certificat BIO (nu s-au folosit chimicale pentru fructele din care este facut sucul). sucul se numeste NONIFRUT si este produs de BIOEARTh.
LoveBio
Postat pe 7 Noiembrie 2010 13:30
Se gaseste in magazine?
kudika226898
Postat pe 7 Noiembrie 2010 17:22
De la: kudika226898, la data 2010-11-07 17:22:19Se gaseste in magazine?


Nu stiu. cauta pe google cine il vinde. sigur ei pot sa-ti spuna daca se vinde si in magazine.
LoveBio
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:35
De la: kudika226898, la data 2010-11-07 17:22:19Se gaseste in magazine?


Nu stiu. cauta pe google cine il vinde. sigur ei pot sa-ti spuna daca se vinde si in magazine.
LoveBio
Postat pe 8 Noiembrie 2010 01:04
Si eu am incercat Noni si Rhodiolin si am fost multumita de ambele. Ele trateaza mai multe probleme de sanatate, ceea ce e super. Nu trebuie sa mai cumparam zeci de pastile, fiecare pentru alta problema, ci cu una ne rezolvam toate problemele.
Eu le iau de pe net, dintr-un magazin online, retetanaturista .ro. Cautati acolo dupa produse si le veti gasi.
vioricac
Postat pe 28 Noiembrie 2010 21:52
Mai scuteste-ne de reclame aiurea...
kudika226898
Postat pe 29 Noiembrie 2010 18:07
Nu il gasesti in magazine.
Aceste produse se vand on-line.
Iti trimit acest link de unde poti sa faci comanda daca doresti si gaseti tot felul de informatii despre acest produs.
http://www.terapii-naturiste.com/calivita/prospecte-produse-calivita/noni.htm
anamariatoma
Postat pe 2 Decembrie 2010 10:04
Inseamna ca tot o tepareala e....
kudika226898
Postat pe 2 Decembrie 2010 16:38
Pe site am gasit la ingredientele sucului noni de la CaliVita:

Un flacon are 946 ml de sirop concentrat si costa 206,80 RON (cel mai mic pret de distributie). O portie de 15 ml de sirop (o lingura) contine:
- 500 mg extract de Noni fruct.
- Alte ingrediente:
Acid citric (0,83 mg), Aromatizant natural de afine si zmeura (0,20 mg), Xanthan (0,20 mg), Metilparaben (0,10 mg), Sorbat de potasiu (0,20 mg), Benzoat de potasiu (0,10 mg), Sodiu (70 mg), Apa (87,54 mg), Fructoza (7,50 mg), Calorii (15 kj), Glucide (2g).
Deci are cca.3,30 % noni, nepasteurizat. Iar in josul paginii apar doua filmulete care prezinta TNj, cum de au ajuns pe siteul CaliVita...?

Hm...originala bautura bioactiva Tahitian Noni de la TNI, 1L costa 130Ron si contine 89% suc din pulpa, 11% afine si struguri rosii, pasterurizat(brevetat), singurul produs pe baza de noni care are acordul Novel Food:
http://www.tahitiannoni.ro/2595235/indexro4.php
www.nonitv.net


