Setari Cookie-uri

Vase decorative de ceramica

Unde as putea sa gasesc vase decorative de ceramica? Am gasit cateva modele interesante la Ikea dar ma gandeam ca poate exista un magazin specializat pe asa ceva. Ma poate ajuta cineva?
alexa_a_condo
Postat pe 26 Septembrie 2008 16:34
nu stiu daca pot recomanda un site, sa nu se creada a fi reclama. Am niste prieteni care picteaza f frumos si foarte ingrijit ceramica:www.handmadeart.ro. Gasiti acolo multe obiecte decorative..si arata mult mai bine in realitate decat in poze.Adica sunt f bine finisate
roxana096
Postat pe 10 Noiembrie 2008 10:00
stii ce te sfatuiesc? mergi la tirg de paste sau cind sunt tirguri la muzeul satului sau muzeul taranului...sau chiar in piata amzei au fost anul asta...cumpara citeva oale si strachini fara modele si cumpara culorile care-ti plac si se asorteaza cu ambientul si joaca-te cum s-au jucat cei de lawww.handmadeart.ro.fa-ti singura ce modele vrei, sunt convinsa ca va fi si distractiv si mindria ta va fi mai mare decit daca ai da bani pe asa ceva.eu sunt de parere ca oricine poate. la ikea sunt vase de sticla super, poti sa iei de le bricostore colorant de vitraliu, si s-ar putea sa vrei sa faci mai mult.poate chiar ceva pe geamul de la bucatarie sau baie.pe geamul de la masuta din living...si poate vor dorii si alti cunoscuti..uite asa faci TU un ban.
octopus
Postat pe 13 Noiembrie 2008 00:01
Nu stiu cand o sa am timp dar o sa ti trimit pe e mail cateva poze de vase din ceramica confectionate de mine.
pupici
beatris_iulia
Postat pe 26 Noiembrie 2008 14:04
confectionate...waw..fain. ai cuptor la indemana?
roxana096
Postat pe 26 Noiembrie 2008 15:15
Da,du-te la sala dalles,acolo vei gasi in perioada sarbatorilor multe lucrari expuse spre vanzare.
violeta_mavrodin
Postat pe 27 Noiembrie 2008 08:45
Nu stiu daca am sa reusesc sa ajung in Bucuresti. Am si eu hainutele si esarfele facute de mine la Dalles la vanzare, la o prietena
roxana096
Postat pe 27 Noiembrie 2008 17:04
www.youmago.ro
andra_alexandra
Postat pe 23 Ianuarie 2009 21:52
Si eu tot de la targuri achizitionez de obicei vase de ceramica,acolo gasesc o varietate de marimi,culori,modele si imi aleg la un pret foarte bun.
alidascalu
Postat pe 31 Ianuarie 2009 13:24
Avem mai multe model de vaza din ceramica in stil Indonezian : www.indodeco.ro
celest
Postat pe 7 Februarie 2009 11:34
AS DORI SI EU CATEVA POZE SI DACA ESTI DE ACORD POATE IMI LASI UN MAIL PENTRU CONTACT. MULTUMESC...PENTRU BEATRIS IULIA
feliciamotoc_condo
Postat pe 13 Februarie 2009 15:21
Da, gasesti vase din ceramica, vase ornamentata frumos, la magazinele muzeelor de arta populara din tara. Pentru orientare iti spun de Complexul National Muzeal ASTRA din Sibiu, Muzeul Satului Bucuresti, muzee din Valcea, muzee din secuime unde ceramica e arta etc.
albertinasb
Postat pe 15 August 2009 10:47
la Marginea de Suceava, la Corund - pe langa Odorheiul Secuiescsi la HOREZU si la Sumuleu Ciu, langa Miercurea Ciuc, gasesti vase de ceramica, adevarate opere de arta populara, la preturi de producator, ff frumoase;
condo001383
Postat pe 15 August 2009 18:51
uffff...oricum nimeni nu te trimite undeva... specializat sa poti vedea lucruri de calitate...facute de noi...ca tare bine mai lucram cand lucram cu pasiune...visul meu era sa am un locsor unde cei doritori de frumos sa poata vedea si cumpara la preturi accesibile flori si obiecte din ceramica ...sunt pasionata de aceste lucruri ...dar nu am nici un ajutor din partea celor din jurul meu care au luat in deridere ideea mea.Doream ca in acel locsor sa vina oameni multi ,sa isi expuna lucrarile...din ceramica si florile crescute de ei acasa...iar cei care au dorinta sa le cumpere...sa le faca...
Poate cine stie...
titiu
Postat pe 17 August 2009 11:37
vreau si eu poze...daca nu te deranjeaza...sa imi arati...sa ai o zi buna
titiu
Postat pe 17 August 2009 11:43
Buna .
in vacanta de vara am vizitat locuri binecuvantate de Dumnezeu, Bucovina si Moldova. Am cumparat foarte multe piese de ceramica neagra din comuna Marginea , judetul Suceava , direct de la artistii populari. Sunt splendide si ieftine. Asa ca mergeti acolo si cumparati-va pe alese .
elis11
Postat pe 17 August 2009 13:59
pot eu sa i-ti ofer dar sa mi dai mesaj cam ce doresti
le piuctez chiar eu
pupici
beatris_iulia
Postat pe 18 August 2009 16:29
pai...sa incep asa...imi plac florile si as fi vrut sa imi fac o florarie dar care sa aiba si vase pentru flori (de pus in pamint).Nu am reusit pina acum dar eu tot adun informatii despre flori,posibili distribuitori dar si despre vase si vaze din ceramica facute de noi ...nu in China.
Multumesc ca ai dat curs acestui mesaj.
E un inceput.
Sa ai o zi buna.
titiu
Postat pe 19 August 2009 15:46
obiecte decorative unicat, din matrerial ceramic;
http://keramischart.blogspot.com/2009/03/obiecte-decorative-si-lucrari-de-arta.html

