Setari Cookie-uri

celulita la picioare...cum scap de ea? :D

buna fetelor...am si eu nevoie de ceva sfaturi pt a scapa de celulita de pe picioare....mi-a aparut acuma vreo doi ani...am doar 17 ani...deci...am multa celulita pe fese...cum scap de ea? :( imi face sa imi arate picioarele fff grase..deshi..eu nu sunt atat de grasa de felu meu...dar picioarele imi sunt cam mari..adica grase :d din cauza celulitei...nu-mi place cum arata ea pe ele...stiu ca miscarea ajuta la evitarea celulitei...dar eu nu prea pot practica sport intesiv din cauza unor probleme de sanatate....nu exista ceva vreun remediu natural? nu prea imi place sa dau bani pe cremuri si vrajeli din astea....app....seara eu nu mananc de loc...si mananc pe restu zilei dar nu in cantitati fff mari...dar recunosc ca mananc mult dulce : ))))) ca-mi place :P deci..daca ma poate cineva ajuta...va multumesc frumos :) :*:*:*
mihaitza932
Postat pe 30 Iunie 2010 23:24
atat timp cat esti constienta ca mananci porcarii dar nu vrei/poti sa schimbi nimic in sensul asta noi cu ce te'am putea ajuta? doar cu sfaturi, pe care daca le pui in practica vor fi egale cu zero atat timp cat tu nu iti revizuiesti meniul. ai mare grija pt ca esti tanara, nu te ingrasa, nu fi cu nepasare fata de cum arati, nu fi lenesa cand vine vorba sa te ingrijesti pt ca mai tarziu nici nu stii cata nevoie vei avea de aspectul fizic. eu nu stiu nici un remediu decat niste impachetari cu folie si creme anticelulitice, chiar si din alea ieftine. stai noaptea cu folia pe picioare, folie din aia alimentara. mai incearca un scrub cu zat de cafea. functioneaza toate, dar mai tb sa ai grija si tu ce bagi in gura.
Shhh
Postat pe 1 Iulie 2010 00:11
nu te vad grasa ... dar ma rog... mai bronzeaza'te vara asta, ajuta foarte mult, nu numai ca arati mai bine dar mai si ascunde din defecte.
Shhh
Postat pe 1 Iulie 2010 00:13
De la: Shhh, la data 2010-07-01 00:13:30nu te vad grasa ... dar ma rog... mai bronzeaza'te vara asta, ajuta foarte mult, nu numai ca arati mai bine dar mai si ascunde din defecte.

aham...iti multumesc ff mult pt raspuns :) deci...am spus si eu ca nu's asa grasa :P dar celulita la picioare am...si asta ma deranjeaza...si dulciurile da..imi plac...dar nu mananc kiar atat de des si in cantitati mari :P si stiu care-i problema din care am celulita la picioare...problema e statu pe scaun la pc :( adica lipsa de miscare....bine..ca ma mai misc eu asa in general...dar mai mult stau de kit ma misc...nush ce sa fac..ma apuc sa inconjor orasu pe jos? : ))) dar m-am gandit si eu la cremuri anticelulitice...dar faza cu folia...imi poti spune ce fel de folie? adica folie de aia din aluminiu...sau de aia transparenta? sau nu de astea zici u? si pui ceva in ea? sau pur si simplu o pui la picior si dormi cu ea noaptea? :D oricum..iti multumesc fff mult ca ai raspuns :) :*:*:*
mihaitza932
Postat pe 1 Iulie 2010 00:35
De la: mihaitza932, la data 2010-07-01 00:35:02
De la: Shhh, la data 2010-07-01 00:13:30nu te vad grasa ... dar ma rog... mai bronzeaza'te vara asta, ajuta foarte mult, nu numai ca arati mai bine dar mai si ascunde din defecte.

