Setari Cookie-uri

cum sa il fac sa ma iubeasca din nou

buna...sunt marina .sunt cu un baiat de 1 an si 2 luni impreuna....la inceput totul era ca in poveste,dar eu am cam inceput sa vorbesc urat cu el ,ma enervam repede pe el si dadeam vina pe el tot timpu,,ne certam ne impacam pana cand mi-o zis k inca ma iubeste dar nu la fel de mult ca inainte,.ce credeti ca ar trebui sa fac ca sa ma iubeasca din nou k inainte?
marynana
Postat pe 10 Mai 2010 13:48
De la: marynana, la data 2010-05-10 13:48:53buna...sunt marina .sunt cu un baiat de 1 an si 2 luni impreuna....la inceput totul era ca in poveste,dar eu am cam inceput sa vorbesc urat cu el ,ma enervam repede pe el si dadeam vina pe el tot timpu,,ne certam ne impacam pana cand mi-o zis k inca ma iubeste dar nu la fel de mult ca inainte,.ce credeti ca ar trebui sa fac ca sa ma iubeasca din nou k inainte?


sa te porti ca inainte, sa nu te mai enervezi si sa nu mai vorbesti urat!
camiflorea
Postat pe 14 Mai 2010 07:51
draga mea
dragostea este un lucru minunat dar din pacate noi oamenii tindem sa distrugem ceea ce ne place sau iubim in viata, este important ca tu sa te schimbi si sa vezi cand ai inceput sa gresesti fata de cel iubit sa reiei totul de la inceput inainte sa fie prea tarziu. nu fi cicalitoare,nu urmari tot ce face el, cauta un subiect placut lui, intreabal ce vrea el de la viata. de multe ori in drumul nostru de cupluri depasim pe cel de langa noi, nui ii ,mai ascultam parerea, si nici nu ne dam seama cand el are probleme pentru ca mai mult ne preocupa persoana noastra decat de cel de langa noi. fi tu insati si deschide-ti inima in fata celui pe care il iubesti. o discutie sincera facuta cu toata inima poate fi primul pas important. succes
florica2002
Postat pe 14 Mai 2010 16:13
SCHIMBA-TI COMPORTAMENTUL,PINA NU SE SCHIMBA EL.DE CE TOTUSI TE-AI SCHIMBAT,POATE CA NU-L MAI VREI, SAU TE-AI PLICTISIT,VEZI SA NU-TI PARA TOT TIE RAU MAI TIRZIU...SUNT ATITEA FETE...
ciuca_miha
Postat pe 15 Mai 2010 12:18
buna ziua,am38 ani sunt cu un barbat de 15 ani ,am o fetita de 4 ani si 4luni,de 6 luni creierasii mei nu vor sa-l mai accepte pe el,nu stiu ce sa fac incerc dar in fiecare zi ii gasesc cate un defect,sa fi disparut acea magie ,(dragostea)
corinapatriche
Postat pe 16 Mai 2010 20:11
De la: marynana, la data 2010-05-10 13:48:53buna...sunt marina .sunt cu un baiat de 1 an si 2 luni impreuna....la inceput totul era ca in poveste,dar eu am cam inceput sa vorbesc urat cu el ,ma enervam repede pe el si dadeam vina pe el tot timpu,,ne certam ne impacam pana cand mi-o zis k inca ma iubeste dar nu la fel de mult ca inainte,.ce credeti ca ar trebui sa fac ca sa ma iubeasca din nou k inainte?


