Setari Cookie-uri

sa lupt pentru el sau sa ma resmnez:nu ma merita?

De la: kitty_krieger, la data 2010-07-18 17:06:06cand un tip iti spune ca e bulversat, ca nu stie ce vrea, ca nici el nu stie ce se intampla cu el, inseamna un singur lucru: joaca pe doua planuri!
Cat despre cum au evoluat lucrurile intre voi, cred ca a fost ceva de genu' "imi doresc ceea ce nu pot avea, dar dupa ce am acel lucru nu mi-l mai doresc" - atitudine de om inca in curs de maturizare, parerea mea.

Cel mai bine pui punct cat inca mai ai o farama de respect de sine. Pentru ca cu cat tragi mai mult de el, de o relatie care nici nu mai exista, cu atat iti vei mai pierde din respect.


cel mai bun raspuns pe care trebuie sa il iei in seama!!
Pune punct, pt ca nici nu a fost de fapt o relatie, nu au fost decat cateva intalniri si partide de sex. O relatie inseamna sa traiesti impreuna, multe multe. Pune punct, pt ca jopaca pe doua planuri cu siguranta. Iar ceea ce spunea mai sus Kitty este cum nu se poate mai adevarat, barbatilor, unora ce e drept, le place sa lupte pt acel ceva ce nu au, dar cand il au, nu si-l mai doresc. Se aplica si femeilor, dar barbatilor mult mai des.

Daca te vrea, va veni la tine. Lasa-l pe el sa vina si daca vine, poarta o discutie rezonabila si deschisa, sa vedeti unde va situati si respecta-te mai mult pe tine!!! Daca tu nu te respecti, cum sa te resptecte ceilalti?!?
popescu_miha
Postat pe 24 Iulie 2010 15:07
Eu cred ca ar trebui sa ai mai multa incredere in tine iar faptul ca ti-a spus ca este la suc cu o fosta prietena arata ca a avut incredere in tine sa iti dezvaluie acest lucru. Daca ar fi avut ceva cu fosta probabil ti=ar fi ascuns. Oricum......nu sti niciodata ce e in mintea barbatilor asa ca ti-ar fi mai bine sa nu mai suferi dupa el si sa nu mai despici firul in 4. Bucura-te de viata si ai mai multa incredere in tine!!! .....zic eu....
joy_18
Postat pe 24 Iulie 2010 16:52
De la: naughty, la data 2010-07-16 01:14:50buna tuturor membrilor de pe acest site!am intrat pe acest forum din curiozitate,am citit cateva subiecte(dar continui sa citesc )si mi-am dat seama k unele persoane chiar s-au deschis total in fata voastra si chiar le-au ajutat oarecum...eu nu am prietene..prietene adevarate la care sa ma pot descarca fara sa imi fie jena.asa k v-as fi foarte recunascatoare daca ma-ti asculta si mi-ati da niste sfaturi..pt k sunt singura k nu numai eu trec pt prima data prin asa ceva...nu numai eu nu stiu ce sa fac..sunt persoane care,chiar stiu sa reactioneze intr-un anumit fel la o anumita situatie..deci,sa incep

