Setari Cookie-uri

M-am indragostit de un barbat cu vicii :(

Am nevoie de un sfat.... va rog mult... in urma cu vreo 3 luni de zile am cunoscut un barbat deosebit.. inteligent,sincer si cu multa caldura sufleteasca..compatibilitatea si comunicarea este foarte buna intre noi... ma iubeste,dar............. fumeaza muuuuuuuuuuuuult si la evenimente bea multtttt eu nu am niciun viciu si suport greu toate astea a zis ca vrea sa renunte,nu prea am incredere...... ce sa fac ? sa incerc sa fiu alaturi de el sa il sprijin sau sa il trimit la plimbare ? sunt foarte confuza fiindca demult nu am mai intalnit pe cineva ca el........... fara viciile astea grele ar fi barbatul perfect ! mentionez ca nu este deloc agresiv cand bea alcool.... astept parerile voaste.....
bumbu83
Postat pe 6 Iulie 2010 13:39
ce-i drept sunt destul de costisitoare viciile astea...dar daca nu e afectat de criza, care-i problema?...cand are chef sa fumeze il trimiti pe balcon sau pe holul blocului (si n-o sa-i placa km parcursi de fiecare data)...cat despre bautura...aici nu ma bag..
ps. ar mai fi varianta de a prelua si tu viciile lui
miss_darine
Postat pe 6 Iulie 2010 13:53

Da, ai de ales! sau

Bumbu vad ca esti noua pe aici si cu toate astea imi este cunoscuta poza ta.Ai avut alt nume>?
Barbie30
Postat pe 6 Iulie 2010 14:04
De la: miss_darine, la data 2010-07-06 13:53:26 ps. ar mai fi varianta de a prelua si tu viciile lui

NU. Sa nu faci greseala asta sub nici o forma.
tematoare
Postat pe 6 Iulie 2010 14:05
parerea mea este k ar trebui sa te gandesti bine la ceea ce ai de gand, deoarece ACUM nu este agresiv la bautura insa mai incolo sigur va deveni...mai exista cazuri in care se pot lasa de vicii, pot fii schimbati de femeia iubita, dar rare, cei mai multi isi reiau viciile dupa o perioada...
pinkkky
Postat pe 6 Iulie 2010 14:30
Foarte rar am auzit de persoane care sa bea MULT si sa nu devina violente. E un non-sens. Fumatul e (zic eu, care-s fumatoare ) singurul viciu care nu te face sa-ti pierzi mintile. Dar daca nu-ti place e destul de greu sa convietuiesti cu o persoana care fumeaza. Se va duce pe balcon o data, de doua ori, pe urma se va muta acolo cu pachetul de tigari, un fotoliu si .. bericica.
Ia-l incet sau nu-l lua deloc.
rashela
Postat pe 6 Iulie 2010 14:42
De la: rashela, la data 2010-07-06 14:42:10Foarte rar am auzit de persoane care sa bea MULT si sa nu devina violente. E un non-sens. Fumatul e (zic eu, care-s fumatoare ) singurul viciu care nu te face sa-ti pierzi mintile. Dar daca nu-ti place e destul de greu sa convietuiesti cu o persoana care fumeaza. Se va duce pe balcon o data, de doua ori, pe urma se va muta acolo cu pachetul de tigari, un fotoliu si .. bericica.
Ia-l incet sau nu-l lua deloc.



Eu zic ca daca acesto om doar la chefuri se " chercheleste" nu-i chiar o tragedie, asta atata timp cat nu trage ea de el, probabil omul nu se imbata ci bea cat sa se simta bine.
Poate ea are o varsta..totusi, si d'aia ii e greu sa accepte viciile lui.
stem_29
Postat pe 6 Iulie 2010 15:05
De la: bumbu83, la data 2010-07-06 13:39:37 Am nevoie de un sfat.... va rog mult... in urma cu vreo 3 luni de zile am cunoscut un barbat deosebit.. inteligent,sincer si cu multa caldura sufleteasca..compatibilitatea si comunicarea este foarte buna intre noi... ma iubeste,dar............. fumeaza muuuuuuuuuuuuult si la evenimente bea multtttt eu nu am niciun viciu si suport greu toate astea a zis ca vrea sa renunte,nu prea am incredere...... ce sa fac ? sa incerc sa fiu alaturi de el sa il sprijin sau sa il trimit la plimbare ? sunt foarte confuza fiindca demult nu am mai intalnit pe cineva ca el........... fara viciile astea grele ar fi barbatul perfect ! mentionez ca nu este deloc agresiv cand bea alcool.... astept parerile voaste.....