pai tu il iubesti pe el? presupun ca da din moment ce vrei sa te iubeasca si el iar la fel de mult. si atunci de ce te porti urat cu el???
xsAna
Postat pe 17 Mai 2010 10:10
Buna Marina, persoana de care el(adica tu) s-a indragostiti s-a schimbat si si-a aratat o latura pe care el nu o cunostea.Pentru el nu mai esti fata de care el s-a indragostit. Nu va putea sa se reindragosteasca si sa uite ca ai aceasta latura, insa va putea sa te accepte asa cum esti daca te iubeste cu adevarat (depinda insa de profunzimea atitudinilor tale negative).Daca vrei sa-l pastrezi, discuta sincer, spune-i ca regreti aceste atitudini si ca il iubesti cu adevarat. este corect ca fiecare partener sa-si comunice ce anume il deranjeaja la celalat.
Din pacate cand cineva te dezamageste este foarte greu sa se mai revina la sentimentele initiale, insa nu imposibil. Depinde de sentimentul care v-a legat . Un alt lucru este sa-i dovedesti ca-l iubesti cu adevarat si sa accepti ca ai aceste manifestari care lui nu i-au placut si l-au dezamgait si sa incerci sa le corectezi pe viitor.
Defectele pe care le vedem la ceilalti le avem defapt in noi si asta nu ne place ''oglinda''(insa sa stim sa facem diferenta intre defecte si atitudini negative/distructive). Cand iubesti pe cineva il accepti cu tot cu defecte, insa atitudinile negative sunt greu de trecut cu vedere.
psihoterapeut
Postat pe 18 Mai 2010 10:49
daca esti cu el de cca 15 ani impreuna, e posibil ca tu te-ai schimbat 9si/sau el) si nu mai corespunde tiparului de partener pe care ti-l doresti sau de care ai nevoie. Indeparteaza-te o perioada de el si analizeaza-ti sentimentele si ce vrei cu adevarat. Sinceritatea in cuplu este cel mai corect lucru posibil.
psihoterapeut
Postat pe 18 Mai 2010 10:52
tarot_healthy
Postat pe 18 Mai 2010 12:38
am fost plecata 0 luna fara sa-l vad sau sa-l aud,asa a fost sa fie si cand am venit in loc ca toate cuplurile care se iubesc, tot drumul pana acasa din bucuresti pana in galati nu am reusit sa legam doua vorbe fara sa ne ciondanim,apoi il examinam si fara sa vreau mi-am pus intrebarea daca iubesc omul de langa mine,nici acum nu reusesc sa-mi raspund singura la aceasta intrebare, de cand am nascut fata, numai dormim impreuna ,nu avem relatii intime sau racit incet, suntem ca doi prieteni,buna ce faci si atat,numai este barbatul care il stiam si eu femeia care il adoram il iubeam nebuneste,punct . am ajuns sa-i spun ca este liber ca poate pleca.
corinapatriche
Postat pe 18 Mai 2010 23:52
Sa-ti schimbi comportamentul fata de el.Te iubeste mult si iti bati joc de sentimentele lui.Cred ca esti un pic cam alintata.Trezeste-te pina inca nui prea tirziu.
kudika098645
Postat pe 21 Mai 2010 17:37
sa-l parasesti urgent pina nu devine si el nevricos
MYRYFYK
Postat pe 24 Mai 2010 06:19
De la: fericire, la data 2010-05-21 17:37:25Sa-ti schimbi comportamentul fata de el.Te iubeste mult si iti bati joc de sentimentele lui.Cred ca esti un pic cam alintata.Trezeste-te pina inca nui prea tirziu.
astea nu se trezesc decit cind sint parasite ....dupa ce ii maninca sufletul vre-o 5 ani asa cum a facut alta cu fimiu...niste toape de bani gata care cred ca li se cuvine totul!!!
MYRYFYK
Postat pe 24 Mai 2010 06:22
OCAZIE cea mai buna crema anti ride din lume capture totale multi perfection creme Dior 30 ml 100 % originala 80 ron 0767121594
ocaziebuna
Postat pe 24 Mai 2010 15:08
multumesc mult pentru sfaturile date
marynana
Postat pe 27 Mai 2010 11:15
De ce postezi pe acest forum? care este legatura cu ceea ce se discuta aici????Este vb de probleme de sanatate...nu daca ma iubeste sau nu....sau sa ma casatoresc sau nu?! Exista forumuri cu subiecte ca al tau ...asa ca...orienteaza te...
elenya83
Postat pe 2 Iunie 2010 09:17
dc esti rautacioasa? ...daca te deranjeaza subiectul nu raspunde. O zi buna :D
eveline17
Postat pe 2 Iunie 2010 16:30
Nu sunt rautacioasa....numai ca este un forum exclusiv dedicat sanatatii...problemelor de sanatate...si nu pt povestiri de dragoste....sau altceva...mi se pare cam aiurea sa postezi asa ceva aici....
elenya83
Postat pe 3 Iunie 2010 15:08
sa-ti cauti alt iubit...e mai bine decit sa prelungesti agonia ,mai ales ca reactia de respingere a venit mai intii de la tine

