Setari Cookie-uri

Va faceti de ras

Plus ca e caz penal, prietenilor! Am poze cu regulamentul, cu castigatorul, cu povestea castigatoare. Va promit eu ca daca nu veniti cu o explicatie, ne vedem in instanta!! Sau, ca sa nu mai alerg eu degeaba, va paste o vizita de la OPC si Consiliul Concurentei. La dracu, lucrez si-n presa, e la 3 etaje de mine.

Postat pe 21 Aprilie 2008 12:46
Normal ca acest concurs avea castigatorul stabilit inainte chiar sa se lanseze. Nu vi se pare normal? Doar traim in Romania... Tot ce au reusit, a fost sa isi faca reclama negativa si mai mult i-au facut reclama proasta agentiei de turism Europa Travel, parca asa se numeste :)) Ma mir ca ca cei de la agentie respectiva accepta acest lucru... Va dati seama ca de pe un mic forum de aici povestea ajunge pe un altul mai mare, pe bloguri, etc, o gramada de lume va afla de acest lucru... Oricum pana nu se va lua o masura drastica, pana nu se va ajunge in instanta, media etc nu se vor potoli cu aceste concursuri trucate. Sper ca acest caz sa creeze precedentul...
chryss2k
Postat pe 22 Aprilie 2008 09:12
Asa va fi, ii rog pe organizatori sa repare greseala, altfel vor avea de mers prin tribunale.

Postat pe 22 Aprilie 2008 11:02
Adaug si aici ceea ce am scris si la un alt post... mi se pare ca teoria conspiratiei e in floare... imi pare sincer rau ca nu au fost excursii in grecia cati concurenti...uitati-va mai atent pe regulament iar adi cristea daca ai poze (screensaver) cu regulamentul vei vedea la al patrulea paragraf: "trimite povestea si/sau fotografiile)" - plus ca in cele doua articole de informare asupra concursului s-a mentionat caracterul optional al materialului fotografic...cat despre voturile "date" de admini asta poate fi foarte usor demonstrat prin analizarea IP-urilor... dar ma rog...se pare ca in aceasta Romanie nici un concurs nu se poate desfasura fara injurii, jigniri, amenintari, invidii si altele... pacat...


Regulmentul nu a fost modificat. Iata aici articolul din newsletter care a fost primit de catre toti abonatii in momentul in care s-a lansat concursul (il gasiti si pe site) : "Lazy te trimite in vacanta! Via Grecia de Paste! Ce trebuie sa faci? Logheaza-te (daca ai deja un cont) sau inregistreaza-te aici daca nu ai apucat inca sa te familiarizezi cu acest site. Urmatorul pas este sa dai click pe butonul de comunitate, adica aici, si sa iti publici pe blogul personal povestea cu care vrei sa castigi Marele Premiu. Selecteaza optiunea “Pentru concurs” in momentul trimiterii si, daca vrei, incarca si cateva poze pentru a ilustra mai bine povestea ta de vacanta." Asta a fost articolul primit de toata lumea pe mail. Mai este unul cu "Grecia de asteapta"... dupa cum vedeti nu toate povestile au poze...deci toti cei care nu au atasat poze au relatii ilegale cu adminii?!?! toti au inteles prost!??! nu stiu ce sa mai zic...

Postat pe 22 Aprilie 2008 15:02
Cine stie cum se poate ajunge in Madeira ? Eventual preturi la avion sau vapor si detalii...Multumesc
parvulescu_dan
Postat pe 17 Septembrie 2008 01:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Organizatorii o fac 'mare' pe edellida! 1 De la: mutzi_mic 21 Aprilie 2008 14:53
Ce inseamna de fapt Consultanta in Accesarea Fondurilor Nerambursabile? 1 De la: kudika_36701 15 Iunie 2013 20:42
Hristos a inviat! 10 De la: Apollinaire 12 Aprilie 2010 08:52
Confort la cele mai mici preturi 1 De la: liviubratu1960 27 Noiembrie 2008 00:50
Lara Antalya - hotel Royal Wings 23 De la: lazy001123 24 Septembrie 2009 22:15