Setari Cookie-uri

clasa de handmadeisti...

am sa institui o clasa de doritori sa invete sa faca orice obiect au nevoie. pentru asta nu ne trebuie decit dorinta. e mai bine sa stim toti sa facem cite ceva decit sa dam bani altora sa le faca.putem face acasa margele, bratari, vaze, rame de fotografii,putem picta peretii, putem tese, daca vrem vopsim batice, tricouri, fuste, rochii(orice)in diverse moduri.nu vreti sa fac o clasa cu voi?toti doritorii de handmadeuri...
fiecare are imaginatie, si stie cel mai bine ce vrea sa cumpere...daca nu gaseste? mai bine-si face.

singura problema e unde sa fac cursurile...ca nu am spatiu...si cred ca voi avea o multime de cursanti.
ma si gindesc ca pot preda de aici din fotoliu.poate ma angajeaza cei de la revista asta virtuala...fac mai multe teme cu explicatii clare si poze....si voi invatati.
si credeti-ma e usor nu-ti trebuie decit curaj
octopus
Postat pe 3 Iunie 2009 23:07
Vad ca nu s-a aruncat lumea inca.Poate titlul nu inspira..e cam dificil de citit..bine ca nu ai scris clasa de craftologi.Daca te pricepi la atatea poti face propuneri unei reviste reale, nu neaparat virtuale
roxana096
Postat pe 26 August 2009 10:04
sa stii octopus ca ar fi o idee interesanta cel putin pe mine m-ar interesa niste " cursuri" de handmade :D poate vor mai fi si alti adepti cursului tau apropo' si care ar fi pretul cursului online
AngelaHaq
Postat pe 2 Septembrie 2009 05:14
nu ma astept sa sara imediat, am fost anul asta la muzeul satului profesor de desen si pictura...si copii au fost extrem de incintati. i-am invatat sa picteze pe tricouri si sa faca pictura pe pinza cu colaj din hirtie colorata de ei sau cu servetele cu desene(tehnica servetelului), si structuri in relief si pictat pe deasupra...poate va uitati la poze...si erau copii. cu oamenii mari as putea face lucruri si mai interesante. cum spuneam de ce sa umblam dupa ceva ce nu exista, mai bine il facem noi.
octopus
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:06
Eu sunt interesata,am incercat diverse de prin reviste si sunt fascinata de ce imi iese,in special la margele!
54elaine
Postat pe 3 Septembrie 2009 18:12
ciao. eu sunt interesata. am tot cautat ca mai invat ba de prin reviste, ba de pe net. cred ca ar fi interesat un astfel de curs.
kdumi
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:36
idei pt handmade;
http://ilovehandmade.ro/2009/09/07/cum-sa-iti-personalizezi-cana-preferata/
sau mai multe, aici; http://ilovehandmade.ro/category/idei-de-handmade/
hopsiio
Postat pe 8 Septembrie 2009 14:45
dragut dar cam simplutz(chestia cu cana)...hai sa ne intilnim la tirg sa stabilim o strategie....cum sa facem sa incepem cursurile.eu as fi dispusa pe trei mese sa ne asezam in cadrul tirgului si sa exemplific si sa faceti si voi. ori pe cani si farfurii, ori pe faianta...sau pe servete de bucatarie si pe tricouri sau rochite de stat in casa...si ne trebuiesc coloranti textili care se fixeaza prin calcare si colorant pentru sticla de la marabu...
o facem?
octopus
Postat pe 9 Septembrie 2009 18:24
pai tocmai ziceai ca-i "cam simplutz" dar vad ca te inspira
oricum, si daca ar fi "simplutz", ideal e sa incepi cu ceva simplutz -cam asta era si ideea articolului linkuit mai sus.
initial asa ziceam si io, ba chiar cana a fost facuta anume ca exemplul sa fie unul simplu, accesibil deci pt incepatori; dar vezi acolo la comentarii ca oamenii-s de parere ca-i cam complicat, ca-ti trebuie "mana", inspiratie si talent.

apoi ideea linkurilor era ca, daca searchuiesti bine pe domnu` gugal, ai acces cam la orice fel de info, chiar privitoare la tehnici handmade, etc...

no, apoi scuza-mi nauceala, dar treaba cu servetelele de bucatarie pictate n-am inteles-o f bine.. sau vrei sa exemplifici fuziunea culorilor..? ..sau cum?

hai, succes !
hopsiio
Postat pe 10 Septembrie 2009 15:21
inspiratia nu-mi vine din google. iar servetele de bucatarie sunt pentru a creea o gama completa cu acelasi motiv(desen)
oamenii maturi mereu spun ca-ti trebuie talent, inspiratie...pentru ca le e teama de ridicol. am poze cu copii de la muzeul satului, care au facut lucrari superbe, si nu le-a fost teama ca nu au inspiratie...
octopus
Postat pe 15 Septembrie 2009 13:43
f bine, octopus, mergi inainte si tine-ne la curent ce si cum!
hopsiio
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:08
Salut,

Si eu sunt pasionata de "lucru manual" :-)

Am mai multe reviste (vezi www.edituracasa.ro), dar cel mai bine e sa lucrezi impreuna cu altii... m-ar interesa un curs... doar ca sunt din Oradea.... Nu e atat de placut sa lucrezi singur. Cine e din Oradea, astept un mail. Poate ne inspiram reciproc.

Numai bine!



emese_bokos
Postat pe 14 Noiembrie 2009 16:50
Buna
eu sunt din galatzi...cum procedez? Ce facem apoi cu produsele? Le vindem? Exista piata? ...sau la noi second hand-urile sunt la mare cautare si cam atat.
medahelen67
Postat pe 10 Februarie 2010 19:26
mai e cineva pe aici?
cryssta_2000
Postat pe 6 Iulie 2010 20:27


http://www.trust-community.com/RaluSoare/Account/Register?hl=ro
bunicuta66
Postat pe 1 Noiembrie 2010 13:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Solicit Informatii referitoare la prima casa 1 De la: stef_barlea 21 Februarie 2010 18:09
burtica....... 30 De la: Elyaa 16 Mai 2011 10:40
care este diferenta dintre o grota si o pestera ? 9 De la: arhint 21 Februarie 2014 06:51
ASIGURAREA OBLIGATORIE 34 De la: gigi_braicovici 28 Mai 2009 18:26
Echipa Condo va ureaza Paste Fericit! 12 De la: iulia_1968 21 Aprilie 2009 13:32