Setari Cookie-uri

Care firma de mobilier credeti ca are cel mai bun raport pret-calitate?

Mi-am cumparat un apartament. E primul apartament asa ca trebuie sa cumpar toata mobila.
Care credeti ca este cel mai indicat magazin de mobila? Care este cel care are cel mai bun raport pret-calitate?
Unii spun: "Da. Ikea este ieftin dar produsele sunt de calitate proasta". Altii: "Mobexpert e exagerat de scump".
Despre Elvila ce parere aveti? Eu tot auzeam ca produc piese de mobilier demodate dar am vazut ca mai nou au o serie de modele foarte frumoase si moderne si preturile sunt accesibile.
Va cer sfatul si va multumesc din suflet pentru ajutorul acordat.

Postat pe 5 Decembrie 2008 17:27
pai ce mai astepti parerea altora da o fuga la elvila vezi ce gasesti interesant pentru tine cauta modele similare in restul pietei si decide ,doar parerea ta conteaza!!!!!!!!!!!!!
gigibrbr_condo
Postat pe 6 Decembrie 2008 06:54
daca doresti calitate in nici un caz elvila mai ales raport calitate -pret si promptitudine depinde ce fel de mobilier doresti clasic sau modern.si ce modern poate fi din pal sau lemn masiv
scrie-mi si te pot ajuta cu sfaturi lucrez in domeniu si din acest motiv nu te sfatuiesc cu elvila intradevar mobexpert are preturi mari dar mai sunt si alti producatori sau comercianti
luminitagrigoriu
Postat pe 8 Decembrie 2008 17:34
ai fost la kika? au mobila pentru toate buzunarele..aia scumpa e chiar suuuper
octopus
Postat pe 9 Decembrie 2008 20:16
Incearca Mobar :are site pe internet cu tot cu preturi.Este din lemn masiv si distribuie si la kika. Canapele poti lua de la elvila- anumite canapele insa: vezi laur,octavia cube, vigo sau coltar plus.
rapsan
Postat pe 11 Decembrie 2008 10:02
mobar are modele de acu 20 ani.daca te intereseaza stilul clasic scriemi iar apropo de canapele din piele sau piele ecologica iti pot da adresa uniu producator super bun a carei marfa se vinde in bucuresti de 3 ori mai scumpa
luminitagrigoriu
Postat pe 11 Decembrie 2008 17:21
incearca ofertele de la www.kubikonline.it.la comanda fac orice modele de buna calitate.au si din lemn natur desi eu am ales un mdf visiniu.bafta
ellait69
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:10
ce fel de mobilier te intereseaza?
luminitagrigoriu
Postat pe 14 Ianuarie 2009 16:18
va asigur k in general la mobilier cat dai atata face. iar la marcile cunoscute mai platesti si eticheta.
andrei_mariancatalin
Postat pe 15 Ianuarie 2009 11:13
kitty x , eu lucrez in domeniu , am o firma in colaborare si executam mobila si la comanda exact asa cum vrei ,pt toate buzunarele si gusturile .Executam mobila in egypt,lemn masiv de esenta tare din Romania. o parte din stilul de mobila ai sa il vezi in galeria din profilul meu.Sper sa iti placa !Numai bine !
AngelaHaq
Postat pe 18 Ianuarie 2009 21:33
kity eu nu sunt de acord cu reclama pe acest site incercam sa dam sfaturi cei care ne pricem insa bravo pentru mobila am auzit de firma voastra din oradea cred ca m-am intalnit cu cineva de la voi la bife 2008 si am niste fosti colegi care sunt in oradea si mi-a spus de voi ca face-ti lucruri super BRAVO INCA ODATA
luminitagrigoriu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:54
personal cred ca cea mai buna mobila ,exceptind magazinele extravagante unde un scaun ajunge la 20000euro,este mobexpert.poate este un pic mai scumpa dar calitatea este mult peste restul produselor de pe piata .avand in vedere ca vrei sa iti mobilezi tot apartamentul este bine sa incerci si o negociere cu cineva de la magazin.s-ar putea sa mearga.sincer suntem prea saraci sa dam banii pe prostii.gandeste-te
sexymamma
Postat pe 22 Ianuarie 2009 10:50
sunt pe piata firme cu mobilier mai de calitate si cu preturi mult mai mici decat mobexpert totul este sa le cauti
luminitagrigoriu
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:15
Corect.Desi Mobexpert are produse de inalta calitate, cel putin mie imi plac foarte foarte mult si lemnul este masiv.Dar preturile sunt prea mari pentru cei ca mine...asa ca nu mai visez cu ochii deschisi la ea.
De aceea, in apartament am ales sa cimpar mobila de la Casa Simion, o firma din Calarasi, nu stiu daca se extinde si in alte orase, dar au o mobila foarte buna si cu modele frumoase, si clsice si moderne si pentru copii...Pretul este accesibil oricui si merita cu siguranta sa dai undeva la 1900 2100 ron pe un dormitor mic.
m3rlinetza
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:21
mie nu mise pare mobexpertul ca avand cine stie ce calitete la produse. cel putzin dulapurile si bibliotecile.
andrei_mariancatalin
Postat pe 22 Ianuarie 2009 16:02
cea ce trebuie sa precizez ca la mobexpert mobilierul nu este din lemn masiv majoritatea este pal furniruit sau mdf furniruit si finisat in diverse culori
luminitagrigoriu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:58
Mie imi place Mobilia, Mobexpert cand are reduceri,dar as incerca si Ikeea, dupa ce am studiat catalogul lor, au articole pt toate buzunarele
andradeedee
Postat pe 23 Ianuarie 2009 18:06
Ba tin sa precizez ca lemnul folosit de ei este o combinatie intre lemn masiv stejar si PAL furniruit cu furnir de stejar, finisaj wenge...deci...?
m3rlinetza
Postat pe 23 Ianuarie 2009 18:44
eu iti dau un sfat dute in mai multe magazine fa si niste poze cauta si pe net vezi preturile iti faaci un model si iti cauti o firma mice si iti faci propria ta mobila UNICAT si ai sa ieisi si mai ieftin iti garantez eu asa am facut numai ca eu mi-am facut singur mobila
ParvuAurel
Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:28
LEMNUL FOLOSIT DEPINDE DE COLECTIE SI POATE FI TEI,FRASIN,STEJAR
SI DACA NU AI MASIV DIN STEJAR FOLOSETE MASIV DIN ORICE PE CARE IL FURNIRUIESTI CU STEJAR ASA CA NUMAI BAGA MANA IN FOC PENTRU CA IN PRODUCTIE TE INTALNESTI CU TOT FELUL DE SITUATII INSA CLAR NU FOLOSESC NUMAI MASIV STEJAR NICI NU AR AVEA CUM PENTRU CA AU COLECTII DIVERSE CU FINISAJE DIVERSE
SI MAI FOLESEC FFF MULT MDF CEA CE INSEAMNA MASIV SI MAI PUTIN
luminitagrigoriu
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:33
Buna si eu te pot ajuta daca mai esti interesata de mobila.eu mi-am renovat apartamentul la sfarsitul anului trecut si este o splendoare.am apelat la cineva cunoscut si am fost foarte incantata de tot ceea ce mi-am facut pe comanda si din punct de vedere financiar si calitativ.oricum daca esti interesata scrie-mi un mail pe nicoleta@argorom.com si ai sa vezi ca e super.iti arat si poze eventual.
niky24
Postat pe 4 Martie 2009 15:00
incearca o firma care face mobilier la comanda
andrei_mariancatalin
Postat pe 5 Martie 2009 15:18

