Setari Cookie-uri

Culori pentru bucatarie

Buna ziua,

Am si eu nevie de o idee cum sa-mi zugravesc bucataria.... am faianta maro inchis si cu bej.Jos am parchet inchis la culoare la fel ca si gresia maroo inchis.
Astept un raspuns de la voi



Postat pe 22 Februarie 2009 17:55
***
condoAdrian
Postat pe 29 Mai 2009 12:55
Pentru dian_vladian:
Aveti idei pentru decorare minunate! Primind si ajutorul baiatului, casa se va umple de bucurie.
O singura observatie: pentru bucatarie ar fi potrivite tonuri de rosu, nuantele pe care le preferati astfel incat focul sa isi aiba aici locul binemeritat...Albastrul este minunat in baie...
condoAdrian
Postat pe 29 Mai 2009 12:57
buna ziua tuturor... curand ne apucam si noi de renovat bucataria care e la un loc cu camera de zi... eu m-am gandit sa ma joc cu putin galben pai iar 2 coloane sa le fac un verde intens... o sa pun si niste draperii verzi, niste lumnarele verzi si eventual cand vom achizitiona (la sfarsitul anului cred) si canapeaua pe ea vor mai veni ceva pernute verzi... mobia e cires cu putin crem... ce ziceti? credeti ca va fi ok?
in ianuarie am renovat dormitorul si baia... in dormitor am facut 3 pereti albi, unul gri (cel din spatele patului) mobila e wenge... si am adaugat ceva accesorii rosii, baia gresia si faianta sunt albe cu niste mici striatii gri pal, mobila si sanitarele sunt albe ca laptele... si cum mi se parea totul ca mort am bagat rosu... am facut tavanul rosu (sange!!!) covoare si inca ceva accesori rosii... daca cinva e interesat sa vada ce a iesit pot atasa si ceva poze
DanielaD
Postat pe 28 Mai 2010 12:09
buna ziua.as dori daca se poate sa-n-mi dati un sfat pentru zugraveala peretilor din bucatarie si living care este de fapt openspace.mobila din bucatarie este de culoare gri antracit cu blat negru,geamurile sant f mari,iar in living mobilierul este de culoarea maro inchis,cu canapele de culoare apropiata caramidei iar pardoseala este gresie deschisa usor lucioasa bucataria si livingul sunt de 43m iar masuta de cafea este un alb.ce culori imi recomandati pentru zugravirea peretilor la mobilierul descris de mine,ce culoare de covor as putea pune,si la geamuri as vrea daca se poate si ma sfatuiti sa pun ceva draperii,acum pe geamuri am jaluzele night and day culoare apropiata canapelelor .va multumesc astept raspuns.
kudika_979648
Postat pe 16 Ianuarie 2015 11:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Subventie pentru panouri solare 52 De la: condo002923 11 Februarie 2010 15:39
Este mai indicat sa se zugraveasca cu var in baie? 35 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:46
Etapele zugravirii unui apartament 20 De la: deliaoltean_condo 21 Noiembrie 2016 10:22
vopsea/amestec/combinatii 7 De la: theCat 11 Februarie 2009 15:29
Finisarea polistirenului 1 De la: Bogdan3 10 Martie 2010 11:23