Setari Cookie-uri

ma intreb de ce

De la: kudika199806, la data 2010-07-11 13:35:22numai eu si cu el stim ce a fost intre noi.
asta e partea pe care o vad eu,el poate o vede altfel.
ideea e ca am apelat la voi pentru ca in erau prea multe confuzii si despartirea a fost asa deodata,adica nu m-am asteptat.mereu zicea ca nu vrea sa ne despartim,ca sunt considerata una din familie,ca ii pasa de mine si in ziua in care a venit mi-a zis ca nici nu stie daca m-a iubit.adica,scuzati-ma dar ce pot sa mai cred?
si alte chestii:adica vii sa ne despartim si imi zici ca iti pasa de mine,ca poate o sa mai fim impreuna, ca e posibil sa fi luat o hotarare gresita.....oricum multumesc pentru sfaturi.


auzi..scuza-ma..dar chiar sunt uimita...
pana la urma..v-ati despartit? cine cui i-a dat papuceii? ca vad ca esti uimita si tu ca "a luat decizia corecta"-cred si eu
ca vad ca esti net superioara-din punctul tau de vedere...

ce-o fi si cu modestia asta...
dragon_fly88
Postat pe 6 August 2010 22:12
draga dragon_fly88 nu am zis nimic care sa fi lasat impresia ca as fi o ingamfata....am zis ce era de zis,lucru pe care il stiam amandoi,adica ceea ce ti-am zis eu ar fi spus-o si el, nu ca as fi eu fata perfecta. am zis exact cum m-am purtat cu el.deci el mi-a dat papucii,dat in timpul in care am discutat despre ce a fost rau si bine in relatia nostra,el tot mai aducea in discutie chestii de genul ,,e posibil ca decizia mea sa fie gresita, poate o sa mai fim impreuna,ca sa am grija de mine si asta ar trebui sa insemne mult,ca poate o sa mai fim impreuna,,.cert e ca nu m-am asteptat,a fost prea dintr-o data...nu stiu ce a gandit in momentul ala.nu am aflat nici pana acum motivul adevarat si nici nu vreau sa mai aflu.oricum mersi celor ce dau sfaturi inteligente.
kudika199806
Postat pe 7 August 2010 00:53
De la: viogen26, la data 2010-07-14 18:59:18Tu il iubesti pe el,dar nu e suficient;trebuie sa te iubeasca si el pe tine.



de ce trebuie???????
anastasia_m
Postat pe 7 August 2010 20:42
De la: kudika199806, la data 2010-08-07 00:53:36draga dragon_fly88 nu am zis nimic care sa fi lasat impresia ca as fi o ingamfata....am zis ce era de zis,lucru pe care il stiam amandoi,adica ceea ce ti-am zis eu ar fi spus-o si el, nu ca as fi eu fata perfecta. am zis exact cum m-am purtat cu el.deci el mi-a dat papucii,dat in timpul in care am discutat despre ce a fost rau si bine in relatia nostra,el tot mai aducea in discutie chestii de genul ,,e posibil ca decizia mea sa fie gresita, poate o sa mai fim impreuna,ca sa am grija de mine si asta ar trebui sa insemne mult,ca poate o sa mai fim impreuna,,.cert e ca nu m-am asteptat,a fost prea dintr-o data...nu stiu ce a gandit in momentul ala.nu am aflat nici pana acum motivul adevarat si nici nu vreau sa mai aflu.oricum mersi celor ce dau sfaturi inteligente.

mai eu nu stiu exact cum esti, daca e sa fii ok sau nu..tu stii
eu ti-am zis ce se vede din avion
sa stii ca atunci cand ti se dau papucii, de obicei te intrebi "de ce?" sau "ce am facut?" sau "ce n-a mers?"
sa stii ca mai bine ar fi sa-ti vezi de viata ta..sa nu te mai gandesti
si ah..sunt inteligenta?
dragon_fly88
Postat pe 7 August 2010 20:47
au trecut deja 3 luni de cand ne-am despartit si parca tot mi-e dor de el.ideea e ca am venit in bucuresti pentru o luna si asta m-a facut sa imi aduc aminte de el si sa am acea stare de tristete ca cea de dupa despartire.inca mi-e greu. de ce sa nu recunosc?simt ca il mai iubesc dar cu siguranta nu as mai vrea sa fiu cu el.a fost si ziua mea si de nume si de ani si totusi nu am primit nici un mesaj de la el.imi pare rau,sin cer.dupa tot ce a fost intre noi, a uitat de min e complet.eu cred ca asa era frumos.adica am avut o relatie de 2 ani si se pare ca nu am insemnat nimic pentru el chiar nimic.acum mi-am dat seama de tot.
kudika199806
Postat pe 9 Septembrie 2010 16:55
De la: kudika199806, la data 2010-09-09 16:55:09au trecut deja 3 luni de cand ne-am despartit si parca tot mi-e dor de el.ideea e ca am venit in bucuresti pentru o luna si asta m-a facut sa imi aduc aminte de el si sa am acea stare de tristete ca cea de dupa despartire.inca mi-e greu. de ce sa nu recunosc?simt ca il mai iubesc dar cu siguranta nu as mai vrea sa fiu cu el.a fost si ziua mea si de nume si de ani si totusi nu am primit nici un mesaj de la el.imi pare rau,sin cer.dupa tot ce a fost intre noi, a uitat de min e complet.eu cred ca asa era frumos.adica am avut o relatie de 2 ani si se pare ca nu am insemnat nimic pentru el chiar nimic.acum mi-am dat seama de tot.


