Setari Cookie-uri

sursã ieftinã de cãldurã

De la: condo003696, la data 2010-04-22 15:05:16Si eu sunt in cautarea unei surse de caldura pentru o casa de 120mp utili>Cineva mia recomandat centrala CETE 01 01 3, stie civa ceva despre ea.
Sub denumirea aceasta nu cred sa existe vreo centrala. Eventual CT ......, si mai bine ar fi sa fie mentionat si numele firmei producatoare.
MIKE_condo
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:30
Corectez CETA 01 01 3, centrala electrica cu electrozi, alimentata trifazic
Tata_Dinu
Postat pe 23 Aprilie 2010 15:50
De la: condo003696, la data 2010-04-23 15:50:01Corectez CETA 01 01 3, centrala electrica cu electrozi, alimentata trifazic
Puteti sa accesati adresa www.ceta123.ro, acolo gasiti informatii despre centralele CETA, personal nu cunosc aceste centrale.
MIKE_condo
Postat pe 23 Aprilie 2010 19:19
prietene drag , daca ai 30 , 50 de mii de lei putem sa experimentam sistemul propus de mine , prin care sa incalzim o locuinta, fara alte costuri suplimentare, ci numai instalatia in sine si v-a functiona pe un termen nedefinit , fara alte costuri suplimentare
VALENTIN_STAN64
Postat pe 25 Aprilie 2010 21:27
valentin care e sistemul tau?astept cu nerabdare sa vad cum poti incalzi o casa cu 50mii lei.
condo003714
Postat pe 25 Aprilie 2010 21:43
ai sau nu ai ? 30- 50 de mii de lei? cum astepti cu nerabdarare sa vezi daca nu pui la bataie terenul si banii necesari acestui experiment
VALENTIN_STAN64
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:04
experiment pe banii altuia?????? pune tu banii la bataie si invitane la o prezentare .....asa se fac afacerile domnule . CE IDIOT SI-AR CUMPARA UN YACHT SA MEARGA CU EL PE AUTOSTRADA???? CAM ASA SUNA!!!!
costicaionescu
Postat pe 27 Aprilie 2010 17:55
De la: costicaionescu, la data 2010-04-27 17:55:48experiment pe banii altuia?????? pune tu banii la bataie si invitane la o prezentare .....asa se fac afacerile domnule . CE IDIOT SI-AR CUMPARA UN YACHT SA MEARGA CU EL
PE AUTOSTRADA???? CAM ASA SUNA!!!!

PAI STIMATE DOMN, DACA AVEAM EU CEI 50 DE MII DE LEI , NU MAI STATEAM LA INVOIALA CU NIMERICA!!!!!!!!!!!da daca sunt sarac si nu m-ajung, atunci propun si eu la cei cu bani cum sa-i investeasca sau cum sa-i inmulteasca , ca putem face firma impreuna sau cesiona brevet de inventie sau gasim noi o cale, numai sa mearga instalatia si sa o probam odata ca de curiosi si eu m-am saturat da nimeni nu vrea sa se apuce de treaba cu mine sa facem ceva folositor si aducator de profit
VALENTIN_STAN64
Postat pe 29 Aprilie 2010 20:41
ok ok am crezut ca esti si tu unul dintre cei ce vand un produs fara sa cunoasca tehnica pe de alta parte sa fii un inventator parlit cam greu sa gasesti o suma asa mare
costicaionescu
Postat pe 30 Aprilie 2010 18:47
De la: condo000029, la data 2009-03-01 14:38:10ne construim casã si ne gãmdim ce sursã de cãldurã sã ne instalãm. Avem mai multe opþiuni,pompã de cãldurã cu panouri solare,sau centralã pe lemne,mai e opþiunea aerului cald ventilat în casã am vãzut aºa ceva la americani.Dacã aveþi un svat bun vã mulþumesc


Daca aveti bani sa va ganditi la o pompa de caldura, va sfatuiesc sa incercati sa va faceti un proiect de specialitate, ca sa nu aruncati cu miile de euro de pomana.
Ca un sfat, daca optati pt. pompa de caldura si panouri solare,v-as recomanda sa alegeti o schema de functionare care sa permita pompei sa functioneze in sistem de racire pe timp de vara, eventual in free cooling.
Un astfel de proiect n-ar trebui sa va coste mai mult de 200-300 de euro.
Daca va mai pot ajuta cu ceva, va rog sa ma contactati.
Dan_Alex
Postat pe 8 Mai 2010 19:39
De la: Dan_Alex, la data 2010-05-08 19:39:47
De la: condo000029, la data 2009-03-01 14:38:10ne construim casã si ne gãmdim ce sursã de cãldurã sã ne instalãm. Avem mai multe opþiuni,pompã de cãldurã cu panouri solare,sau centralã pe lemne,mai e opþiunea aerului cald ventilat în casã am vãzut aºa ceva la americani.Dacã aveþi un svat bun vã mulþumesc


