Setari Cookie-uri

ce tip de pat sa-mi iau

locuiesc in chirie si am o canapea ffffoarte incomoda...mi-as cumpara un pat de o persoana ,dar nush ce model sa aleg care sa fie comod si usor de plimbat de la un an la altul...am vazut ceva in ikea care se plia f usor dar nu era cu saltea iar eu m-am obijnuit sa dorm p pat cu saltea..ce imi recomandati?

Postat pe 13 Februarie 2009 21:14
Cauta un pat cu o saltea gen RELAXA astfel incat coloana sa fie dreapta. Adica o saltea cat mai tare. Nu as cumpara un pat rabatabil pentru ca sistemul de rabatare se poate strica oricand. Depinde si de cat spatiu ai....
gina2959
Postat pe 17 Februarie 2009 11:40
Buna Mona ! Sunt niste somiere , practic rame de pat din metal , aluminiu cred pt. ca sunt f. usoare- am retinut ideea cu mutatul - cre au o retea de arcuri/plasa peste care se pune salteaua . Daca voi avea timp sa caut, voi reveni cu amanunte, dar poti incerca si la cei care vand saltele ,pe un astfel de site am vazut eu. Am un asemenea pat , l-a folosit fiul meu cca .7 ani, de o persoana, si de aceea stiu ca este f. practic .Toate cele bune !
libra66
Postat pe 17 Februarie 2009 19:35
De la: theCat, la data 2009-02-17 19:35:16Buna Mona ! Sunt niste somiere , practic rame de pat din metal , aluminiu cred pt. ca sunt f. usoare- am retinut ideea cu mutatul - cre au o retea de arcuri/plasa peste care se pune salteaua . Daca voi avea timp sa caut, voi reveni cu amanunte, dar poti incerca si la cei care vand saltele ,pe un astfel de site am vazut eu. Am un asemenea pat , l-a folosit fiul meu cca .7 ani, de o persoana, si de aceea stiu ca este f. practic .Toate cele bune !
eu merg pe aceasta ideie desi sincer cred ca si o saltea mare ar fii de ajuns cand stai cu chirie si te tot muti dintr-o parte in alta.
gigibrbr_condo
Postat pe 15 Martie 2009 00:36
ia legatura cu cineva priceput in fabricarea de mobilier pe comanda.eu am un prieten pentru care am facut un astfel de pat, la care are o saltea gen relaxa.nici nu este scump si este foarte practic ( si el sta in chirie si se muta in fiecare an la alta locatie).Pana acum l-a montat si demontat de trei oro si nu i s-a intamplat nimic ( patului), e tot ca nou.
condo000769
Postat pe 9 Iunie 2009 08:48
De la: punk_girl_mona, la data 2009-02-13 21:14:21locuiesc in chirie si am o canapea ffffoarte incomoda...mi-as cumpara un pat de o persoana ,dar nush ce model sa aleg care sa fie comod si usor de plimbat de la un an la altul...am vazut ceva in ikea care se plia f usor dar nu era cu saltea iar eu m-am obijnuit sa dorm p pat cu saltea..ce imi recomandati?



am vazut la exotiq pe splaiul unirii niste patrate ca un taburet mai mare....care era defapt pat pliant.foarte comod si moale...erau prin februarie si costau 500...daca vrei treci pe acolo.te dai jos la statia timpuri noi
octopus
Postat pe 9 Iunie 2009 11:12
evita canapelele, sant ele frumoase si practice dar nu s bune de nimic stiu din proprie experienta.si eu as recomanda salteaua care nui asa de practica si nici frumoasa dar sti un lucru ,e comod si te si tine...
condo000128
Postat pe 11 Iunie 2009 22:09
sunt de alea care se ¨impaturesc¨ cu tot cu saltea.... si nu ocupa spatiul...dar sunt mai indicate pentru invitati....vin si dorm de cateva ori .... dar tie cum iti trebuie sa dormi tot anul nu ti-as recomanda ptca nu e atat de comod....
nu iti trebuie pat cu margini si in spate cu lemn ..... un ¨gratar¨ si saltea .... si e foarte comod si cu o lenjerie de pat moderna e foarte bine
cauta pe google la imagini ¨somier¨pe la ikea cred ca gasesti
rocsanyk3
Postat pe 13 Iunie 2009 14:40
Bravo Gigi, normel ca o saltea este de ajuns. In tarile mai civilizate exista o saltea mai speciala care se pune prima direct pe podea, si dupa aceea se pune salteaua obisnuita peste
nanu10
Postat pe 12 August 2009 17:14
da ai dreptate dar pe cand altii se lafaie in comentarii legate de saltele de mii de euro altii abia a-si permit o saltea mai de doamne ajuta de 200 de euro cat priveste a doua saltea ????????!!!!!!!!!! of doamne !!!!!!!
gigibrbr_condo
Postat pe 13 August 2009 17:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor mucegai 27 De la: titel12 23 Noiembrie 2010 19:17
un sfat 4 De la: unigrafsa 7 Mai 2009 18:17
Negreala de la cos de fum de la soba de teracota!! 18 De la: ionkiki 28 Iulie 2013 21:25
modalitati de consolidare beciuri 5 De la: dannyel_condo 1 Aprilie 2014 12:32
Manopera constructie casa la cheie - astept oferte! 3 De la: kudika_5013 15 Februarie 2013 08:50