Setari Cookie-uri

pitici de gradina

Unde gasesc? Cat costa? Se fac si la comanda? M-ar interesa undeva in Bucuresti
CristinaL_condo
Postat pe 1 Iulie 2008 16:21
gasesti pitici de gradina pe dn 1 nu mai stiu exact daca pana la otopeni sau dupa

Postat pe 4 Iulie 2008 10:57
La Saftica

Postat pe 4 Iulie 2008 21:55
www.bunulgospodar.ro

Decoreaza-ti gradina in cel mai frumos mod posibil si totodata intr-un mod inteligent. Piticii de gradina si celelalte decoratiuni cu baterii solare nu sunt chinezesti, sunt GLOBO-Austria si sunt alegerea ideala.Luminile lor se aprind singure noaptea, datorita unui senzor de crepuscul si acumulatori. Nu necesita alimentare de la reteaua electrica, acestia folosind energia solara.
najurb_condo
Postat pe 5 Septembrie 2008 10:13
nu are importanta provenienta lor ,apoi piticii ai mai poti gasi si in magazinele de materiale de constructii la sectoarele ptr gradina desi tot pe DN1 vei gasi cu adevarat o diversitate deloc de neglijat
gigibrbr_condo
Postat pe 28 Septembrie 2008 21:10
Eu recomand tuturor sa renunte la piticii de gradina. Nu sunt altceva decat kitchuri. Exista atatea metode de a infrumuseta o gradina. De ce treubuie sa alegeti tocmai pitici?
mihai_mateescu
Postat pe 22 Octombrie 2008 14:04
este adevarat poate sant un kitch dar sant draguti este alegerea fiecaruia sa aleaga bunul gust chear si intr-un pitic
gigibrbr_condo
Postat pe 22 Octombrie 2008 22:26
si eu impartasesc acelasi sentiment de...respingere a cultului piticilor... cu parere de rau...dar mi se par cel putin...hidosi...parerea mea ...desi gusturile nu se discuta si daca tu te simti bine intre pitici, atunci musai sa-ti plantezi in curte o ciurda... care sa vegheze bunul mers al lucrurilor...dar eu nu as opta pt asa ceva...o curte/gradina mi se pare cu atat mai frumoasa cu cat e mai simpla, mai naturala...ma rog...spor la piticit
feeleco
Postat pe 3 Noiembrie 2008 21:35
feeleco , vezi ca am nevoie urgent de tine aici pentru un mega proiect in cluj , este vorba de doua vile recent construite , au comanda pentru mobila la noi , dar am nevoie si de un profesionist in design de interior pentru o colaborare! apropo' am vazut casa d-lui . , nu vreau sa ii spun numele pe forum , arata super dupa ideile proiectate de tine ! se pare ca ai un portofoliu imens si recomandari asa ca , inevitabil am ales sa apelez la tine ! vorbim mai multe pe mess. contacteaza-ma de urgenta ,te rog pe melooky_design@yahoo.com

apropo , greu te-am mai gasit pe forum , intra si tu la sectiunea decoratiuni .te pup ! pa pa
AngelaHaq
Postat pe 3 Noiembrie 2008 21:56
kitch-ul secolului
myrella73
Postat pe 8 Decembrie 2008 23:14
pitici..pe creier....e cumplit sa pui pitici din tara noastra..mergi in germania si ia-ti de acolo.aia au un cult pentru asta, dar ai lor sunt mai frumosi nu kiciurile din ograzile astora de produc gretosenii autohtone.
octopus
Postat pe 9 Decembrie 2008 20:48
cred ca santeti nebuni aici este o problema de gust sau de bun gust a producatorilor dar si a celor care ai cumpara este adevarat ca in germania erau mai frumosi dar sa intelegem ca si aceasta nisa este abia la inceput in romania ,desigur daca populatia ar fi avut mai mult case decat blocuri si ceva bugete ,aceasta industrie ar fi inregistrat progrese de imagine si calitate nu sant un admirator al acestora dar am avut posibilitatea sa vad diferentele dintre aceste doua lumi romania si restul europei.
costicaionescu
Postat pe 21 Decembrie 2008 12:35
desigur ca calitatea lor nu este precum a celor de afara nu santem nebuni dar daca copilul vrea un pitic il cumpar decat sa nu mai plec din bucuresti la cat plange
gigibrbr_condo
Postat pe 21 Decembrie 2008 17:00
buna ziua la toti.............si LA MULTI ANI! 31.12.2008 sunt din BUZAU si am un amic ce prodoce decoratiuni pt. exterior si interior (vase PT FLORI GHIVECE STATUETE BOLURI SI ALTE ASEMENEA ) ce sunt UNICATE si nu produse de serie poate costa un pic mai mult dar merita cu prisosinta daca va intereseaza ma puteti contacta MULTA BAFTA LA TOTI IN NOUL AN!



