Setari Cookie-uri

Eurolines.....

Transport Romania-Italia...
Ceva sfaturi? S-a incumetat cineva?

Postat pe 17 Mai 2009 17:30
Sfatul meu..sa te informezi foarte bine de ce acte ai nevoie. Eu am patit-o cu ei. Nu am implinit inca 18 ani si aveam nevoie de o multime de acte ca sa plec in sp. de o parte mi-au spus, de alta parte am aflat la nadlac unde m-au dat jos , pe mine si sora mea si acolo ne-au lasat...si nici nu mi-au decontat transportul. Poate nici nu trebuiau sa o faca, dar macar informatii corecte privind actele puteau sa dea.
oricum asta s-a intamplat acum 3 ani...acum nu stiu cum este, banuiesc ca e la fel.

Postat pe 23 Mai 2009 02:14
pleaca o gramada de lume...de ce sa nu pleci? faci o si jumate..:D

Postat pe 23 Mai 2009 11:39
de ce nu iei avion e mai ieftin si rapid in 3 ore esti in italia
am platit 140 de euro dus intors cu compania Ryan si din ar am fost in 2 ore la Milano , sant si mai ieftine dc cauti . Cu autocar merg ca nebunii , compania de care zici au cele mai multe accidente si drumul e ff obositor , pe deasupra poate costa si mai mult .

Postat pe 23 Mai 2009 11:59
Am fost in Franta cu Eurolines! Nu recomand nimanui! A fost jalnic! Autocarul era mai mult un autobuz.... Opririle se faceau doar la insistenta calatorilor... soferii extrem de "amabili"!
N-o sa mai repet experienta! Am platit 170 Eu iar la pretul asta gaseam lejer un zbor la o companie low cost!

Postat pe 24 Mai 2009 13:45
buna eu va pot spune ca am fost pana pe insula in iatlia cu ei (sunt singurii care merg pana acolo)am plecat de la buc si am facut schimb la sibiu, am asteptat acolo 6 ore cu tot cu bagaje,plina de nervi,obosita si toate cele,nu iti recomand mai bine strange ceva bani si pleaca cu avionul,bafta

Postat pe 24 Mai 2009 20:28
Da intr-adevar conditiile nu sunt cine stie ce, dar totusi sunt mult mai ok decat Atlassib-ul, acolo este plin de nemernici si de hoti...eu de doi ani recomand Amad-ul (amad touristik) merg in Italia nici nu trebuie sa schimbi autocarele, soferii sunt de treaba si te si ajuta. Foarte Draguti, Recomand Amad Touristik

Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:19
Ai dreptate in ceea ce priveste firma Atlasib ,sint o adunatura de nemernici ,hoti la drumul mare ,toti sint intelesi intre ei cum sa fure si niste mincinosi cu diploma .Fiica mea a trimis inainte de sarbatorile de iarna ,din nordul Italiei, doua pachete de 50 kg amindoua .Acolo au pus-o sa semneze ca valoarea pachetelor este de 40 de euro si cu toate ca ambalarea s-a facut in prezenta lor au pus-o sa semneze ca ei nu stiu ce se afla in pachete .Este adevarat ca am sperat intr-o minune ca vor sosi la timp si intacte dar....Dumnezeu nu mai face minuni demult .Am chetuit o avere pe telefoane sa vedem cind sosesc pachetele si dupa ce soferul si-a facut bine mersi sarbatorile in Bistrita (binenteles pe bucatele din pachet )si dupa ce a sustrat o bucata mare de sunca si doua bucati mari de brinza a binevoit sa vina dupa sarbatori cu pachetele in Baia Mare .La oficiul coletelor din Baia Mare citi angajati sint in atitea feluri iti raspund (macar daca s-ar intelege toti pe o singura minciuna )Eu nu stiu cine este patronul acestor firme dar .....incepind cu acel patron si pina la ultimul angajat sint o adunatura de nemernici ,de sarlatani si de impostori .Hotii astia cred ca cine lucreaza dincolo stringe banii cu galeata ?cine isi lasa casa ,masa ,familia de nebun ca sa plece la lucru in strainatate ?Si trebuie sa ii tinem in spate si pe acesti hoti jalnici ?Aveti grija cei care apelati la serviciile Atlasibului intr-un fel sau altul ve-ti fi furati .

Postat pe 12 Ianuarie 2010 11:57
sa stiti ca se poate si mai rau ca eurolines Sa nu va puna draq sa plecati cu eurotime.

Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:19
1.intr-o agentie turistul trebuie sa primeasca toate detaliile cu privire la bilet. in cazul in care pasagerul se afla in conditii speciale(ex: minor), se poate oferi numarul de telefon al autoritatilor, cum ar fi politia de frontiera, unde afla exact toate informatiile sigure.
2.pasagerul trebuie respectat de cand intra in agentie, pana ajunge la destinatie. in cazul in care se intampla ca pasagerul sa fie tratat incorect acesta are posibilitatea sa sune la compania respectiva si sa faca reclamatie. acest lucru duce la educarea personalului si prevenirea altor incidente asemanatoare.

Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:58
De la: lazy000150, la data 2010-01-12 11:57:31Ai dreptate in ceea ce priveste firma Atlasib ,sint o adunatura de nemernici ,hoti la drumul mare ,toti sint intelesi intre ei cum sa fure si niste mincinosi cu diploma .Fiica mea a trimis inainte de sarbatorile de iarna ,din nordul Italiei, doua pachete de 50 kg amindoua .Acolo au pus-o sa semneze ca valoarea pachetelor este de 40 de euro si cu toate ca ambalarea s-a facut in prezenta lor au pus-o sa semneze ca ei nu stiu ce se afla in pachete .Este adevarat ca am sperat intr-o minune ca vor sosi la timp si intacte dar....Dumnezeu nu mai face minuni demult .Am chetuit o avere pe telefoane sa vedem cind sosesc pachetele si dupa ce soferul si-a facut bine mersi sarbatorile in Bistrita (binenteles pe bucatele din pachet )si dupa ce a sustrat o bucata mare de sunca si doua bucati mari de brinza a binevoit sa vina dupa sarbatori cu pachetele in Baia Mare .La oficiul coletelor din Baia Mare citi angajati sint in atitea feluri iti raspund (macar daca s-ar intelege toti pe o singura minciuna )Eu nu stiu cine este patronul acestor firme dar .....incepind cu acel patron si pina la ultimul angajat sint o adunatura de nemernici ,de sarlatani si de impostori .Hotii astia cred ca cine lucreaza dincolo stringe banii cu galeata ?cine isi lasa casa ,masa ,familia de nebun ca sa plece la lucru in strainatate ?Si trebuie sa ii tinem in spate si pe acesti hoti jalnici ?Aveti grija cei care apelati la serviciile Atlasibului intr-un fel sau altul ve-ti fi furati .

Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:27
Atentie !!!
eu am calatorit cu aceasta ,,firma fantoma " de la Paris la Arad ( PRIMA SI ULTIMA OARA ) si autocarul modern avea wc-ul plin de bagaje ! Nu se putea folosi , NU stiu daca sefii stiau , puteai face pipi doar o data la patru ore cand se opreau in peco ! Si am baut multa bereeeeeeeeeeeeeeeeeeee..

Postat pe 20 Martie 2010 16:56
Lasa ca nici cu Eurolines nu mi-a rusine... Ii ajung din urma ...Eurolines sunt ceva mai diplomati in actiuni, in rest , in acest moment e cam la fel. In Bacau de exemplu, de-a lungul anilor au fost persoane cat de cat pregatite profesional. In ultima vreme am dat acolo de doua tante... cu fite si slab pregatite. Am cautat intr=o zi agentia in str9 mai. Ca sa ma trezesc ca s-au mutat nu stiu pe unde. Am renuntat... M-as fi dus la o agentie de turism , partener eurolines, dar mi-au spus ca nu mai pot emite bilete , pentru ca asa a hotarat Eurolines. MARE GRESEALA MAI CONDUCERE EUROLINES... Cred ca agentiile va aduceau mai multi clienti decat cele doua tante de acolo. Puneti oameni profesionisti nu mincinosi, oamerni care nu stiu sa se exprime si se invart in jurul cuvintelor. De fite si de pile suntem satui...

Postat pe 3 Iunie 2010 08:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pt distractie 4 De la: ofsummer 3 Septembrie 2008 16:24
Avion. 37 De la: AndreeaRadu 1 Aprilie 2010 21:48
Sejur in Croatia din luna mai/ de la 32 EUR/7 nopti cazare/ hotel 3*** 9 De la: fenechiu_marian 8 Aprilie 2010 09:12
UNDE SKIAM IARNE ASTA ??? 20 De la: adventurecamps 5 Ianuarie 2010 11:30
Eurolines..... 15 De la: kudika079699 13 Ianuarie 2014 08:53