Setari Cookie-uri

pt distractie

daca esti cu un grup mare de prieteni si mergi intr-o destinatie de vacanta din tara, calatoria cu trenul este mult mai plina de voie buna ...chiar te poti distra in tren:)) bine , conditiile cam lasa de dorit in Romania, caci wc-ul este infect, dar daca esti cu cine trebuie , uiti de toate problemele...

Postat pe 25 August 2008 11:22
Calatoria cu trenul in Romania e o chestiune de noroc.
Am fost weekendul asta la mare cu "acceleratul" si la dus am avut vagoane de personal, ceea ce nu e in regula. La intoarcere drumul a fost groaznic: usa vagonului era sarita de pe sina si nu am avut decat 2 optiuni: sa o tinem inchisa ori deschisa la maxim, adica ori muream de cald pentru ca vagonul nu avea clima, ori ascultam niste romani prost educati de pe hol. In plus, pentru o calatorie de 4 ore si jumatate o intarziere de 50 de minute nu cred ca este acceptabila.

Postat pe 25 August 2008 12:10
adevarul e ca daca e vorba de distactie cu prietenii, parca tot in tren e mai klumea... din pacate la noi asa e, nu prea sunt conditii.. dar mai faci uneori si haz de necaz si tot te poti distra :P

Postat pe 29 August 2008 21:00
si mie imi place cu trenul, cunosti oameni noi, vezi tara in lung si-n lat pana la destinatie :), poti citi, asculta muzica, face poze, ultima data cand am fost, in Moldova, era de Craciun, am cantat colinde, am depanat amintiri din copilaria la tara, au urcat in compartiment si niste hoti de fier hahaha bene, ata ete, dar iubesc sa merg cu trenul, inca de foarte mica fiind.

Postat pe 3 Septembrie 2008 16:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SALUT 1 De la: lazy000590 6 Iunie 2009 21:29
Calatoria cu masina sau cu trenul? 21 De la: lazy002386 8 Iunie 2010 18:10
ANTALYA Kemer cu masina Iunie 2010 3 De la: 73rid 21 Iunie 2010 15:56
La mare cu masina 7 De la: dorimircea 25 Aprilie 2009 14:23
Excursie in Bulgaria cu masina proprie 14 De la: Joha 14 Iulie 2010 16:52