Setari Cookie-uri

Thassos

Un loc superb! Am stat in Potos..o statiune destul de animata pana pe la ora 1 noaptea. Oamenii sunt super amabili si politicosi (dai si peste multi romani)...in orice caz, este incomparabil cu litoralul romanesc. De pe plaja se poate observa exact in fata.. muntele Athos. Thassos este o insula cu niste peisaje superbe..MERITA VIZITATA!

Postat pe 2 Septembrie 2008 15:04
MERITA PE DEPLIN SA STAI ACOLO AI CE VEDEA SI PLUS DE ASTA PLAJELE SUNT SUPERBE
E UNA DINTRE PUTINELE INSULE PE CARE AS VREA SA LE REVAD SI SA PETREC MAI MULT TIMP ACOLO

Postat pe 31 Octombrie 2008 17:58
Am fost si eu in Thassos, in Limenaria.Mi-a placut atit de mult incit am mai fost si intr-un al doilea sejur.Recomand hotelul Agali: pe plaja,curat,mincare excelenta , gazde(Maria)impecabile.Toate plajele sint minunate,localnicii prietenosi ,preturile rezonabile.Abia astept sezonul urmator!

Postat pe 10 Noiembrie 2008 10:12
Asa este...Dar daca ai ocazia, mergi si in insula Corfu. Este ceva mai scump, dar merita. Vacante cat mai frumoasa iti doresc.

Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:55
Multumesc de sfat dar...am fost si in Corfu, in total 4 saptamini.E altceva si mi-ar fi f.greu sa aleg desi dupa ce fusesem in Corfu nu credeam sa mai "cad in dragoste" cu alta insula.

Postat pe 16 Februarie 2009 13:26
Ai mare dreptate...Toate insulele grecesti sunt deosebite dar mie mi-a placut in mod special, Corfu, pt. explozia de verdeata, clima si frumusetea marii Ionice.
O zi minunata iti doresc! Teo

Postat pe 17 Februarie 2009 15:57
Thassos are avantajul de a fi cea mai ieftina si mai apropiata destinatie insulara.Pacat ca nu exista zboruri Bucuresti-Kavala, ar fi si mai..
Corfu e ultrasofisticata si luxurianta dar si una din cele mai scumpe .
Te pup si-ti urez o vacanta minunata.
Paula

Postat pe 19 Februarie 2009 09:16
cum sunt preturile la mancare?? plec pe 16 iulie in limenaria dar am luat bilete individual fara mancare.
poate cineva sa-mi spuna de preturi??

Postat pe 20 Iunie 2009 13:18
plec pe 16 in limenaria. am luat bilete individual fara masa si transport. cum sunt preturile la mancare?? multumesc mult

Postat pe 25 Iunie 2009 11:02
la ce pensiune/hotel mergi? ti l-a recomandat cineva?

Postat pe 27 Iunie 2009 09:35
la Emeralda am vazut pozele se spune ca ar avea 3 stele.mergi si tu?? stii ceva de preturi??astept raspunsul tau sau da-mi id de mess sa putem vorbi

Postat pe 27 Iunie 2009 11:57
noi plecam sambata 04.07,pe cont propriu,tot in Limenaria,...din cate am citit pe forumuri preturile ar fi mai mici fata de alte insule din Grecia, cam 10 euro/ pers/masa.

Postat pe 27 Iunie 2009 15:57
concediul placut va doresc!! aveti grija pe teritoriul bulgariei la radar amenda este cat sejurul la viteza mare daca te intorci pana pe 16-07 poate imi dai si mie niste sfaturi ferryboatul este 16 euro de masina si 8 euro de pers dus-intors.poate mai vb

Postat pe 27 Iunie 2009 19:05
noi prin Bulgaria am mai fost, de fapt e al treilea an consecutiv ca mergem doar acolo in vacanta si de fiecare data am fost ff multumiti (oricum multumesc pentru sfaturi).Am avut si cateva amenzi,dar nu e de speriat.. cu un 10 Euro te descurci.Anul asta am zis sa mai schimbam un pic. Vacanta placuta si tie!!!

