Setari Cookie-uri

????

Buna ziua!
Am nevoie de un sfat si o opinie din partea voastra:cum este posibilca,avand o igiena corporala bine pusa la punct9in special cea genitala) sa emani mirosuir neplacute in timpul actului sexual si sa ti se spuna ca nu te speli si ca se inceraca ignorarea acelui miros ,dar ce e deranjant(mai ales cand "plangerea"nu iti este adresata personal)?
Sunt foarte confuza,stiu ca sunt sanatoasa clinic si mai stiu ca,in special in timpul excitarii sexuale.organul genital emana anumite "arome".
V a rog din suflet sa ma ajutati pentru ca ma simt oribil si si este foarte rusinos.

multumesc anticipat.
dasylove
Postat pe 13 Iulie 2010 13:16
......ce dobitoc a facut afirmatia asta?..... ....cum adica sa mirosi in timpul actului sexual? .....eu n'am mai auzit chestia asta pana acum
sweet_heart
Postat pe 13 Iulie 2010 13:27
dobitoc sau nu asta a zis.e normal ca in timpul actului sexual sa se "emita"anumite "arome"insa sunt foarte confuza in privinta acelui miros urat si care il face sa afirme ca e vb de "nu te speli".
sincer,ma simt f prost,rusinata si murdara.daca nici eu nu stiu ce inseamna igiena corporala...plus k eu nu am simtit nimic.
inca mai astept parerile si sfaturile voastre.
multumesc
dasylove
Postat pe 13 Iulie 2010 13:53
sa nu care cumva sa intri pe topicul "sex oral" ca n-o sa te mai vindeci in veci
on topic: schimba-ti partenerul, asta de acu' este un handicapat
miss_darine
Postat pe 13 Iulie 2010 14:05
De la: dasylove, la data 2010-07-13 13:16:31Buna ziua!
Am nevoie de un sfat si o opinie din partea voastra:cum este posibilca,avand o igiena corporala bine pusa la punct9in special cea genitala) sa emani mirosuir neplacute in timpul actului sexual si sa ti se spuna ca nu te speli si ca se inceraca ignorarea acelui miros ,dar ce e deranjant(mai ales cand "plangerea"nu iti este adresata personal)?
Sunt foarte confuza,stiu ca sunt sanatoasa clinic si mai stiu ca,in special in timpul excitarii sexuale.organul genital emana anumite "arome".
V a rog din suflet sa ma ajutati pentru ca ma simt oribil si si este foarte rusinos.