Daca aveti bani sa va ganditi la o pompa de caldura, va sfatuiesc sa incercati sa va faceti un proiect de specialitate, ca sa nu aruncati cu miile de euro de pomana.
Ca un sfat, daca optati pt. pompa de caldura si panouri solare,v-as recomanda sa alegeti o schema de functionare care sa permita pompei sa functioneze in sistem de racire pe timp de vara, eventual in free cooling.
Un astfel de proiect n-ar trebui sa va coste mai mult de 200-300 de euro.
Daca va mai pot ajuta cu ceva, va rog sa ma contactati.


alooooo VAZUI BINEEEEE!!!!!!!!!!!! 200-300 de EURO?????
Poate MII DE EURO prietene, ca daca ar fi asa as lua si eu doua , trei ..................
VALENTIN_STAN64
Postat pe 12 Mai 2010 17:16
alooooo VAZUI BINEEEEE!!!!!!!!!!!! 200-300 de EURO?????
Poate MII DE EURO prietene, ca daca ar fi asa as lua si eu doua , trei ..................



Salutare!
Vali !nu ai vazut bine ...numai proiectul costa 200-300 de euro ....asa m-am aprins si eu dar cind am citit mai bine mi-am dat seama ......ar fi fost lovitura secolului in lume

Cu respect!
ieftin
Postat pe 13 Mai 2010 18:09
De la: VALENTIN_STAN64, la data 2010-05-12 17:16:24
De la: Dan_Alex, la data 2010-05-08 19:39:47
De la: condo000029, la data 2009-03-01 14:38:10ne construim casã si ne gãmdim ce sursã de cãldurã sã ne instalãm. Avem mai multe opþiuni,pompã de cãldurã cu panouri solare,sau centralã pe lemne,mai e opþiunea aerului cald ventilat în casã am vãzut aºa ceva la americani.Dacã aveþi un svat bun vã mulþumesc


Daca aveti bani sa va ganditi la o pompa de caldura, va sfatuiesc sa incercati sa va faceti un proiect de specialitate, ca sa nu aruncati cu miile de euro de pomana.
Ca un sfat, daca optati pt. pompa de caldura si panouri solare,v-as recomanda sa alegeti o schema de functionare care sa permita pompei sa functioneze in sistem de racire pe timp de vara, eventual in free cooling.
Un astfel de proiect n-ar trebui sa va coste mai mult de 200-300 de euro.
Daca va mai pot ajuta cu ceva, va rog sa ma contactati.


alooooo VAZUI BINEEEEE!!!!!!!!!!!! 200-300 de EURO?????
Poate MII DE EURO prietene, ca daca ar fi asa as lua si eu doua , trei ..................


200-300 euro se referea la proiect ,..cica !!!
Cine monteaza sisteme cu pompe de caldura face si proiectul instalatiei , in pret !!!
Va putem oferi pompe de caldura cu randament/eficienta de 4,3-4,8 : 1 !!! de productie Austriaca , cu full garantie de 3 ani !!!
Pretul informativ este de cca 120 euro/mp util. Insa pompa de caldura este un sistem personalizat pe fiecare imobil( functie de suprafata , materiale de constructie , supraf. vitrata , coeficientul transer termic, etc... ,). Cu incalzire in pardoseala , pereti radianti sau clasic cu radiaroare (calorifere).
Avem nevoie de planurile casei si memoriul tehnic( pt antecalculatie si proiect ) sau sa ne deplasam la fata locului daca constructia este deja ridicata !
Pentru detalii si informatii la tel 0744-366346 , homereg2002@yahoo.co.uk - Mircea sau 0745-542246 , office@pompedecaldura.eu- Ovidiu
homereg2002
Postat pe 13 Mai 2010 18:23
Ia reclama neamule!
design
Postat pe 13 Mai 2010 20:44
De la: homereg2002, la data 2010-05-13 18:23:16
De la: VALENTIN_STAN64, la data 2010-05-12 17:16:24
De la: Dan_Alex, la data 2010-05-08 19:39:47
De la: condo000029, la data 2009-03-01 14:38:10ne construim casã si ne gãmdim ce sursã de cãldurã sã ne instalãm. Avem mai multe opþiuni,pompã de cãldurã cu panouri solare,sau centralã pe lemne,mai e opþiunea aerului cald ventilat în casã am vãzut aºa ceva la americani.Dacã aveþi un svat bun vã mulþumesc


