Setari Cookie-uri

2 facultati?

Am de gand sa fac doua facultati in acelasi timp, mai exact sa dau si la psihologie si la teatru si sa le urmez pe amandoua, dar ma intreb...oare o sa fac fata?
Mai e cineva care a facut doua facultati in acelasi timp?
Mentionez ca ambele sunt facultati de stat, deci cerintele sunt destul de mari.
Parintii mei sunt ff sceptici in privinta faptului ca o sa reusesc si incearca sa ma convinga sa renunt la idee. Nu stiu ce sa fac...
arhanghel
Postat pe 11 Iulie 2010 15:46
De la: arhanghel, la data 2010-07-11 15:46:43Am de gand sa fac doua facultati in acelasi timp, mai exact sa dau si la psihologie si la teatru si sa le urmez pe amandoua, dar ma intreb...oare o sa fac fata?
Mai e cineva care a facut doua facultati in acelasi timp?
Mentionez ca ambele sunt facultati de stat, deci cerintele sunt destul de mari.
Parintii mei sunt ff sceptici in privinta faptului ca o sa reusesc si incearca sa ma convinga sa renunt la idee. Nu stiu ce sa fac...

zic sa te axezi mai mult pe teatru- e mai estetic si frumos
cu psiho...iti faci cabinet si cam atat...
parerea mea
dragon_fly88
Postat pe 11 Iulie 2010 15:50
De la: arhanghel, la data 2010-07-11 15:46:43Am de gand sa fac doua facultati in acelasi timp, mai exact sa dau si la psihologie si la teatru si sa le urmez pe amandoua, dar ma intreb...oare o sa fac fata?
Mai e cineva care a facut doua facultati in acelasi timp?
Mentionez ca ambele sunt facultati de stat, deci cerintele sunt destul de mari.
Parintii mei sunt ff sceptici in privinta faptului ca o sa reusesc si incearca sa ma convinga sa renunt la idee. Nu stiu ce sa fac...

zic sa te axezi mai mult pe teatru- e mai estetic si frumos
cu psiho...iti faci cabinet si cam atat...
parerea mea
dragon_fly88
Postat pe 11 Iulie 2010 15:50
da poti, daca vrei intr'adevar
dar trebuie sa stii doar facultate, nu distractii, nu nopti pierdute......... dar ma rog....... poate se merita
Shhh
Postat pe 11 Iulie 2010 15:53
Cam greu cu doua facultati,de ce nu o alegi pe cea care iti place mai mult?Cred ca mai bine mergi pe una si bine decat doua si prost.Eu am ales psihologia pentru ca merge mana in mana cu resursele umane,domeniul care imi place.Teatrul cu psihologie....
Barbie30
Postat pe 11 Iulie 2010 16:07
Psihologia imi place foarte mult, vreau sa dau la sectia psihopedagogie speciala si teatrul e ..pt sufletelul meu asa..
de-asta nu vreau sa renunt la nici una. Stiu ca pare ca nu se intrepatrund absolut deloc ..dar de la un anumit punct chiar se inteleg bine. Teatrul este pt mine, intr-un fel, eul meu mai..ascuns...
Pentru cine nu cunoaste teatrul din interiorul sau, va spun ca e o metoda ff buna de autodezvoltare si de crestere personala. E cu adevarat o arta!
Iar psihologia e drumul meu in viata, sa zic asa, pt ca simt ca pot ajuta oamenii...ma impresioneaza f mult si fenomenul copiiilor autisti (de-asta am ales specializarea psihopedagogie speciala).

Numai ca tata vine cu tot felul de povesti si presupuneri pesimiste si ma simt putin descurajata....
arhanghel
Postat pe 11 Iulie 2010 16:54
Daca tu crezi ca poti sa mergi cu amundoua atunci incearca
Barbie30
Postat pe 11 Iulie 2010 17:13
De la: arhanghel, la data 2010-07-11 16:54:22Psihologia imi place foarte mult, vreau sa dau la sectia psihopedagogie speciala si teatrul e ..pt sufletelul meu asa..
de-asta nu vreau sa renunt la nici una. Stiu ca pare ca nu se intrepatrund absolut deloc ..dar de la un anumit punct chiar se inteleg bine. Teatrul este pt mine, intr-un fel, eul meu mai..ascuns...
Pentru cine nu cunoaste teatrul din interiorul sau, va spun ca e o metoda ff buna de autodezvoltare si de crestere personala. E cu adevarat o arta!
Iar psihologia e drumul meu in viata, sa zic asa, pt ca simt ca pot ajuta oamenii...ma impresioneaza f mult si fenomenul copiiilor autisti (de-asta am ales specializarea psihopedagogie speciala).

