Setari Cookie-uri

acnee cum scapam de ea

prietena mea spune ca sufera de acnee a fost la deramtolog si ia prescris anticoceptionale dar aluat 2 zile apoi a citit efectele si nu a mai luat ,
are cosuri pe fata dar si pe spinare (spate)
inaite cu 6 luni avea un ten curat acum e plin de cosuri parc nu se mai termina
O persoana spunea ca daca-si schimba singele dispar ?
A incercat akum ultima data Garnier Pure Active si nu se mai vede varfurile la cosuri dor pete rosiatice dar punctele negre toot apar de la ten gras .
Nu a mai folosit nici Garnier si a inceput sa ese din nou .



Vrea so ajut dar cum ,


viosim
Postat pe 30 Mai 2010 15:01
Mai multe pot fi cauzele unei asemenea acnee. Daca mai esti interesata de ajutor ma poti contacta pe adresa mea de e-mail: mihaela_dobre1962@yahoo.com
mihaela1962
Postat pe 20 Iunie 2010 10:12
in primul rand chestia cu schimbatul sangelui e o prostie mare mare....in al 2 lea rand...ar fi indicat sa faca o ecografie ovariana..cel mai bine la o maternitate..la dr obisnuiti sa vada ovare...apoi tratamentul cu anticonceptionale e f bun...are si tot felul de efecte secundare ..dar nu exista 100% sanse sa i se intample tot ce scrie in prospect...apoi trebuie sa faca un set de analize inainte de a lua anticonceptionalele...iar pt acnee cele mai indicate sunt Yasmin iar pe fata sa se dea cu Retin A....SA INCERCE SA SE DEA ZILNIC...SA NU STEA LA SOARE....DACA NU SUPORTA RETIN A IN FIECARE ZI..SA SE DEA O ZI DA O ZI NU...O SA SE INRAUTATESCA ASPECTUL FETEI..DAR IN CATEVA SAPT O SA FIE MULT MULT MAI BINE..IAR EVOLUTIA E FAVORABILA..TREBUIE SA AIBA RABDARE.
PT MAI MULTE INTREBARI SCRIE-MI PE senza_2004@yahoo.com si o sa te ajut cu cea mai mare placere..succes
healthy017387
Postat pe 23 Iunie 2010 16:52
Salut,uite am sa-ti povestesc ceva...am o varsta si am suferit toata viata din aceasta problema ...am incercat de toate si nu a mers,pana cand la recomandarea cuiva am luat Zineryt-solutie cutanata dai cu solutie pe tenul curat-vezi prospectul e 300 de mii si in sfarsit ma bucur de un ten curat.SA FIE DE LEAC !
kudika090855
Postat pe 24 Iunie 2010 09:21






=========================
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 25 Iunie 2010 08:42
De la: vios, la data 2010-05-30 15:01:26prietena mea spune ca sufera de acnee a fost la deramtolog si ia prescris anticoceptionale dar aluat 2 zile apoi a citit efectele si nu a mai luat ,
are cosuri pe fata dar si pe spinare (spate)
inaite cu 6 luni avea un ten curat acum e plin de cosuri parc nu se mai termina
O persoana spunea ca daca-si schimba singele dispar ?
A incercat akum ultima data Garnier Pure Active si nu se mai vede varfurile la cosuri dor pete rosiatice dar punctele negre toot apar de la ten gras .
Nu a mai folosit nici Garnier si a inceput sa ese din nou .



