Setari Cookie-uri

solutie perete din sticla

Doresc sa despart doua spatii (hol cu sufragerie) prin intermediul unui perete din sticla, de 2,5 ml inaltime pe 3 ml lungime. Are cineva vreo idee?
limac
Postat pe 15 August 2008 10:37
sa desparti holul de sufragerie printr-un perete de sticla? acel perete va fi fix, sau va avea si un rol de acces? adica va fi si o usa acolo? ...mi se pare excelenta ideea de pereti de sticla...pe langa luminozitate, claritate, spatiu deschis(aparent), se pot obtine efecte decorative chiar speciale...si acel perete ar putea deveni chiar un punct de atractie a incaperii....poate fi ceva chiar spectaculos...uite daca doresti poti sa vizitezi profilul meu...am acolo o imagine cu o bucatarie moderna (proiectata de mine ), in care unul din pereti este din sticla( si usa la fel)...marele avantaj e ca pe sticla se pot imprima diferite modele(cam tot ce iti doresti) sau se poate picta...cu motive decorative, in functie de restul amenajarii, de stilul optat de tine pt restul interiorului...aaaa, si ai grija...peretele de sticla nu se potriveste chiar in orice interior...mai mult pt cele moderne, minimaliste, contemporane...mult succes
feeleco
Postat pe 4 Noiembrie 2008 14:20
daca ai avea spatiu si bani de invstit ai putea face un perete acvariu .... intotdeauna mi-am dorit asa ceva .... e de efect dar trebuie sa ai grija de el sa fie curat tot timpul ....sau daca nu faci tot peretele ca e chiar prea mare un acvariu asa de mare.... ti-ar trebui zeci de pestisori... si trebuie sa fii iubitor de pesti ca sa ai grija zi de zi de ei, ai putea face acvariu doar o banda dintr-un capat in altul si restul de sticla sus si jos

rocsanyk3
Postat pe 11 Februarie 2009 01:50
o idee interesanta mai ales daca holul este intunecol.
florydogaru
Postat pe 13 Februarie 2009 11:29
Foarte interesanta ideea ta ... cred ca va veni foarte bine
andra_alexandra
Postat pe 18 Februarie 2009 16:52
http://www.glassdeco.ro...mi-am facut ceva asemanator cum doresti tu
condo000654
Postat pe 8 Mai 2009 00:07
mai bine daca ai bani parerea mea exista un sistem tehnologic si o sticla speciala care prin actionarea unui comutator poti obtine o sticla opaca sau transparenta sau daca nu iti montezi niste sprosuri si niste montanti si iti cumperi 2 foi de sticla de ce dimensiune vrei in montati bagi niste neoane si golul dintre sticle il umpli cu boabe de polistiren iar pe sticla poti picta ceva cu negru un motiv florar etc. lumina poate fi alba UV rosie etc. :) e mai simplu si mai ieftin spor la lucru.
alexaxn
Postat pe 17 Mai 2009 03:37
Si o scurta completare mai bine cumperi plexiglas exista unu foarte tare dupa parerea mea care reflecta lumina spre muchii iar plexiul are o tenta in el de culoare care este vizibila doar prin culoarea fosforescenta de la capete:) si poti monta pe peretele de care-l atasezi lumina si cealalta muchie o lasi libera nush exista multe multe variante parerea mea este ca peretele tau despartitor sa nu fie din sticla, daca ai aparatamentul nu foarte spatios mai bine iti construiesti singur un corp de mobilier de depozitare transparent(adica doar rafturi) si in care iti poti pune decoratiuni etc. foloseste-ti imaginatia si fa-ti ceva ce te reprezinta si ce te face sa te simti bine in propria ta casa pentru ca o idee a ta materializata iti ofera siguranta si control asupra spatiului in care locuiesti.
alexaxn
Postat pe 17 Mai 2009 03:45
sal felicitari cu acvariu ,, peretele despartitor dintre sufragerie si bucatari cu acvariu stil PLASMA noile acvari de vis este ireal cu plante pesti pietre si apa nu ma mai uit la tv e ata de linistitor dar costa enorm de scunp peretele fiind mare , am sa postez pe sit o imagine, o zi minunata,,,,a uitasme televizorul lcd este incorporat in acvariu
e fain de tot
kudika076978_iasomie
Postat pe 17 Mai 2009 09:21
da dar un acvariu de vis stil plasma noile modele si tv incorporat in acvariu asa cum am eu e ceva ireal de frumos cu pesti plante si pietre in acvariu te linisteste mult costa mult dar nu mai ai nevoie de MUNTE,,,o zi minunata , e buna si ideea TA dar pt birou,,,ELENA
kudika076978_iasomie
Postat pe 17 Mai 2009 09:26
poti face usa glisanta cu vitraliu fals...
octopus
Postat pe 17 Mai 2009 15:45
Exista usi culisante, usi glisante sau o vitrino mai mare cu o usa care se deschide, sticla obligatoriu din termopan, ca sa nu fie transparenta poti sa pui vitraliu, sau sticla cu folie antiefractie. Arata foarte bine si este izolat fonic.
ana_horoba
Postat pe 18 Mai 2009 09:38
c arcade-trading.ro
bubinga
Postat pe 18 Mai 2009 10:19
Iti fac un proiect daca-mi trimiti o schita cu cele 2 camere pe care vrei sa le unesti cu peretele de sticla... acvariul ar merge dar este ff scump...
larsfirro
Postat pe 19 Mai 2009 09:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dormitor si living 6 De la: arm_ramona 1 Iulie 2010 16:01
Despre tapet 35 De la: condo001127 21 Ianuarie 2015 14:08
culori de interior si exterior pentru case 15 De la: kudika326862 23 Octombrie 2010 21:09
Aranjarea mesei de Craciun 6 De la: brennan 21 Decembrie 2008 08:46
Pompe de caldura americane la preturi fara concurenta 17 De la: edy_edy 27 Noiembrie 2013 13:12