http://keramischart.blogspot.com/
hopsiio
Postat pe 31 August 2009 15:21
"High Expectations" by Codrina
www.codrina.ro

Ca sa decorezi o casa, ai nevoie de idei, bani, curaj si rabdare. Daca tocmai sunteti pe punctul sa faceti asta, in mod cert veti avea ... "High Expectations"!

Nu este numele unui film si nici un titlu de carte... HE by C este numele unei colectii de tablouri art deco ce va va satisface in mod cert setea de frumos precum si orice pretentii legate de stilul locuintei voastre.

HE by C se adreseaza persoanelor cosmopolite si independente, si, in general, tuturor celor care incearca sa-si transforme locuinta intr-o mica opera de arta. Are un stil eclectic, se caracterizeaza prin foarte multe contraste, iar geometrizarea formelor poate da un aer de pretiozitate incaperii pe care ati accesoriza-o cu un astfel de tablou.
Tablourile cu personalitate din aceasta colectie - pictura abstracta non- figurativa, tehnica de ulei pe panza cu insertii de alte materiale - relief pe panza, creeaza un efect spectaculos. In plus, aceste tablouri pot constitui cadoul ideal. Va asiguram sprijinul in cautarea si gasirea picturilor care va definesc cel mai bine locuinta sau biroul si va asteptam cu drag solicitarile la:

IQ art
0747.633.494
comanda@iqart.ro
IQart
Postat pe 12 Decembrie 2009 03:15
Puteti gasi obiecte decorative realizate manual pe site-ul http://www.cadouriunicat.ro
Va asteptam cu drag.
danana_maria
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:10
stiu eu pe cineva cu vase de ceramica ,o vecina are atelier.suntem din cluj daca te intereseaza trimite un mail pe fanamacicasan@yahoo.com
fanuca
Postat pe 31 Ianuarie 2010 00:37
Buna, pe www.ghortin.com găsești multe obiecte de decor care arata foarte bine. Sunt lucrate manual, într-un stil abstract, foarte interesant.
kudika_1043751
Postat pe 25 August 2022 18:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mobilier Exotic din Indonezia 2 De la: Dekore_Studio 24 Mai 2009 00:43
Atentie! O sansa de castig oferita cand veniturile scad! 1 De la: onik 10 Iunie 2010 10:21
Aranjarea mesei de Craciun 6 De la: brennan 21 Decembrie 2008 08:46
Unde gasesc nisip de cuartz (quartz)? granulatie 1-2mm, in Bucuresti??? 2 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:40
Ikea 30 De la: Dekore_Studio 24 Mai 2009 00:47