Setari Cookie-uri

Avion.

Este a 2-a oara cand merg in Italia. Anul trecut cand am fost am ales un mijloc de transport mai convenabil, adica microbuz. Iar anul asta am ales fara ezitare avionul pentru a evita oboseala si stresul de data trecuta.
Mi-am luat bilet de avion printr-o agentie si am plecat. Calatoria a fost super si va spun ca nu are rost sa faceti un compromis cum am facut eu anul trecut. E f important sa fii odihnit..

Postat pe 25 August 2008 12:17
eu am fost cu autocarul si am vazut multe. mai ales alpii dimineata! e obositor, dar merita sa vezi pe unde mergi!

Postat pe 25 August 2008 20:43
Depinde de ce program are fiecare. Daca ai nevoie de mai mult timp la destinatie, mergi cu avionul. Merita si economia de timp, si senzatia, si peisajul. Muntii de exemplu ii poti vedea si de sus. Peisajul e super. Dar daca nu ai un program stabilit si daca ai tot timpul din lume pentru plimbare e frumos si cu autocarul. Eu am plecat in Spania cu autocarul si a fost minunat. Chiar daca e obositor.

Postat pe 26 August 2008 08:15
eu am fost 9 ore cu avionul la New York, a fost super ok, asta daca poti sa dormi in avion. Compania Delta ofera toate serviciile iar personalul este mereu saritor la nevoile pasagerilior. asa ca sa nu va fie frica sa zburati peste ocean, privelistea e superba

Postat pe 26 August 2008 08:43
DA! clar! si eu votez pentru avion . am mers pana in franta cu autocarul acum vreo 2 ani..si am zis ca nu mai imi trebuie..ok..e frumos ca vezi pe unde mergi..dar priveliste mai frumoasa decat in avion tot nu am vazut ;) in plus..de ce sa pierzi 2 zile cand poti ajunge in 5 ore
o zi frumoasa!

Postat pe 26 August 2008 09:17

Postat pe 26 August 2008 10:10
Eu nu am mers cu avionul dar cred k e cel mai simplu mod de a ajunge la o destinatie mai inepartata.

Postat pe 26 August 2008 11:46
La inceputul lunii am fost in Rhodos, prietenii mei au ales transport individual, eu cu iuby...avionul, indubitabil. Poate si pentru ca avem o experienta total neplacuta de anul trecut cu autocarul le multumesc celor de la Christian Tour ca ne-au trimis cu un sofer+un ghid care nu stiau drumul spre Kusadasi, sub pretextul ca e prima oara cand fac traseul acesta Revenind la oile noastre, noi am ajuns in Rhodos cu Aegean Airlines in 1:45 h fara escala si fara un singur minut intarziere, iar ei au facut o groaza de ore pana in port, in Pireus, de unde au luat ferry-boat-ul pentru 16 ORE de mers pe apa in conditii greu de imaginat, frig,vant,oboseala, dormit pe scaune, intr-un cuvant:ORIBIL!!! Ziceti si voi...se merita vreun pic daca e sa le pui in balanta?
P.s: si ei isi doreau sa mai vada cate ceva pe drum...

Postat pe 26 August 2008 12:39
Mie cu avionul mi se pare o senzatie de neuitat! Am mers anul trecut in Grecia si fiind prima data ceream pareri in stanga si in dreapta...si toata lumea ma descuraja spunandu-mi ca o sa ai in gol in stomac la decolare,sa mesteci guma pt.senzatie de rau...etc. Dar nu afost deloc asa si parca nimic din ce mi se povestise nu se adeverea! Plus ca am facut doar 50minute si parca imi parea rau ca trecuse atat de repede timpul!

Postat pe 26 August 2008 13:17
cu avionul ma-s duce in excursie dar nu pe planete asta!?

Postat pe 27 August 2008 10:04
Si eus unt pentru avion.E mult mai rapid si mai putin obositor.Si cred ca merita mai ales pentru destinatiile mai indepartate...Eu am fost in kusadasi anul acesta cu avionul si sper sa mai merg,a fost foarte frumos.am sjuns intr-o ora jumate fata de 2-3 zile cat as fi facut cu masina.Merita nu?

Postat pe 27 August 2008 10:24
De la: mihagiapi, la data 2008-08-27 10:04:58 cu avionul ma-s duce in excursie dar nu pe planete asta!?


Pe planeta Pamant, in limba romana se scrie corect: "m-as", indiferent ce mijloc de transport folosesti...

Postat pe 27 August 2008 23:21
Votez pentru avion...avantaje fara dezavantaje

Postat pe 28 August 2008 14:42
si eu tot pt avion votez, doar nu degeaba se spune ca este cel mai sigur mijloc de transport

Postat pe 28 August 2008 15:34
Ai perfecta dreptate...!catre unele destinatii,uneori e mai confortabil avionul!!!

