Setari Cookie-uri

Termoizolatie cu AVITOP

De ceva timp ma interesez de termoizolatie la un apartament. Dupa ce am citit despre diferite sisteme, am gasit si solutia AVITOP. In cazul in care a-ti folosit asa ceva, puteti sa-mi spuneti dezavantajele si avantajele acestei solutii (inclusiv pretul)? Am trecut prima data dezavantajele pentru ca majoritatea avantajelor sunt prezentate in brosura. Va multumesc.
colceag
Postat pe 30 Ianuarie 2010 12:20
Draga domnule Marian,
AVITOP fiind un produs relativ nou, si informatiile pe site-uri sau pe forumuri sunt putine, atat cele referitoare la pret, cat si cele referitoare la calitati/defecte, dar nu cred ca-ti strica o zugraveala. Si cu trecerea timpului ne spui si noua cum se comporta.
Cineva trebuie sa fie primul, nu...
Insa, din ce citesc la ei pe site, lasand la o parte parametrii tehnici cum sunt conductivitatea termica, sau coeficientul de transfer termic, scrie asa "termoizolant termoactiv prin reflexie" - atunci pierderea de caldura interior-exterior este rezolvata. Dar ce faci vara, cand tu ai interesul de a izola locuinta exterior-interior?
Pentru ca, vrei-nu vrei, peretii se vor incalzi, nefiind tratati cu Avitop si la exterior.
Nu stiu, dar daca vrei sa izolezi, vorbim.
Si mai da si tu un telefon din cand in cand
danstaicut
Postat pe 31 Ianuarie 2010 19:35
De la: danstaicut, la data 2010-01-31 19:35:26Draga domnule Marian,
AVITOP fiind un produs relativ nou, si informatiile pe site-uri sau pe forumuri sunt putine, atat cele referitoare la pret, cat si cele referitoare la calitati/defecte, dar nu cred ca-ti strica o zugraveala. Si cu trecerea timpului ne spui si noua cum se comporta.
Cineva trebuie sa fie primul, nu...
Insa, din ce citesc la ei pe site, lasand la o parte parametrii tehnici cum sunt conductivitatea termica, sau coeficientul de transfer termic, scrie asa "termoizolant termoactiv prin reflexie" - atunci pierderea de caldura interior-exterior este rezolvata. Dar ce faci vara, cand tu ai interesul de a izola locuinta exterior-interior?
Pentru ca, vrei-nu vrei, peretii se vor incalzi, nefiind tratati cu Avitop si la exterior.
Nu stiu, dar daca vrei sa izolezi, vorbim.
Si mai da si tu un telefon din cand in cand[/quote

Am urmarit discutia si vreau sa va zic urmatoarele. Produsul AVITOP reflecta in ambele sensuri, adica si in interior cat si in exterior, el are rolul de a pastra temperatura ambientala si nu de a se incalzi. Spre exemplu daca peretii vor fi calzi, atunci produsul va fi mai rece decat peretii si prin urmare vara va fi mai rece in casa decat afara. Va spun din aplicatii cu acest produs AVITOP. Produsul cu denumirea AVITOP este originalul si este produs de AVIDUZ CZ, iar singurul distribuitor cu drepturi exclusive in Romania este o firma din Orastie care mai are trei firme partenere. Intrati pe www.aviduz.cz si veti vedea distribuitorul pe Romania. De ce v-am zis toate astea, pentru ca pe piata a mai aparut o clona a produsului cu denumira de AVITOP TERMO-ACTIV. Asa ca aveti grije de o eventuala teapa. Firme partenere sunt: SC EXPRESS INTEGRATOR SRL/BUCURESTI, BYCOEILIO SRL/FOCSANI, VLADAS TRUST SRL/TIMISOARA si DELICATA NIC COM SRL/ORASTIE.
condo000807
Postat pe 7 Februarie 2010 09:52
Nu stiu nimic despre calitatea acestui produs desi pare a fi o inovatie in domeniu dar un lucru imi este foarte clar: e scump frate!!! peste 40ron pe metrul patrat de zugravit
istrate_marius2001
Postat pe 7 Februarie 2010 19:21
aveti mare dreptate ! toate ofertele sint pline de laude ca sa justifice pretul ! (pina acum nu am vazut o oferta justificata corect in termeni tehnici si usor de comparat cu materialele clasice cunoscute)
chiracu
Postat pe 9 Februarie 2010 17:01
Am trait sa o vedem si pe asta !!!! Subiectul Avitop pe forumul Condo!!!
Pana la urma Aviduzul a reusit sa scoata o fisa tehnica la produsul Avitop?
Stim ca aveau una din care lipsea exact coeficientul de transfer termic? Voi aveti ideea de asa ceva?
Numai bine!!!
Avitop
Postat pe 11 Februarie 2010 00:29
vreti sa fiti putin mai explicit? Ma adresez lui AVITOP
istrate_marius2001
Postat pe 11 Februarie 2010 21:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa vopsesc o camera care e vopsita deja cu vopsea lavabila alba? 3 De la: kudika116202 22 Iulie 2010 22:50
casa la tara 28 De la: 22 Februarie 2014 14:33
sa izolez sau doar sa decorez? 4 De la: istrate_marius2001 18 Februarie 2010 20:56
Radiatiile hartman 3 De la: adriandonose 19 Noiembrie 2009 12:24
ajutooorr!!!! 1 De la: blondaparfum 17 Iulie 2011 15:12