acum 6 luni am inceput o relatie..o relatie intamplatoare care nu credeam nici o secunda ca se va ajunge aici..ne-am cunoscut intr-un club el fiind barman de profesie..dupa nopti lungi de tachinari si priviri insistente,intr-o alta seara am hotarat sa il iau acasa cu mine...
in acea seara nici eu nici el nu s-a gandit la nimik altceva decat la o aventura...dar a continuat s avina si a2 seara si a 3 si a 4..si tot asa pana knd ne-am dat seama k au trecut luni si noi ne dorim din ce in ce mai mult si k nu ne mai saturam unul de altul..
totul a mers mai mult decat bine...in afara comportamentului meu care era sa ziceam nu tocmai increzator(era barman intr-un club de fite de 2 ani...acolo i se ofera in fiecare seara makr una buna...nu as fi putut..nu am putut crede k am aparut eu si el a lasat tot pt mine si treb sa am incredere)el comportandu-se cu mine intr-un mod deosebit de frumos..chiar socant pentru mine.Lucrul asta nu a fost tocmai benefic relatiei,el spunand ca,cu mine nu are nicodata siguranat unei relatii ....toate au mers asa vreo 4 luni knd situatia s-a schimbat la 180 de grade....eu il vroiam iar el nu stia daca ma mai vrea,nu stia ce vrea..
il simteam rece ,il simteam nepasator,suspect-knd am luat atitudine dupa ceva timp sa imi explice ce se intampla imi spune k nu stie nici el..k poate e vina mea k am fost intr-un fel pana acum apoi m-am schimbat total...k l-am bulversat.bineinteles asta nu am crezut si nu cred nici in momentul de fata(intuitia feminina nu da gres nicodata..poate nu e suta la suta dar este..
si k sa nu mai lungesc ca ar fi multe de povestit...am mai continuat asa vreo luna ,am spus sa incercam acum knd si eu ma comport ca o iubita,ca o fata indragostita..pentru k ajunsesem sa ma indragostesc de el chiar daca eu nu am recunoscut lui..si nici nush daca am realizat eu pe moment(am realizat abia dupa ce a plecat) si el sa incerce sa se obisnuiesca cu mine..dar dupa 1 luna de chinuiala tot asa il simteam..ba chiar mai rau...gaseam mesaje in telefonul lui,tel ii era tot timpul pe silent si knd venea la mine il tine a numai in buzunar...
atunci i-am spus k cel mai bine ar fi sa o scurtam aici..k nu merge
el isi cere iertare pentru simplul fapt k nu stie ce se intampla cu el si pentru k ma adora imi respecta decizia(scurt pe doi).
Bineinteles dupa 2 zile tot eu l-am cautat timp in care el nu a dat nici un semn...si am acceptat sa ne mai intalnim asa,mi-am dat seama k nu pot fara el..vezi doamne ca sa ne consolam,sa vb sa gasim o solutie,,si ajungeam in pat de fiecare data si km atat :( indiferenta si bataia lui de joc continua...iar eu ma indragosteam de el pe zi ce trecea tot mai mult si mai mult...
Am acceptat situatia asta timp de 2 luni...eu la draci ii spuneam sa ma lase in pace..el imi spunea k ma adora si k nu ma lasa pt nimik in lume dar ink el e bulversat si nu poate lua o decizie
Ieri pe 14 a fost ziua lui si mi-am luat inima in dinti si l-am sunat sa il felicit...si pt ce pana la urma??k el sa imi povesteasca ca a iesit la un suc cu fosta lui prietena(prima lui iubire...o relatie de 3 ani..fata de inainatea mea)si foarte entuziasmat k a primit si cadou de la ea...atunci am simtit k a calcat in picioare si ultima picatura de respect care o mai avea fata de mine...fata de Noi///si i-am trimis un mesaj spunandu-i sa tina minta ziua de 14...a fost inceputul si sf relatiei noastre..
bineinteles a al nu stiu catalea mesaj de adio si apoi tot eu il cautam...si se pare k nici pe asta nu l-a luat in seama.
Sufar enorm..am 2 luni de cand incerc sa il las in urma sa nu mai traiesc toate amintirile cu el..dar imi este imposibil.
nici nush daca am facut bine..dar nu mai rezist,simt k isi bate joc intentionat..
desi el spune k ma adora pentru ceea ce sunt eu,k sunt unica pentru el...k nu poate fara mine..se gandeste la mine in fiecrae zi..dar totusi nu se poate hotara,nu isi poate pune in ordine gandurile
Fetelor km asta e pe scurt..nush daca veti intelege daca nu am facut o talmaceala de cuvinte)(sunt foarte zapacita...as fi in stare sa scriu depsre el pe n pagini "te iubesc")..dar daca vreti sa ma ajutati intradevar ma puteti intreba si eu cu cea mai mare placere va raspund






Ce ma bucur ca suferi !!! Ce-mi place !!! Super !!! Tine-o tot asa !!!
Vezi ? Nu esti deosebita , nu esti cu nimic mai buna decat celelalte, esti foarte obisnuita , esti ceva trecator... o aventura de moment si gata....