Te pomenesti ca esti perfectiunea intruchipata!
de mancat mananci?
Acum scuza-ma ca-s rautacioasa, dar chiar toti sa fie asa perfecti ca si tine..mai rar.
Eu zic totusi sa-ti vezi si tu defectele......atata timp cat e haios cand se chercheleste, cat nu tragi de el..ce are ca omul fumeaza?
stem_29
Postat pe 6 Iulie 2010 15:08
rashela, socrul meu era mortal cherchelit, eu si cumnata mea, adica fiica lui abia asteptam o nuta.......veneam acasa, ne ghicea in cafea, ne canta, lesinam de ras de el..Dumnezeu sa-l ierte.
Era fumator, dar de baut beia doar cat sa se simta bine.
Si eu sunt " duhanashe" si sotul meu nu e, nah, sa ma arunce d'acasa?!
......
stem_29
Postat pe 6 Iulie 2010 15:11
Off, ce sa zic?! Eu nu am intalnit niciun barbat care sa bea MULT, DOAR la evenimente. Tatal meu incerca sa bea la evenimente si dupa doua pahare i se facea rau si trebuia sa se culce. Asta pentru ca in rest, el nu bea. Asa ca, mi-e tare greu sa cred ca un barbat care bea "muuuuuuuuulllttt" o face doar la petrecere. Cine bea mult acolo, e obisnuit cu un paharel si dincolo, zic eu.

Ori ea exagereaza putin, fiind tinerica si neobisnuita cu asta, ori chiar a avut norocul sa dea peste un tip care devine amuzant cu un pahar in plus. Dar m-as mira sa fie asa. E doar sita noua, cred eu.
rashela
Postat pe 6 Iulie 2010 15:14
De la: rashela, la data 2010-07-06 15:14:44Off, ce sa zic?! Eu nu am intalnit niciun barbat care sa bea MULT, DOAR la evenimente. Tatal meu incerca sa bea la evenimente si dupa doua pahare i se facea rau si trebuia sa se culce. Asta pentru ca in rest, el nu bea. Asa ca, mi-e tare greu sa cred ca un barbat care bea "muuuuuuuuulllttt" o face doar la petrecere. Cine bea mult acolo, e obisnuit cu un paharel si dincolo, zic eu.

Ori ea exagereaza putin, fiind tinerica si neobisnuita cu asta, ori chiar a avut norocul sa dea peste un tip care devine amuzant cu un pahar in plus. Dar m-as mira sa fie asa. E doar sita noua, cred eu.

Habar nu am, socrul meu avea o institutie in subordine, nu-si permitea betii si oricum era de-o moralitate exemplara, nu l-am vazut beat niciodata!
De tata meu nici nu mai zic, exact cum zici tu de la tau, daca bea un pahar doarme
Multumesc lui Dumnezeu, nu am avut parte de betivani in preajma mea, nici copil fiind nici acum!
Oricum eu cred si sustin ca doamna de mai sus exagereaza.
Poate gresesc
Eu cred ca a stat singura mult timp, si are tabieturile ei.( poate-i ca mama, ca doar ea-mi zice ca-i afum perdelele)
stem_29
Postat pe 6 Iulie 2010 15:21
Mie imi place de mama. Ea nu fumeaza, doar se "prosteste" cu una long la cafea. SI numai la prima cafea. Pufaie. Isi ia un pachet de tigari pe luna. Restul de 10 tigari le fura din geanta mea.. sa-si faca provizii.
Ma rog, asa facea, acum suntem departe una de alta.

Revenind la topic, daca fata a fost crescuta intr-o familie fara bautori si fara fumatori, sau daca ea are asemenea principii, asta e. Nu faci casa cu nimeni fara toleranta in privinta asta. Ma las de fumat pentru mine, nu pentru tine. Daca dragostea tine 3 zile, atunci rezist sa nu fumez 3 zile. Pe urma imi revin.
rashela
Postat pe 6 Iulie 2010 15:33
draga mea stem iti multumesc pentru mesaj ! nu sunt perfectiunea intruchipata deloc ! am si eu probabil defecte.. aici era vorba de el oricum si nu de mine... am o problema cu alcoolul fiindca bunicul meu a murit de coma alcoolica iar tata face ca el uneori mai are SCAPARI din astea... si are probleme cu tensiunea.... e normal sa imi fie teama pentru barbatii pe care ii iubesc nu ???? adica TATA si IUBITUL caruia ii cam horcaie plamanii de la tigari vreau sa il trimit la medic ! o zi faina,cu stima mihaela
bumbu83
Postat pe 7 Iulie 2010 11:30
ceau barbie da sunt noua.... pe forum e prima data,adica e o premiera
bumbu83
Postat pe 7 Iulie 2010 11:33
Bine ai venit in "jungla"!
Barbie30
Postat pe 7 Iulie 2010 12:35
multumesc barbie
bumbu83
Postat pe 7 Iulie 2010 13:22
Ce inseamna ca bea mult? Da-ne un exemplu.
Pentru ca "mult" este, de multe ori, relativ. Depinde de ochiul privitorului si de experientele anterioare.
soraderazboi
Postat pe 8 Iulie 2010 00:20
De la: bumbu83, la data 2010-07-06 13:39:37 Am nevoie de un sfat.... va rog mult... in urma cu vreo 3 luni de zile am cunoscut un barbat deosebit.. inteligent,sincer si cu multa caldura sufleteasca..compatibilitatea si comunicarea este foarte buna intre noi... ma iubeste,dar............. fumeaza muuuuuuuuuuuuult si la evenimente bea multtttt eu nu am niciun viciu si suport greu toate astea a zis ca vrea sa renunte,nu prea am incredere...... ce sa fac ? sa incerc sa fiu alaturi de el sa il sprijin sau sa il trimit la plimbare ? sunt foarte confuza fiindca demult nu am mai intalnit pe cineva ca el........... fara viciile astea grele ar fi barbatul perfect ! mentionez ca nu este deloc agresiv cand bea alcool.... astept parerile voaste.....


