Setari Cookie-uri

Am fost in Grecia in Neos Marmara in harkidiki

O zona turistica superba,am fost in multe tari dar acolo a fost superb clima foarte buna,oamenii calzi,peisajele superbe,rasaritul de soare minunat alaturi de persoana iubita,cazarea m-a impresionat placut,in fata vilei erau doi palmieri superbi ce se unduiau odata cu briza serii,nisipul era fin iar marea era gri,zona era plina de terase,un peisaj de vis recomandat tuturor indragostitilor!

Postat pe 28 August 2008 02:31
Are dreptate Laura.Este o zona de vis.Am fost anul acsta,am fost cazata la cativa km de Neo Marmara,dar am inchiriat o masina (ca s pot merge si in alte locuri)_si sincer in Neo Marmara am fost in fiecare zi macar cat aveam timp.Este superb.Oamenii sunt fff prietenosi si primitori.Poi merge pentru cumparaturi(gasesti multe chestii incepand de la mancare ,imbracaminte si obiecte artizanale foare multe gasesti ce vrei si sunt ieftine),la plaja care este minunata(cu nisip),la terase selecte care nu sunt scumpe deloc si restaurante,pentru peisaje si orice alt motiv . Este superb.MERITA

Postat pe 25 Noiembrie 2008 19:40
In afara de numele peninsulei, care este HAlkidiki, cu l nu cu r, sunt de acord cu constatarile voastre.
Si eu am fost si mi s-a parut Sithonia mai spectaculoasa decat Kassandra, sper ca ati fost sa le vedeti, un tur complet pe sosea dureaza o dupa-amiaza inclusiv micile opriri de admirat peisajul, dar merita dedicata o zi intreaga, cu plaja, caci sunt plaje superbe, si cu masa de pranz la tavernele din port, unele dintre ele foarte civilizate cu mancare buna si ieftina.
Petrecere frumoasa si drum bun tuturor doritorilor.

Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:28
Buna! Am de facut doua corecturi (sper sa nu te superi): Localitatea unde ai fost se numeste Neos Marmaras, iar regiunea se numeste Halkidiki (este o peninsula in forma de trident indreptat spre mare). In rest, ai dreptate.

Postat pe 7 Mai 2009 23:11
salut
ce puteti sa-mi spuneti despre Sarti?
In Sithonia am mai fost, dar in zona Nikiti, insa in Sarti nu am ajuns.As vrea sa ajung anul acesta, insa mi-ar fi de folos cateva detalii (in caz ca a fost cineva)
Totusi nu m-am decis, ca urmare accept si alte sugestii referitor la Grecia, si la zone pe care le recomandati :)

Postat pe 17 Mai 2009 18:34
in halkidiki

Postat pe 27 Decembrie 2009 10:10
Stie Cineva Hotelul LILY ANN BEACH in Sithonia?

Postat pe 10 Februarie 2010 11:15
A fost cineva la Hotel "LILY ANN BEACH"-3 stele, Sithonia, Halkidiki? Cum vi s-a parut?Se meritaa mergi acolo?

Postat pe 10 Mai 2010 17:21
Linistit,o sa va simtiti bine. peisajele sunt superbe, nu o sa va lipseasca nimic. Neos Marmaras este superb. Grecii sunt desavarsiti in turism. Romanii nostrii ar trebui sa ia lectii de la ei cu Marea Neagra. Toti cei care doresc sa aca o excursie in Grecia nu pot spune decat ca au facut o aegere eceptionala.

Postat pe 8 Iunie 2010 09:02
Scuze, tastatura mi-a jucat feste. Jur ca am apasat tastele aferente.

Postat pe 8 Iunie 2010 09:06
as vrea sa merg in corfu anul acesta . este pentru prima data. as vrea sa merg pe con t propriu pentru ca nu as vrea sa depind de autocar, program, etc. se merita ? cat ar fi cazarea pe noapte pe cont propriu?
eu sotia si copilul de 13 ani. multumesc pentru eventualele informat5ii.

Postat pe 8 Iunie 2010 11:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Santorini. 5 De la: roxanana 9 Februarie 2010 10:38
Asprovalta 6 De la: sorintat 26 Ianuarie 2010 08:49
Paralia Katernini - Vila Alexander 2 De la: patrichegiulio 18 Iulie 2010 21:55
Milano 1 De la: fischer_gabriel2002 2 Iulie 2010 11:22
Thassos 26 De la: vladgg_19 7 Iulie 2010 17:26