Vrea so ajut dar cum ,




Chestia cu schimbarea sangelui este total aiurea - e o manevra foarte complicata si periculoasa si nimeni nu o face daca nu este vorba de probleme de sanatate mult mai grave. Se poate face ceva mult mai simplu, adica o detoxifiere a sangelui, iar acest lucru se produce prin regim alimentar: fara fumat, grasimi, alcool, cafea si alte excitante, fara carne...DAca veti cauta pe Internet mai mult ca sigur veti gasi un asemenea regim. De asemean nu are voie sa fie constipata. Se mai paote face o detoxifiere cu ajutorul unui curatitor de colon. E indicat consumul de fructe si legume proaspete. Sunt foarte bine venite analizele atat cele de sange dintre care nu trebuie sa lipseasca cele pentru ficat, cat si cele hormonale. Practic prietena ta trebuie sa-si schimbe modul de viata - asta este un sfat general. In plus de ceea ce am spus mai sus trebuie sa faca o curatare a tenului cel putin o data pe luna, la un cabinet de cosmetica. Tot cosmeticiana este cea care paote indica ce creme are voie sa foloseasca si ce fel de farduri. DAca acneea tinde sa lase urme este bine sa consulte un dermatolog cu specializare in estetica. Daca apar pustule mari cu puroi se poate face un autovaccin. Igine de asemean este foarte importanta. Igiena insemnand si o curatire corecta a tenului, sa nu se stoarca cosurile etc.
In paralel cu tot ceea ce am spus mai sus, eu recomand pentru ingrijirea pielii capsule pe baza de ZINC - cu eficienta foarte buna in probleme de piele. Sa ma contacteze pe loapersonal@yahoo.com si am sa-i dau mai multe detalii.
Atentie: o acneee netratata corect poate lasa urme foarte urate pe fata.
kudika028076
Postat pe 26 Iunie 2010 16:54
Salut,
Eu am un ten foarte gras si predispus la cosuri (evit mancaruri grase si cafeaua) imi place mult ciocolata (de evitat) si imi tin subcontrol cosurile cu urmatoarele produse:

Acnetol:
Recomandari: Pentru sanatatea si integritatea pielii (a tenului). De ajutor în cazul infectiilor cutanate.
Indicatii: Acnee, infectii cutanate, tulburari trofice ale pielii.

Gel Acnetol:
Recomandari: Acnetol contine extracte naturale, atent selectate, cu eficacitate in indepartarea leziunilor cutanate aparute in acnee,conferind un aspect placut si luminos tenului.
Pentru sanatatea si integritatea pielii (a tenului). De ajutor în cazul infectiilor cutanate.

Vezi detalii pe: http://www.pronaturashop.ro/ , gasesti produse naturiste super OK.
Sper sa iti fie cu folos
RoxanaAna
Postat pe 30 Iunie 2010 13:06
buna singurul cabinet care trateaza accneea completeste cel wwwdepilare.ro trateaza cu laser foarte complet chiar si cicatricile post le rezolva incearca la0740694503
kudika173014
Postat pe 11 Iulie 2010 00:18
buna singurul cabinet care trateaza accneea completeste cel wwwdepilare.ro trateaza cu laser foarte complet chiar si cicatricile post le rezolva incearca la0740694503
kudika173014
Postat pe 11 Iulie 2010 00:18
buna fara creme infecteaza daca vrei sa mergi la sigur incearca laserul de la sc sanatatea ta este extraordinar situl ese wwwdepilare .ro
kudika173014
Postat pe 11 Iulie 2010 00:21
buna eu am fost la aproape toate clinicile fara rezultat doar la sanatateata www depilare.ro tel 0740694503 cu laser am rezolvat problema
kudika173014
Postat pe 11 Iulie 2010 00:25
singurul tratament este cu laser incearca la wwwdepilare.ro
kudika173014
Postat pe 11 Iulie 2010 00:27
Mai bine faceti sex cat mai des...sigur scapati de cosuri...
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 11:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Miss Boboc 2 De la: stem_29 18 Noiembrie 2010 21:31
ten gras... 9 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 09:17
cerere 2 De la: negrul_de_serviciu 4 Octombrie 2010 11:33
augmentare mamara 2 De la: carmencamelia 8 Decembrie 2009 10:21
salut 2 De la: ilumax_76 18 Decembrie 2011 16:45