Imi doresc foarte mult un copil

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

adyna2905 Avatarul lui adyna2905

252 mesaje
Oras: cluj

Buna. Am nevoie de un sfat... Desi am doar 21 de ani imi doresc foarte mult un copli. E adevarat nu o sa imi fie foarte usor ca mama singura, dar am familia care ma sprijina. De 2 ani incoace am incercat cu fostul si nimic, desi nu am folosit nici o protectie... O fi de vina stresul?
Raporteaza abuz de limbaj
Bambi
stem_29 Avatarul lui stem_29

2412 mesaje

De la: adyna2905, la data 2010-07-11 16:23:17Buna. Am nevoie de un sfat... Desi am doar 21 de ani imi doresc foarte mult un copli. E adevarat nu o sa imi fie foarte usor ca mama singura, dar am familia care ma sprijina. De 2 ani incoace am incercat cu fostul si nimic, desi nu am folosit nici o protectie... O fi de vina stresul?

Cel mai in masura sa-ti spuna e medicul ginecolog, dupa ce-ti faci niste analize.Oricum sunt uimita cum de-ti doresti la 21 de ani copil, si zici ca te sprijina si familia.
Sa incerci de la 19 ani sa faci un copil e cam....greu cu crescutul care implica multe.
Lisssa Avatarul lui Lisssa

174 mesaje
Oras: bucuresti

De la: adyna2905, la data 2010-07-11 16:23:17Buna. Am nevoie de un sfat... Desi am doar 21 de ani imi doresc foarte mult un copli. E adevarat nu o sa imi fie foarte usor ca mama singura, dar am familia care ma sprijina. De 2 ani incoace am incercat cu fostul si nimic, desi nu am folosit nici o protectie... O fi de vina stresul?

Buna si tie!
Poate suna ironic, dar ca sa concepi un copil, nu e nevoie doar de o femeie. E nevoie si de un barbat. Daca e un iubit cu care ai impartit o perioada mai lunga de timp si bune si rele, e si mai bine!

Parerea mea e ca un copil are nevoie de ambii parinti, impreuna, pt a creste armonios. Nu azi sa fie scutit de unu`, maine sa fie scutit de celalalt si tot asa.

''Meseria'' de mama e ceva permanent 24h/24h, fara libere, fara concedii samd. Plus ca nu se lucreaza in schimburi. Iar cel mai dezavantajat ar fi copilul... Gandeste-te cum ar fi fost daca tu cresteai azi la un parinte, peste un timp la celalalt si tot asa. Ce ar intelege bietul copil???

Sunt de parere ca, inainte sa te gandesti sa dai nastere unui copil, ar fi cazul sa incepi sa-ti cauti o relatie serioasa, sa iti mai traiesti putin viata si abia apoi, de comun acord, sa treceti si la stagiul de parinti!

Pana atunci, iti doresc sa fi fericita si sper ca visul tau sa se indeplineasca!
Love Is A Feeling... Give Me When I Want It!
Fosta membra Kudika.ro

Iar????

Ma repet (din nou) mergi la ginecolog!!!
Decat prost insotit mai bine singur
camy_se Avatarul lui camy_se

18 mesaje
Oras: tg jiu

nu conteaza c varsta ai, daca nu ai ramas niciodata gravida mergi la un ginecolog, nu doar stresu e de vina, de exemplu se poate ramane greu gravida din cauza rh-ului, daca nu ai tupeu sa te duci la ginecolog poti sa cumperi un test de fertilitate, e pana in 130 lei si iti arata cand e perioada fertila.
kudika_34998 Avatarul lui kudika_34998

4 mesaje
Oras: timisoara

Pentru o dezvoltare armonioasa si o crestere cat mai buna a copilului este nevoie de ambii parinti. Decizia in final este a ta, dar desi este o perioada foarte frumoasa a vietii este si in acelasi timp este greu.
http://dragosteademama.ro
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika_34998, la data 2013-05-15 22:21:12Pentru o dezvoltare armonioasa si o crestere cat mai buna a copilului este nevoie de ambii parinti. Decizia in final este a ta, dar desi este o perioada foarte frumoasa a vietii este si in acelasi timp este greu.

Am vorbit aseara cu una dintre prietenele mele cele mai bune, care este mama a doi copii, si exact ceea ce ai zis tu in ultima parte a mesajului tau, mi-a zis si ea. :)
"Nu te certa niciodata cu oamenii prosti. Te vor trage in jos la nivelul lor si te vor bate cu experienta." Mark Twain