Numai ca tata vine cu tot felul de povesti si presupuneri pesimiste si ma simt putin descurajata....

numai tu stii daca poti acorda acelasi timp in egala masura
eu mentin totusi teatrul, daca e sa fie numai una..si sa vin la tine pt "relax" si enjoy
dragon_fly88
Postat pe 11 Iulie 2010 17:21
Si ai avea sanse sa profesezi? Sau visezi doar?
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 17:42
De la: kudika226898, la data 2010-07-11 17:42:51Si ai avea sanse sa profesezi? Sau visezi doar?


Si daca viseaza ce?
Barbie30
Postat pe 11 Iulie 2010 17:50
Pai nu stiu cum va trai pe urma din vise...poate se angajeaza la supermarket si le explica alora, pe cand aseaza marfa la raft, cat de scolit e...asa, aiurea...
kudika226898
Postat pe 12 Iulie 2010 21:50
De la: kudika226898, la data 2010-07-12 21:50:05Pai nu stiu cum va trai pe urma din vise...poate se angajeaza la supermarket si le explica alora, pe cand aseaza marfa la raft, cat de scolit e...asa, aiurea...


Nu inteleg rostul comentariului tau
arhanghel
Postat pe 12 Iulie 2010 22:07
De la: kudika226898, la data 2010-07-12 21:50:05Pai nu stiu cum va trai pe urma din vise...poate se angajeaza la supermarket si le explica alora, pe cand aseaza marfa la raft, cat de scolit e...asa, aiurea...


Nu inteleg rostul comentariului tau
arhanghel
Postat pe 12 Iulie 2010 22:07
Teoretic este posibil sa le faci pe ambele inacelasi timp, insa gandeste-te, practic, ce ar iesi...Banuiesc ca vrei sa le faci pe ambele cu profesionalism, sa nu le faci degeaba, si sa fii cat poti tu de buna...crezi ca poti face fata ? La intrebarea aceasta poti raspunde doar tu !
Summer_
Postat pe 12 Iulie 2010 22:55
Fa una din ele la frecventa redusa, altfel iti va fi foarte greu. Cel mai greu va fi in perioada examenelor cand ai putea sa te trezesti (si nu o data) cu examene de la ambele facultati in aceeasi zi. Chiar si in zile consecutive ti-ar fi greu.
Si da, n-ai stii absolut nimic in afara de facultate; timpul pe care teoretic l-ai avea liber in cursul saptamanii va fi petrecut pe drumuri, mancat pe fuga etc... si astea se aduna. Asta daca esti destul de norocoasa ca orarul celor doua facultati sa nu se intrepatrunda. Daca da, va trebui sa alegi la ce sa te duci si vei avea de pierdut la cealalta facultate... te iau si profii la ochi.

De aceea zic ca este o solutie, daca nu vrei sa renunti la nici o facultate, ca una din ele sa fie la frecventa redusa.

Bafta!
kitty_krieger
Postat pe 13 Iulie 2010 01:56
Majoritatea tinerilor absolventi ai fac de teatru sunt pe dinafara pt ca nu se ridica la nivelul asteptarilor
Psihologii la fel, f putini sunt pregatit adecvat, iar in Ro fac de psihologie este o...farsa, mare farsa si mare teapa ! Toti psihologii renumiti din Ro profeseaza nu pt ca au terminat aici facultatea ci pt ca s-au specialziat in afara ! Plus ca majoritatea raman in strainatate, nu se mai intorc la noi !

Asa ca una dintre aceste facultati la fara frecventa este pierdere de timp si de bani !
Summer_
Postat pe 13 Iulie 2010 11:25
De la: arhanghel, la data 2010-07-12 22:07:11
De la: kudika226898, la data 2010-07-12 21:50:05Pai nu stiu cum va trai pe urma din vise...poate se angajeaza la supermarket si le explica alora, pe cand aseaza marfa la raft, cat de scolit e...asa, aiurea...


