Setari Cookie-uri

Un sfat...O parere...Orice!

Salut.

Din experienta voastra, este posibil ca sa fiu insarcinata daca am intretinut relatii sexuale pe la inceputul lunii februarie, sunt totusi 4 luni si ceva, ne-am protejat.

Faza este ca nu stiu daca s-a spalat dupa ce a ejaculat(din auzite stiu ca ar fi important, ca s-ar putea sa raman insarcinata daca nu s-a spalat. Ideea este ca ne-am jucat un pic pana sa isi puna prezervativul)

In tot timpul asta am avut ciclu menstrual, nu am simtit nimic pana acum o saptamana cand intr-o dimineata mi-a fost extrem de rau, de la 04.00 dimineata am vomat pana seara tarziu( seara mancasem cam mult, o mancare putin grasa).

Acuz dureri la sanul stang, mai ales dimineata, dureri de cap care trec de la sine, indiferent de ce mananc tot am o stare de voma(dar fara sa vomit), stari de somnolenta, nu am chef de nimic(dar ma gandesc ca ar putea fi si de la faptul ca imi autoinduc asta, si mi-e teama), usturimi la stomac zilnic.

Un test de sarcina o sa fac peste maxim 3 zile (motive financiare).

De consultat nu am cu cine sa ma consult, mama in nici un caz nu m-ar intelege, si ii dau dreptate, ea ma da la facultate si eu ii vin acasa cu un copil, nu o condamn.

Daca ar trebui sa fac avort, as face asta singura, fara sa afle nimeni .

Sper sa fie de la gastruoduodenita, de care sufar de multi ani(nu mai sunt sub tratament, din motive lesne de inteles), si sa nu fiu nevoita sa fac avort.

De pastrat copilul nici nu se pune problema, ca as ajunge chiar singura, mama m-ar da afara din casa, nu tu job, nu tu studii finalizate...nimic.

Va multumesc.


Micsunica
Postat pe 13 Iulie 2010 00:55
buna,
stiu ca simptomele unei sarcini difera de la o femeie la alta....tensiune mamara, stari de voma, somnolentza, dureri in partea inferioara a abdomenului(asemanatoare SPM)....
Scapa de incertitudini si ia-ti un test de sarcina...daca ai fii insarcinata, din cate stiu ,nu se mai poate face intrerupere de sarcina.... e cam tarziu.
multa bafta!
zuzuuk
Postat pe 14 Iulie 2010 15:40
De la: kudika227922, la data 2010-07-13 00:55:18Salut.

Din experienta voastra, este posibil ca sa fiu insarcinata daca am intretinut relatii sexuale pe la inceputul lunii februarie, sunt totusi 4 luni si ceva, ne-am protejat.

Faza este ca nu stiu daca s-a spalat dupa ce a ejaculat(din auzite stiu ca ar fi important, ca s-ar putea sa raman insarcinata daca nu s-a spalat. Ideea este ca ne-am jucat un pic pana sa isi puna prezervativul)

In tot timpul asta am avut ciclu menstrual, nu am simtit nimic pana acum o saptamana cand intr-o dimineata mi-a fost extrem de rau, de la 04.00 dimineata am vomat pana seara tarziu( seara mancasem cam mult, o mancare putin grasa).

Acuz dureri la sanul stang, mai ales dimineata, dureri de cap care trec de la sine, indiferent de ce mananc tot am o stare de voma(dar fara sa vomit), stari de somnolenta, nu am chef de nimic(dar ma gandesc ca ar putea fi si de la faptul ca imi autoinduc asta, si mi-e teama), usturimi la stomac zilnic.

Un test de sarcina o sa fac peste maxim 3 zile (motive financiare).

De consultat nu am cu cine sa ma consult, mama in nici un caz nu m-ar intelege, si ii dau dreptate, ea ma da la facultate si eu ii vin acasa cu un copil, nu o condamn.

Daca ar trebui sa fac avort, as face asta singura, fara sa afle nimeni .

Sper sa fie de la gastruoduodenita, de care sufar de multi ani(nu mai sunt sub tratament, din motive lesne de inteles), si sa nu fiu nevoita sa fac avort.

De pastrat copilul nici nu se pune problema, ca as ajunge chiar singura, mama m-ar da afara din casa, nu tu job, nu tu studii finalizate...nimic.

Va multumesc.




''Oooooffffff viata meaaaaa''...

Pacat de tineretea unora din ziua de azi. Uite asa, Romania se umple din ce in ce mai mult de copii abandonati pe strazi, prin maternitati, prin camine de copii.. E pacat de viata care le-o dati!

Daca intr-adevar, nici unul dintre voi nu dorea sa se ajunga in situatia, la ce naiba v-ati mai tinut de jocuri d-astea cu risc inalt si pt toata viata?

Spui ca n-ai job, spui ca n-ai studii finalizate... El ce ''CV'' are? Sau e tot de-o teapa cu tine? Ai fost foarte inconstienta cand ai acceptat asa ceva. El ca baiat incearca, e de datorita noastra - a femeilor, sa spunem STOP! atunci cand simtim ca ceva e in neregula. Dar te-ai complacut in situatie.

Recomand cat mai repede un test de sarcina, pt a te lamuri daca intr-adevar esti sau nu gravida. Iti recomand Sure Check, are o precizie de 99,9%, poate fi folosit in orice moment din zi sau din noapte si e in jur de 20ron.

In cazul in care esti gravida, nu-ti doresc decat un bebe sanatos si curajul de a trece la o noua etapa din viata ta: aceea de a fi mama. Intrerupere de sarcina nu mai poti face, pt ca sarcina ar fi foarte avansata si nici un medic normal la cap nu cred ca s-ar baga in asa ceva, plus ca exista riscuri foarte mari.

Bafta si... asteptam rezultatul testului!
Lisssa
Postat pe 14 Iulie 2010 15:56
repede un test de sarcina,chiar daca iese negativ ptr linistea ta mergi si la un ginecolog;
utad
Postat pe 14 Iulie 2010 16:02
intrebarea ta este pe bune?
size_back
Postat pe 20 Iulie 2010 11:55
Daca jocul vostru a fost acum 4 luni trebuia sa iti creasca burtica putin si sa nu iti mai vina menstruatia...
Al naiba petting, de nu s-ar fi inventat
Summer_
Postat pe 20 Iulie 2010 12:00
Mergi la Ginecolog...tu chiar crezi ca iti pot eu spune daca esti gravida sau nu din povestile tale?
_Cryssa_
Postat pe 20 Iulie 2010 12:35
Nu va mai agitati sa raspundeti,tipa a mai deschis un topic "Costuri avort?!!(urgent)"

Ultimul raspuns e:

"Am scapat fetelor.

Sunt mult mai bine acum, mi-am revenit mai repede decat m-am asteptat"
Barbie30
Postat pe 20 Iulie 2010 15:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratament pentru sarcina cu probleme 31 De la: 2001iubi 27 Octombrie 2016 14:26
buna fetele 1 De la: healthy015462 25 Aprilie 2010 22:49
SALINA SUSESI TIMISOARA 1 De la: office_salinasusesi_ro 14 Februarie 2010 21:33
Produse BIO pentru copii 26 De la: 4Life 7 Decembrie 2009 22:05
secretie maronie..ajutor 6 De la: kudika_974661 4 Mai 2015 14:11