Setari Cookie-uri

Sunt bune de ceva cursurile Eurocor?

A studiat cineva cursul de engleza de la eurocor? m-am uitat la ei pe site si par destul de OK, dar nu am inteles daca pana la urma iti trimit cursul prin posta sau il faci online? sau amblele?... dar diploma iti dau? sunt seriosi sau sa aleg altceva? ma poate ajuta cineva, e cineva pe aici studenta sau absolventa eurocor?!... sau la alta scoala...
kudika228464
Postat pe 14 Iulie 2010 15:45
eu tocmai studiez la eurocor, dar nu engleza ci Cosmetica si machiaj. oricum, iti spun eu... la toate cursurile eurocor e la fel... au materiale d e curs pe care ti le trimit prin posta si daca vrei poti s aoptezi si pentru online. dar nu e obligatoriu. fiecare cum vrea. eu am mers pe metoda clasica eurocor. invat mult mai usor cand citesc ceva tiparit. asa, de invatat online sun t destule site-uri, da’ parca m-am putut tine de ‘carte”:)

See u soon :)
kudika228826
Postat pe 15 Iulie 2010 16:04
da, ai dreptate. tot toceala e mai buna... ce inveti dupa carte e bun invatat, dar daca poti sa te ajuti un pic si de internet, tot e bine... merci mult, oricum... daca mai e cineva la cursurile de engleza eurocor, astept si alte pareri... inclin cumva sa cred ca ar putea fi o solutie pentru mine, mai ales ca nu sunt din bucuresti si la noi nu prea sunt asa cursuri ... ca la capitala... deh.

mersi de raspuns
kudika228464
Postat pe 19 Iulie 2010 13:40
buna... in caz ca te mai intereseaza cursurile eurocor sa stii ca la ei pe site gasesti pentru toate cursurile eurocor lectii demonstrative gratuite. deci, daca vrei s ate inscrii, eu zic mai bine ia intai lectia demo, vezi daca-ti place cum e si apoi inscrie-te. oricum, te poti inscrie oricand.... la ei nu e cu sesiune d einscriere si gata... cum e la facultatile astea minune... in orice caz, lectia demo eurocor o descarci direct din site-ul lor.... eu zic ca te va ajuta
kudika228826
Postat pe 19 Iulie 2010 14:34
eee.... pai daca e cu lectie demo stai ca mi-o iau chiar acusica, daca e si gratis, cu atat mai bine. banuiesc ca site-ul lor e www.eurocor.ro, nu? mersi mult , ca stii vb aia... daca-i gratis, cu placere )... uiet o idee buna...
kudika228464
Postat pe 22 Iulie 2010 11:04
merci mult blondy. intr-adevar desteapta idee cu lectia demo eurocor. mi s epare chiar super tare.
acu astept sa vad daca apare vreo oferta si urmaresc aproape zilnic www.eurocor.ro...o sa incerc si eu cursuri engleza eurocor
mersi de sfaturi
kudika228464
Postat pe 26 Iulie 2010 11:36
ce mai faci blondy...?
am luat lectia demo de la cursuri eurocor si mi se pare buna.
am decis sa ma inscriu la cursuri engleza eurocor, cu tot cu multimedia plus.
ureaza-mi spor la...toceala
kudika228464
Postat pe 3 August 2010 11:08
"Spor la toceala"....cum zici tu

Cred ca ai facut o alegere buna, engleza e ff.importanta astazi, e vital sa stii o limba straina, macar asa sa conversezi putin
Oricum, daca te pasioneaza terapiile naturiste, ai rabdare ca in calitate de cursant o sa primesti de la cursuri eurocor diverse oferte, reduceri chestii...poti orcand sa te inscri la al doilea curs, daca "te chinuie" si daca ai banuti...
oricum, good luck
kudika228826
Postat pe 3 August 2010 11:16
Hello

Ce mai faci, cum merge la cursuri eurocor, te-ai hotarat ce alegi pana la urma?
kudika228826
Postat pe 2 Septembrie 2010 16:16
Salve, blondy!

Asa cum ma sfatuiai tu....dau o bere virtuala' ....am optat pentru cursuri engleza eurocor, ca cel de terapii naturiste e mai de hobby....

Imi place, am luat si un program online de invatare pe calculator, Multimediaplus, e chiar distractiv.
sper sa ma tina avantu'....

Mersi
kudika228464
Postat pe 2 Septembrie 2010 16:38
Felicitari pentru alegerea facuta

Sper ca aceste cursuri engleza eurocor iti vor fi de un real folos in cariera si in viata!