Ti-a tras-o tipul fraiero

No ? unde ti-s figurile din cap acum ???
denis_3d25
Postat pe 24 Iulie 2010 18:22
mesaj pentru denis_3D25
esti la fel de dobitoc ca toti misoginii cu care ea a avut de-a face
si razi ca fraieru'
educatie lipsa si la tine
bogdan76
Postat pe 24 Iulie 2010 19:04
si eu am avut o iubire..cam asemanatoare cu a ta.....numai ca nu a inceput reatia ca la tn...ca o aventura initial....si fosta lui tot in anglia era. juca pe mai multe planuri si eu il iubeam cu o intensitate de nici nu respiram cand ma gandeam la el! dar a trecut, vb la trecut despre el si imi vine sa rad cat am suferit....dar am avut taria sa merg mai departe fara el si fara sa ma chinui dupa un barbat care nu stie ce vrea....daca ma vrea pe mine...sau altele.te sfatuiesc sa uiti, si sa mergi mai departe.....viata iti va oferi sansa sa intalnesti un barbat care sa stie ce vrea!
stefyy86
Postat pe 24 Iulie 2010 20:27
Buna! Si eu sunt intr-o relatie de genul asta. Se poarta din ce in ce mai urat si eu il iubesc tot mai tare. Am incercat sa ma despart de nenumarate ori de el si nu am reusit. Tot eu am revenit la el. Acum iar l-am parasit si incerc din rasputeri sa renunt de tot la el. Suntem de 3 ani impreuna si m-a facut doar sa sufar. O viata am si nu merita. Daca vrei sa vorbim mai multe si sa ne vedem suna-ma 0720 489 003.
anutza_v
Postat pe 24 Iulie 2010 22:29
Bogdan 76,
Nu are rost sa il bagi in seama pe Denis pericol public,sufera de tulburari de personalitate!Isi mai face numarul pe aici atunci cand nu isi ia tratamentul!
Barbie30
Postat pe 24 Iulie 2010 22:49
Raspunsul vine chiar de la tine...."in afara comportamentului meu care era sa ziceam nu tocmai increzator(era barman intr-un club de fite de 2 ani...acolo i se ofera in fiecare seara makr una buna...nu as fi putut..nu am putut crede k am aparut eu si el a lasat tot pt mine si treb sa am incredere)"
Nuovamente_Robertina
Postat pe 24 Iulie 2010 23:39
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-24 09:40:39
De la: naughty, la data 2010-07-23 09:12:17am facut si lucrul asta
de vreo 2 luni de cand i-am gasit mesajele in telefon si de cand am banuit k ma inseala si nu cu fosta(k aia era ink in anglia)desi am incercat sa il pedepses in toate felurile totusi am acceptat sa ne intalnim...dupa o perioada mi-a si confirmat banuielile..ca e cu aia dar k nu s-a intamplat nimik mai mult intre ei decat sa converseze si sa iasa la intalniri din astea inocente...de ce nici el nu stia de ce ..probabil k vroia sa vada diferenta.
timp de o luna ne-am tachinat asa...nu ne intalneam foarte des dar ne mai apucau nebuniile in miez de noapte si nu puteam sta unul fara celalalt...
dupa aprox o luna imi spune k nu mai este cu aia ca si-a dat seama k are multe in minus fata de mine..dar k tot e bulversat si nu stie ce sa faca...acum a aparut fosta...ne-am intalnit si in perioada asta
sa vedem ce o sa faca dupa ce pleaca si fosta
PS:nu cred ca ma descopera el aici si chiar daca o face lucrurile astea le stie foarte bine..unele sunt spuse de el..altele sunt recunoascute de el...oricum poate merge asa daca altfel nu s-a putut


NU TE INSALA CU FOSTA CA E IN ANGLIA??????!!!
ACUM CA A VENIT...
nu-mi pierd timpul
iti spun ca esti atat de carpa pt el..incat nu gasesc majusculele
GET LOST MAI SUNT BAI FATA BARBATI SI OK..
UNDE DREACU' II GASITI ASA CU FOC?



nush unde dracu l-am gasit pe el de m-a schimbat total..fiind singura si suferind oarecum din cauza lui nu mi-am mai dat seama ce se petrece in jur...am uitat de mine..si toate fazele astea knd el isi batea joc eu le gandeam k niste sacrificii kre le face orice femeie knd iubeste dar se va merita.
se pare k au trecut saptamani si rezultatul a aparut nu se merita
acum discutand cu voi toti si analizand lucrurile din trecut nu pot reazloiza cum am putut sa decad atat de mult k femeie k personalitate in fata mea in primul rand....
naughty
Postat pe 25 Iulie 2010 01:02
De la: stefyy86, la data 2010-07-24 20:27:23si eu am avut o iubire..cam asemanatoare cu a ta.....numai ca nu a inceput reatia ca la tn...ca o aventura initial....si fosta lui tot in anglia era. juca pe mai multe planuri si eu il iubeam cu o intensitate de nici nu respiram cand ma gandeam la el! dar a trecut, vb la trecut despre el si imi vine sa rad cat am suferit....dar am avut taria sa merg mai departe fara el si fara sa ma chinui dupa un barbat care nu stie ce vrea....daca ma vrea pe mine...sau altele.te sfatuiesc sa uiti, si sa mergi mai departe.....viata iti va oferi sansa sa intalnesti un barbat care sa stie ce vrea!


multumesc pentru atentia acordata subiectului meu si crede-ma k ma ajuta mult am 2 saptamani de cand nu il caut..nu ma cauta
ii simt lipsa dar simt k de fiecare data knd ma gandesc la el sa il caut ma apuca o stare de sila daca pot sa ii spun asa..imi aduc aminte de tot ce mi-a facut in sesnsul k nush ce a fost in capul meu...nu in sesnsul k se merita k o fac pentru mine pentru noi k se va intoarce.acum daca ar vrea sa se intoarca m-as gandi de 2 ori iniante..nu degeaba se spune k timpul le vindeca pe toate
naughty
Postat pe 25 Iulie 2010 01:07
De la: joy_18, la data 2010-07-24 16:52:54Eu cred ca ar trebui sa ai mai multa incredere in tine iar faptul ca ti-a spus ca este la suc cu o fosta prietena arata ca a avut incredere in tine sa iti dezvaluie acest lucru. Daca ar fi avut ceva cu fosta probabil ti=ar fi ascuns. Oricum......nu sti niciodata ce e in mintea barbatilor asa ca ti-ar fi mai bine sa nu mai suferi dupa el si sa nu mai despici firul in 4. Bucura-te de viata si ai mai multa incredere in tine!!! .....zic eu....