mai, daca in rest-pe trezie e ok..dar dupa ce bea DEOCAMDATA nu e violent, nu inseamna ca nu va fi...
eu una nu m-as prea apropia prea mult-nu am avut prieteni iubiti viciosi-asta mi-am dat seama de mult ca nu as saruta o scrumiera sau o sticla de bere-sau duzina-..
e alegerea ta..eu una ti-am zis
dragon_fly88
Postat pe 8 Iulie 2010 00:47
multumesc pentru parere dragon_fly88
bumbu83
Postat pe 8 Iulie 2010 09:23
De la: soraderazboi, la data 2010-07-08 00:20:05Ce inseamna ca bea mult? Da-ne un exemplu.


isi clateste gura cu 15 beri, apoi trei kile de vin ii tin companie la cafea iar spre seara coniacul si ale lui doua jumatati , incalzesc atmosfera.
subtire de vara!
probabil ca spre seara face dus cu bere la pet. vreo 3!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 8 Iulie 2010 09:34
geo .
Observ ca initiatoarea topicului a ignorat intrebarea. Asta nu ma poate face sa cred decit ca ea exagereaza.
soraderazboi
Postat pe 8 Iulie 2010 11:20
De la: bumbu83, la data 2010-07-08 09:23:59multumesc pentru parere dragon_fly88

eu ti-am zis cinstit
depinde de tine..eu una nu as face nimic..poate nu prea m-as apropia mult..
stii, initial e senzatia aia de inceput cand hormonii acopera mintea..dar dupa ce pleaca te lasa cu privirea limpede si te intrebi "ce mama dracu' mi-a placut la asta?"...
poate nu acum e violent, asa...de fatada, dar daca te-ar avea si poate married..si-ar schimba tabieturile ca ar sti "eh, trebuie sa suporte"...
ori nu prea cred ca te risti pe pielea si siguranta ta
apropo, parca tu nu ai viciile astea, nu?
sti..e criza si ar fi mai bine unul mai neviciat..
dragon_fly88
Postat pe 8 Iulie 2010 12:15
De la: bumbu83, la data 2010-07-08 09:23:59multumesc pentru parere dragon_fly88

eu ti-am zis cinstit
depinde de tine..eu una nu as face nimic..poate nu prea m-as apropia mult..
stii, initial e senzatia aia de inceput cand hormonii acopera mintea..dar dupa ce pleaca te lasa cu privirea limpede si te intrebi "ce mama dracu' mi-a placut la asta?"...
poate nu acum e violent, asa...de fatada, dar daca te-ar avea si poate married..si-ar schimba tabieturile ca ar sti "eh, trebuie sa suporte"...
ori nu prea cred ca te risti pe pielea si siguranta ta
apropo, parca tu nu ai viciile astea, nu?
sti..e criza si ar fi mai bine unul mai neviciat..
dragon_fly88
Postat pe 8 Iulie 2010 12:15
De la: bumbu83, la data 2010-07-07 11:30:42draga mea stem iti multumesc pentru mesaj ! nu sunt perfectiunea intruchipata deloc ! am si eu probabil defecte.. aici era vorba de el oricum si nu de mine... am o problema cu alcoolul fiindca bunicul meu a murit de coma alcoolica iar tata face ca el uneori mai are SCAPARI din astea... si are probleme cu tensiunea.... e normal sa imi fie teama pentru barbatii pe care ii iubesc nu ???? adica TATA si IUBITUL caruia ii cam horcaie plamanii de la tigari vreau sa il trimit la medic ! o zi faina,cu stima mihaela