Din reactiilepe care spui ce le-a avut este clar ca nu mai vroia si nu vrea sa mai aiba o rel cu tine...si faptul ca a plecat fara prea multe explicatii probabil nu a vrut sa te raneasca cu anumite vorbe...asa ca iti potu lua gandul de la el si sa incerci sa treci peste...deci fii tare
kudika311399_silvia
Postat pe 9 Septembrie 2010 17:11
De la: kudika199806, la data 2010-09-09 16:55:09au trecut deja 3 luni de cand ne-am despartit si parca tot mi-e dor de el.ideea e ca am venit in bucuresti pentru o luna si asta m-a facut sa imi aduc aminte de el si sa am acea stare de tristete ca cea de dupa despartire.inca mi-e greu. de ce sa nu recunosc?simt ca il mai iubesc dar cu siguranta nu as mai vrea sa fiu cu el.a fost si ziua mea si de nume si de ani si totusi nu am primit nici un mesaj de la el.imi pare rau,sin cer.dupa tot ce a fost intre noi, a uitat de min e complet.eu cred ca asa era frumos.adica am avut o relatie de 2 ani si se pare ca nu am insemnat nimic pentru el chiar nimic.acum mi-am dat seama de tot.


acelasi lucru l-am patit si eu. A plecat. S-a cuplat cu alta imediat si s-a comportat de parca nu m-a cunoscut niciodata. Dupa un an jumatate. A trecut o luna jumatate de cand ne-am despartit si pot spune ca nu mai sufar. Nu l-am cautat. Nu m-a cautat. Mai am momente cand ma intreb dar ... pff...asta e.
Nu cred ca daca mi-ar fi intrebat macar odata ce mai fac? Daca sunt bine? daca mai traiesc...ar fi murit. Dar asa a crezut el ca e mai bine pt el si e decizia lui.
Mai rau a fost la mine ca imediat dupa ce ne-am despartit el a tinut neaparat sa se afiseze cu aia, sa se laude ca face si drege cu ea si sa aflu la 2 SAPTAMANI ca se mutase cu ea. Si stia ca eu aflu. O facea intentionat. Deci dupa ce m-a parasit m-a mai lovit de cateva ori de parca eu i-as fi facut rau lui.
A fost greu. Am suferit ca un caine. Am crezut ca mi se rupe sufletul in mine... Dar multumesc lui Dumnezeu ca am supravietuit si acum sunt mai bine. Pana la urma ce nu te ucide te face mai puternic.

sa iti raspund? sa iti spun ca se mai gandeste? Ca ii mai pasa? Ca i-a pasat un moment macar. Eu cred ca e mai bine sa intelegi ce e evident din atitudinea lui. Nu ii pasa. Nu se gandeste. E fericit cu cealalta. Probabil nu te-a iubit niciodata cu adevarat. Asta e adevarul ...e urat.
Eu asa fac....si asta ma ambitioneaza sa fiu si eu fericita.
ploidevise
Postat pe 16 Septembrie 2010 10:53
Nu-ti mai face iluzii desarte.Cuta-ti si tu pe altul.
kudika228167
Postat pe 16 Septembrie 2010 10:57
si ce mai fac prietenii mei de pe kudika? eu fac bine.s-au facut 3 luni de cand m-am despartit de prietenul meu si ma simt mai bine,mult mai bine,dar na acum ca tot omul mai am momente cand imi vine sa plang.acum catea zile am aflat din intamplare cu cine e fostu si m-am terminat de ras .sper sa nu inteleaga gresit din nou cei care m-au facut ''perfecta,, data trecuta.e exact opusul meu,are si 30 de ani iar el 23.si e mai dolofana.mai needucata,mai indiferenta,mai tot.iar acum explicati-mi si mie de ce a luat decizia asta.oare asa a inteles el sa se distreze si sa isi traiasca viata.nici parintii lui nu o plac iar ei fiind mai maturi isi dau seama ce fel de fata e.acum iar o sa ziceti ca ma cred perfecta si sa ma luati la misto.eu va intreb sincer de ce ati sta cu cineva care are atatea defecte.macar daca era mai buna decat mine nu aveam ce sa mai comentez si ma bucuram pentru el ca oricum ar fi, eu lui nu ii doresc raul.doar pentru ca e o mica sefa unde lucreaza, oare avea ceva de obtinut din asta?atat de jos sa cobori, sa faci asa ceva doar pentru propriul interes?si daca mai astepta 2 luni pana ieseam si eu din scoala oare murea acest fost prieten al meu?acum chiar vreau sa vad ce parere aveti.si ca sa nu spuneti ceva referitor la faptul ca ea este o sefa ca spun ca eu am un loc de munca mai bun decat al ei.acum ce mai ziceti?
kudika199806
Postat pe 21 Septembrie 2010 16:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HELP!! 7 De la: biadeia 29 Iunie 2010 16:54
va rog ajutati-ma 4 De la: XOXO_GG_ 23 Iunie 2009 01:09
casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:17
Intr o relatie se discuta viata sexuala a partenerilor? 51 De la: brunita 31 Ianuarie 2014 12:13
E posibil sa nu pot sa iubesc? 19 De la: Diannnnnnna 10 Septembrie 2009 14:45