Setari Cookie-uri

barbatii trec prin crize existentiale?vor sa fie liberi, cu una si cu alta?

asa a facut si fosta ................
acu e cu un coleg de munca ,asa sau cunoscut cand sa angajat el la ea acolo si asa au ramas impreuna.
ideea e k nimeni nu le da garantia k vor ramane impreuna mult timp.

dar vb aia ...............ceea fost a fost .................................................si nu mai eeee

defapt si mie mii sa intamplat o data tot asa co colega,dar macar stiiam ce facem si a durat ceva numai k soarta nea despartit.nu prietenii,amici,sau parintii.
alyn27
Postat pe 10 Iulie 2010 14:06
De la: alyn27, la data 2010-07-10 14:06:05asa a facut si fosta ................
acu e cu un coleg de munca ,asa sau cunoscut cand sa angajat el la ea acolo si asa au ramas impreuna.
ideea e k nimeni nu le da garantia k vor ramane impreuna mult timp.

dar vb aia ...............ceea fost a fost .................................................si nu mai eeee

defapt si mie mii sa intamplat o data tot asa co colega,dar macar stiiam ce facem si a durat ceva numai k soarta nea despartit.nu prietenii,amici,sau parintii.
ce fel de crize existentiale au barbatii astia..adica vor sa-si schimbe mereu femeile sau cum..?
kudika029282
Postat pe 10 Iulie 2010 16:39
de iubit stiu ca ma iubea,dar nu o zicea prefera sa o arate. a mai avut o relatie serioasa cu un an inainte sa ne cunoastem noi,tot 2 ani a stat,dar tipa i-a zis ca s-a plictisit si ca vrea sa mai fie si cu altcineva.nu cred ca zodia lui e prea importanta ca sa imi spuneti daca va regreta.e fecioara.eu una nu ma simt vinovata,am gresit si eu,nu zic nu,dar i-am aratat ca il iubesc si nu vreau sa-l pierd,il surprindeam mereu cu ceva frumos.eu una am incercat sa vorbesc cu el sa ne rezolvam problemele de relatie,dar el zicea ca totul e bine din punctul lui de vedere.de fapt nu prea comunica.am vazut o schimbare la el cu o luna inainte sa ne despartim si il bateam la cap ca s-a intamplat ceva.el imi zicea ca nu e nimic.eu una banuiam ca e cu altcineva si chiar ma gandeam ca poate e o colega de munca.socant mi se pare ca nu m-am asteptat nicioadata la asa ceva din partea lui.au fost prea multe la mijlloc ca sa vine asa deodata sa imi dea papucii.nu sunt razbunatoare,chiar si acum ii doresc numai bine,dar sa isi dea seama cat m-a facut sa sufar...pe mine care l-am iubit cu adevarat,am avut grija de el.cand veneam la el acasa si el pleca la munca faceam curat, aveam grija de tot,am mers cu el si la tara,l-am ajutat si acolo.nu e o lauda,dar vreau o parere, un sfat.poate asa trec mai repede.ce mi se pare chiar aiurea e ca dupa ce s-a despartit de fosta dinaintea mea au ramas amici,se mai sunau,noi nu am ramas nimic..ca si cum nu ar fi fost nimic intre noi.
kudika199806
Postat pe 11 Iulie 2010 13:55
De la: kudika199806, la data 2010-07-11 13:55:12de iubit stiu ca ma iubea,dar nu o zicea prefera sa o arate. a mai avut o relatie serioasa cu un an inainte sa ne cunoastem noi,tot 2 ani a stat,dar tipa i-a zis ca s-a plictisit si ca vrea sa mai fie si cu altcineva.nu cred ca zodia lui e prea importanta ca sa imi spuneti daca va regreta.e fecioara.eu una nu ma simt vinovata,am gresit si eu,nu zic nu,dar i-am aratat ca il iubesc si nu vreau sa-l pierd,il surprindeam mereu cu ceva frumos.eu una am incercat sa vorbesc cu el sa ne rezolvam problemele de relatie,dar el zicea ca totul e bine din punctul lui de vedere.de fapt nu prea comunica.am vazut o schimbare la el cu o luna inainte sa ne despartim si il bateam la cap ca s-a intamplat ceva.el imi zicea ca nu e nimic.eu una banuiam ca e cu altcineva si chiar ma gandeam ca poate e o colega de munca.socant mi se pare ca nu m-am asteptat nicioadata la asa ceva din partea lui.au fost prea multe la mijlloc ca sa vine asa deodata sa imi dea papucii.nu sunt razbunatoare,chiar si acum ii doresc numai bine,dar sa isi dea seama cat m-a facut sa sufar...pe mine care l-am iubit cu adevarat,am avut grija de el.cand veneam la el acasa si el pleca la munca faceam curat, aveam grija de tot,am mers cu el si la tara,l-am ajutat si acolo.nu e o lauda,dar vreau o parere, un sfat.poate asa trec mai repede.ce mi se pare chiar aiurea e ca dupa ce s-a despartit de fosta dinaintea mea au ramas amici,se mai sunau,noi nu am ramas nimic..ca si cum nu ar fi fost nimic intre noi.
pai daca el a ramas prieten in continuare cu fosta lui ba se mai si sunau..asta inseamna ca nu a vrut sa se desparta de fosta..iar pe tine te-a parasit pentru ca nu te-a iubit asa cum a iubit-o pe fosta la care el sa intors
kudika029282
Postat pe 11 Iulie 2010 19:08
www.mariefecte.blogspot.com
Am scris cateva idei despre diete, nutritie, psihoteste si alte lucruri care sper sa va ajute si sa vi se para interesante.