Tu mama, pe scurt, daca o sa cauti perfectiunea, sa stii ca nu o gasesti.
Pau hai sa fiu mai directa. Daca bea zilnic, lasa-l in plata lui, nu te baga, daca-i doar la chef, si bea cat sa se simta bine si clar, sa nu-ti fie tie rusine de el, e ok.
Nici eu nu suport oamenii care beau si se fac de minune, si doar prin faptul ca vorbesc mult si fara rost
Iar in fumat nu vad chiar asa ........o tragedie
Asta incercam eu mai sus sa-ti zic.....ce-i drept pe un ton mai ....
stem_29
Postat pe 8 Iulie 2010 22:23
De la: bumbu83, la data 2010-07-06 13:39:37 Am nevoie de un sfat.... va rog mult... in urma cu vreo 3 luni de zile am cunoscut un barbat deosebit.. inteligent,sincer si cu multa caldura sufleteasca..compatibilitatea si comunicarea este foarte buna intre noi... ma iubeste,dar............. fumeaza muuuuuuuuuuuuult si la evenimente bea multtttt eu nu am niciun viciu si suport greu toate astea a zis ca vrea sa renunte,nu prea am incredere...... ce sa fac ? sa incerc sa fiu alaturi de el sa il sprijin sau sa il trimit la plimbare ? sunt foarte confuza fiindca demult nu am mai intalnit pe cineva ca el........... fara viciile astea grele ar fi barbatul perfect ! mentionez ca nu este deloc agresiv cand bea alcool.... astept parerile voaste.....



fereste-te de cei care beau mult,alcoolici pe romaneste.....am avut un iubit care nu stiam ca are viciul asta,sau eram prea indragostita sa imi dau seama....si pana nu m-a facut de ras in oras nu s-a lasat....ca sa nu mai zic ca de ziua mea a adormit pe umarul prietenei mele....si m-am retras,ca nu realizezi nimic cu ei,alcoolicii
stefyy86
Postat pe 18 Iulie 2010 01:15
eu sunt cu cineva de 6 luni.am fost crescuta intr-o familie in care nimeni nu fuma si nu intrecerea masura la alcool.prietenul meu fuma la inceput.dupa un timp am vorbit cu el,i-am explicat ca isi face singur rau si ca as vrea sa numai fumeze atat.surpriza a fost nu numai ca nu fuma mult ci deloc,daca iesim undeva cu prietenii si ei fumeaza iar lui i se face pofta de o tigara il sarut pana ii trece pofta.incearca sa vorbesti deschis cu el si daca tine la tine va renunta nu?doar esti mai importanta tu decat o tigara
alexia_ela
Postat pe 25 Iulie 2010 23:06
De la: alexia_ela, la data 2010-07-25 23:06:13 eu sunt cu cineva de 6 luni.am fost crescuta intr-o familie in care nimeni nu fuma si nu intrecerea masura la alcool.prietenul meu fuma la inceput.dupa un timp am vorbit cu el,i-am explicat ca isi face singur rau si ca as vrea sa numai fumeze atat.surpriza a fost nu numai ca nu fuma mult ci deloc,daca iesim undeva cu prietenii si ei fumeaza iar lui i se face pofta de o tigara il sarut pana ii trece pofta.incearca sa vorbesti deschis cu el si daca tine la tine va renunta nu?doar esti mai importanta tu decat o tigara


nu vrei sa ma ajuti si pe mine sa ma las de fumat!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 25 Iulie 2010 23:08
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-25 23:08:25
De la: alexia_ela, la data 2010-07-25 23:06:13 eu sunt cu cineva de 6 luni.am fost crescuta intr-o familie in care nimeni nu fuma si nu intrecerea masura la alcool.prietenul meu fuma la inceput.dupa un timp am vorbit cu el,i-am explicat ca isi face singur rau si ca as vrea sa numai fumeze atat.surpriza a fost nu numai ca nu fuma mult ci deloc,daca iesim undeva cu prietenii si ei fumeaza iar lui i se face pofta de o tigara il sarut pana ii trece pofta.incearca sa vorbesti deschis cu el si daca tine la tine va renunta nu?doar esti mai importanta tu decat o tigara


nu vrei sa ma ajuti si pe mine sa ma las de fumat!?


fmatul este singura ta placere??
mitura
Postat pe 25 Iulie 2010 23:13
nu, da' ma gandeam ca uziteaza aceiasi metoda si cu mine
curioas-o!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 25 Iulie 2010 23:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac 41 De la: him_gwts 18 August 2009 14:45
As avea nevoie de putin ajutor! 2 De la: pamela_1 22 Aprilie 2009 10:01
Un sfat prietenesc de la voi 27 De la: Barbie30_ 31 Octombrie 2011 21:47
iubire si Poezie!! 44 De la: SIDONIA69 1 August 2012 22:44
barbati reci...barbati inhibati in singuratate.. 11 De la: stravaro 17 Ianuarie 2010 16:05