Setari Cookie-uri

fond de ten

am niste cosuri pe frunte si pe obraji.si vreau sa le acopar cu fond de ten.dar nu stiu daca trebuie fond de ten de culoarea pielii sau nu.
Astept sfaturi.
Aila_sakura13
Postat pe 4 Iunie 2010 18:18
cea mai buna crema antiride dior din lume da luminozitate fermitate tenului in maxim o saptamina !! suta la suta originala Capture Totale Multi-Perfection Creme Dior treizeci ml patruzeci ron !!super ocazie l !nu ezita licihdare stoc !!!

PENTRU CEI INTERESATI OFER GRATIS TESTERE * 3ML 0767121594
ocaziebuna
Postat pe 19 Iunie 2010 09:49
buna....nu stiu cati ani ai....dar daca ai niste cosuri incearca sa le tratezi. du-te la medicul de familie si spune-i sa ti dea o trimitere la dermatologie, iti va da la o policlinica de stat si nu va trebui sa platesti niciun ban. si acel dr iti va da tratamentul de cuviinta....sunt si tratamente care se dau compensate cu reteta de la medicul de familie. nu folosi fondul de ten ca sa le acoperi pt ca iti vei incarca tenul si iti vor aparea mai multe cosuri cu timpul...
kudika_bibi
Postat pe 20 Iunie 2010 15:20
Recomand l'oreal accord parfait , sa stii ca acopera mat si contine si pudra in interiorul fondului de ten. Sau daca vrei sa nu se cunoasca f. tare aplicarea fondului de ten vezi fondul de ten Maybelline cu minerale, nu lasa urme dar alege cu mare grija nuanta.
Eu am probleme cu pistruii , ma chinui sa ii ascund de cand ma stiu, cu tot felul de fonduri de ten, plus cosurile care mai apar, asa ca am experimentat multe fonduri de ten si m-au multumit numai cele cu formula fluida. Nu utiliza cele gen crema, vor face un aspect destul de aiurea, si nu vor ascunde acneea.
irinaprisecaru
Postat pe 22 Iunie 2010 18:32
in primul rand trebuie sa folosesti produse de ingrijire zilnica de f buna calitate si speciale pt tenul cu probleme
apoi,, evita sa te machezi ff des.. stiu ca e greu dar rezerva "resursele" de acoperire doar pt ocaziile in care trebuie sa arati impecabil (si machiajul e agresiv dar demachierea oricat de delicata ar fi tot agresiva pt cosuri e)
fondul de ten trebuie sa fie de culoarea pielii daca nu vrei sa arati vopsita si cu urechile si gatul de alta culoare :)

eu folosesc toleriane teint de la la roche posay pt ca am pielea sensibila si pt ca pun des mana pe fata (e fluid, ff matifinat de aceea il cam indoi cu crema :) )

un fond de ten care mi-a placut tare e max factor colour adapt,, are o textura usor pudrata, putere de acoperire medie-mare si uniformizant (tenul arata natural dupa)

healthy004061
Postat pe 23 Iunie 2010 17:06
in primul rand trebuie sa tratezi cosurile.....daca te dai cu fond de ten ar putea sa iti apara si mai multe. cam cati ani ai? exista multe preparate dermatologice..dar se folosesc in functie de varsta si gravitatea acneei. pt mai multe informatii senza_2004@yahoo.com si o sa te sfatuiesc cu mult drag!
healthy017387
Postat pe 23 Iunie 2010 17:51
De la: healthy017387, la data 2010-06-23 17:51:50in primul rand trebuie sa tratezi cosurile.....daca te dai cu fond de ten ar putea sa iti apara si mai multe. cam cati ani ai? exista multe preparate dermatologice..dar se folosesc in functie de varsta si gravitatea acneei. pt mai multe informatii senza_2004@yahoo.com si o sa te sfatuiesc cu mult drag!

am 13 ani.
Aila_sakura13
Postat pe 24 Iunie 2010 15:12







=====================
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 25 Iunie 2010 08:27
De la: Aila_sakura13, la data 2010-06-04 18:18:31am niste cosuri pe frunte si pe obraji.si vreau sa le acopar cu fond de ten.dar nu stiu daca trebuie fond de ten de culoarea pielii sau nu.
Astept sfaturi.