Nu inteleg rostul comentariului tau



Daca vrei sfaturi pertinente si realiste, intreaba persoane care activeaza in domeniile respective, nu pe x,y de pe forum care habar nu au si viseaza la cai verzi pe pereti !
Despre psihologie nu imi este greu sa trag niste concluzii vazandu-i pe prieteni care au terminat aceasta facultate si avand un model de psiholog, Gabriela Iorgulescu, f tare tipa, f desteapta si f pregatita ! Poti sa vorbesti cu dansa, sa o cauti, are cabinet, pt a obtine mai multe informatii !
Iar despre teatru, unchiul meu lucreaza la ARCUB, teatrul comic, opereta, putin la national, lucreaza cu multi artisti, si stiu cate ceva despre domeniu...daca nu esti bun in ceea ce faci, il dai naiba de teatru, salariul maxim este de 1600 Ron, hai sa zicem cu niste sporuri si alte venituri din castiguri. Insa nu beneficiaza f multi de aceste plusuri, motiv pt care majoritatea se lasa, sau isi neglijeaza meseria si se apuca si de altceva, de aia persoana de mai sus a comentat in felul respectiv !
Summer_
Postat pe 13 Iulie 2010 11:31
parerea mea este ca raspunsul il stii numai u...nu mai cauta raspunsuri unde nu sunt..cand doar u le ai
mara1876
Postat pe 13 Iulie 2010 11:33
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-11 15:50:12
De la: arhanghel, la data 2010-07-11 15:46:43Am de gand sa fac doua facultati in acelasi timp, mai exact sa dau si la psihologie si la teatru si sa le urmez pe amandoua, dar ma intreb...oare o sa fac fata?
Mai e cineva care a facut doua facultati in acelasi timp?
Mentionez ca ambele sunt facultati de stat, deci cerintele sunt destul de mari.
Parintii mei sunt ff sceptici in privinta faptului ca o sa reusesc si incearca sa ma convinga sa renunt la idee. Nu stiu ce sa fac...

zic sa te axezi mai mult pe teatru- e mai estetic si frumos
cu psiho...iti faci cabinet si cam atat...
parerea mea


estetic, frumos dar pagubos daca nu ai un talent nemaipomenit si sustinere financiara pt a-ti face reclama... un cabinet de psihologie te poate ajuta sa vezi lumea din mai multe unghiuri.. depinde de aptitudini si ceea ce iti doresti cu adevarat.. am citit pareri pro si contra, majoritatea ridicau in slavi facultatile din strainatate, or fi stiind ei ceva, totusi, daca vrei sa invceti de-adevaratelea si iti poti permite sa investesti si timp si bani, se poate invata si in tara.... cel mult in strainatate, in materie de psihologie, ai mai mult material didactic - vezi adolescentii americani care-si dovedesc iubirea prin muscaturi -. tu ce vrei de fapt? la ce meserie te-ai gandit? ce-ti place si ce perspectiva ai avea pt angajare? ca sa faci o facultate de dragul de a fi in trend mi se pare aberant... daca ai talent intr-un anumit domeniu, exploateaza-l, daca o faci doar de dragul celebritatii, analizeaza-ti potentialul!
camiflorea
Postat pe 13 Iulie 2010 11:34
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-11 15:50:12
De la: arhanghel, la data 2010-07-11 15:46:43Am de gand sa fac doua facultati in acelasi timp, mai exact sa dau si la psihologie si la teatru si sa le urmez pe amandoua, dar ma intreb...oare o sa fac fata?
Mai e cineva care a facut doua facultati in acelasi timp?
Mentionez ca ambele sunt facultati de stat, deci cerintele sunt destul de mari.
Parintii mei sunt ff sceptici in privinta faptului ca o sa reusesc si incearca sa ma convinga sa renunt la idee. Nu stiu ce sa fac...