aham...iti multumesc ff mult pt raspuns :) deci...am spus si eu ca nu's asa grasa :P dar celulita la picioare am...si asta ma deranjeaza...si dulciurile da..imi plac...dar nu mananc kiar atat de des si in cantitati mari :P si stiu care-i problema din care am celulita la picioare...problema e statu pe scaun la pc :( adica lipsa de miscare....bine..ca ma mai misc eu asa in general...dar mai mult stau de kit ma misc...nush ce sa fac..ma apuc sa inconjor orasu pe jos? : ))) dar m-am gandit si eu la cremuri anticelulitice...dar faza cu folia...imi poti spune ce fel de folie? adica folie de aia din aluminiu...sau de aia transparenta? sau nu de astea zici u? si pui ceva in ea? sau pur si simplu o pui la picior si dormi cu ea noaptea? :D oricum..iti multumesc fff mult ca ai raspuns :) :*:*:*


Tu mama, nu-i baiul ca stai pe scaun la pc ci ca mananci cum bine ti-a zis fata de mai sus, porcarii, eu am 41 de ani si n-am inca celulita pe picoare, avia am ceva pe burta!
pt. ca mi-a placut miscarea, sportul, si acum cand pot ma echipez si alerg 20-30 minute.
Daca de acum te confrunti cu asa ceva cand o ai 40 de ani o sa porti haine de calugarita.
oricum celulita nu trece, insa o poti ameliora.
stem_29
Postat pe 2 Iulie 2010 14:24
De la: stem_29, la data 2010-07-02 14:24:03
De la: mihaitza932, la data 2010-07-01 00:35:02
De la: Shhh, la data 2010-07-01 00:13:30nu te vad grasa ... dar ma rog... mai bronzeaza'te vara asta, ajuta foarte mult, nu numai ca arati mai bine dar mai si ascunde din defecte.

aham...iti multumesc ff mult pt raspuns :) deci...am spus si eu ca nu's asa grasa :P dar celulita la picioare am...si asta ma deranjeaza...si dulciurile da..imi plac...dar nu mananc kiar atat de des si in cantitati mari :P si stiu care-i problema din care am celulita la picioare...problema e statu pe scaun la pc :( adica lipsa de miscare....bine..ca ma mai misc eu asa in general...dar mai mult stau de kit ma misc...nush ce sa fac..ma apuc sa inconjor orasu pe jos? : ))) dar m-am gandit si eu la cremuri anticelulitice...dar faza cu folia...imi poti spune ce fel de folie? adica folie de aia din aluminiu...sau de aia transparenta? sau nu de astea zici u? si pui ceva in ea? sau pur si simplu o pui la picior si dormi cu ea noaptea? :D oricum..iti multumesc fff mult ca ai raspuns :) :*:*:*


Tu mama, nu-i baiul ca stai pe scaun la pc ci ca mananci cum bine ti-a zis fata de mai sus, porcarii, eu am 41 de ani si n-am inca celulita pe picoare, avia am ceva pe burta!
pt. ca mi-a placut miscarea, sportul, si acum cand pot ma echipez si alerg 20-30 minute.
Daca de acum te confrunti cu asa ceva cand o ai 40 de ani o sa porti haine de calugarita.
oricum celulita nu trece, insa o poti ameliora.