Puiule, la 13 anisori nici prin cap sa nu-ti treaca sa pui fond de ten!
la fameacie sunt produse pentru curatat fata, sa o iei pe mamicuta ta de manuta si sa mergeti sa luati:)
pupicei!
stem_29
Postat pe 29 Iunie 2010 15:10
In primul rand vorbim despre curatarea fetei. Daca solutiile/cremele de curatare iti lasa tenul uscat poti incerca si o crema hidratanta (cu SPF daca se poate, protejeaza pielea mai tare).
In al doilea rand vorbim despre exfoliere, care odata pe saptamana este foarte recomandata in cazul cosurilor.
Dupa aceea trecem la cremele/solutiile antiacneice (bine ar fi sa fie recomandate de dermatolog sau macar de farmacist).
Daca ai tenul gras sau mixt nu ezita sa iti faci si o masca de argila.

Abia dupa aceea vorbim despre metodele de acoperire a 'defectelor'. Daca tii neaparat sa 'maschezi' putin aceste 'defecte' ia-ti un baton corector de la Clinique (pretul este FOARTE ridicat dar trateaza imperfectiunile) sau intreaba pur si simplu la magazinul de cosmetice pentru ceva potrvit tenului tau (totusi, ai grija ce cumperi - daca vrei sa testezi in magazin batonul corector pe ten pentru a vedea potrivirea nuantei sterge inainte batonul corector). Incearca sa nu il folosesti zi de zi iar odata ce ai ajuns acasa (foarte important) demachiaza-te !(la demachiant e foarte important sa fie luat din farmacie :) )

Sunt niste pasi specifici ingrijirii tenului. Daca ii urmezi cu strictete si folosesti produse recomandate de farmacist sau medic dermatolog nu are nimic ce sa intample decat imbunatarirea astepctului tenului.
Sper ca te-am ajutat... si rabdare! Cosurile trec odata cu inaintarea in varsta. Pana atunci ai grija sa nu faci niciun exces (nici de cosmetice, nici de alimente pline de toxine). Somn mult si miscare in aer liber.
yiwu
Postat pe 4 Septembrie 2010 20:17
Kred k cel mai bine ar fi ka mai intai sa le tratezi pentru ka la unele tipuri de ten din cauza fondului de ten cosurile se inmultesk si nu cred k vrei asta. dar dak tot vrei un fond de ten kred k trebuie sal iei de culoarea pielii altfel va arata urat pe fata.
kudika319806
Postat pe 6 Septembrie 2010 14:47
De la: kudika_bibi, la data 2010-06-20 15:20:16buna....nu stiu cati ani ai....dar daca ai niste cosuri incearca sa le tratezi. du-te la medicul de familie si spune-i sa ti dea o trimitere la dermatologie, iti va da la o policlinica de stat si nu va trebui sa platesti niciun ban. si acel dr iti va da tratamentul de cuviinta....sunt si tratamente care se dau compensate cu reteta de la medicul de familie. nu folosi fondul de ten ca sa le acoperi pt ca iti vei incarca tenul si iti vor aparea mai multe cosuri cu timpul...