multumesc anticipat.
Mergi totusi la un ginecolog!Este posibil sa fie o infectie (nu tine de igiena ci de un microb)care sa emane in timpul actului s-au "prietenul "tau sa fie cam dobitoc!
kudika1993
Postat pe 13 Iulie 2010 14:19
asa ma gand si eu.la dr am fost.nu am nimic.eventual,de la picioarele reci,e posibil sa fie o mica raceala,insa a trecut.plus k,am mai spus,eu nu simt nimic si nici lenjeria nu miroase.insa de aici pana a spune k e vb de un om care nu se spala si este ,ca sa il citez;"imputita".nu vreti sa stiti ce e in sufeltul meu acum.
dasylove
Postat pe 13 Iulie 2010 14:24
De la: dasylove, la data 2010-07-13 14:24:06asa ma gand si eu.la dr am fost.nu am nimic.eventual,de la picioarele reci,e posibil sa fie o mica raceala,insa a trecut.plus k,am mai spus,eu nu simt nimic si nici lenjeria nu miroase.insa de aici pana a spune k e vb de un om care nu se spala si este ,ca sa il citez;"imputita".nu vreti sa stiti ce e in sufeltul meu acum.
Pe individ sa il trimiti la gara ca este un BOU iar tu la viitoarea vizita la medic sa ceri o analiza pe placa a secretiei care in timpul contactului poate sa fie mai acida si sa aiva un miros mai puternic pe care tu nu il simti ci doar el din anumite pozitii etc.In general acesti microbi daca exista (nu stiu cum se cheama romaneste) sint microbi care se iau printre altele pe cale sexuala de la un barbat care a avut contact neprotejat cu alta femeie si care avea microbul respectiv! Inca o data te sfatuiesc sa il dai dracului pe tip si sa nu mai suferi ca nu ai de ce .In loc sa te simti prost simte-te bine ca ai scapat de el
kudika1993
Postat pe 13 Iulie 2010 14:32
:).MULTUMESC FRUMOS!
Ma simt mult mai bine stiind ca am dreptate,in sensul k problema nu tine de igiena mea ci de o posibila cauza medicala.Ce doar mai tare este ca nu a a vut curaj sa imi spuna ce il deraanjeaza si nici nu a dat de inteles asta(in timpul contactului sexual)ci a facut-o intr-un mod infantil,eu afland din cu totul alta sursa si a exagerat fara sa fie in cunostinta de cauza.
Am sa merg la dr,din nou,pt linistea mea.
Si am sa il las in lumea lui si sper sa se mai documenteza inainte sa deschida gura.
As vrea sa ii spun anumite lucruri insa nu stiu daca are rost.
dasylove
Postat pe 13 Iulie 2010 14:40
De la: dasylove, la data 2010-07-13 14:40:32:).MULTUMESC FRUMOS!
Ma simt mult mai bine stiind ca am dreptate,in sensul k problema nu tine de igiena mea ci de o posibila cauza medicala.Ce doar mai tare este ca nu a a vut curaj sa imi spuna ce il deraanjeaza si nici nu a dat de inteles asta(in timpul contactului sexual)ci a facut-o intr-un mod infantil,eu afland din cu totul alta sursa si a exagerat fara sa fie in cunostinta de cauza.
Am sa merg la dr,din nou,pt linistea mea.
Si am sa il las in lumea lui si sper sa se mai documenteza inainte sa deschida gura.
As vrea sa ii spun anumite lucruri insa nu stiu daca are rost.
Daca el a discutat o problema intima cu altii inseamna ca nu te iubeste si nu te respecta! Nu te merita si nici macar explicatii nu ai de ce sa-i dai.Poti spune si tu in acelasi cerc de prieteni ca o are prea mititica ca sa se simta si el prost sa fie lezat in amorul lui de cocos!
kudika1993
Postat pe 13 Iulie 2010 14:45
eu i-as fii spus k mirosul vine de la el nu de la mine si l-as fii lasat naibi si in continuare ..dute la medic, spune-i problemuta si el iti spune ce sa faci.. probabil e de la hormoni..stiu eu
pinkkky
Postat pe 13 Iulie 2010 15:04
as putea sa incerc macar sa il fac de ras,dar dc sa dem k sunt de aceeiasi speta ca el?vb voastra,nici macar numerita buna ziua.la dr am sa merg,pt k e timpul controlului periodic.e posibil sa fie de la hormoni.sau poate de la faptul k acum aprox 2 luni am facut o intrerupere de sarcina si mi s-a introdus un sterilet.
merci mult pt sfaturi si sprijin.ma simt mai bn cand stiu k nu am dc sa ma simt atat de prost.:)
dasylove
Postat pe 13 Iulie 2010 15:26
De la: dasylove, la data 2010-07-13 15:26:38as putea sa incerc macar sa il fac de ras,dar dc sa dem k sunt de aceeiasi speta ca el?vb voastra,nici macar numerita buna ziua.la dr am sa merg,pt k e timpul controlului periodic.e posibil sa fie de la hormoni.sau poate de la faptul k acum aprox 2 luni am facut o intrerupere de sarcina si mi s-a introdus un sterilet.
merci mult pt sfaturi si sprijin.ma simt mai bn cand stiu k nu am dc sa ma simt atat de prost.:)
In urma avortului puteai ramane cu o infectie s-au puteai dobindi foarte usor un microb.Nu inteleg de ce medicii din Romania monteaza un sterilet unei fete care nu a nascut un copil cind sint la indemina alte metode? Exista o injectie care se face o data la trei luni si care nu are repercursiuni,exista un fir care se pune pe mina(nu stiu cum se zice romaneste) cred ca o forma de implant care este pentru trei ani,exista prezervativ feminin pe care nu il simti si multe alte metode de contraceptie!
kudika1993
Postat pe 13 Iulie 2010 15:47
