Setari Cookie-uri

Case de lemn

stau intr-o casa din lemn din 1926 , structura din barne de lemn si la exterior placata cu scandura asezata vertical una peste alta si vopsita cu grung de lemn si apoi cu acrilic sa fie protejata de umezeala . Secretu caselor din lemn e sa fie tot timpul ventilata, prin simple guri de aerisire max 10 cm diametru( facut in asha fel incat aerul curat sa intre prin dormitoare si sa iasa afara prin bai) ori cu sisteme de ventilatie mai avansate care pot incalzi in acelasi timp spatiul.Nu trebuie sa-ti fi frica de o casa din lemn, trebuie doar documentatia necesara
lulea
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:46
Buna. Prietenul meu colaboreaza cu o firma de constructii de case de lemn din Finlanda, cu lemn finlandez, pur, constructii excelente. Dar eu nu ii fac reclama. Are destule comenzi. Voiam sa spun ca acolo e o traditie f. veche de constructii din lemn.
Nolwenn
Postat pe 20 Octombrie 2009 23:50
gabyta35
Postat pe 21 Octombrie 2009 23:08
De la: Nolwenn, la data 2009-10-20 23:50:25Buna. Prietenul meu colaboreaza cu o firma de constructii de case de lemn din Finlanda, cu lemn finlandez, pur, constructii excelente. Dar eu nu ii fac reclama. Are destule comenzi. Voiam sa spun ca acolo e o traditie f. veche de constructii din lemn.


Ba,... faci foarte bine cu reclama , care este chiar adevarata, de acceia EU te rog sa-mi dai mai multe informatii fiind direct interesat de o astfel de oportunitate,pt. mine personal, care, am idee despre cum ar trebui facuta o astfel de lucrare si nu vreau sa fac scoala cu mesterii si materialul de ocazie.
Multumesc anticipat.
arh. M.D.Radu / atdradu@hotmail.com
moorse_condo
Postat pe 22 Octombrie 2009 03:38
ai calculat pe mata
alistar65
Postat pe 22 Octombrie 2009 05:01
Am gasit un blog super misto!
http://jurnaldedesigninterior.blogspot.com/
Cum vi se pare?
condo003123
Postat pe 7 Februarie 2010 17:51
Pentru casele din lemn cea mai buna investitie o faci in izolatie pentru intretinere timp indelungat. Prin izolarea cu spuma poliuretanica (www.izohaus.ro) nu numai ca ai cel mai bun izolator termic, dar casa va fi izolata hidro, fono si ignifug. Plus, izoland cu spuma, structura case se va intari cu pana la 200%. Sa nu mai spun ca este ecologica 100%, nu ca polistirenul. Izohaus ofera o garantie pe lucrare de 50 ani. Am cercetat, am masurat, am cantarit, nu este altceva mai bun pe piata. Pentru sceptici, succes. Pentru cei ce vor ca investitia sa nu ramana o cheltuiala doar, alegeti calitatea noastra. Bafta la proiecte!
contact_izohaus_ro
Postat pe 25 Februarie 2010 23:36
0766569097 cu Marius si iti da el mai multe detalii
juventustorro13
Postat pe 22 Martie 2010 15:07
e mult 380euro metru patrat
juventustorro13
Postat pe 22 Martie 2010 15:09
Iti mai faci multa reclama pe aici , ce nai vanzari ? Alearga , sau macar fati reclama de buna calitate nu te mai lauda singr ca fraieru
nicu_ddt
Postat pe 22 Martie 2010 15:10
Mai bine te duci in padure cu spuma ta cu tot .
nicu_ddt
Postat pe 22 Martie 2010 15:12
De la: nicu_ddt, la data 2010-03-22 15:12:20 Mai bine te duci in padure cu spuma ta cu tot .
. Dar cel mai bine ar fi sa inveti ce inseamna politetea, apoi sa aplici ceea ce ai invatat, si, nu in cele din urma, sa inveti sa scrii.
andrei_mariancatalin
Postat pe 23 Martie 2010 15:10
cred ca ambii ati gresit pe acest forum nu trebuie sa apara nici reclama si nici ofense aduse nici unui participant chear daca -a-si face reclama neinspirat de prost
gigibrbr_condo
Postat pe 23 Martie 2010 17:31
si ce daca isi face omu' reclama? te afecteaza cu ceva daca el vinde mai multa spuma , sau ce are el acolo ? dar sa te apuci sa injuri... nu e prea frumos
andrei_mariancatalin
Postat pe 24 Martie 2010 16:44
sa ne intelegem andrei !!! este un forum aici se discuta se dau niste idei nu se face reclama nici la aerul inspirat deoarece devii instinctiv subiectiv si astfel se poate sa te faci de ras in cazul in care produsul tau nu este mai bun ca al altuia .Asa este mai simplu sa iti prezinti o ideie , serviciu sau produs si lasi interlocutorul sa decida stiu ca este greu si putinii vor fii cei victoriosi din aceasta criza mai rau este sa nu ne pierdem cumpatul precum nicusor
gigibrbr_condo
Postat pe 25 Martie 2010 17:47
nu am mai intrat de mult.
vad ca unii ma injura, altii sunt cumsecade.
ma scuzati daca v-am prezentat un produs (spuma) care la ora actuala este desemnat de indicii din agrementul tehnic UE ca fiind cel mai bun termoizolant din lume, coeficient termic 0.023w/mk.
nu va zic sa izolati cu firma IZOHAUS, doar sa aveti in vedere ca exista un produs pe piata care va ofera ceva mai bun si va stau la dispozitie cu informatii.
succes in proiecte !!!
contact_izohaus_ro
Postat pe 26 Martie 2010 03:02
orice idee e subiectiva atata timp cat e emisa de un individ (o persoana), deoarece este modul lui "x"-ulescu de a privi o situatie data. si daca cineva nu zice: eu fac cuie patrate, tu nu ai de unde sa stii k exista. si poate el sa-ti dea si un certificat k sunt cele mai bune cuie patrate din lume , ramane la latitudinea ta sa-ti dai seama k cel mai prost cui rotund e mai bun decat cel mai bun cui patrat. am dat decat un exemplu, a nu se intelege k "spumele discordiei" sunt bune sau proaste. in alta ordine de idei, gigi- esti constructor? daca da as vrea sa te intreb cate ceva.
andrei_mariancatalin
Postat pe 26 Martie 2010 15:43
SALUT,TE-AM GASIT PE NET/CONDO ESTI UN TIP CARE STI CE VREI SA FACI CA SA IASA TREBA BUNA . DORESC SA TE INTREB CITE CEVA DESPRE IZOLATIA PERETILOR LA O CASA DIN LEMN,MANSARDATA LA UN NUMAR DE TELEFON CA ESTE MULT MAI RAPID.
condo003457
Postat pe 28 Martie 2010 08:53
e un domeniu in care toti se pricep. Cand faci o casa trebuie sa ai mereu in minte ca este pt. toata viata. Daca folosesti deviza merge si asa, e pacat la D=zeu sa-ti bati joc de client. In albumul meu sunt doar cateva case ale unor clienti multumiti
alistar65
Postat pe 28 Martie 2010 10:26
De la: alistar65, la data 2010-03-28 10:26:01In albumul meu sunt doar cateva case ale unor clienti multumiti