Daca aveti bani sa va ganditi la o pompa de caldura, va sfatuiesc sa incercati sa va faceti un proiect de specialitate, ca sa nu aruncati cu miile de euro de pomana.
Ca un sfat, daca optati pt. pompa de caldura si panouri solare,v-as recomanda sa alegeti o schema de functionare care sa permita pompei sa functioneze in sistem de racire pe timp de vara, eventual in free cooling.
Un astfel de proiect n-ar trebui sa va coste mai mult de 200-300 de euro.
Daca va mai pot ajuta cu ceva, va rog sa ma contactati.


alooooo VAZUI BINEEEEE!!!!!!!!!!!! 200-300 de EURO?????
Poate MII DE EURO prietene, ca daca ar fi asa as lua si eu doua , trei ..................


200-300 euro se referea la proiect ,..cica !!!
Cine monteaza sisteme cu pompe de caldura face si proiectul instalatiei , in pret !!!
Va putem oferi pompe de caldura cu randament/eficienta de 4,3-4,8 : 1 !!! de productie Austriaca , cu full garantie de 3 ani !!!
Pretul informativ este de cca 120 euro/mp util. Insa pompa de caldura este un sistem personalizat pe fiecare imobil( functie de suprafata , materiale de constructie , supraf. vitrata , coeficientul transer termic, etc... ,). Cu incalzire in pardoseala , pereti radianti sau clasic cu radiaroare (calorifere).
Avem nevoie de planurile casei si memoriul tehnic( pt antecalculatie si proiect ) sau sa ne deplasam la fata locului daca constructia este deja ridicata !
Pentru detalii si informatii la tel 0744-366346 , homereg2002@yahoo.co.uk - Mircea sau 0745-542246 , office@pompedecaldura.eu- Ovidiu


Logic ca doar proiectul tehnic costa atat.
Firmele care comercializeaza si monteaza astfel de sisteme nu ofera in pret niciun proiect tehnic, ci doar o oferta estimativa. Oricum e un conflict de interese ca firma care face executia sa stabileasca caietul de sarcini (care este parte integrata a proiectului de specialitate).
Pretul avansat de prietenul nostru la mp la ce se refera ? Ce include acest pret (ce fel de pompa de caldura, foraj, colectori, sursa de varf, instalatia de distributie interioara)?
Ca o observatie pentru pompele de caldura randamentul de care vorbeai este de fapt coeficientul de performanta.
Astept reactii.
Dan_Alex
Postat pe 14 Mai 2010 17:09
De la: Dan_Alex, la data 2010-05-14 17:09:10
De la: homereg2002, la data 2010-05-13 18:23:16
De la: VALENTIN_STAN64, la data 2010-05-12 17:16:24
De la: Dan_Alex, la data 2010-05-08 19:39:47
De la: condo000029, la data 2009-03-01 14:38:10ne construim casã si ne gãmdim ce sursã de cãldurã sã ne instalãm. Avem mai multe opþiuni,pompã de cãldurã cu panouri solare,sau centralã pe lemne,mai e opþiunea aerului cald ventilat în casã am vãzut aºa ceva la americani.Dacã aveþi un svat bun vã mulþumesc


Daca aveti bani sa va ganditi la o pompa de caldura, va sfatuiesc sa incercati sa va faceti un proiect de specialitate, ca sa nu aruncati cu miile de euro de pomana.
Ca un sfat, daca optati pt. pompa de caldura si panouri solare,v-as recomanda sa alegeti o schema de functionare care sa permita pompei sa functioneze in sistem de racire pe timp de vara, eventual in free cooling.
Un astfel de proiect n-ar trebui sa va coste mai mult de 200-300 de euro.
Daca va mai pot ajuta cu ceva, va rog sa ma contactati.


alooooo VAZUI BINEEEEE!!!!!!!!!!!! 200-300 de EURO?????
Poate MII DE EURO prietene, ca daca ar fi asa as lua si eu doua , trei ..................