nu am ramas cu nici un microb pt k analizele au iesit negative.steriletul l-au montat la cererea mea.implantul nu l-am vrut pt k,contine hormoni,acest tip de sterilet nu.urmeaza acel control periodic si am sa vad ce si cum.ma uimeste insa se poate sa afirmi ca e deranjant(ca sa ma exprim frumos)si totusi sa pui pe rpimul loc placerea partenerului si nu a ta,daca esti atat de dezgustat.oricum,eu am sa incerc sa nu mai plang si sa nu ma mai simt atat de prost,pt ca stiu k sunt o femeie pt care corpul si igiena sunt vitale.daca el prefera sa se comp asa,eu nu pot decat sa il las in lumea lui.
dasylove
Postat pe 13 Iulie 2010 15:53
Poti sa te speli non stop, sa folosesti cele mai bune produse de igiena intima, nu iti va mirosi acolo la fel de frumos ca pe restul corpului, toata ziua !
Ghinionul tau ca ai dat peste un prost crescut !
Summer_
Postat pe 13 Iulie 2010 16:09
De la: dasylove, la data 2010-07-13 15:53:23nu am ramas cu nici un microb pt k analizele au iesit negative.steriletul l-au montat la cererea mea.implantul nu l-am vrut pt k,contine hormoni,acest tip de sterilet nu.urmeaza acel control periodic si am sa vad ce si cum.ma uimeste insa se poate sa afirmi ca e deranjant(ca sa ma exprim frumos)si totusi sa pui pe rpimul loc placerea partenerului si nu a ta,daca esti atat de dezgustat.oricum,eu am sa incerc sa nu mai plang si sa nu ma mai simt atat de prost,pt ca stiu k sunt o femeie pt care corpul si igiena sunt vitale.daca el prefera sa se comp asa,eu nu pot decat sa il las in lumea lui.
Sa inteleg ca ai montat un sterilet din cupru si nu din acela hormonal? Medicul te-a informat sper ca una din repercursiuni poate sa fie infertilitatea si sa nu poti avea copii niciodata Sper ca stii riscul in cazul in care faci o infectie(vaginita,vaginoza bacteriana etc).Poti avea menstruatii abundnte si chiar o sarcina extrauterina!
kudika1993
Postat pe 13 Iulie 2010 16:13
nu mi-a spus nimic de infertilitate,doar ca sensibilitatea in cazul unei infectii sau raceli e mai mare si se trateaza mai gru.si ca menstruatia poate fi deiferita decat cea de pana acum.am sa vad ce se int la urm control.merci frumos oricum.
dasylove
Postat pe 13 Iulie 2010 16:17
De la: dasylove, la data 2010-07-13 16:17:47nu mi-a spus nimic de infertilitate,doar ca sensibilitatea in cazul unei infectii sau raceli e mai mare si se trateaza mai gru.si ca menstruatia poate fi deiferita decat cea de pana acum.am sa vad ce se int la urm control.merci frumos oricum.
citeste pe net informatii despre tipurile de contraceptie (in special pentru tipul de sterilet pe care il ai si ai sa vezi ca acolo scrie si despre infertilitate) saptamina trecuta am fost cu ficamea sa aleaga o metoda contraceptiva si medicul a zis ca steriletul iese din calcul la virsta ei mai ales ca nu are o nastere. I sau prelevat probe de tot felul (unele teste dureaza pina la 15 zile ), i sau facut analize ale singelui ,i sa stabilit data ovulatiei si apoi luna viitoare o sa vedem conform analizelor ce metoda hotaraste medicul ca i se potriveste(nu ea)........... Ni sa spus ca un sterilet are riscul de infectie atit de mare incit o femeie poate ajunge la hisectomie totala !Noi nu traim in Romania si la noi medicii sint foarte competenti si nu isi asuma riscuri deoarece pentru o greseala minima face puscarie o viata!
kudika1993
Postat pe 13 Iulie 2010 16:40
Dasy, cati ani ai ?
Summer_
Postat pe 13 Iulie 2010 17:29
30.dc?
dasylove
Postat pe 13 Iulie 2010 17:31
Buna ziua!! Dasy si eu merg prin doctori de ceva timp...si am o prietena care a avut sterilet si pentr faptu ca nu l-a scos la timp...sau mai avea o luna inainte sa-l scoata a facut o infectie si a dat-o in altele...a trebuit sa-i scoate tot dinauntr-u asa ca...eu zic ca tot mai bune sunt pastilele sau alte metode de contraceptie...mai ales ca nu ai copii...
E doar parerea mea...
Oana25_healthy
Postat pe 13 Iulie 2010 17:44
Pentru ca esti fraiera stand cu asa un bou...si nici barbat nu e daca nu ii place mirosul de p*...sau nu ii place de tine si nu stie cum sa se scape....ce ai pazit pana la varsta aasta?
kudika226898
Postat pe 13 Iulie 2010 17:47
pe mine steriletul nu ma deranjeaza.nu imi creeaza probleme.nu am scurgeri,dureri,sangerari abundente in per menstruatiei,inainte sau dupa,dureri in timpul contactului,etc.de asta am intrebat ce ar putea sa fie,pt k repet,igiena mea personala e foarte bn pusa la punct si nu stiu ce ar fi putut provoca acel miros respingator de care vb el.am aflat de la voi posibile cauze si faptul k el mai are de invatat.
dasylove
Postat pe 13 Iulie 2010 17:48
:)).nu am pazit nimic.sunt cu el nu de foarte mult timp.si sincer starea mea se datoreaza lucrurilor pe care le-a spus,cu atat mai mult cu cat stie ca poate discuta cu mn orice,sunt un om pe care nu il supara adevarul sau criticile,dimpotriva.nu faptul k rel este ko.barbati sunt,ce e al meu e pus deoparte,nu il ia nimeni.
si e dureros cand te vezi "tavalita"si stii k se exagereaza si stii cum te ingrijesti.
dasylove
Postat pe 13 Iulie 2010 17:52
te cred ca este dureros sa auzi asemena vorbe. te simti ca ultimul om, dar nu imi dau seama cum ai ajuns sa bagi in patul tau asemena cretin.
Shhh
Postat pe 13 Iulie 2010 18:05
De la: dasylove, la data 2010-07-13 17:31:3130.dc?


