Setari Cookie-uri

BELEK , ANTALYA

PLEACA CINEVA PE 01.07 SPRE BELEK, ANTALYA CU MASINA ?

Postat pe 3 Mai 2009 12:47
Plec in 15 iunie spre Belek, daca iti pot fi de folos cu ceva intreaba-ma!

Postat pe 20 Mai 2009 16:54
pleci cu masina?care este traseul ce-l mai bun?

Postat pe 8 Iunie 2009 19:05
eu plec pe04.07.2009

Postat pe 16 Iunie 2009 23:43
Domnilor, in Belek plec si eu pe 15 septembrie. Imi puteti da va rog detalii despre drum.Cum ati procedat. Va multumesc.

Postat pe 8 Iulie 2009 14:27
care este traseul cel mai bun spre antalya?

Postat pe 12 Iulie 2009 20:25
Buna ziua, nu exista traseul cel mai bun.Exista un traseu Bucuresti-Istanbul- se continua pe autostrada spre Ankara, iar la Sakarya se iese de pe autostrada spre Bilecik - Bozuyuk -Kutahya - Afyon - Burdur - Antalya asta fiind drumul cel mai scurt.Tot din Istanbul se poate trece spre Yalova cu ferry si de acolo spre Bursa etc, dar nu e mare sfaraiala deoarece si costul ferryboat-ului este cam mare plus timpul de asteptare si traversare. Cel de-al doilea drum este cel prin Canakkale - Izmir (autostrada) Aydin - Denizli - Antalya. Si al treilea drum ar fi tot prin Canakkale - Izmir, iar la AYDIN se face dreapta spre Mugla, mergand pe coasta de vest a Turcie. Noi am ales mereu drumul asta deoarece ne-am cazat in Kalkan cateva zile, mergand dupa aceea spre Antalya pe coasta. E foarte frumos drumul vreo 210 km de mers pe langa mare, de fapt munte-mare, stanca- mare.
Daca mai pot sa va fiu cu ceva de folos va astept intrebarile. Eu am ales in ultimii ani sa merg cu masina, chiar si iarna.

Postat pe 13 Iulie 2009 17:03
pe 22 iulie plec din buc dimineata si intentionez sa raman peste noapte in ankara
credeti ca este mai bine sa raman peste noapte la istanbul?
imi puteti spune care este cel mai bun traseu in bulgaria?


Postat pe 13 Iulie 2009 17:47
In bulgaria drumul cel mai scurt este ruse-razgrad-targoviste-yambol-elhovo-lessovo cu intrare in turcia pe la hamzabeyli ( este o frontiera mai noua de vreo 2 ani). Parerea mea este sa ramai in Istanbul peste noapte, cu conditia sa pleci f dimineata ca sa nu pierzi prima zi de intrare in Antalya. Ankara nu este un oras la fel de interesant ca Istanbulul,iar cazarea la hoteluri este destul de scumpa deoarece este un oras de business.

Postat pe 13 Iulie 2009 18:30
Mersi mult.
cam variantele astea le-am gasit si eu dar nu stiam care ar fi cea mai buna.

Inca o data mersi

Postat pe 13 Iulie 2009 21:04
Nu stiu daca exista cel mai bun traseu in Bulgaria.
Drumul este Ruse - Veliko Tirnova - Nova Zagora / Stara Zagora - Capitan Andreev si ai iesit din Bulgaria.
Drumul il faci in 3,5 - 4 ore, in nici un caz mai putin.
Atentie la radare.

Postat pe 13 Iulie 2009 21:07
m-am razgandit...voi pleca cu avionul
in iunie am fost in antalya la ic green palace...il recomand cu toata inima
pe 22 iulie plec tot in antalya, tot la ic green palace dar vroiam sa incerc o aventura cu masina
dupa un calcul scurt...am fi fost 2 pasageri in masina am ajuns la aceeasi bani daca am merge cu avionul
mi-am comandat biletele in seara aceata direct de la turkis airlines...cu escala la istanbul...230 euro/pers
vacanta placuta tuturor si recomand turcia la toata lumea pentru un concediu ok;dar intr-adevar sunt diferente vizibile intre reorturile de 4 stele si cele de 5 stele

Postat pe 13 Iulie 2009 22:55
Buna, nu are cum sa te coste drumul cu masina la fel ca cel cu avionul decat daca mergi o singura persoana. Pe noi ne-a costat 300 euro cu toate taxele de pod si autostrada ( fara vize pe care le platesti oricum si cu avionul)si am mers pe un drum mai lung deoarece am avut 2 nopti cazare in Cesme ( Izmir)unde ne-am plimbat, 1 noapte in Kalkan, 8 nopti in Belek ( de unde am plecat intr-o zi catre Kemer, Phaselis si am mai facut vreo 230 km dus intors)si 1 noapte in Istanbul. Avem un hyundai accent care consuma putin, dar oricum ne-ar fi costat pe noi 2 si copilul cel putin 900 de euro avionul. Mare atentie la zborul cu turkis airlines pt ca avand escala o sa te oboseasca mult drumul ajungi destul de tarziu la hotel, deci pierzi prima zi (adica ai platit ziua 1 doar ca sa te culci)plus ca nu ai inclus transferul catre hotel si esti la mana taxiurilor.Incearca sa gasesti un zbor charter.