asta e problema...k el era foarte sincer cu mine in gandul lui sa nu ma faca pe mine sa sufar sau sa imi fac iluzii
nu am inteles niciodata asta la el...uneori am ajuns sa cred ca imi rade in fata si k isi bate joc pe fata
asta si multe faze de genul mi le spunea..kte au fost si kte s-au dus in timpul asta knd noi eram amanti si atat
naughty
Postat pe 25 Iulie 2010 01:11
De la: popescu_miha, la data 2010-07-24 15:07:40
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-18 17:06:06cand un tip iti spune ca e bulversat, ca nu stie ce vrea, ca nici el nu stie ce se intampla cu el, inseamna un singur lucru: joaca pe doua planuri!
Cat despre cum au evoluat lucrurile intre voi, cred ca a fost ceva de genu' "imi doresc ceea ce nu pot avea, dar dupa ce am acel lucru nu mi-l mai doresc" - atitudine de om inca in curs de maturizare, parerea mea.

Cel mai bine pui punct cat inca mai ai o farama de respect de sine. Pentru ca cu cat tragi mai mult de el, de o relatie care nici nu mai exista, cu atat iti vei mai pierde din respect.


cel mai bun raspuns pe care trebuie sa il iei in seama!!
Pune punct, pt ca nici nu a fost de fapt o relatie, nu au fost decat cateva intalniri si partide de sex. O relatie inseamna sa traiesti impreuna, multe multe. Pune punct, pt ca jopaca pe doua planuri cu siguranta. Iar ceea ce spunea mai sus Kitty este cum nu se poate mai adevarat, barbatilor, unora ce e drept, le place sa lupte pt acel ceva ce nu au, dar cand il au, nu si-l mai doresc. Se aplica si femeilor, dar barbatilor mult mai des.

Daca te vrea, va veni la tine. Lasa-l pe el sa vina si daca vine, poarta o discutie rezonabila si deschisa, sa vedeti unde va situati si respecta-te mai mult pe tine!!! Daca tu nu te respecti, cum sa te resptecte ceilalti?!?



multumesc mult si cu ajutorul vostru am deschis ochii intradevar....stiam k nu e bine ce fac avand in vedere faptul ca eram cu totul alta persoana in relatiile anterioare.dar nu am avut pe nimeni langa mine sa imi spuna nu e bine..mai gandeste.
eu in suferinta mea si in nebunia mea de a nu-l pierde continuam nevazand k de fapt mai tare ma duc in jos
naughty
Postat pe 25 Iulie 2010 01:14
De la: healthy013624, la data 2010-07-24 09:27:05nu te lasa calcata in picioare de asemenea animale...asa am patit si eu cu fostul meu isi batea joc de mine pur si simplu iesea cu altele mie imi spunea k nu e pregatit sa aiba o relatie cu mine k ar vrea o pauza sa se gandeasca k eu nu il merit venea la mine doar cand avea nevoie de ceva chiar m/a si imbolnavit nenorocitul si asa mai departe....totul pana cand intr/o zi mi/am luat inima in dinti si l/am lasat ..rezultatul??????acum am o relatie de 4 ani cu un barbat exceptional anul acesta avem nunta si ne gandim la multe lucruri frumoase pe care sa le facem impreuna si omul asta chiar merita totul din partea mea.....nu ca altii care nu stiu sa aprecieze o femeie.si fostul ce a rezolvat pana la 28 de ani ai alui care ii are...in afara de serviciu nimik umbla din una in alta si sigur e fff fericit asa ....asa draga mea stai linistita k sigur o sa iti gasesti pe cineva care sa te merite si tu trebuie sa te valorifici mai mult cand esti in fata acelui barbat daca il pot numi asa....nu te merita si nu merita nici o lacrima de/a ta....


e clar ca nu merita nici makr o lacrima dar am gresit fiind la prima experienta...pana acum lucrurile decurgeau total invers...dar gata...peste 4 zile plec la mama in italia in vacanta
poate 2 luni o sa ma ajute sa imi recapat inapoi increderea in mine si sa ma ridic si knd ma voi intoarce sa il trimit draculiu pentru k stiu k ii va parea rau..stiu k va vrea sa se intoarca la mine,lucrul asta a inceput sa il recunoasca singur
naughty
Postat pe 25 Iulie 2010 01:20
resemneaza-te dragalasa,pt ca daca avea macar un dram de respect si de decenta fata de tine,nu -ti povestea de vechea iubire la care s-a intors si despre cadoul care l-a incantat asa de mult etc.....eu zic ca meriti ceva mai bun;deocamdata stiu ca doare,nu e usor sa uiti dar daca ai sa te torturezi asa iti este si-ti va fi in continuare f greu!Dzeu a lasat uitarea ca sa nu inebuneasca omul....bafta si mult noroc in dragoste!
mimishor957
Postat pe 25 Iulie 2010 08:41
daca ce-i doi se doresc..chiar ca nu este nevoie sa faci nici un efort...merge de la sine...
kudika188081
Postat pe 25 Iulie 2010 09:48
"Fosta nu ramane mult in tara..." -si tu vrei sa fi "roata de rezerva"??? e viata ta si faci ce vrei cu ea...majoritatea comentariilor p kre le-ai primit sunt dure,dar realiste! Stiu k e greu sa-ti "sugrumi"sentimentele,dar trebuie sa alegi intre 1 luna de suferinta(renuntand la el) si o viata amara(langa un o pers ce nu are calitatea de a fi om). Mult curaj!
Ratzusc
Postat pe 25 Iulie 2010 12:39
Ceea ce iti zic acuma e din proprie experienta. In primul rand in cotextul in care te-ai culcat cu el, cand ti-a zis ca a iesit cu fosta ti-a zis-o din rautate, ca sa iti demonstreze ce sincer e el cu tine si iti zice in fata, dar tu continui sa ii cedezi. Daca ii vei reprosa ceva sa nu te mire ca iti va zice ca nu te-a bagat in patul lui cu forta.

