Setari Cookie-uri

SA O AJUTAM PE PATRICIA

Buna Ziua tuturor !

Ma numesc Lodina ( Olaru ) , Ana-Maria si mama unei fetite pacta sunt la varsta de 5 luni si 3 saptamani , pe nume Olaru Patricia.De cand sa nascut Patricia suntem cei fericiti pãrinti ,dar din nefericire Patricia s-a nascut cuprobleme la inimioara si trebuie operata si de urgenþã pana la varsta de 9 luni .
- defect septal ventricular perimembranos subaortic cu shunt bidirectional.
- anevrism de sept interventricular.
- defect septal atrial de tip ostium secundum mic.
- insuficienta tricuspidiana medie
- insuficienta pulmonara semnificativa .
- hipertensiune pulmonara Severa .
- sindromul Down.
În urma investigatiilor din Timiºoara am fost trimisi la Tg-Mures pentru operatie , dar fara rezultat.De fiecara data cand fost sau am sunat pentru programare ni s-a spus " Nu sunt fonduri , nu avem medici chirurgi , nu depinde de noi , rezolvati in alta parte " .
Am apelat la o clinica din Germania la d -nul dr.Eugen Sandica director la aceasta clinica care ne-a trimis programarea pentru operatie pentru data de 23.07.2010 Pentru acesta trebuie sa prezentam la . internare suma de aproximativ 30.000 de euro , bani de care nu dispunem.Am incercat la Casa de Asigurari cu formularul E112 dar avem nevoie de o scrisoare de negatie de la un medic chirurg din Tg-Mures cea ce nu primim ne amana pe considerentul ca nu sunt materiale si fonduri .În România copii si nu doar care apeleaza la Casa de Asigurãri sunt selectati , adica ei decid cine are dreptul la viata.
Patricia lupta pt viata cu toate ca tratamentul pe care il are este foarte sever .

Suntem niste pãrinti disperati carora i se ia dreptul de o fi pãrinti si fetitei noastre dreptul de o trai doar pentru faptul ca are sindromul Down .
NE IUBIM COPILASUL SI DORIM SA TRAIASCA !
Acesta este un apel la bunatatea si bunavointa tuturor persoanelor care doresc sa ne ajute !
RON : RO65BRDE360VS06273373600
EURO : RO88BRDE360SV06273883600

CU STIMA SI RESPECT LODINA ( OLARU ) ANA-MARIA SI OLARU MARCEL

Va multumesc !
Daca acest e-mail deranjat v-a deranjat va rog sa-l ignorati, daca nu atunci va rog sa-l trimiteti si altor persoane .


Pentru mai multe detalii:
0760238910 Elena
0766544373 Ana-Maria
eleele09@yahoo.com
lodinaanca@yahoo.com
kudika054517
Postat pe 19 Iulie 2010 12:47
De la: kudika054517, la data 2010-07-19 12:47:01Buna Ziua tuturor !

Ma numesc Lodina ( Olaru ) , Ana-Maria si mama unei fetite pacta sunt la varsta de 5 luni si 3 saptamani , pe nume Olaru Patricia.De cand sa nascut Patricia suntem cei fericiti pãrinti ,dar din nefericire Patricia s-a nascut cuprobleme la inimioara si trebuie operata si de urgenþã pana la varsta de 9 luni .
- defect septal ventricular perimembranos subaortic cu shunt bidirectional.
- anevrism de sept interventricular.
- defect septal atrial de tip ostium secundum mic.
- insuficienta tricuspidiana medie
- insuficienta pulmonara semnificativa .
- hipertensiune pulmonara Severa .
- sindromul Down.
În urma investigatiilor din Timiºoara am fost trimisi la Tg-Mures pentru operatie , dar fara rezultat.De fiecara data cand fost sau am sunat pentru programare ni s-a spus " Nu sunt fonduri , nu avem medici chirurgi , nu depinde de noi , rezolvati in alta parte " .
Am apelat la o clinica din Germania la d -nul dr.Eugen Sandica director la aceasta clinica care ne-a trimis programarea pentru operatie pentru data de 23.07.2010 Pentru acesta trebuie sa prezentam la . internare suma de aproximativ 30.000 de euro , bani de care nu dispunem.Am incercat la Casa de Asigurari cu formularul E112 dar avem nevoie de o scrisoare de negatie de la un medic chirurg din Tg-Mures cea ce nu primim ne amana pe considerentul ca nu sunt materiale si fonduri .În România copii si nu doar care apeleaza la Casa de Asigurãri sunt selectati , adica ei decid cine are dreptul la viata.
Patricia lupta pt viata cu toate ca tratamentul pe care il are este foarte sever .

Suntem niste pãrinti disperati carora i se ia dreptul de o fi pãrinti si fetitei noastre dreptul de o trai doar pentru faptul ca are sindromul Down .
NE IUBIM COPILASUL SI DORIM SA TRAIASCA !
Acesta este un apel la bunatatea si bunavointa tuturor persoanelor care doresc sa ne ajute !
RON : RO65BRDE360VS06273373600
EURO : RO88BRDE360SV06273883600

CU STIMA SI RESPECT LODINA ( OLARU ) ANA-MARIA SI OLARU MARCEL

Va multumesc !
Daca acest e-mail deranjat v-a deranjat va rog sa-l ignorati, daca nu atunci va rog sa-l trimiteti si altor persoane .


Pentru mai multe detalii:
0760238910 Elena
0766544373 Ana-Maria
eleele09@yahoo.com
lodinaanca@yahoo.com
ancalodina@yahoo.com
kudika054517
Postat pe 19 Iulie 2010 12:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Legea Drepturilor Pacientului – Legea nr.46/2003 1 De la: nonado 8 Aprilie 2010 22:51
municipalul.... 10 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:18
buna seara! 6 De la: tarot 19 Mai 2010 13:05
fisa medicala permis auto 4 De la: kudika_1008673 25 Aprilie 2016 22:24
OFTAMOLOGIE 3 De la: kudika364564 9 Februarie 2011 16:47