zic sa te axezi mai mult pe teatru- e mai estetic si frumos
cu psiho...iti faci cabinet si cam atat...
parerea mea


estetic, frumos dar pagubos daca nu ai un talent nemaipomenit si sustinere financiara pt a-ti face reclama... un cabinet de psihologie te poate ajuta sa vezi lumea din mai multe unghiuri.. depinde de aptitudini si ceea ce iti doresti cu adevarat.. am citit pareri pro si contra, majoritatea ridicau in slavi facultatile din strainatate, or fi stiind ei ceva, totusi, daca vrei sa inveti de-adevaratelea si iti poti permite sa investesti si timp si bani, se poate invata si in tara.... cel mult in strainatate, in materie de psihologie, ai mai mult material didactic - vezi adolescentii americani care-si dovedesc iubirea prin muscaturi -. tu ce vrei de fapt? la ce meserie te-ai gandit? ce-ti place si ce perspectiva ai avea pt angajare? ca sa faci o facultate de dragul de a fi in trend mi se pare aberant... daca ai talent intr-un anumit domeniu, exploateaza-l, daca o faci doar de dragul celebritatii, analizeaza-ti potentialul!
camiflorea
Postat pe 13 Iulie 2010 11:34
De la: Summer_, la data 2010-07-13 11:31:14
De la: arhanghel, la data 2010-07-12 22:07:11
De la: kudika226898, la data 2010-07-12 21:50:05Pai nu stiu cum va trai pe urma din vise...poate se angajeaza la supermarket si le explica alora, pe cand aseaza marfa la raft, cat de scolit e...asa, aiurea...


Nu inteleg rostul comentariului tau



Daca vrei sfaturi pertinente si realiste, intreaba persoane care activeaza in domeniile respective, nu pe x,y de pe forum care habar nu au si viseaza la cai verzi pe pereti !
Despre psihologie nu imi este greu sa trag niste concluzii vazandu-i pe prieteni care au terminat aceasta facultate si avand un model de psiholog, Gabriela Iorgulescu, f tare tipa, f desteapta si f pregatita ! Poti sa vorbesti cu dansa, sa o cauti, are cabinet, pt a obtine mai multe informatii !
Iar despre teatru, unchiul meu lucreaza la ARCUB, teatrul comic, opereta, putin la national, lucreaza cu multi artisti, si stiu cate ceva despre domeniu...daca nu esti bun in ceea ce faci, il dai naiba de teatru, salariul maxim este de 1600 Ron, hai sa zicem cu niste sporuri si alte venituri din castiguri. Insa nu beneficiaza f multi de aceste plusuri, motiv pt care majoritatea se lasa, sau isi neglijeaza meseria si se apuca si de altceva, de aia persoana de mai sus a comentat in felul respectiv !


Persoana de mai sus nu a inteles ca eu aveam de gand sa fac teatru pt pasiune si ca nu urmaream sa imi castig existenta din asta.
Am intrebat daca mai e cineva care a facut 2 facultati in acelasi timp pt ca asta ma interesa...sa aflu pareri si raspunsuri din experienta persoanala. Ca sa aflu asa ceva ce puteam sa fac altceva decat sa intreb aici pe forum? Trebuia sa opresc oamenii pe strada sa-i intreb? Sau sa caut in cartea de telefoane persoane?
In principiu nu de tine ma iau...m-am simtit prost pt raspunsul persoanei de mai sus.
arhanghel
Postat pe 13 Iulie 2010 18:32
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-13 01:56:31Fa una din ele la frecventa redusa, altfel iti va fi foarte greu. Cel mai greu va fi in perioada examenelor cand ai putea sa te trezesti (si nu o data) cu examene de la ambele facultati in aceeasi zi. Chiar si in zile consecutive ti-ar fi greu.
Si da, n-ai stii absolut nimic in afara de facultate; timpul pe care teoretic l-ai avea liber in cursul saptamanii va fi petrecut pe drumuri, mancat pe fuga etc... si astea se aduna. Asta daca esti destul de norocoasa ca orarul celor doua facultati sa nu se intrepatrunda. Daca da, va trebui sa alegi la ce sa te duci si vei avea de pierdut la cealalta facultate... te iau si profii la ochi.

De aceea zic ca este o solutie, daca nu vrei sa renunti la nici o facultate, ca una din ele sa fie la frecventa redusa.

Bafta!