Postat pe 27 Iunie 2009 23:45
Buna Ghicica,Uite ca am revenit ieri din vacanta!cu impresii frumoase! Munte,mare, apa cristalina. Limenaria nu m-a frapat foare mult.Plaja pietroasa,nu pot sa zic deranjanta, dar baietelul meu de 5 ani nu prea a fost incantat.Hotelul a fost destul de ok cu mc dejun inclus.Noi insa dupa 4 nopti am plecat din Limenaria in Cris Amudia (sper ca se scrie asa),sau Scala Panagia e o plaja foarte curata,amenajata (iti recomand macar in vizita sa mergi acolo,sunt vreo 45 km pana acolo).Pentru mancare, aceleasi preturi peste tot 8-10 Euro/persoana si la sf. primesti si desert din partea casei(dar nu chiar peste tot.In Limenaria iti recomand taverna Aghilis se mananca f.bine si sunt f.promti.Unul din chelneri stie si romana a facut jumatate de facultate in Timisoara,dupa care a fost exmatriculat :)).E undeva pe plaja la iesirea din Limenaria...Sunt multe de povestit,daca ai nevoie si de alte informatii da un buzz :))

Postat pe 12 Iulie 2009 22:45
Buna ! Anul acesta vrem sa mergem si noi pe insula , unde ne recomanzi, ai fost si in alte statiuni?Daca mergem fara bilet gasim cazare la hoteluri?Multumesc frumos.

Postat pe 12 Martie 2010 16:17
De la: vladgg_19, la data 2010-03-12 16:17:21Buna ! Anul acesta vrem sa mergem si noi pe insula , unde ne recomanzi, ai fost si in alte statiuni?Daca mergem fara bilet gasim cazare la hoteluri?Multumesc frumos.

Buna gasiti cazare fara bilet daca va intereseaza va pot ajuta la o vila in limenaria.Daca doriti contactati-ma.Distractie placuta!

Postat pe 25 Martie 2010 23:29
Vreau sã vã spun cã am fost in Thassos de Paște ,cea mai bunã alegere care am fãcut-o pentru un Paște.Sa stat în Skala Marion,în 2 locuri,vila Dimitris și Hotel Elena,pentru cã am fost 28 de persoane.Mai bine este la hotel Elena,pentru cã are camere spre mare și o terasã mare.Masa de Paște sa organizat la taverna Alfas,unde ne-au fãcut berbecuți la proțap.Ne-au adus pânã și cântãreți.Ne-am fãcut rezervarea din Ianuarie de pe net,cazarea a fost 35 de euro dubla cu mic dejun,iar masa 28 de euro/persoanã,fãrã bãuturi.Personalul cald,nu se comparã cu cei din Halkidiki.O sã revin cu plãcere in Thassos.

Postat pe 8 Aprilie 2010 20:10
Buna ziua!Si noi vrem sa mergem in vara aceasta pe insula , cat costa feribotul ? Plaja era fina sau cu pietre?Multumesc frumos .

Postat pe 9 Aprilie 2010 17:36
Bunã!Ferry m-a costat pe mine 23 de euro mașina cu șofer și 3 euro persoana.Plajele sunt cu nisip.Oricum o sã vã plimbați din plajã în plajã cred.La ferry se plãtește dupã mașinã,pe mine m-a întrebat ce mașinã am ,și mia zis direct 29 de euro,am o mașinã mai mare,oricum nu este foarte scump,având în vedere cã nu plãtești nici un drum prin grecia!Am sã revin pt traseu prin bulgaria,pentru cã nu am venit pe același traseu!

Postat pe 10 Aprilie 2010 20:32
Am plecat russe-veliko-nova zagora-radnevo-galabovo-harmanli-haskovo-kardjali-momcilgrad,apoi se face dreapta spre zlatograd,un drum care nici nu este pe hartã.De la zlatograd am intrat în grecia,pâna la thermes ,un drum prin munți de abia aveau loc douã mașini,dealtfel frumos.Cea mai mare țeapã am luat-o între galabovo și harmanli,un drum unde sunt gropi și de jumate de metru,de aceea ne-am întors prin svilengrad-mladinivo-polski gradec-nova zagora,unde singura problemã a fost in staroselec,tot așa,cam 1 km de gropi,în rest drumul este asfaltat nou.Am vrut sã evitãm stara zagora-veliko.Oricum gropi sunt și pe lânga russse,așa cã...