Sper sa participati si la sondaj pentru a satisface cat mai mult nevoie voastre. Multumesc si ma scuzati de deranj.
chic_sindy
Postat pe 11 Iulie 2010 19:09
dar nu s-a intors la fosta,au ramas doar amici,el e acum cu o colega e munca.asta am zis.de fapt cu toate cu care a fost a ramas prieten.e o diferenta.e ciudat ca noi ne purtam de parca nici nu ne cunoastem.si avem doar o luna de cand ne-am despartit.mi-a zis ca cu fosta a inceput sa vorbeasca dupa 6 luni dupa ce s-au despartit.in final e viata lui.face ce vrea cu ea.eu una sunt hotarata si stiu ce fac.am capul pe umeri.si se pare ca trec mai usor daca am cu cine sa vorbesc.mersi

kudika199806
Postat pe 11 Iulie 2010 19:26
De la: kudika199806, la data 2010-07-11 19:26:53dar nu s-a intors la fosta,au ramas doar amici,el e acum cu o colega e munca.asta am zis.de fapt cu toate cu care a fost a ramas prieten.e o diferenta.e ciudat ca noi ne purtam de parca nici nu ne cunoastem.si avem doar o luna de cand ne-am despartit.mi-a zis ca cu fosta a inceput sa vorbeasca dupa 6 luni dupa ce s-au despartit.in final e viata lui.face ce vrea cu ea.eu una sunt hotarata si stiu ce fac.am capul pe umeri.si se pare ca trec mai usor daca am cu cine sa vorbesc.mersi
cum adica a ramas amic cu fosta iubita..nu prea e posibil...???
kudika029282
Postat pe 11 Iulie 2010 22:08
De la: kudika199806, la data 2010-07-01 14:19:58eram cu el de 2 ani si intr-o zi a veniot si mi-a zis sa ne despartim, de fapt nici nu stia ce vrea,ca practic el l-am intrebat pentru ce a venit si mi-a zis ca a venit sa ne despartim.am vorbit si tot imi zicea ca decizia lui e posibil sa fie gresita,ca daca plec pot sa ma intorc.dupa o saptamana l-am cautat sa aflu ce motiv a avut sa faca asta.mi-a zis ca nu are timp pentru o relatie si ca deja e cu altcineva.eram cu totul diferita si nimeni nu va mai face pentru el ce am facut eu si nici nu il va mai iubi la fel.asta o stiu sigur.dar cat de prost sa fii?da-o naibii.sa vrei sa fii liber adica cu una si cu alta.si sa nu uit, prietena lui e o colega de munca.isi va da seama ca a gresit?va regreta?atat ma intereseaza si daca va regreta vei fii mai linistita ca te-a-nselat ? Se despart cupluri dupa 20 de ani dar dupa 2,3,4? Si femeile si barbatii suntem la fel . Cind ne-ndragostim de altcineva lasam totul ca si ccand n-ar fii fost niciodata ;nu ne gandim la urmari credem ca ne-am gasit SUFLETUL PERECHE. Vrajeala de Buftea






























































































































































































































































































tomnita
Postat pe 19 Iulie 2010 11:43
stii ca si eu m-am gandit ca era cu colega aceea de munca?aparusera niste schimbari cu o luna inainte sa ne despartim,adica incepuse sa isi faca unghiile cu lac,vroia sa mai slabeasca ,imi zicea ca trebuie sa mai treaca pe la munca in timpul lui liber....si alte chestii..nu stiu.el a mai facut o data chestia asta, adica sa i se para ca una e minunea minunilor si sa faca totul pentru ea si pe urma aia i-a dat papucii...eu oricum,desi ceea ce a facut a fost foarte urat ii doresc sa fie fericit cu cine vrea chiar nu ii vreau raul...
kudika199806
Postat pe 3 August 2010 20:43
de la atata spatiu cand se termina propozitia ai impresia ca, cazi in gol pana la urmatoarea postare
clau19
Postat pe 4 August 2010 16:37
De la: clau19, la data 2010-08-04 16:37:49de la atata spatiu cand se termina propozitia ai impresia ca, cazi in gol pana la urmatoarea postare