numai ca eu te sfatuiesc sa mergi la un cabinet sau la o clinica particulara de dermatologie. sora mea a avut acceasi problema, medicul de familie i-a dat niste alifii..si i s-a inrautatit situatia. cand a mers la un alt medic, in iasi s-a minunat medicul respectiv ca a zis ca alifiile respective ii puteau dauna foarte tare, sa-i arda pielea si sa-i nenoroceasca si fata.
raluk86
Postat pe 6 Septembrie 2010 18:30
cred ca exista fonduri de ten speciale pentru tenul cu astfel de probleme..insa eu as recomanda la fel consultarea unui medic pentru a se depista cauza cosurilor.
criss84
Postat pe 6 Septembrie 2010 22:25
de cele mai multe ori , cauza cosurilor e de ordin hormonal , din cauza dezechilibrului hormonilor feminini si cei androgenici.
cat am fost adolescenta, nu am avut cosuri,insa acum , la 25 de ani , din cauza a prea mult testosteron:) ma lupt cu acneea. problema trebuie rezolvata in interior. am fost la medic , mi a recomandat anticonceptionale , insa nu le pot lua pt ca aparusera efecte adverse: imi crescuse apetitul pt mancare si mi scazuse cel pt sex. asa ca am decis ca mai bine cu cosuri , cu pofta de sex si cu apetit moderat pt mancare:)si m am apucat sa studiez problema
acum alternez perioade de tratament naturist pe baza de muguri de zmeur si female hormone de la solaray- niste pastile pe baza de fitoestrogeni pe care le iau de la plafar( costa in jur de 50 ron o cutie cu 100 capsule)
problema acneei nu a disparut de tot , dar e mult mai ok. mai apar cateva cosuri pe fata si atat. inainte imi apareau si pe corp: pe spate , pe brate , pe fund.
sunny_rain
Postat pe 8 Septembrie 2010 21:03
Dar partener de viata ai?
kudika226898
Postat pe 8 Septembrie 2010 23:00
da, am viata sexuala ( satisfacatoare, nu doar de dragul artei), daca asta era de fapt intrebarea. altfel, nu mi ar fi pasat ca nu mai am libidoul dezvoltat cand incepusem tratamentul cu anticonceptionale. sunt o hedonista , asa ca placerile vietii sunt pe primul loc:)
sunny_rain
Postat pe 9 Septembrie 2010 13:30
De la: sunny_rain, la data 2010-09-09 13:30:18da, am viata sexuala ( satisfacatoare, nu doar de dragul artei), daca asta era de fapt intrebarea. altfel, nu mi ar fi pasat ca nu mai am libidoul dezvoltat cand incepusem tratamentul cu anticonceptionale. sunt o hedonista , asa ca placerile vietii sunt pe primul loc:)


Cauta sa ai o viata sexuala f. buna si scapi de belele...
kudika226898
Postat pe 9 Septembrie 2010 15:34
ca sa nu ti se vada si sa nu iti distrugi tenul foarte mult
aplici o baza dupa care folosesti un baton corector [este pt cosuri cel bej iar pt pete e cel verde] acoperind fiecare cos dupa care aplici fondul de ten,ti-as recomanda sa folosesti ceva pe baza de apa termala de la vichy sau de la ivatherm (astea is destul de scumpe) sau mai sunt si mai ieftine de la rimmel dar tot asa pe baza de apa termala dupa care adaugi putin pudra ca sa finisezi machiajul si gata...
[in schimb ai grija sa nu pui cantitati mari pe fata pt ca dupa vei arata groaznic]
MsDelilah_
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:41
ai fi avut ocazia acuma sa scapi de ele cu ajutorul soarelui....fiind vara
incearca sa folosesti skinoren usuca destul de tare cosurile iar in timpul zilei ai putea folosi ceva crema hidratanta ca sa nu iti mai fie asa uscata fata
sau dak nu te simti comfortabil fara fond de ten foloseste skinorenul in weekend sau dupa masa knd esti acasa iar seara in timpul noptii te faci cu crema hidratanta...
MsDelilah_
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:45








----------------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 12 Septembrie 2010 22:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cresterea in inaltime 26 De la: kudika355640 13 Septembrie 2013 14:33
Stie cineva un salon cu hairstylist bun in Constanta? 1 De la: stopici 18 Februarie 2010 13:58
Caut produse bune pentru par 1 De la: kudika_22241 28 Noiembrie 2012 13:02
Ajutor! 36 De la: kudika369673 28 Martie 2011 11:43
cosmetice Mary Kay 2 De la: laura_26 9 Februarie 2010 08:58