Este o idee buna, m-am gandit si eu la asta. Multumesc pt sfat
arhanghel
Postat pe 13 Iulie 2010 18:34
De la: camiflorea, la data 2010-07-13 11:34:57
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-11 15:50:12
De la: arhanghel, la data 2010-07-11 15:46:43Am de gand sa fac doua facultati in acelasi timp, mai exact sa dau si la psihologie si la teatru si sa le urmez pe amandoua, dar ma intreb...oare o sa fac fata?
Mai e cineva care a facut doua facultati in acelasi timp?
Mentionez ca ambele sunt facultati de stat, deci cerintele sunt destul de mari.
Parintii mei sunt ff sceptici in privinta faptului ca o sa reusesc si incearca sa ma convinga sa renunt la idee. Nu stiu ce sa fac...

zic sa te axezi mai mult pe teatru- e mai estetic si frumos
cu psiho...iti faci cabinet si cam atat...
parerea mea


estetic, frumos dar pagubos daca nu ai un talent nemaipomenit si sustinere financiara pt a-ti face reclama... un cabinet de psihologie te poate ajuta sa vezi lumea din mai multe unghiuri.. depinde de aptitudini si ceea ce iti doresti cu adevarat.. am citit pareri pro si contra, majoritatea ridicau in slavi facultatile din strainatate, or fi stiind ei ceva, totusi, daca vrei sa invceti de-adevaratelea si iti poti permite sa investesti si timp si bani, se poate invata si in tara.... cel mult in strainatate, in materie de psihologie, ai mai mult material didactic - vezi adolescentii americani care-si dovedesc iubirea prin muscaturi -. tu ce vrei de fapt? la ce meserie te-ai gandit? ce-ti place si ce perspectiva ai avea pt angajare? ca sa faci o facultate de dragul de a fi in trend mi se pare aberant... daca ai talent intr-un anumit domeniu, exploateaza-l, daca o faci doar de dragul celebritatii, analizeaza-ti potentialul!


Am scris mai sus ca imi place psihologia. Este preocuparea mea principala. As vrea sa urmez specializarea psihopedagogie speciala pt ca impresioneaza ff mult problemele oamenilor cu handicap si mai ales, fenomenul autismului. Teatrul, am mai spus mai sus, este pt dezvoltarea mea personala.
arhanghel
Postat pe 13 Iulie 2010 18:39
E foarte greu sa urmezi doua facultati in acelasi timp!Nu o sa mai ai timp pentru distractie!Incearca poate o sa poti face fata!
roz5blue6lila7
Postat pe 13 Iulie 2010 18:41
M-am gandit sa dau totusi dupa primul an de psiho, dupa ce trece greul, si la teatru. Ma rog...nu e batuta in cuie decizia asta
arhanghel
Postat pe 13 Iulie 2010 19:00
De la: arhanghel, la data 2010-07-13 19:00:55M-am gandit sa dau totusi dupa primul an de psiho, dupa ce trece greul, si la teatru. Ma rog...nu e batuta in cuie decizia asta

ok.. e bine ca te-ai decis asa..si totusi..vad ca nu e batut in cuie?
faci ce-ti place
dragon_fly88
Postat pe 13 Iulie 2010 19:12
De la: arhanghel, la data 2010-07-13 19:00:55M-am gandit sa dau totusi dupa primul an de psiho, dupa ce trece greul, si la teatru. Ma rog...nu e batuta in cuie decizia asta


Mie una, asta mi se pare cea mai buna idee. Sa incepi o facultate, care vrei tu (as alege profesia de baza) si apoi, dupa un an sau doi, cand lucrurile devin clare pentru mine, as incerca si pe a doua. Oricum, te-ai putea interesa de programul ambelor facultati. Si vezi cum ar fi, daca s-ar suprapune cursurile si cam ce timp ai avea sa alergi de la una la alta.

rashela
Postat pe 13 Iulie 2010 19:15
De la: arhanghel, la data 2010-07-13 18:32:07
De la: Summer_, la data 2010-07-13 11:31:14
De la: arhanghel, la data 2010-07-12 22:07:11
De la: kudika226898, la data 2010-07-12 21:50:05Pai nu stiu cum va trai pe urma din vise...poate se angajeaza la supermarket si le explica alora, pe cand aseaza marfa la raft, cat de scolit e...asa, aiurea...


Nu inteleg rostul comentariului tau



Daca vrei sfaturi pertinente si realiste, intreaba persoane care activeaza in domeniile respective, nu pe x,y de pe forum care habar nu au si viseaza la cai verzi pe pereti !
Despre psihologie nu imi este greu sa trag niste concluzii vazandu-i pe prieteni care au terminat aceasta facultate si avand un model de psiholog, Gabriela Iorgulescu, f tare tipa, f desteapta si f pregatita ! Poti sa vorbesti cu dansa, sa o cauti, are cabinet, pt a obtine mai multe informatii !
Iar despre teatru, unchiul meu lucreaza la ARCUB, teatrul comic, opereta, putin la national, lucreaza cu multi artisti, si stiu cate ceva despre domeniu...daca nu esti bun in ceea ce faci, il dai naiba de teatru, salariul maxim este de 1600 Ron, hai sa zicem cu niste sporuri si alte venituri din castiguri. Insa nu beneficiaza f multi de aceste plusuri, motiv pt care majoritatea se lasa, sau isi neglijeaza meseria si se apuca si de altceva, de aia persoana de mai sus a comentat in felul respectiv !