pune un tablou deosebit pe un perete si nu va mai fi nevoie de nici o mobila acolo...

pentru cei interesati sa decoreze elegant si nu foarte costisitor un spatiu, va recomand si www.codrina.ro !

aici veti gasi o oferta generoasa de tablouri, lux la preturi rezonabile !
IQart
Postat pe 5 Martie 2009 15:36
Raport pret/calitate incearca pe profilul meu
AngelaHaq
Postat pe 7 Martie 2009 18:59
Iti recomand HOME & DESIGN MALL din Sect 6, B-dul Ghencea, nr 126-132, vis-a-vis de stadionul Steaua, acolo gasesti tot ce doresti la preturi accesibile, calitate fff buna si plus de asta sunt anumite oferte in fiecare luna la anumite articole de mobila..pt mai multe detalii intra pe www.hdmall.ro....
condo000408
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:14
Parerea mea sincera este ca Furniture7 este la ora actuala firma cu cel mai bun raport si va spun
asta datorita faptului ca lucreaza impecabil.
Daca o sa vizitati site-ul lor veti putea vedea faptul ca au lucrari pozate pe care le-au facut
prin tot Iasul, prin Piatra Neamt, Bacau si chiar Bucuresti.
Ideea este ca daca veti vedea majoritatea firmelor cand isi fac publicitate afiseaza proiecte
copiate de la italieni sau proiecte randate,proiecte ipotetice.
Astia chiar au proiecte realizate misto ...vedeti pe http://furniture7.ro
Vreau sa spun ca o sa ramaneti placut impresionati.
A...si cred ca sunt singurii din moldova care fac MDF curbat vopsit si infoliat.
kudika356372
Postat pe 21 Ianuarie 2011 21:13
Parerea mea e ca ori esti patroana ori angajata la ei...
andrei_mariancatalin
Postat pe 22 Ianuarie 2011 17:51
Bineinteles ca tot sincera este si parerea mea.
andrei_mariancatalin
Postat pe 22 Ianuarie 2011 17:52
Aici poti vedea un aranjament interior deosebit, mobila si timplarie, finisaje, executate manual.
[url=http://pompe.instalator.org/Download.htm]descarcare[/url]
Valy_Askk_1
Postat pe 25 Mai 2011 21:01
De la: Valy_Askk_1, la data 2011-05-25 21:01:03Aici poti vedea un aranjament interior deosebit, mobila si timplarie, finisaje, executate manual.
http://pompe.instalator.org/Download.htm
Valy_Askk_1
Postat pe 25 Mai 2011 21:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PERVAZURI PENTRU GEAM 8 De la: SABRINA_healthy 24 Martie 2013 13:10
Culori de Sarbatori - cum decoram casa 3 De la: kudika_976407 12 Decembrie 2014 22:03
Cam cat ar costa un designer? 85 De la: Square2Design 25 Martie 2010 09:00
Brad de Craciun - Natural sau artificial? 114 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:27
Cada cu hiddromasaj 2 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:30