Postat pe 14 Iulie 2009 17:05
Buna,eu am cazare din 23 iulie in antalya dar am gait zbor cu turkis airlines pe 22 iulie noaptea din bucuresti,escala la istanbul.Ajung dimineata in antalya...obositor intr-adevar dar nu pierd prima zi de cazare.multumesc oricum pentru informatii
data viitoare voi incerca o vacanta cu masina...

Postat pe 14 Iulie 2009 22:20
De la: cameliadorobantu, la data 2009-07-14 17:05:53Buna, nu are cum sa te coste drumul cu masina la fel ca cel cu avionul decat daca mergi o singura persoana. Pe noi ne-a costat 300 euro cu toate taxele de pod si autostrada ( fara vize pe care le platesti oricum si cu avionul)si am mers pe un drum mai lung deoarece am avut 2 nopti cazare in Cesme ( Izmir)unde ne-am plimbat, 1 noapte in Kalkan, 8 nopti in Belek ( de unde am plecat intr-o zi catre Kemer, Phaselis si am mai facut vreo 230 km dus intors)si 1 noapte in Istanbul. Avem un hyundai accent care consuma putin, dar oricum ne-ar fi costat pe noi 2 si copilul cel putin 900 de euro avionul. Mare atentie la zborul cu turkis airlines pt ca avand escala o sa te oboseasca mult drumul ajungi destul de tarziu la hotel, deci pierzi prima zi (adica ai platit ziua 1 doar ca sa te culci)plus ca nu ai inclus transferul catre hotel si esti la mana taxiurilor.Incearca sa gasesti un zbor charter.


Camelia, spune-mi te rog cum ti s-a parut Kemer. Pe de alta parte ma intereseaza foarte mult traseul prin Bulgaria - cat de bun/prost este drumul. Sincer prefer sa ocoloesc cativa zeci de km pentru a merge pe un drum mai bun. Multumesc.

Postat pe 16 Iulie 2009 10:40
Mi-a placut in Kemer si la anul voi merge acolo la Hotel Rixos Sungate ( fostul Sungate Port Royal a fost luat de cei de la Rixos). Peste tot e f frumos, dar in Lara si Belek apa marii este f tulbure deoarece este plaja cu nisip fin in schimb in kemer e cristalina fiind si alt relief in zona.
In ceea ce priveste drumul prin Bulgaria noi am ales in ultimii 2 ani s-o luam prin Targoviste deoarece e f liber drumul ( autocarele nu merg pe acolo si sunt putini care stiu de ruta asta)plus ca vama de la hamzabeyli este mult mai libera din acelasi motiv.E foarte bun drumul chiar sunt portiuni perfecte, cu exceptia unei portiuni de vreo 20 km parca pe la elhovo unde sunt niste gropi dar una peste alta e bun. Iti permite drumul sa mergi cu viteza.

Postat pe 17 Iulie 2009 11:32
Buna. Te rog sa-mi dai detalii despre traseul catre belek prin canakale-izmir-mugla.Plec pe 18 august si nu am mai fost niciodata.Multumesc

Postat pe 22 Iulie 2009 13:00
Trebuie sa ajung la Istanbul si va rog,daca stiti cel mai scurt traseu Galati-Istanbul,sa mi-l spuneti.Sau macar Constanta Istanbul

Postat pe 6 August 2009 23:54
De la: lazy001002, la data 2009-08-06 23:54:40Trebuie sa ajung la Istanbul si va rog,daca stiti cel mai scurt traseu Galati-Istanbul,sa mi-l spuneti.Sau macar Constanta Istanbul
.Te rog in special pe tine Camelia,pentru ca ,din cate vad tu esti cea mai informata.Multumesc anticipat

Postat pe 6 August 2009 23:59
CE AR FI MAI BINE SA I`AU LA MINE EURO S`AU DOLARI IN TURCIA MA REFER

Postat pe 24 Iunie 2010 14:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eurolines..... 13 De la: lazy002366 3 Iunie 2010 08:53
UNDE SKIAM IARNE ASTA ??? 20 De la: adventurecamps 5 Ianuarie 2010 11:30
Carnaval Venetia/199 EUR/4 zile/cazare hotel 3***/program organizat 2 De la: mariodemetrovici 29 Ianuarie 2010 10:38
evitatzi eurolines!!!!!!! 0 De la: 9 Ianuarie 2011 20:03
Spre Croatia 4 De la: raymir123 18 Aprilie 2009 18:59