In al doilea rand nu ai cum sa te resemnezi pentru ca e o durere prea mare si speranta ca se va intoarce si va fi numai al tau si mai mare. Insa comportamentul lui te va face pana la urma sa nu iti mai pese de el. Va veni o vreme cand nu te va mai vrea nici pentru pat... si din cauza insistentelor tale iti va vorbi urat, asta te va determina sa nu il mai cauti. Eu de exemplu i-am dat add cu alt id de mess...chipurile l-am gasit pe ceva site de invisible. Dupa o scurta introducere, in care i-am zis alt nume, cine sunt si ce fac am ajuns la subiectul love.... si fara nicio jena a inceput sa zica ca a avut o relatie cu o fata(adica de mine era vb dupa descriere), sa vorbeasca de mine ff naspa si niste lucruri care nu erau nici pe departe adevarate. Din cauza acelor vorbe, am ajuns sa nu il mai pot suporta. Daca tu crezi ca te ajuta, poti sa faci si tu faza cu id-ul fals... Te va durea o zi, doua, dar macar vei sti daca sa iti mai faci sperante sau nu.

Disperarea ce o simti tu acuma, am simtit-o si eu, aceleasi intrebari, aceleasi temeri. Nu te mai chinui, ca lucrurile se vor aranja de la sine . Mergi la un preot sa iti citeasca si sa vorbesti cu el, te va ajuta tare mult. Muulta bafta scumpa mea!!!
xoxo_xoxo
Postat pe 25 Iulie 2010 14:28
sa-ti spun direct...nu merita......lasa-l ......nu ai nici un viitor cu el....cunosc situati .(o prietena foarte buna).......o ducea cu zaharelul azi, maine.(identic povesti tale)..si tot asa timp de 4 ani.......pana ea si-a luat inima in dinti si ia spus sa dispara k sa saturat de el cu toate k ink il iubea.......si nu l-a mai cautat . ea a intalnit un alt baiat cu care e si acum se iubesc enorm....in fine cu conteaza asta.....Ceea ce vreau sa zic e k dupa 6luni el a cautat-o spunandu-i k o iubeste k nu poate trai fara ea...dar era mult prea tarziu............Acum ea e fericita cu acualul iar el la fel are o relatie ......Deci concluzia o tragi singura.......Tu esti singura care sufera asa k nu are rost...bafta
Ioana_7989
Postat pe 25 Iulie 2010 17:01
si eu am fost intr-o sit asem, la mn a durat 3 ani, iar singura intr pe care ti-o pun si ar trb sa ti-o pui e dak intr-adevar ai/ai avut o relatie sau nu a fost decat o aventura de 6 luni, pt k o aventura, o amanta nu se rezuma doar la o noapte. mie nu mi-a fost frica sa ma despart de el pt altul, dar nu a mers si tot la el m-am intors, nu mi-a fost frica sa fiu si cu altul si cu el si sa ii zic in fata situatia. asa cum eu i-am acceptat "infidelitatile" cu trambalau si discutii el a acceptat sa vina la mine fara sa imi ceara explicatii si gelozii. nu cred k se va putea vreodata sa vina la tine si sa iti zica sa o luati de la capat, iar dak se va intampla crezi k veti reusi? eu una m-am bucurat de experienta mea, sunt fericita k am iubit, chiar dak el nu a facut decat sa imi zica k ma adora decat in mom in care vedea k nu mai sunt sigura k il vreau in patul meu. numai tu poti decide ce vrei pt tine si cat vrei sa mai dureze situatia.
aimee4u
Postat pe 25 Iulie 2010 20:48
voi fi putin mai directa ,din ce povestesti tu ,a fost o poveste frumoasa ,dar sa terminat si tu nu poti sa crezi TREZESTETE iti faci rau doar tie .
este logic ca el sa-ti spuna ca te adora ,dupa ce voi va despartiti si ii spui ca sa terminat si tot tu estii aia care il cauta ,si care la urma cedezi ,el iti cunoaste slabiciunile si stie ce sati spuna ca tu sa ii cazi victima inca-o data si inca_o data si tot asa .
