Setari Cookie-uri

epilarea....ma scoate din minti.un sfat plsss

nu stiu ce sa mai fac ...am incercat toate metodele posibile de epilare.....mi-am luat zilele trecute o crema depilatoare de la sensu si benzi....nu sunt bune de nimic, am incercat si benzi veet si spuma veet am dat o gramada de bani pe ele si nu sunt bune.....ce imi recomandati???? eu chiar numai stiu ce sa fac
kudika174201
Postat pe 21 Iulie 2010 13:59
Eu folosesc epilator din ala electric si sunt foarte multumita de el. O alta solutie ar fi epilatul cu ceara (la salon sau mai nou se gasesc aparate cu ceara de unica folosinta pe care le cumperi de la magazine cu produse cosmetice profesionale)
_Cryssa_
Postat pe 21 Iulie 2010 14:15
Epilatorul electric sau daca vrei creme, foloseste-le pe cele de la Elmiplant. Daca te tenteaza si lama, sari peste produsele pentru femei si ia-ti Gillette Fusion.
kitty_krieger
Postat pe 21 Iulie 2010 15:34
la cati bani am bagat in produse de epilare nici nu vreau sa calculez.asa ca am luat o decizie.o sa imi comand de pe www.luxbeauty.ro un aparat de epilare definitiva pentru utilizare acasa care mi se pare ca are un pret foarte accesibil pentru serviciile pe care le va face:D.si uite asa o sa scap odata pentru totdeauna.nice nu?
gabriella30
Postat pe 22 Iulie 2010 14:07
kitul profesional pentru epilare este fff bun, cred ca este cea mai buna metoda de epilare existenta in acest moment pe care o poti folosi acasa. intra pe site-urile de produse cosmetice profesionale, o oferta f buna ca pret au la www.profesionalcosmetics.ro
ronna20
Postat pe 22 Iulie 2010 19:14
informeaza-te si despre Epilar System, este un tratament crema pentru epilare definitiva, f bun. L-am folosit pt mustata si si-a facut treaba. e mai costisitor insa in comparatie cu sedintele de epilare definitiva cu IPL de exemplu e mult mai ieftin.
ronna20
Postat pe 22 Iulie 2010 19:15
buna,

vino sa faci un test gratuit la noi si daca iti place, iti facilitam o sedinta gratuita, pentru ca stim ce inseamna sa ai par nedorit pe corp :)
Calea Floreasca 141-143, langa piata Floreasca
0720777258
www.nomasvello.ro

cu drag
Nomasvello
Nomasvello
Postat pe 26 Iulie 2010 09:46
Buna,

mai bine incercati epilarea definitiva, ca sa nu va mai streseze deloc, dureaza cateva luni, dar rezultatele se vad dupa primele sedinte. costa putin: 30 euro/ zona si sedinta.
ca sa te convingi singura, vina sa faci un test gratuit
adresa noastra este Calea Floreasca 141-143
noi ne-am propus sa facem fotoepilarea populara, sa dam acces cat mai multor femei la un tip de serviciu, altadata prohibit din cauza costurilor.

te asteptam cu drag
www.nomasvello.ro
Nomasvello
Postat pe 26 Iulie 2010 09:49
buna,

epilatorul este bun, dar vei avea fire de par crescute pe sub piele. ai grija sa nu se infecteze

www.nomasvello.ro
Nomasvello
Postat pe 26 Iulie 2010 09:52
Buna ,daca vrei in privinta asta te pot ajuta pt ca sunt cosmeticiana.Eu lucrez numai cu ceara de unica folosinta,iar pe cea traditionala pt inghinal,mustata si axila dupa o singura folosire o arunc.Daca vrei pot venii la tine sau tu poti veni la mine.Fac mai multe,aplic si gene false,pensat,cu tratamentul este mai greu cu cremele dar se poate si acest lucru,,deci in principiu cam tot ce tine de cosmetica.Daca esti interesata ne putem auzi la telefon 0735370026 Daniela
daniela1487
Postat pe 27 Iulie 2010 14:56
De la: kudika174201, la data 2010-07-21 13:59:16 nu stiu ce sa mai fac ...am incercat toate metodele posibile de epilare.....mi-am luat zilele trecute o crema depilatoare de la sensu si benzi....nu sunt bune de nimic, am incercat si benzi veet si spuma veet am dat o gramada de bani pe ele si nu sunt bune.....ce imi recomandati???? eu chiar numai stiu ce sa fac


Ai incercat gama Hair No More? Eu una am fost foarte multumita de ea! Daca vrei sa vorbim mai multe iti las id-ul meu maria_aly123@yahoo.com
kudika310406
Postat pe 29 Iulie 2010 12:41
Incearca sa hidratezi foarte bine pielea iar apoi sa iti scoti parul cu penseta. Ar trebui sa te tina cateva zile genul asta de epilare. Nu e dureros, e ieftin si daca ai putina grija picioarele tale vor arata frumos.
joy_18
Postat pe 29 Iulie 2010 19:40
De ce nu iti cumperi un aparat de epilare permanenta? Te costa ceva dar eu zic ca merita investitia.:P
joy_18
Postat pe 29 Iulie 2010 19:42
De la: joy_18, la data 2010-07-29 19:40:43Incearca sa hidratezi foarte bine pielea iar apoi sa iti scoti parul cu penseta. Ar trebui sa te tina cateva zile genul asta de epilare. Nu e dureros, e ieftin si daca ai putina grija picioarele tale vor arata frumos.