celulita trece prin masaj, dar e foarte greu si de durata (macar 6 luni ca sa se vada ceva). cel mai greu trece atunci cand se albeste. cand e rosie se indreapta rapid.
leo_
Postat pe 4 Iulie 2010 13:49
Celulita tine de genetica: de aceea unele fete o au de la varste foarte fragede, iar altele nu au problema asta intreaga lor viata; de aceea exista si sportive, atlete cu celulita: de aceea exista femei slabe cu multa celulita si femei mai plinute cu piele de bebelus.
Intr-adevar, nu poti scapa de ea, o poti tine sub control. Sportul este de baza, dar nu orice fel de sport, sunt destule exercitii la saltea pe care le poti face care combat fix aceasta problema (intreaba-l pe Google, stie el ce exercitii), daca ceva mai saltaret nu poti face. Apoi ajuta orice faci pentru detoxifierea organismului (ca de exemplu, sauna sau curele cu fructe si legume), inotul (ca tot e vara... si da, trebuia sa-l pun mai sus la sport ) si cei 2 litri de apa pe zi (apa, nu cafea sau bauturi carbogazoase).
kitty_krieger
Postat pe 4 Iulie 2010 14:08
mda...ms mult de raspunsuri :D :) tin sa spun ca la mine nu-i kiar atat de multa! dar este ceva :P si app...imi poate spune cineva daca scrubul din cafea ajuta? :D si cum se foloseste..adica zilnic sau cand? :)
mihaitza932
Postat pe 4 Iulie 2010 23:48

eu iti dau un sfat care te poate ajuta , cauta pe net setul de bete de bambus de masaj este vreo 250 ron , un ulei anticelulitic de 1 l este vreo 100 , dupa aia cauta pe cineva sa te maseze cu ele , te ajuta. eu am asa acasa si da rezultate , te scobesti de niste bani dar merita.
banalulanonim
Postat pe 5 Iulie 2010 01:42
Nu, nu e vorba de folia de aluminiu. E vorba de folia aceea transparenta cu care se acopera alimentele sau vasele cu alimente in frigider, ca sa ramana proaspete. Pur si simplu e transparenta si foarte, foarte subtire. E tot sul ca cea de aluminiu. In mod normal te dai cu crema inainte si apoi te infasori cu ea. Intr-adevar face minuni. O poti tine noaptea, dar o poti tine si ziua pe sub bluza (daca o pui pe burta) sau sub panaloni (daca o pui pe coapse). Ideea e ca transpiri sub ea foarte mult. Cand simti ca nu mai poti, o indepartezi, te stergi bine cu un prosop si, eventual, repeti figura.
Imi aduc aminte ca ceva de genul asta (un plastic ordinar, gen punga) se folosea si in trecut in timp ce faceai sport.
rashela
Postat pe 5 Iulie 2010 03:33
Am incercat si eu sa folosesc folia alimentara, insa tot ce face e sa te deshidrateze.... aveam o piele super-fina imediat dupa, dar a doua zi era totul la fel. Eu nu recomand, mai ales ca m-am si simtit deshidratata per total si nu e o senzatie prea placuta.
kitty_krieger
Postat pe 5 Iulie 2010 17:57
cu folia alimentara nush ce sa zic....dar nush de ce nu prea am incredere in ea :P imi poate cineva explica cum e cu scrubul din cafea? :D adica de cate ori se foloseste....kestii din astea ;) daca se pune ceva in el...
mihaitza932
Postat pe 8 Iulie 2010 13:44
De la: Shhh, la data 2010-07-01 00:13:30nu te vad grasa ... dar ma rog... mai bronzeaza'te vara asta, ajuta foarte mult, nu numai ca arati mai bine dar mai si ascunde din defecte.

hy! nu ai auzit noua tendinta ...se poarta pielea alba!
roz5blue6lila7
Postat pe 9 Iulie 2010 11:21
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-09 11:21:41
De la: Shhh, la data 2010-07-01 00:13:30nu te vad grasa ... dar ma rog... mai bronzeaza'te vara asta, ajuta foarte mult, nu numai ca arati mai bine dar mai si ascunde din defecte.

hy! nu ai auzit noua tendinta ...se poarta pielea alba!