Postat pe 11 Aprilie 2010 15:03
De la: romulus, la data 2010-04-11 15:03:05Am plecat russe-veliko-nova zagora-radnevo-galabovo-harmanli-haskovo-kardjali-momcilgrad,apoi se face dreapta spre zlatograd,un drum care nici nu este pe hartã.De la zlatograd am intrat în grecia,pâna la thermes ,un drum prin munți de abia aveau loc douã mașini,dealtfel frumos.Cea mai mare țeapã am luat-o între galabovo și harmanli,un drum unde sunt gropi și de jumate de metru,de aceea ne-am întors prin svilengrad-mladinivo-polski gradec-nova zagora,unde singura problemã a fost in staroselec,tot așa,cam 1 km de gropi,în rest drumul este asfaltat nou.Am vrut sã evitãm stara zagora-veliko.Oricum gropi sunt și pe lânga russse,așa cã...[/quote
Multumesc frumos , daca reusim sa mergem o sa mai revin pt mai multe informatii.

Postat pe 11 Aprilie 2010 20:41
Buna ! A stat careva in Schala Rachoni ? Avem bilet la Hotel Rachoni Bay .

Postat pe 9 Mai 2010 14:37
am o intrebare...defapt mai multe..care ma poate ajuta pe mess eventual...vreau sa ajung si eu acolo..sunt din ct..cum ma puteti indruma sa ajung in thassos...mentionez ca vreau sa merg sa lucrez acolo...eventual sa-mi incerc norocu cu ceva..ca aici nu mai de stat...se gaseste de muncit acolo si daca da..cum pot ajunge din ct fara nici o agentie acolo?...ca n-am gasit pe nicaieri plecari directe..ct-thassos sau buc thassos

Postat pe 9 Iunie 2010 02:48
Foarte interesant pentru cine vrea sã aleagã Thassos,este cã partea de vest este cea mai expusã la soare,pe partea esticã chiar este un versant muntos înalt ,apropape 1500 m,adicã din spusele localnicilor,sunt zone în n,n-v când dupã ora 17 ,nu mai este soare,verificați la agenții mai întâi

Postat pe 9 Iunie 2010 22:05
De la: ghicica, la data 2009-06-20 13:18:57cum sunt preturile la mancare?? plec pe 16 iulie in limenaria dar am luat bilete individual fara mancare.
poate cineva sa-mi spuna de preturi??

Buna ziua! Eu m-am intors pe 26 iunie , in Limenaria nu am mancat , in general portiile de felul doi sunt in jur de 6 euro , salate de la 3 la 6 euro , o bere in jur de 30 euro , suc 2 euro , desertul il primiti din partea casei , motorina este la fel ca si pe continent , ferry prin Kiramote , 3 euro adult , 20 masina , 1.5 copil, din cate am vazut in Limenaria plaja parea ok , cred ca este fara pietre , am oprit la fabrica de bijuterii , de acolo se vedea si plaja , sa nu ratati piscina sirenelor nu este departe de Limenari , daca mai doriti informatii nu ezitati sa ma intrebati , am pus la poze harta insulei cu orase , sate , plaje .Concediu placut.

Postat pe 7 Iulie 2010 17:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
WATTENS - Muzeul Cristalului Swarowski 23 De la: carmenlaura 23 Aprilie 2010 10:39
Paralia Katernini - Vila Alexander 2 De la: patrichegiulio 18 Iulie 2010 21:55
El Mundo Tours SRL 1 De la: domidoc 10 Februarie 2010 14:50
As vrea sa merg in Corfu...dar nu stiu prea multe, cum se ajunge, unde se poate sta? 16 De la: Stoenescu 1 Iulie 2009 23:36
noua retea de telefonie pt cei cu rude si prieteni in afara ,se vorbeste gratis oricunde in lume 1 De la: punk_girl_mona 8 Aprilie 2009 15:13