si cam cate ore iti ia sa te faci pe picioare cu penseta?
kitty_krieger
Postat pe 30 Iulie 2010 22:38
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-30 22:38:11
De la: joy_18, la data 2010-07-29 19:40:43Incearca sa hidratezi foarte bine pielea iar apoi sa iti scoti parul cu penseta. Ar trebui sa te tina cateva zile genul asta de epilare. Nu e dureros, e ieftin si daca ai putina grija picioarele tale vor arata frumos.

si cam cate ore iti ia sa te faci pe picioare cu penseta?



cu penseta???? e prea dureros...si dureaza pre mult:|
kudika174201
Postat pe 2 August 2010 16:47
Du-te la Ana. Lucreaza la salon STAREA DE BINE de pe Calea Mosilor nr 253.
naturala212003
Postat pe 2 August 2010 17:02
Si eu innebuneam nu mai stiam ce sa folosesc ... dar pana la urma mi-am luat o rezerva de ceara si 50 de benzi pe care am platit mai putin de 15 Ron si te poate ajuta mama sau prietena ta cea mai buna .

http://www.epilat.com/home?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=40&category_id=12
http://www.epilat.com/home?page=shop.product_details&category_id=13&flypage=flypage.tpl&product_id=45

DeeaDumi
Postat pe 2 August 2010 17:42
ai putea sa-ti cumperi un epilator sau dak nu cu lama da iti va creste ft repede
kudika230067
Postat pe 3 August 2010 01:37
buna,
Cu ceara, indiferent ca e de unica folosinta, ori traditionala, firele de par tot cresc pe sub piele uneori si este perioada aceea jenanta ce ne displace : cand pielea la atingere este teribil de neplacuta, nici n-o putem epila, nici rade, etc, pana nu strapung firele , sa iasa la lumina :) AT ENTIE LA AXILA: este de evitat epilarea axilei, fiind o zona sensibila, usor de agresat, glandele mamare ne pot da de furca, poate nu acum, dar mai tarziu, in ani, da.Nu recomand epilarea axilei, desi sunt cliente care o prefera si asta din pricina tineretii ce pare invincibila, pacat ca nu este asa. Se pot crea noduli mamari, zona fiind agresata, iar in timp pot deveni periculosi. Sunt multe cosmeticiene mai in varsta care cunosc riscurile si nu ascund asta, informand macar clienta cu privire la acest subiect. In concluzie? Tu decizi ce folosesti pentru epilari, rezultatele fiind aceleasi. Singurul avantaj este ca parul nedorit creste mai greu.
cosmeticiana
Postat pe 3 August 2010 08:03
ciao, si eu ma confrunt cu problema ta. La mine e mai grav ca imi cresc firele sub piele si ma dor. Cat despre epilarea definitiva, desi se numeste asa nu este definitiva pentru ca asta ar insemna sa ne distruga hormonii de crestere a firelor de par si aceasta nu se poate pentru ca organismul nu va mai functiona adecvat. Definitiv inseamna pe 3-4 ani cu sedinte repetate la 5-6 luni, depinde si de culoarea firului de par.

All the best:)
xoxo_xoxo
Postat pe 4 August 2010 12:00
epilarea definitiva e solutia!
si pe mine ma scotea din minti epilarea pana ce m-am dus la o sedinta de testare..stiam ca e gratis si nu aveam ce pierde...ba chiar am castigat ff mult!
acu sunt linistita si pot merge si la strand cand vreau si sa port fuste in fiecare zi!
recomand www.noblezza.ro
kudika310516
Postat pe 12 August 2010 19:33
eu mi-am achiziotionat aparatul de epilare definitiva HP Light si am inceput sa il utilizez.va tin la curent.va pup.oricum deja se vede diferenta
gabriella30
Postat pe 23 August 2010 10:44
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-21 15:34:10Epilatorul electric sau daca vrei creme, foloseste-le pe cele de la Elmiplant. Daca te tenteaza si lama, sari peste produsele pentru femei si ia-ti Gillette Fusion.


venus de la gillette e ft ok
_oktober_
Postat pe 23 August 2010 11:46

epilarea cu ceara e sfanta , e dureroasa dar reduce in timp nr. firelor de par distrugand radacina firului .Daca eu ca barbat suport asta si ma epilez singur , cu siguranta poti suporta si tu .Stiu ca e dureroasa ( la barbatie e mai dureroasa ) dar la final merita efortul.
banalulanonim
Postat pe 24 August 2010 12:06
Mi se pare accesibil la pret Hp light.Mi l-as cumpara sincer.Ma apuc sa strang bani:)
mona_lisandru
Postat pe 25 August 2010 18:04
Epilatul electric este cel mai bun ,dupa 12 ore poti sa folosesti o crema hidratanta.Mai este un aparat cu laser care te scapa de definitiv de o problema dar costa mult .
Numai bine .
andreidavid11
Postat pe 1 Septembrie 2010 17:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
crema de fata pentru varsta de 18 ani 5 De la: kudika_pudika 18 August 2011 12:24
Pareri despre rinoplastie 4 De la: kudika_1018192 12 Septembrie 2016 12:18
MAC face charts! 1 De la: PinkyStar 1 Aprilie 2011 00:12
Solutie impotriva acneei! 57 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 16:19
Exfoliator si hidratant cu aloe vera,, iarba de mare , musetel, salvie, macese 34 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 12:44