se "poarta" piele ta naturala, sanatoasa si frumoasa, nu prajeala aia tiganeasca! dar e grele, stiu...
kitty_krieger
Postat pe 9 Iulie 2010 18:17
bey mor cand va aud..celulita e la 90% din femei...daca faceti parte din cei 10% ramasi f bine...asa ca dra mea nu crede ca esti anormala maj pers au..ideea e cum sa te mentii si sa o intretii sa nu se agraveze...bafta
jeanpierre
Postat pe 13 Iulie 2010 11:35
uite,eu am gasit o solutie pentru celulita de pe picioare.....un gel anticelulitic bio. daca doresti mai multe informatii,si doresti sa il ai contacteaza.ma pe e.mail roxy2alex@yahoo.com
roxy2alex
Postat pe 17 Iulie 2010 09:56
Veziu sa nu te contacteze...alta MLM-ista pusa pe prostit lumea...
kudika226898
Postat pe 17 Iulie 2010 11:57
Celulita m-a innebunit si pe mine,in special fiindca a aparut parca 'peste noapte'
Stiu ca nu apare peste noapte,poate nu am acordat suficienta atentie din timp dar in orice caz nu era vizibila ,am poze de la mare de anul trecut care-mi sustin afirmatia. Iar in ultimul an nu stiu ce s-a intamplat si nici exact in ce zi am realizat ca picioarele mele la spate,inclusiv fesele,arata ca niste haine necalcate!
Am cumparat diverse creme anticelulitice,am cumparat un stepper rudimentar mic pe care sa mai exersez(avand in vedere ca nu fac niciodata nici un fel de sport ma gandesc ca orice fel de miscare e binevenita)
Si bineinteles nu mai mananc dulciuri,sau incerc ,carne mai putin si aia de pui,eventual fiert sau fript,si etc..
Mentionez ca ma masez zilnic de 2 ori pe zi,in ritm alert pana nu-mi mai simt mainile si pielea dar...sincer la un moment dat mi se parea chiar ca agravez aspectul celulite,nicidecum ca il ameliorez. M-am gandit ca masajul meu este poate incorect,desi..nici nu as da bani altuia sa faca ce pot face si eu,mai ales ca reusesc sa strang si sa apas destul de bine zic eu.
Vad ca pe aici nu este foarte multa lume care sa dea cat de cat sfaturi,iti recomand sa cauti pe google,in special la forumurile aferente diverselor creme si geluri anticelulitice,deoarece acolo vei intalni femei care au urmat tratamente de gen
Eu m-am tot documentat dar nu pot spune ca stiu inca cum sa scap de ea.
nicoledream
Postat pe 18 Iulie 2010 17:39
N-o sa scapi....
kudika226898
Postat pe 18 Iulie 2010 17:49
Fata draga, In primul rand intreab-o pe mama ta daca are pt ca este ereditara,iar 10 din 13 femei au celulita.Trebuie sa invatam sa traim cu ea ,caci e f greu sa o elimini(in cel mai bun caz sa o estompezi).O cauza ar mai fi circulatia sangvina defectuoasa,consumul de dulciuri,fumatul,lipsa consumului de apa si mai sunt si niste teste speciale la cabinetele de intretinere corporala care iti poate detremina gradul celulitei.Trebuie miscare aerobic cam 6 luni ca sa se vada rezultatele ,sa se tonifice tesutul,de ce nu kangoo jump????
E recomandat persoanelor cu probleme de articulatii si altele....Eu il fac si e minunat rezultate bune cu efort minim.Daca nu esti genul activ incearca masajele ca sa iti stimuleze circulatia limfatica spre ex. impachetari la rece daca ai probleme cu vaso-dilatatia sau la cald. Sunt multe metode dar de care tre sa te tii si nu astepta rezultate miraculoase dupa un timp scurt,caci cu o floare nu se face primavara.E nevoie de perseverenta si f mult influienteaza mentalul.TREBUIE sa gandim pozitiv si sa ne simtim bine in pielea noastra.Prin urmare trebuie:sport,masaj,renuntare la fumat,dulciuri,multa apa si atitudine pozitiva.
kudika228788
Postat pe 20 Iulie 2010 11:51
Incearca sa iti faci masaj tu singura masaj anticelulitic si ai grija sa folosesti o crema sau un ulei pentru acest gen de masaj (de exemplu gelul anticelulitic si peria de masaj de la Oriflame) pentru ca sa nu iti lezezi pielea sau aboneaza-te la un salon de masaj. Din proprie experienta iti spun ca este foarte eficient. Aspectul de coaja de portocala se atenueaza si chiar dispare plus ca este relaxant. Daca in loc de cina ai masaj.......hm....cred ca ai toate sansele sa scapi de celulita :). Succes!
joy_18
Postat pe 20 Iulie 2010 18:05
De la: mihaitza932, la data 2010-06-30 23:24:02buna fetelor...am si eu nevoie de ceva sfaturi pt a scapa de celulita de pe picioare....mi-a aparut acuma vreo doi ani...am doar 17 ani...deci...am multa celulita pe fese...cum scap de ea? :( imi face sa imi arate picioarele fff grase..deshi..eu nu sunt atat de grasa de felu meu...dar picioarele imi sunt cam mari..adica grase :d din cauza celulitei...nu-mi place cum arata ea pe ele...stiu ca miscarea ajuta la evitarea celulitei...dar eu nu prea pot practica sport intesiv din cauza unor probleme de sanatate....nu exista ceva vreun remediu natural? nu prea imi place sa dau bani pe cremuri si vrajeli din astea....app....seara eu nu mananc de loc...si mananc pe restu zilei dar nu in cantitati fff mari...dar recunosc ca mananc mult dulce : ))))) ca-mi place :P deci..daca ma poate cineva ajuta...va multumesc frumos :) :*:*:*