Postat pe 1 Septembrie 2008 17:59
...nu stiu daca e 100% sigur...dar e muuult mai bine!!...cel putin pina la ...BOOF..

Postat pe 1 Septembrie 2008 18:00
De la: Anne_M, la data 2008-09-01 18:00:47...nu stiu daca e 100% sigur...dar e muuult mai bine!!...cel putin pina la ...BOOF..
Daca mi-ar permite ;punga; as vrea sa plec in luna noiembrie in;SPANIA, dar cu avionul dus-intors, poate voi gasi ceva ;promotie inainte de sarbatori, poate stie cineva o firma serioasa si ieftina, Multumesc, Maria, Baia-Mare

Postat pe 2 Septembrie 2008 07:41
eu cumpar biletele in general de pe paravion.ro sunt foarte seriosi dar nu lucreaza cu firme low cost. in schimb am gasit o oferta foarte buna la wizz air. daca faci rezervari pana pe 8 septembrie poti luat biletele la preturi chiar ffff bune. alta firma low cost..sky europe..am auzit lucruri bune despre ei. [cu wizz stiu oameni care au zburat si au zis ca este foarte bine] ;) in schimb cu blue air...am auzit ca se zboara cam prost..daca ai curaj..eu am zis ca nu incerc
vacanta placuta si zbor placut

Postat pe 2 Septembrie 2008 15:53
incearca la blue air, au bilete si la 1 euro + tx. aeroport, sper sa mai gasesti

Postat pe 2 Septembrie 2008 18:36
eu merg cu blue air, e oki, doar atat ca iti ofera doar apa fara bani, restul platesti, dar pt. un zbor de 2-3 ore, asta chiar nu conteaza ...

Postat pe 2 Septembrie 2008 18:39
...cu ghidul de la Christian tour am avut si noi pbl,in sensul k i-am asteptat8ore sa vina sa ne ia...iar ghida...era la plaja ..ne-au spus sa coboram la receptie la ora 8,sa predam camera...si ei au venit la 16...

Postat pe 3 Septembrie 2008 09:57
Avion, avion, avion!!!

Postat pe 3 Septembrie 2008 14:38
imi place la nebunie sa zbor, sper sa o fac peste o luna din nou...

Postat pe 7 Septembrie 2008 10:58
As vrea sa plec si eu cu ;avionul;in ; Spania, la iarna, dar, mi se face ;frica; datorita ;accidente;or care , ;se cam repeta;;!

Postat pe 8 Septembrie 2008 03:14
Am fost mereu cu trenul,autocarul si masina si nu regret pentru ca oboseala este recompesata de privelisti si de comunicare cu multa lume!Dar anul acesta va trebui sa pun piciorul in avion pentru o calatorie in Spania.Nu mai am rabdarea anilor de alta data cind mai tinara fiind nu m-au deranjat celelalte transporturi.Daca stie cine va despre un transport cu avionul spre Valencia de la Bucuresti care sa nu ma coste o avere va rog mult sa-mi spuneti si mie!Multam mult si spor la toate ale voastre!

Postat pe 8 Septembrie 2008 09:10
am mai scris si mai sus unde tot asta intreba cineva...eu sugerez sky europe sau wizz air..au preturi bune in perioada asta, iar daca cumarati biletele din timp o sa gasiti probabil oferte acceptabile. dar merita sa cautati si pentru companii care nu sunt low cost..nu se stie niciodata
vacanta placuta!

Postat pe 8 Septembrie 2008 15:51
pai cred ca e mai ieftin si mai rapid cu avionul!Am platit dus intors cu Blue Air pana la Bacau 113 Euro iar cei de la Atlassib mi-au cerut 150 Euro dus intors.

Postat pe 9 Septembrie 2008 19:23
Si eu sunt un fan al avionului dar despre priveliste... cand esti la 10000 de metri si ai sub tine numai plafonul de nori ... Ati inteles unde bat ;) Eu nu ii inteleg pe cei care prefera masina si pierd enorm de mult timp iar acesta este singurul care are valoare!!!

Postat pe 8 Martie 2009 08:33
incearca la TAROM, are zbor direct cu Valencia, si cu putin noroc poti gasi bilete de 50 EU + taxe de aeropot !!!!
Fara discutie, sunt cea mai buna si mai sigura companie din Romania !!!!

Postat pe 21 August 2009 22:24

Postat pe 25 August 2009 02:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concediu în Muntenegru 1 De la: licu_laura 29 Martie 2010 17:44
pt distractie 4 De la: ofsummer 3 Septembrie 2008 16:24
UNDE SKIAM IARNE ASTA ??? 20 De la: adventurecamps 5 Ianuarie 2010 11:30
Spre Croatia 4 De la: raymir123 18 Aprilie 2009 18:59
Spre Croatia 4 De la: raymir123 18 Aprilie 2009 18:59