creierutzul tau stie mai multe decit constientizezi tu

cauta in alta parte ,cel mai probabil nu sunteti compatibili ,dar ti-e greu sa renunti inca pentru ca a intervenit obisnuinta sau esti mai ambitioasa si accepti greu infringerile si refuzul

cauta raspunsurile in interiorul tau si le vei afla!
kudika134309
Postat pe 5 Iunie 2010 12:01
BUNA,
CU SIGURANTA ANII PE CARE II AVETI IN SPATE SUNT O EXPERIENTA DIN CARE ATI AVUT MULTE DE INVATAT, O EXPERIENTA PE CARE EU PROBABIL INCA NU O AM, TOTUSI AS VREA SA VA DAU CATEVA SFATURI CARE SPER EU SA VA AJUTE. UN LUCRU CARE MA INTRISTEAZA SI MA SPERIE IN ACELASI TIMP ESTE FAPTUL CA MAJORITATEA CASNICIILOR SE INCHEIE PE MOTIVUL CA NE-AM PLICTISIT, SAU PUR SI SIMPLU NEPOTRIVIRE DE CARACTER, DAR INAINTITE DE A LUA ORICE DECIZIE INCERCATI SA VA UITATI SI LA DUMNEAVOASTRA, FIECARE AVEM DEFECTE SI FIECARE CUNOASTEM DEFECTELE PARTENERILOR NOSTRI DECI DEFECTELE SOTULUI D-VOASTRA NU SUNT DE IERI SI NICI DE AZI SUNT DECAND L-ATI CUNOSCUT, DOAR CA DIN DRAGOSTE PENTRU EL ATI HOTARAT SA IGNORATI ACELE DEFECTE. PROBLEMA REALA ESTE CA DRAGOSTEA VOASTRA SA STINS DAR NU ESTE DOAR DIN VINA SOTULUI CI SI DIN VINA VOASTRA. IN TIMP CE BARBATII SPUN 100 DE CUVINTE NOI FEMEILE SPUNEM 1000 CEEA CE INSEAMNA CA NOI GRESIM MAI MULT. SUNTEM PASIONALE SI LA DRAGOSTE SI LA NERVI.
SFATUL MEU ESTE SA VA GANDITI LA FETITA PE CARTE O AVETI LA FAPTIL CA EA ARE NEVOIE DE DOI PARINTI PENTRU A SE SIMTI PROTEJATA, SI DE ASEMENEA SA VA GANDITI CA AVETI O VARSTA DESTUL DE INAINTATA.
florica2002
Postat pe 11 Iunie 2010 19:41
daca doreste cineva un sfat ma gasiti pe id andreea_fodorean.....
kudika463230
Postat pe 31 Octombrie 2011 07:56
Iat-o pe baba Omida..
kudika226898
Postat pe 31 Octombrie 2011 08:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna ziua 2 De la: TF_ 7 Noiembrie 2009 17:35
chistul pe col 6 De la: kubra67 6 Decembrie 2009 15:06
fibrom uterin 23 De la: stem_29 11 Iulie 2010 23:56
buna 4 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 11:04
grup dezvoltare personala 1 De la: Ioana_Flavia_1 11 Septembrie 2012 23:21