ce probleme de sanatate te impiedica sa faci miscare? infometarea nu-ti rezolva celulita, de multe ori si slaba fiind poti avea celulita...
camiflorea
Postat pe 20 Iulie 2010 23:25
Prostii...
kudika226898
Postat pe 5 Aprilie 2011 11:58
Incearca masajul cu Celluli Firm de la Bruno Vassari. In cazul meu a diminuat vizibil celulita.
SandraP_
Postat pe 29 Noiembrie 2011 19:07
De la: SandraP_, la data 2011-11-29 19:07:38Incearca masajul cu Celluli Firm de la Bruno Vassari. In cazul meu a diminuat vizibil celulita.


Hotaraste-te ...ti s-a diminuat sau ti-a disparut, cum spuneai pe alt topic?
kudika226898
Postat pe 30 Noiembrie 2011 14:36
Pastile pentru celulita - http://track.cellinea.ro/product/Cellinea/?uid=2484&sid=651&pid=122&bid=advandec
kudika_928887
Postat pe 26 Iulie 2013 12:35
De la: kudika_928887, la data 2013-07-26 12:35:04Pastile pentru celulita - http://track.cellinea.ro/product/Cellinea/?uid=2484&sid=651&pid=122&bid=advandec


Sport si alimentatie echilibrata ca sa scapi de celulita si fara pastile, lotiuni sau creme contra ei, deoarece sunt inutile, daca nu faci sport si nu mananci sanatos.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 26 Iulie 2013 12:53
buna , eu ti-as; recomda sa maninci cit mai multe portacale , greifrut , apa cu lamie dar si in general sa bei cit mai multa apa , si maninci dimineata mai bine , dar peste zi foarte putin si cit mai multe fructe legume
Ira_Ca__u_1
Postat pe 1 August 2013 11:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exercitii cardio 14 De la: iry24 2 Februarie 2009 21:42
Bucataria traditionala 4 De la: miss_darine 10 Ianuarie 2010 13:51
DEXA-ajutorul nutritionistilor 1 De la: kudika_7869 1 Noiembrie 2012 10:30
O Mica Mare Problema. 2 De la: carina33 1 Iunie 2010 02:14
un sfat... 31 De la: alejandraa20 23 Decembrie 2009 22:48