Sorry de intarzierea cu raspunsul, dar am avut o perioada infernala la munca :)
kudika228826
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:29
De la: kudika228464, la data 2010-07-14 15:45:44A studiat cineva cursul de engleza de la eurocor? m-am uitat la ei pe site si par destul de OK, dar nu am inteles daca pana la urma iti trimit cursul prin posta sau il faci online? sau amblele?... dar diploma iti dau? sunt seriosi sau sa aleg altceva? ma poate ajuta cineva, e cineva pe aici studenta sau absolventa eurocor?!... sau la alta scoala...


eu nu prea am incredere in astfel de cursuri, in sensul ca nu stiu daca ti se ofera o diploma sau nu, sau daca diploma este recunoscuta, ti-as recomanda sa te duci mai bine la FIDES- centrul de limbi straine , acolo se tin cursuri care se finalizeaza cu examen si diploma , problema este daca ai timp sa te duci si sunt si destul de costisitoare , dar ai putea sa te interesezi
visan_georgiana
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:37
Pentru cei interesati , va recomand curs de limba italiana in Iasi.
Informatii: http://www.spiruharetiasi.ro/index2.html
O zi buna!
carmee_k
Postat pe 2 Noiembrie 2010 13:12
Buna ziua!
Sunt consultant Eurocor asa ca daca sunteti interesati de cursuri va rog sa ma contactati la cursuri.eurocor@gmail.com si va stau la dispozitie cu toate informatiile necesare.
O zi cat mai insorita:)
auraolt
Postat pe 7 Decembrie 2010 14:22
poti cauta orice curs te intereseaza pe cel mai complet portal de cursuri. www.catalog-cursuri.ro . poti alege intre ofertele mai multor furnizori, poti face comparatii sau ....sa ceri o oferta personalizata.
catalog_cursuri
Postat pe 20 Ianuarie 2011 16:09
Da. Despre cursuri vorbesc.
kudika462606
Postat pe 30 Octombrie 2011 16:16
De la: kudika462606, la data 2011-10-30 16:16:23Da. Despre cursuri vorbesc.


despre ce cursuri vorbesti?
guru_ion
Postat pe 30 Octombrie 2011 17:52
Aici era vorba de cursurile de engleza! Dar in general cei de la DOMINOU stau bine la toate cursurile. Eu am mai facut la ei de exemplu si cursul de auditor de mediu. Dar altii pot face si alte cursuri! Succes!
kudika462606
Postat pe 2 Noiembrie 2011 15:39
De la: kudika462606, la data 2011-11-02 15:39:38Aici era vorba de cursurile de engleza! Dar in general cei de la DOMINOU stau bine la toate cursurile. Eu am mai facut la ei de exemplu si cursul de auditor de mediu. Dar altii pot face si alte cursuri! Succes!


de ce mi se intampla ca atunci cand vad scris cursuri, sa-mi vina sa citesc scursuri??

cursuri de ikebana au?
guru_ion
Postat pe 2 Noiembrie 2011 15:44
Unii, de obicei neinteresa(n)ti isi dau cu parerea despre orice fara sa stie probabil care este definitia in cazul de fata a cuvantului "curs". Dar acesti oameni pot ramane fericiti in mediocritatea lor! Din fericire astfel de cursuri sunt facute pentru oamenii de calitate.
kudika462606
Postat pe 4 Noiembrie 2011 15:57
sincer, eu cred ca cel mai bine inveti cu un profesor, impreuna cu alti cursanti. daca imi iau cursurile alea si ma bazez pe invatatul acasa, mai apare una alta si pana la urma nu mai fac nimic. eu am facut niste cursuri la Road Language Centre si sunt foarte multumita, au un raport calitate pret foarte bun, iar profesorii sunt niste draguti. acum pe vara au si niste module si oferte speciale, asa ca eu planuiesc sa ma tin de invatat.
kudika_36437
Postat pe 11 Iunie 2013 17:24
Salutare tuturor,

Pentru cei/ cele interesati/-e de cursuri de limba italiana, indiferent de nivelul de limba (incepator, intermediar sau chiar avansat), recomand frecventarea unui curs individual sau de grup, cu www.traducator-italiana.ro.
Metoda de predare este una personalizata in functie de exigentele, nivelul si competentele cursantului, punandu-se foarte mare accent pe aspectele de comunicare ale limbii.

Mult succes!
kudika_32463
Postat pe 31 Iulie 2015 00:04
Va recomand si cursurile de calificare de la CPP Alexander's. Au preturi foarte bune la toate cursurile. Detalii pe www.cppalexanders.ro
MariaCherchez
Postat pe 3 Septembrie 2015 02:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cursuri after-work de Hairstyling 3 De la: ARISTOCRATA2012 6 Mai 2014 15:15
buna 6 De la: pryntzesyta 23 Mai 2009 21:54
Munca la Domiciliu 4 De la: kudika026092 15 Mai 2009 10:45
Seminar: Fii femeia carre ai fost menita sa fii! - 19-21 nov 5 De la: battleofwits 8 Noiembrie 2010 17:43
Vand lucrare de dizertiatie "Interactiune si socializare in comunitatile virtuale de joc" 41 De la: franziska_eu 10 Ianuarie 2012 15:52