Am auzit ca ai sterilet, acest sterilet nu este destinat femeilor care vor sa aiba copii in viitor deoarece produce infertilitate, nu stiu exat mecanismul...insa stiu din surse sigure, adica de la medici ginecologi
Summer_
Postat pe 13 Iulie 2010 18:07
pai crezi k am stiut?mai rau este ca nu am primit de la el nici un "semnal"ca cv ar fi in neregula.cu atat mai mult cu cat nu e egoist.eu nu realizez cum te poate der asa ceva si totusi sa continui relatia cu acea persoana si,mai mult,sa nu lasi monotonia sa intervina in relatie.
dasylove
Postat pe 13 Iulie 2010 18:11
Poate miroase de la el,la asta nu te-ai gandit este posibil
pufosica
Postat pe 13 Iulie 2010 19:01
Daca a vorbit asa despre tine, e un gunoi, clar.
Dar daca n-a vorbit? Nah, zic si eu! Tu te omori toata si poate cineva ti-a facut o farsa.
Eu l-as intreba, serios. Si daca sta si se uita ca vitelul, mi-as da jos chilotul si i l-as baga sub nas: "Ia sa vedem Ghita, pute sau nu?"
rashela
Postat pe 13 Iulie 2010 19:08
buna asta cu chilotul.insa nu mai are rost.pt mn totul s-a terminat.mai ales k a fost las si nu a avut curaj macar sa imi spuna ca e la final pt noi,indiferent de motiv.pur si simplu a aplicat tratamentul silence.
si sunt aproape sigura ce el a spus(99%),mai ales k a dem prin reactia de care vb mai sus.
dasylove
Postat pe 13 Iulie 2010 19:13
De la: Summer_, la data 2010-07-13 18:07:26
De la: dasylove, la data 2010-07-13 17:31:3130.dc?


Am auzit ca ai sterilet, acest sterilet nu este destinat femeilor care vor sa aiba copii in viitor deoarece produce infertilitate, nu stiu exat mecanismul...insa stiu din surse sigure, adica de la medici ginecologi

si eu am sterilet si med meu nu a zis nic.....
Shhh
Postat pe 13 Iulie 2010 19:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Transpiratia 4 De la: MemoMarcela 21 Martie 2013 14:30
Clinica sau medic neurolog pediatru in Austria 1 De la: Asasina007 21 Martie 2011 11:58
diferanta de varsta 7 De la: Sibel_16 23 Ianuarie 2011 15:03
Accidentul lui Serban Huidu 101 De la: polin 6 Noiembrie 2011 20:51
menopauza 9 De la: anadogaru 19 Martie 2015 18:39