VALENTIN_STAN64
Postat pe 31 Decembrie 2008 11:42
a_saved
Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:13
La multi ani , Valentin.
Sunt interesat de oferta.
ypopescu2000@yahoo.fr
ducuoctav
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:39
Mie imi plac acesti pitici de gradina , dau o nota aparte curtii
serene13
Postat pe 23 Ianuarie 2009 21:14
Daca vrei pitici, ii gasesti la saftica.Dar o gradina ar fi mult mai frumoasa daca ai pune straturi cu flori sau arbusti ornamentali sau, daca iti permire spatiul si finantele, o fantana arteziana.Piticii s-au cam demodat, ca sa nu spun ca sunt kitch.
money_catcher_condo
Postat pe 1 Februarie 2009 13:28
Doamne ce moda si cu piticii astia!!!De,gusturile nu se discuta,dar tine si de educatie si poate tineretul, macar,ar mai putea fi salvat.
Internet,carti,reviste de gradinarit si un pic de timp te-ar ajuta sa decorezi o gradina intr-un mod inteligent.
54elaine
Postat pe 2 Februarie 2009 12:27
sincer nu cred ca pitici de gradina sunt ceva super frumos pentru a orna o curte, sunt multe alte metode.

Postat pe 6 Februarie 2009 20:03
depinde de unde ii cumperi, in magazine sunt scumpi...
eu mi-am luat 4 pitici , mari toti la 1 milion lei vechi de pe strada...
micki23
Postat pe 6 Februarie 2009 22:29
daca sti unde sa-i asezi nu arata ca si kiciuri...
micki23
Postat pe 6 Februarie 2009 22:30
De la: micki23, la data 2009-02-06 22:30:00daca sti unde sa-i asezi nu arata ca si kiciuri...
DA CRED CA AI DREPTATE CRED CA PRIMUL PAS ESTE ALEGEREA LOR APOI CUM AI SPUS SI TU POZITIONAREA DAU O
gigibrbr_condo
Postat pe 7 Februarie 2009 16:24
Gusturile nu se discuta, parerea mea .
silky_lilky
Postat pe 13 Februarie 2009 09:58
In gara Ciulnita, costa cam 1 mil vechi unul...depinde cat de mare il vrei..
m3rlinetza
Postat pe 13 Februarie 2009 11:15
eu am scos foarte ieftin piticii mei dupa cum v-am zis...toti 4 m-au costat 1 mil lei vechi
1 pitic are cam o jumatate de m si e gras
:))
vara ii pun in curte pe gazon iar iarna ii tin pe terasa...arata super bine ...
micki23
Postat pe 13 Februarie 2009 19:24
de mai mult timp mi-a incoltit in cap o idee..la vreo 2 blocuri distanta de mine....e unu' care s-a improprietarit pe gradina blocului...stiti voi genul....care si-a facut omul un balcon maree....si o gradina draguta cu gazooon....si un gard nasol...dinala din plasa de sarma....si iese omul la picnic in gradina...si e mandru,ca-l vede lumea ca el are unde,si ca peisajul sa fie complet,are si 2 pitici de gradina.urati tare ce-i dreapt,dar,la urma urmei sunt pitici nu?si asa m-am gandit ce ar fi ca intr-o seara,sa ma duc si sa-i"rapesc piticii?rapire de-aia pe bune cu bilet de rascumparare,de genu':daca vrei sa-ti mai vezi piticii intregi,..rascumparare 50 lei bucata,...daca nu...vei primi un c.d.in care vei avea spargerea lor cu ciocanu...etc..ce ziceti?daca se duce omul la garda?ce v-a fi?furt sau rapire?
dan_rus
Postat pe 15 Februarie 2009 03:00
SC MIRABILANDIA IMPEX SRL. este o firma specializata in fabricarea si comercializarea figurinelor decorative (pitici de gradina, bucatari, animale