200-300 euro se referea la proiect ,..cica !!!
Cine monteaza sisteme cu pompe de caldura face si proiectul instalatiei , in pret !!!
Va putem oferi pompe de caldura cu randament/eficienta de 4,3-4,8 : 1 !!! de productie Austriaca , cu full garantie de 3 ani !!!
Pretul informativ este de cca 120 euro/mp util. Insa pompa de caldura este un sistem personalizat pe fiecare imobil( functie de suprafata , materiale de constructie , supraf. vitrata , coeficientul transer termic, etc... ,). Cu incalzire in pardoseala , pereti radianti sau clasic cu radiaroare (calorifere).
Avem nevoie de planurile casei si memoriul tehnic( pt antecalculatie si proiect ) sau sa ne deplasam la fata locului daca constructia este deja ridicata !
Pentru detalii si informatii la tel 0744-366346 , homereg2002@yahoo.co.uk - Mircea sau 0745-542246 , office@pompedecaldura.eu- Ovidiu


Logic ca doar proiectul tehnic costa atat.
Firmele care comercializeaza si monteaza astfel de sisteme nu ofera in pret niciun proiect tehnic, ci doar o oferta estimativa. Oricum e un conflict de interese ca firma care face executia sa stabileasca caietul de sarcini (care este parte integrata a proiectului de specialitate).
Pretul avansat de prietenul nostru la mp la ce se refera ? Ce include acest pret (ce fel de pompa de caldura, foraj, colectori, sursa de varf, instalatia de distributie interioara)?
Ca o observatie pentru pompele de caldura randamentul de care vorbeai este de fapt coeficientul de performanta.
Astept reactii.
ALEX BINE ZICE CA E VB.de COEFICIENT DE PERFORMANTA SI NU DE RANDAMENT, FIINDCA NU EXISTA UTILAJE CU RANDAMENT SUPRAUNITAR (MIU>1)....costul pe M2 se refera la suprafata interioara ce trebuie incalzita, dar din cite cunosc, se ia in calcul volumul incintei _in M3)
VALENTIN_STAN64
Postat pe 14 Mai 2010 17:28
si eu sunt interesata de aceasta incalzire va rog sa ma contactati pe gianialexro@yahoo.com,sa-mi descrie=ti mai detaliat.
Va multumesc
kudika444103
Postat pe 12 Octombrie 2011 22:38
De la: kudika444103, la data 2011-10-12 22:38:25si eu sunt interesata de aceasta incalzire va rog sa ma contactati pe gianialexro@yahoo.com,sa-mi descrie=ti mai detaliat.
Va multumesc
lasa-ti un nr. de telefon sa te sune barbatii pentru incalzire
Indiana_Jones
Postat pe 12 Octombrie 2011 22:41
Sunt interesat de accest proiect deoarece am o casa cu 150 mp si toti vecinii mei mi-au spus ca ii intereseaza proiectul respectiv.Astept mai multe date despre proiect mai ales ca la noi incalzirea se face cu lemne .Stima
kudika511658
Postat pe 24 Februarie 2012 11:04
Eu recomand panoourile radiante Sunjoy. Au 10 ani garantie...efect terapeuric...nu consuma mult...ce-ti mai poti dori de la un sistem de incalzire?...ca si marime e cat un tablou asa ca nu iti ia foarte mult spatiu din casa. vezi mai multe detalii pe site-ul lor (sunjoy.ro ) ...eu mi-am cumparat si sunt foarte multumita.
kudika_36561
Postat pe 13 Iunie 2013 11:17
Apropos de panourile radiante poate da cineva o estimare a facturi cu acest tip de incalzire si daca da sa spuna si pe ce suprafata si cat a costat aceasta investitie...Aici am vazut o multime de ideii dar nu spune nimeni concret daca faci asta investesti atat,incalzesti de ex 100 m2 si fata de o incalzire cu gaz la aceeasi suprafata nu vei plati 400 pe luna gaz vei plati 200 la energie...sper ca m-am facut inteles.sau cine are centrala pe peleti ca am auzit ca si asta ar fi o varianta.multumesc
Sorin_Pana_1
Postat pe 1 Octombrie 2013 16:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
incalzire pe combustibil lichid -doresc un injector- 2 De la: kudika320595 9 Septembrie 2010 08:59
caut zugrav 43 De la: kudika064154 20 Martie 2020 12:36
Caramida din comert 23 De la: seminee_cluj 23 Decembrie 2009 09:15
Sa cumpar un apartament acum? 29 De la: 12 Martie 2015 11:19
lampioane zburatoare 5 De la: froufrou 12 Mai 2012 00:20