Era si ea emotionata!
Barbie30
Postat pe 4 August 2010 19:56
De la: Barbie30, la data 2010-08-04 19:56:40
De la: clau19, la data 2010-08-04 16:37:49de la atata spatiu cand se termina propozitia ai impresia ca, cazi in gol pana la urmatoarea postare


Era si ea emotionata!

[img]http://dl4.glitter-graphics.net/pub/87/87434c3wor9yztz.gif[/img][/url]
clau19
Postat pe 4 August 2010 19:59
De la: clau19, la data 2010-08-04 19:59:48
De la: Barbie30, la data 2010-08-04 19:56:40
De la: clau19, la data 2010-08-04 16:37:49de la atata spatiu cand se termina propozitia ai impresia ca, cazi in gol pana la urmatoarea postare


Era si ea emotionata!

[img]http://dl4.glitter-graphics.net/pub/87/87434c3wor9yztz.gif[/img][/url]



[img]http://dl10.glitter-graphics.net/pub/1085/1085830jgawgkmbmb.gif[/img][/url]
Barbie30
Postat pe 4 August 2010 20:12
De la: alyn27, la data 2010-07-10 14:06:05
ideea e k nimeni nu le da garantia k vor ramane impreuna mult timp.

alyne, tu ai vrea sa ti se inmaneze o garantie pe viata?...etete ca nu se poate....ne mai defectam si noi oamenii...noroc ca este in firea noastra sa uitam si sa mergem mai departe
miss_darine
Postat pe 4 August 2010 20:15
draga creatzagirl,aas mi-a zis majoritatea ca se va intoarce, ca cica toti baietii care dau papucii sau 90%^ din ei se intorc.de ce se mai intorc dupa ce ne fac sa suferim?adica fac probe?sa vada care e mai buna?
kudika199806
Postat pe 7 August 2010 00:34
vara asta cred ca au luat-o razna barbatii. Am auzit o groaza de cazuri de tipi care vor "pauze", se sufoca, vor sa fie liberi.
EU insami mi-am luat o pseudo pauza si cand am ripostat direct papucii :P si mai am o prietena care dupa un an de stat in casa cu un tip( fara certuri, fara discutii ...ce mai...genul ala de relatie ok) s-a trezit de pe o zi pe alta cu bagajelul facut pe motiv ca el se sufoca si nu e pregatit si...offf...nu mai poate asa...are nevoie de timp sa se "gendeasca".
Deci dupa cum spuneam...cred ca e un microb in aer :)
ploidevise
Postat pe 8 August 2010 17:30
De la: kudika199806, la data 2010-08-07 00:34:02draga creatzagirl,aas mi-a zis majoritatea ca se va intoarce, ca cica toti baietii care dau papucii sau 90%^ din ei se intorc.de ce se mai intorc dupa ce ne fac sa suferim?adica fac probe?sa vada care e mai buna?
asta cred si eu ... cei care dau papucii se vor intoarce daca nu au gasit altceva mai bun si atunci se intorc la ceea ce au lasat odata
kudika029282
Postat pe 9 August 2010 16:23
astrele sunt de vina fetelor pentru comportamentul baietilor
mai in gluma mai in serios am observat si eu multe cupluri ca mine si fostul prieten, care s-au despartit dupa aproape 5 ani. de 3 luni ne tot chinuim sa ne impacam, ne despartim si tot asa
kudika181837
Postat pe 10 August 2010 17:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
id-ul meu 25 De la: pamela_1 12 Mai 2009 16:16
CE IUBITI MAI MULT PE LUMEA ASTA SI DC? 40 De la: valivieru96 9 Septembrie 2009 00:43
femeia gemeni +barbatul fecioara 2 De la: carmen_lungu21 30 Aprilie 2010 22:30
Diferente de varsta intre parteneri 3 De la: kudika_27971 30 Ianuarie 2013 20:37
Sa te cunosc pe tine !😏 9 De la: kudika_1000552 21 Martie 2016 09:38