gindestete daca el ar face ce faci tu pt. el ai incepe sa rizi ,cea ce face si el .
NICI O PERSOANA NU MERITA SA TE INJOSESTI IN HALUL ASTA !!
CA SA NU TE MAI GINDESTI LA VOOI ,INCEARCA SA IESIDIN CASA FA CEVA CE SATI OCUPE TOATA ZIUA SA AJUNGI SEARA SA NU MAI POTI NICI MACA SA TE GINDESTI CE AI FACUT AZI
SI VEI VEDEA CA VEI UITA FOARTE REPEDE
NU UITA NU MERITA
kudika141424
Postat pe 25 Iulie 2010 21:47
hei ...toate astea trec odata cu timpul,cei drept pe moment suferim simtim ca ne sufocam fara acea persoana dar dupa un timp ne revenim,uitam si cand ne aducem aminte prin cate am trecut si cate lacrimi am pierdut pt cine nu trebuie,zambim si stim ca din greseli invatam.......eu zic sa dispari din viata lui,lupta cu tine...dar nu uita ,tre sa ai multa vointa....nu-l suna....nu-l cauta ...cand te macina dorul gaseste-ti altceva de facut sau iesi cu fetele pe afara ,iesi in club,cauta-ti de lucru prin casa ca sa nu ai timp sa te gandesti la el...e greu tre sa recunosc ,e ca si cum ai incerca sa te lasi de fumat....daca continui sa-l cauti se va comporta la fel poate si mai rau,trebuie sa-i faci ce-ti face el tie si te asigur ca o sa reusesti,dupa un timp poate o sa-ti treaca o sa-ti gasesti pe altcineva si te asigur ca o sa te caute el ......atunci v-a ramane sa ei decizia corecta daca merita sa te intorci la el...dar iti zic eu ca n-o sa-l mai privesti cu aceiasi ochi de indragostita o sa cauti sa-i arati ca nu ai nevoie de el ,ca timpul lui a expirat......barbatul e complicat cand i te oferi prea mult devii neinteresnta,nu mai are ce descoperi la tine......urmeaza-mi sfatul si daca reusesti ..ast raspuns
kudika146732
Postat pe 26 Iulie 2010 00:23
Am citit mesajul tau lung, stiu prin ce treci, stiu ce simti si stiu cum te macini. Stii de ce? Sunt baiat si am patit la fel din partea unei fete. Citind mesajul tau vedeam o copie identica la ce mi s-a intamplat mie. Exact aceeasi nehotarare tot timpul, eu ziceam ca pana aici, si eram rece o vreme si tot eu reveneam cu un telefon, o intalnire. Stiu greseala mea si o stiu si pe a ta. Cu cat mai mult te arati ca-ti pasa si suferi cu o persoana, cu atat mai sigura se simte persoana celalata de dragostea ta si se indeparteaza cautand altceva. E ceva firesc omenesc, dar al naibii de urat. Solutia este clara, te intalnesti daca nu ai facut-o, te exprimi spui ce vrei, propui o noua relatie de inceput cu reguli si obligatii, dar scurt, concins si convingator. Daca accepta se intoarce si faceti relatia de vis, daca nu accepta, uita-l de tot, absolut de tot, stergi orice legatura cu el. Incearca sa gasesti o persoana care a patit aproape la fel ca tine, va stii sa aprecieze.

Multi tineri, asazisi liberi, se bucura de libertate incercat toate placerile lumii, si asta mai ales prin a insela, sau a dezamagi increderea pe care persoana iubita o are pentru ei. Dar nimeni nu intelege ca fericirea sta intr-o relatie de lunga si foarte lunga durata, bazata numai pe iubire, pe povestile intamplarilor din trecut dintre ei, si nu din aventurile lor. Viata chiar e frumoasa, de ce sa permitem altora sa o pateze? Cand principiile tale morale, increderea si respectul sunt calcate in picioare, inseamna ca ai de-a face cu o persoana, dupa care poate tanjesti, dar care te calca in picioare.

kudika294714
Postat pe 26 Iulie 2010 10:11
De la: kudika188081, la data 2010-07-25 09:48:42daca ce-i doi se doresc..chiar ca nu este nevoie sa faci nici un efort...merge de la sine...