Pozele alea sunt de pe comp, unele reale sunt de vazut?
crirus_gmail_com
Postat pe 28 Martie 2010 16:53
telefonul meu este 0720011598 legat de mesajul cu izolarea peretilor la o casa de lemn.
condo003457
Postat pe 29 Martie 2010 01:01
Vedeti aici casa din lemn fara SPUMA si izolat ca lumea numai cu vata in doua directii, este o casa de vacanta si inca nu a avut incalzire in 2007 si toata iarna n-a inghetat apa lasata in pahar, si mai lasa si lemnului sa respire nu ca spuma sau polistirenul
Miklos
Postat pe 7 Aprilie 2010 10:06
Salut,

Ai avansat pensiunea? La cate camere ai ajuns si care au fost costurile totale pt investitia totala?

Mi-ar place sa partajezi cu mine niste sfaturi, idei, pt ca sunt la inceput de drum, ma gandesc serios sa deschid o pensiune in muntii Macinului si am nevoie de cat mai multe sfaturi bune.

Multumesc pt timpul tau si mult succes in continuare!

Milène (chiar asa ma numesc :) )
yolayo
Postat pe 27 Ianuarie 2016 20:17
Eu am colaborat cu cei de la Doxar (https://doxar.ro/) cand mi-am facut o casa la munte, si mi-a placut tare, tare mult
kudika_1038273
Postat pe 30 August 2021 01:30
Eu am colaborat cu cei de la Doxar (https://doxar.ro/) cand mi-am facut o casa la munte, si mi-a placut tare, tare mult
kudika_1038273
Postat pe 30 August 2021 01:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FOTOTAPET PERSONALIZAT TABLOURI PERSONALIZATE www.pdkraft.ro 1 De la: pdkraft 11 August 2010 18:11
Casa cu mansarda sau doar parter? 4 De la: zero7zero8 11 Februarie 2010 16:54
Bunã seara, am nevoie de sfaturi PT construirea unei case va rog mult de tot 2 De la: kudika_1000601 16 Februarie 2016 15:49
CARAMIDA BRIKSTON 8 De la: tdleonard 27 Mai 2010 05:50
Apartament 3 camere. 8 De la: adimira 29 Decembrie 2009 01:36