colnago
Postat pe 2 Decembrie 2010 17:59
Si "nebunia" reincepe....
kudika226898
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:06
kudika226898, eu nu vorbesc cu nimeni despre o chestie pe care nu cunosc, ai fi inteleapta daca ai face la fel. Deci nu cunosti baututa Tahitian Noni, ca atare nu dai cu parerea, nu e corect asa?
colnago
Postat pe 3 Decembrie 2010 13:15
Corect e sa nu pisezi lumea cu aceleasi povesti fara happy-end, cu o ciclicitate alarmanta....
kudika226898
Postat pe 3 Decembrie 2010 20:24
Nu pisez, incerc sa dau informatii corecte. In afara de MLM = teapa si produse naturiste = apa de ploaia mai stii? Ceva concret...nu numai negativisme.
colnago
Postat pe 4 Decembrie 2010 09:15
Pai daca in categoria aia se incadreaza...
kudika226898
Postat pe 4 Decembrie 2010 15:56
Esti sigura de asta? (Sau contrazicind pe toata lumea poti avea numai o....m?). Imi pare rau pentru tine. Sper totusi ca toate postarile tale anti-toate e doar o gluma, o distractie...Oricum, nu poti schimba realitatea. Nu zic ca absolut toate produsele declarate naturale sunt intr-adevar naturale, iar fiecare firma care lucreaza in sistem MLM e serioasa, fiecare padure are uscaturi dar sa nu generalizam.
Pe de alta parte de pl. eu nu vorbesc de - sa zicem - footbal din motivul va nu ma pricep, nu ma intereseaza, daca intelegi ce vreau sa insinuez...
Intrebarea initiala a fost daca a folosit cineva noni sau rhodiolin, noi folosim noni de trei ani si stiu despre acest fruct cite ceva.
Iti doresc sanatate.
colnago
Postat pe 4 Decembrie 2010 21:00
De ce reluam discutiile, cand totul cu Noni merge asa bine?....Te sfatuiesc sa le duci sa ti le vanda la vedere cineva cu magazin naturist, cum fac mai toti cei din retea, din lipsa de clienti, chiar daca nu recunosc...ti-am spus ca l-am vazut pe raft, dar era cam prafuit...asa ca , nu stiu ce sa zic despre eficienta lui....ma crezi sau nu, asta e....si am vazut si de la Forever si alte americanisme...tot de bine ce le merge... ...si tot acolo zaceau si dupa 3 luni....
kudika226898
Postat pe 5 Decembrie 2010 12:23
Daca ai vazut in vreun magazin naturist pe raft bautura bioactiva Tahitian Noni de la TNI,( si nu o contrafacatura) e graf, TNI interzice comercializarea prin orice magazin sau farmacie.
De efecte te poti convinge doar consumindu-l, asta e valabil la orice produs.
Vinzarile se bazeaza pe simplul fapt ca daca de pl. eu consum sucul si observ eventual ca isi are efectul atunci recomand si altora, cum recomand o carte care mi-a placut, doar ca editorul cartii nu imi da inapoi n% din pretul cartii (eu recomand sucul mereu la pret de depozit, fara adaos comercial) A, si nu umblu cu produse de la usa la usa, am si eu un loc de munca obisnuit, ca toata lumea, majoritatea cunostintelor mele nici nu stie ca ma ocup (si) cu noni.
Nu are nici un rost polemicile pro-contra legate de produse naturiste sau MLM, unii sunt pro pentru ca stiu despre ce e vorba, altii sunt contra din cauza ca sunt gresit informati sau au incercat aceasta activitate, nu le-a mers din diferite motive si au avut concluzia ca sistemul e de vina sau au fost tepuiti de asa-zise produse naturiste sau jocuri piramidale.
Oricum , toti suntem oameni asa ca stima si respect tuturor.
colnago
Postat pe 5 Decembrie 2010 14:49
Penultimul paragraf e tot un cliseu MLM...
Grav-negrav, eu am vazut produsul pe rafturi...si am vazut expuse produse si de la alte MLM-uri...Forever, Lifecare, etc..
kudika226898
Postat pe 5 Decembrie 2010 23:00
Cliseu sau nu, dar e adevatat. Care dintre produse ai vazut pe raft?: http://www.tahitiannoni.ro/2595235/
colnago
Postat pe 6 Decembrie 2010 08:47
Ce ma calca pe nervi persoanele care nu stiu despre ce e vorba dar dau din gura frumos. Draguta, produsele astea se gasesc in magazine (este un magazin in Braila care contine aceste produse), deci acum nu mai poti spune ca sunt facaturi. Ambele produse sunt foarte bune si vorbesc din proprie experienta, asa ca poti sa revii cu pareri dupa ce o sa te interesezi mai bine despre ce vorbim aici ca se pare ca nu esti pe aceeasi frecventa cu noi. :)
di_m
Postat pe 13 Ianuarie 2012 15:28
De la: kudika079730, la data 2010-04-19 10:39:15Ati folosit noni si rhodiolin?Ce rezultate ati obtinut?


sunt foarte bune; ti le recomand.
zinaceabunasinebuna
Postat pe 24 Ianuarie 2012 08:35
De la: di_m, la data 2012-01-13 15:28:17Ce ma calca pe nervi persoanele care nu stiu despre ce e vorba dar dau din gura frumos. Draguta, produsele astea se gasesc in magazine (este un magazin in Braila care contine aceste produse), deci acum nu mai poti spune ca sunt facaturi. Ambele produse sunt foarte bune si vorbesc din proprie experienta, asa ca poti sa revii cu pareri dupa ce o sa te interesezi mai bine despre ce vorbim aici ca se pare ca nu esti pe aceeasi frecventa cu noi. :)


se gasesc si la mine in Brasov.
zinaceabunasinebuna
Postat pe 24 Ianuarie 2012 08:35
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-01-24 08:35:55
De la: di_m, la data 2012-01-13 15:28:17Ce ma calca pe nervi persoanele care nu stiu despre ce e vorba dar dau din gura frumos. Draguta, produsele astea se gasesc in magazine (este un magazin in Braila care contine aceste produse), deci acum nu mai poti spune ca sunt facaturi. Ambele produse sunt foarte bune si vorbesc din proprie experienta, asa ca poti sa revii cu pareri dupa ce o sa te interesezi mai bine despre ce vorbim aici ca se pare ca nu esti pe aceeasi frecventa cu noi. :)


se gasesc si la mine in Brasov.


Se gasesc peste tot...lumea s-a saturat de palavragiii astia de 2 bani din diverse MLM-uri si atunci au fost nevoiti sa apeleze la cei cu magazine...dar si acolo zac cu lunile pe rafturi, de eficiente ce sunt...
kudika226898
Postat pe 24 Ianuarie 2012 19:35
Cel mai bun pret pentru rhodiolin il gasiti pe retetanaturista . In plus au si promotii cu produse gratuite

http://www.retetanaturista.ro/suplimente-naturale/rhodiolin.html
idcatalin
Postat pe 24 Ianuarie 2013 12:45
Eu folosesc Rhodiola Rosea de la Haya Labs, mi-a ameliorat in buna masura depresia care se instalase de vreo cativa ani, creandu-mi o stare psihica mai buna, dandu-mi o putere de concentrare mai mare. Produsul este din Sua, este original, l-am comandat de pa un site de suplimnete pentru sportivi. recomand tuturor care se lupta cu depresia si stresul
JustMeD
Postat pe 31 Ianuarie 2014 14:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aloe vera - planta care aduce sanatate 2 De la: 4Life 1 Martie 2010 21:10
polimiozita idiopatica 9 De la: croitoru_gabriella_yahoo_com 19 Februarie 2010 15:34
am oare o infectie in sange? 2 De la: kudika368085 10 Mai 2011 08:14
ozonoterapie? 2 De la: kudika50ani 9 Noiembrie 2013 01:05
despre pilozitate anormala 4 De la: monell 9 Octombrie 2009 22:28