pt k mai tarziu sa poata suferi?
lzak7260
Postat pe 26 Iulie 2010 10:52
De la: kudika294714, la data 2010-07-26 10:11:58Am citit mesajul tau lung, stiu prin ce treci, stiu ce simti si stiu cum te macini. Stii de ce? Sunt baiat si am patit la fel din partea unei fete. Citind mesajul tau vedeam o copie identica la ce mi s-a intamplat mie. Exact aceeasi nehotarare tot timpul, eu ziceam ca pana aici, si eram rece o vreme si tot eu reveneam cu un telefon, o intalnire. Stiu greseala mea si o stiu si pe a ta. Cu cat mai mult te arati ca-ti pasa si suferi cu o persoana, cu atat mai sigura se simte persoana celalata de dragostea ta si se indeparteaza cautand altceva. E ceva firesc omenesc, dar al naibii de urat. Solutia este clara, te intalnesti daca nu ai facut-o, te exprimi spui ce vrei, propui o noua relatie de inceput cu reguli si obligatii, dar scurt, concins si convingator. Daca accepta se intoarce si faceti relatia de vis, daca nu accepta, uita-l de tot, absolut de tot, stergi orice legatura cu el. Incearca sa gasesti o persoana care a patit aproape la fel ca tine, va stii sa aprecieze.

Multi tineri, asazisi liberi, se bucura de libertate incercat toate placerile lumii, si asta mai ales prin a insela, sau a dezamagi increderea pe care persoana iubita o are pentru ei. Dar nimeni nu intelege ca fericirea sta intr-o relatie de lunga si foarte lunga durata, bazata numai pe iubire, pe povestile intamplarilor din trecut dintre ei, si nu din aventurile lor. Viata chiar e frumoasa, de ce sa permitem altora sa o pateze? Cand principiile tale morale, increderea si respectul sunt calcate in picioare, inseamna ca ai de-a face cu o persoana, dupa care poate tanjesti, dar care te calca in picioare.


ai spus-o al dracului de bn
lzak7260
Postat pe 26 Iulie 2010 10:54
De la: kudika146732, la data 2010-07-26 00:23:37 hei ...toate astea trec odata cu timpul,cei drept pe moment suferim simtim ca ne sufocam fara acea persoana dar dupa un timp ne revenim,uitam si cand ne aducem aminte prin cate am trecut si cate lacrimi am pierdut pt cine nu trebuie,zambim si stim ca din greseli invatam.......eu zic sa dispari din viata lui,lupta cu tine...dar nu uita ,tre sa ai multa vointa....nu-l suna....nu-l cauta ...cand te macina dorul gaseste-ti altceva de facut sau iesi cu fetele pe afara ,iesi in club,cauta-ti de lucru prin casa ca sa nu ai timp sa te gandesti la el...e greu tre sa recunosc ,e ca si cum ai incerca sa te lasi de fumat....daca continui sa-l cauti se va comporta la fel poate si mai rau,trebuie sa-i faci ce-ti face el tie si te asigur ca o sa reusesti,dupa un timp poate o sa-ti treaca o sa-ti gasesti pe altcineva si te asigur ca o sa te caute el ......atunci v-a ramane sa ei decizia corecta daca merita sa te intorci la el...dar iti zic eu ca n-o sa-l mai privesti cu aceiasi ochi de indragostita o sa cauti sa-i arati ca nu ai nevoie de el ,ca timpul lui a expirat......barbatul e complicat cand i te oferi prea mult devii neinteresnta,nu mai are ce descoperi la tine......urmeaza-mi sfatul si daca reusesti ..ast raspuns