VOLUNTARI-BUCURESTI
MarinAlina82
Postat pe 15 Februarie 2009 03:31
intra pe site-ul www.sferaglobal.ro la Mareco Luce vezi Lapis si la Philips vezi Vivara
Lucisor
Postat pe 15 Februarie 2009 09:32
DRAGII MEI, TOATA VIATA NOASTRA A INCEPUT SA DEVINA UN KICI...NU FITI RAI! SI KICIURILE POT FI DRAGUTE DACA LE FACI CU PASIUNE SI SUFLET.TOT CE E FACUT CU PRICEPERE POATE DEVENI O MICA OPERA DE ARTA. DEPINDE CUM PRIVESTI LUCRURILE.
NU FITI RAUTACIOSI CU BIETII PITICI!ATI UITAT POVESTEA CU PITICII SI ALBA CA ZAPADA? SUNT DRAGALASI PITICII SI CREEAZA O STARE DE BINE. ASPECTUL LOR UNEORI DRAGALAS TE BINEDISPUNE SI NU UITATI CA PITICUL ESTE UN PERSONAJ PREFERAT DE COPII....SI CE ,EI NU SUNT OAMENI ?AVEM SI NOI PITICI IN ROMANIA.MULTUMESTE LUI DUMNEZEU CA NU TE-A FACUT PITIC .....ALTFEL NU AI FI MAI VORBIT CU RAUTATE LA ADRESA PITICILOR.
NU TOTI OAMENII SUNT ,,ELEVATI" SI E MAI BINE ASA, CA ALTFEL NU SE PASTREAZA ECHILIBRU ECOLOGIC.NOI INTELECTUALII TREBUIE SA TRATAM CU MULT RESPECT SI DRAGOSTE PE TARAN,PE CISMAR ,PE BRUTAR, PE CROITOR,PE VANZATORUL DE LA CHIOSCUL DIN COLT DE STRADA, PE PITICUL CARE NE INVESELESTE ...PENTRU CA TOTI ACESTIA NE FAC VIATA MAI BUNA SI MAI FERICITA. CE TE-AI FACE TU FARA PAINEA CEA DE TOATE ZILELE SI FARA MULTE ALTELE NIMICURI INERENTE VIETII.....???!!EU SUNT PROFESOR SI TRATEZ CU RESPECT COPILUL PENTRU CA EL IMI DA PAINEA ZILNICA...CU REGRET VA SPUN CA MULTI UITA ACEST LUCRU SI DORESC RESPECT DE LA COPII FARA CA EI SA IL OFERE..DAR VA SALUT CA AM DENATURAT DEJA!
psihoprea_condo
Postat pe 15 Februarie 2009 11:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
panouri radiante 2 De la: kudika_943793 26 Noiembrie 2013 09:22
Ma poate ajuta cineva care stie din experienta? 15 De la: ilie0001 30 Mai 2009 07:49
help 2 De la: contact_izohaus_ro 23 Februarie 2010 23:48
plantare anemone 17 De la: vladimir_danciu 28 Aprilie 2010 01:33
BANANIERI ACLIMATIZATI 2 De la: radu_ionascu 25 Martie 2010 22:24