Persoana de mai sus nu a inteles ca eu aveam de gand sa fac teatru pt pasiune si ca nu urmaream sa imi castig existenta din asta.
Am intrebat daca mai e cineva care a facut 2 facultati in acelasi timp pt ca asta ma interesa...sa aflu pareri si raspunsuri din experienta persoanala. Ca sa aflu asa ceva ce puteam sa fac altceva decat sa intreb aici pe forum? Trebuia sa opresc oamenii pe strada sa-i intreb? Sau sa caut in cartea de telefoane persoane?
In principiu nu de tine ma iau...m-am simtit prost pt raspunsul persoanei de mai sus.


:)
Probabil ca nu esti izolata de lume, ai si tu prieteni, cunoscuti, acolo se intreaba, mergi la sigur, cata incredere poti avea pe un forum...nu cunosti persoanele care scriu aici, nu cunosti standardele, aspiratiile lor, care s-ar putea sa nu se potriveasca deloc cu ale tale !
Daca teatrul il iei ca pe o pasiune, poti face niste cursuri, nu o facultate neaparat..cat despre psihologie ti-am scris mai sus si poti sa te bazezi pe informatiile respective !
Sarcasmul de la sfarsitul raspunsului tau chiar nu isi avea locul, daca ai fi preferat sa iti raspund sa iti urmezi visele, sa te arunci in marea involburata cu incredere ca sigur vei reusi, nu prea m-ai nimerit...eu prefer realitatea, si sutn genul de persoana care...mai ales pe plan profesional e f calculata si stiu ce zic !

Asa ca daca pasiunea ta este psihologia despre care vorbeai, banuiesc ca vrei sa fii cea mai buna in domeniu, sau cate se poate de buna ! Iar cand vrei sa reusesti asta, trebuie sa faci a numite sacrificii, si nu cred ca ai mai reusi si cu teatrul ca facultate...Majoritatea celor pe care ii cunosc nu au mers in paralel cu 2 facultati, poate au urmat inca una dupa terminarea primei facultati ( aici vb despre persoane care fac facultatea la stat, adica seriozitate si munca, nu examene cu subiecte aflate etc )

Dupa cum vezi, sunt atatea variabile si posibilitati...si tot atatea raspunsuri...
Summer_
Postat pe 13 Iulie 2010 20:04
Sa sti ca se pot face si 3 facultati simultan si la final esti tot tabula rasa( mai ales in sistemul actual de cumparare a examenelor)...mai bine gandeste-te ce ai avea sanse sa profesezi si pe urma alege...si fa bine ce faci...tara e plina de habarnisti cu "n' diplome, care vand la benzinarii...
kudika226898
Postat pe 13 Iulie 2010 20:20
De la: kudika226898, la data 2010-07-13 20:20:59Sa sti ca se pot face si 3 facultati simultan si la final esti tot tabula rasa( mai ales in sistemul actual de cumparare a examenelor)...mai bine gandeste-te ce ai avea sanse sa profesezi si pe urma alege...si fa bine ce faci...tara e plina de habarnisti cu "n' diplome, care vand la benzinarii...

nu am de gand sa dau la Spiru Haret, Universitatea Ovidius e cat se poate de serioasa si nu da pe banda diplome.
arhanghel
Postat pe 13 Iulie 2010 22:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu mai am ambitie , sunt lenese si dragoste 27 De la: kudika421339 17 Decembrie 2011 20:28
curs fotografie tm 1 De la: kudika013817 31 Iulie 2010 00:36
MASTER LA O UNIVERSITATE DIN LONDRA 6 De la: MsZhapa 10 Septembrie 2010 12:36
sfat in plina criza financiara 1 De la: albe_beea 6 Februarie 2009 14:19
am nevoie de un sfat... 2 De la: agoldfish 10 Aprilie 2009 17:41