asta incerc sa fac..am 2 saptamni de cand nu am mai vb deloc nu il caut am sters numarul lui din telefon si din fericire nu il stiu pe de rost....e greu,uneori imi doresc asa de mult sa il caut sa vb inkt imi vine sa sun un prieten comun sa iau nr inapoi..dar ma linistesc citesc toate comentariile voastre si ma gandesc k nu ma merita,daca el nu m-a cautat ar fi in zadar sa ma umilesc din nou:-j
incet incet parca fiecare zi mi se usureaza de gandurile mele catre el si multe altele..in cateva zile plec din tara si atunci cred ca o sa imi fie si mai usor..
el ma asteapta sa ma intorc..mi-a si spus k poate atunci isi face ordine in ganduri(mai bine spus ii trece de toate combinatiile care a vrut sa le puna in vara aceasta)si in toamna o sa fie bine pentru amndoi..dhoamne kt imi doresc sa vina acea zi sa ma intorc si sa am puterea sa il sictiresc in fata...sa ii spun k nu mai vreau
multumesc mult k mi-ai rasp la postare
naughty
Postat pe 26 Iulie 2010 16:40
Nici un barbat nu merita o femeie. Intr-o zi Suzuki i-a spus prietenei lui:
-Sunt constient ca ai calitati pe care nu le cunosc, deoarece cercetarea mea nu s-a produs decat in mod superficial de la sani in sus.De acolo in jos nu s-a produs pentru ca ma durea mijlocul si mi-a fost frica sa nu raman intepenit.De aceea te las iubire sa te iubeasca unul care este in stare sa faca douazeci de genuflexiuni si flotari fara sprijinul FMI sau alte funduri...sau fonduri din afara.
A fost ceva grandios din care ulterior s-a facut un film eastman colors cu imagini 3d si impresiuni digitale.El, semanand cu Clark Gable, vibrand din mustati ca un carabus:
-Te iubesc, dar iti zic adio.
Ea, semanand cu copia feminina a lui Greta Garbo:
-Si eu te iubesc ca imi vine sa rup numarul de telefon.
-Asa sa faci iubi.Arata-mi cat de distrugatoare este pasiunea ta. Chiar daca imi distrugi numarul de telefonul, vom vorbi prin sms.
kudika023770
Postat pe 26 Iulie 2010 16:50
Cum poti sa te respecti pe tine cand iubesti, si suferi si te macina gandurile, si te doare stomacul de fapt simti ca o parte din tine se rupe si face doar ce vrea ea? E ca si cum o mana ti-ar lua-o razna nemaiputand controla cu creierul ce vrei sa faci cu mana aia? Regula clara este sa incerci sa fi la maxim rece, sa renunti si sa te arati ca nu-ti pasa, dar oricine poate asa ceva? Eu am patit-o cu o fata dupa o relatie de aproape 5 ani, exact acelasi lucru. Ea a luptat sa fim impreuna, ea a castigat relatia, eu am fost cel ce m-am schimbat devening mai serios privind alte discutii cu alte fete, si dupa perioada de prietenie, a gasit pe altul si a lasat totul balta. Fara explicatii, totusi si fara raspuns clar, la fel de indecisa si nehotarata. I-am cerut sa se gandeasca, i-a luat un timp si tot nehotara. Apoi i-am spus caci timpul ei de a se gandi la o refacere a expirat, acum e timpul meu sa hotarasc ce voi face cu viata mea. M-am hotarat sa o uit de tot, cu orice pret de suferinta. Vom vedea ce va urma, oricum nu ma mai intereseaza, nu a stiut sa respecte, inseland si mintind, nu merita sa aibe respect, cel putin nu din partea mea.
kudika294714
Postat pe 26 Iulie 2010 16:53
BARMAN= AVENTURI .... CA TINE,A VAZUT SI-A PIPAIT MULTE,FARA NUMAR,DA-I UNEIA UN PAHAR DE WHISKY DIN PARTEA CASEI CA ZICE CA I-AI DAT LUNA DE PE CER...TU CE CREDEAI,2-3 LUNI CU TINE ,O SAPTAMINA CU ALTA ,BARMANII SE INSOARA DUPA 45 DE ANI ...E ADEVARAT,NU TOTI ,DAR CEL DIN SPETA NOASTRA SIGUR DUPA...ASA SUNT ASTIA CONSTRUITI,BARMANII SI DOCTORII GINECOLOGI,IDEM.
kudika227120
Postat pe 26 Iulie 2010 22:45
De la: kudika227120, la data 2010-07-26 22:45:36BARMAN= AVENTURI .... CA TINE,A VAZUT SI-A PIPAIT MULTE,FARA NUMAR,DA-I UNEIA UN PAHAR DE WHISKY DIN PARTEA CASEI CA ZICE CA I-AI DAT LUNA DE PE CER...TU CE CREDEAI,2-3 LUNI CU TINE ,O SAPTAMINA CU ALTA ,BARMANII SE INSOARA DUPA 45 DE ANI ...E ADEVARAT,NU TOTI ,DAR CEL DIN SPETA NOASTRA SIGUR DUPA...ASA SUNT ASTIA CONSTRUITI,BARMANII SI DOCTORII GINECOLOGI,IDEM.


stiu k asta spune despre un barman..dar el are abia 2 ani de barmanie in kre a avut o relatie de 3 ani stabila....
nu asta e motivul...tocmai k e barman si le vede pe toate in toate ipostazele si le stie tot dosarul deja nu mai sunt asa de "bune"mai ales k el avea o problema cu fetele care se "destrabalau" nu le suporta..
problema a fost alta...nush daca am fost eu sau a fost altcineva..dar oricum nu mai conteaza
naughty
Postat pe 27 Iulie 2010 17:53
Greseala a fost a ta de la inceput knd i te-ai oferit pe tava.Baietilornu le place asta.Lor le place sa fii mai misterioasa,sa afle ceva nou despre tine in fiecare zi.Si chiar dak poate se gandea la sex ink din prima clipa knd te-a vazut,asta nu inseamna k vroia sa-i pice asa usor in plasa.
Sfatul meu:uita-l k o relatie cu el nu cred k poti avea;iar urmatoarea data nu mai fa asemenea greseli.
Mirelutza21
Postat pe 27 Iulie 2010 19:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce se intampla cand...? 20 De la: dandanaua_reloaded 22 Februarie 2010 21:02
UN CUI SCOATE PE ALTUL?! ADEVARAT SAU FALS? 12 De la: ancutzel85 4 Mai 2009 09:54
atat de greu... 13 De la: forioana 26 Februarie 2013 22:16
Cum pot sa uit de fosta ?? 21 De la: Yharr 26 Iulie 2011 23:05
parinti contra copii 18 De la: franziska_eu 17 Ianuarie 2012 17:19