Setari Cookie-uri

Agentii de turism de incredere?!?!

Stie cineva? Care sa aiba sediul in Bucuresti si sa nu ma trezesc ca mai am de paltiti cehestii sau sunt cazata in alt loc/hotel decat cel prestabilit? Aud de ani de zile de tot felul de probleme dinastea si am impresia ca orice vacanta iau parca joc la loz in plic

Postat pe 7 Iulie 2008 17:45
eu stiu sa spun doar ca si in alte tari estice mai civilizate decat a noastra se intampla lucruri neplacute in ce priveste vacantele la mediterana, doar daca autoritatile s-ar implica mai mult ceea ce nu o fac pt ca tot capii de acolo detin agentiile romanesti. Sa incercam atunci cu Agentii din vest?

Postat pe 8 Iulie 2008 21:22
Eu am plecat de cateva ori prin Marshal Turism si nu am avut decat surprize placute. De la profesionalismul consultantilor de turism din sediul din Pta Romana si pana la agentiile partenere (de ex. cocnediul din Creta, organizat in parteneriat cu agentia Blue Aegean). Desi e o agentie ceva mai scumpa, seriozitatea si increderea te scutesc de batai de cap. Stie cineva ceva despre Best Reisen??
alina_lazy
Postat pe 14 Iulie 2008 18:53
Incearca Maximum Tour din Bucuresti, e o agentie mai mica dar ai toata atentia lor. Eu mi-am organizat luna de miere prin ei in 2006 (dezamagita anterior de agentiile din Constanta) si le-am ramas fidela. La fel si prietenii nostri (multi mutati in Bucuresti) si mai nou colegii de munca (la fel cautau ceva de incredere). Ei iti vor spune cinstit cum arata hotelul in care vei sta: cu bune si cu rele.
curtnezirfiliz_lazy
Postat pe 23 Iulie 2008 13:29
Best Reisen s-a dovedit de a fi o agentie serioasa: profesionalism, pur si simplu.
skia
Postat pe 29 Iulie 2008 20:16
eu am folosit pt. strainatate agentia ROMANTIC Travel(WWW.romantic.ro) si am fost f.multumit.Are sediul in bucuresti chiar la hala Traian.
alex54
Postat pe 30 Iulie 2008 15:38
Eu am calatorit in fiecare an cu agentia Cristian Tour de care sunt foarte multumita. Nota 10, punctuali, seriosi si de incredere!
mahabharata012001
Postat pe 25 August 2008 12:02
sunt de incredere , si oricum , daca sunt probleme ai de cine sa te iei si sa fii despagubit , io prin adriatravel am mers si e ok .
dmx
Postat pe 25 August 2008 12:55
Be Free Travel cred ca are sediu si in Bucuresti (eu sunt din Brasov) si e serioasa si iti da toate informatiile necesare de care ai nevoie.
andreeea1205
Postat pe 25 August 2008 13:01
Si agentia Clever e super ok.
lory_baby
Postat pe 25 August 2008 13:41
Eu am mers cu Romadria, dar prin alta agentie mai mica, dar in final contractul era cu romadria facut, si a fost ok de fiecare data
danaantonie
Postat pe 25 August 2008 14:26
A calatorit cineva cu Malta travel?
vidum
Postat pe 26 August 2008 09:04
Eu am fost de cateva ori cu Christian Tour si am extrem de multumita de ei ... super profesionalism, ghizi excelenti, hoteluri minunate .... tot ce ai nevoie pentru o vacanta de vis ... am doar cuvinte de lauda la adresa lor si ori de cate ori ma voi gandi la o calatorie voi apela la ei ...
valis_lazy
Postat pe 26 August 2008 10:20
Sunt fidela Paralela 45, cazarea este super de fiecare data. Fara surprize!
sumanarumihaela
Postat pe 26 August 2008 11:13
Anul acesta am ales o agentie care s-a dovedit a fi de incredere...am avut inspiratie de moment si am beneficiat de un concediu de vis, perfect din toate punctele de vedere, la cele mai inalte standarde ale calitatii. Recomand Europa Travel tuturor celor care nu doresc batai de cap atunci cand doresc un concediu organizat in cel mai mic detaliu si foarte bine pus la punct Pe mine, una, m-au castigat prin profesionalismul neasteptat, iar urmatorul concediu stiu deja pe mainile cui sa-l las in grija
milvia21
Postat pe 26 August 2008 11:48
ITI RECOMAND AGENTIA DANCO PRO COMMUNICATION.
roxi_toxi26_healthy
Postat pe 26 August 2008 11:50
Ce parere aveti de "europa travel" in ceea ce priveste profesionalismul,ghizii si hotelurile cu care acestia colaboreaza?
ndy08
Postat pe 26 August 2008 18:27
eu calatoresc cu agentia Simpaturism din Bucuresti de pe Splaiul unirii nr 35...este o agentie foarte serioasa si agentii de turism de acolo te ajuta cu orice intrebari

Postat pe 26 August 2008 20:45
Eu am apelat de fiecare data cu incredere la agentia PROMPT SERVICE TRAVEL - prompti precum le spune numele si servici de calitate
nutzica_lazy
Postat pe 26 August 2008 23:44
da o agentie de mare incrdere in bucuresti se numeste MYSTO.
intra pe www.mysto.ro si ai sa afli toate detaliile. vei vedea diferenta si cata calitate.
123girl
Postat pe 27 August 2008 09:24
MySTO este una din agentiile care ofera calitate si siguranta. Puteti sa incercati cu cea mai mare incredere. daca vreti date de contact intrati pe mailul lor: www.mysto.ro. garantat nu veti avea surprize neplacute....incercati cu incredere
123girl
Postat pe 27 August 2008 09:28
Multumesc pentru sugestiile oferite.
ndy08
Postat pe 27 August 2008 10:22
de 5 ani incoace plec numai cu Christian Tour si am avut parte de niste vacante de vis, iti recomand aceasta agentie
Mariah_lazy
Postat pe 27 August 2008 16:50
Eu am fost plecata cu Europa Travel...si nu am intampinat probleme.

Postat pe 27 August 2008 21:41
Buna
Eu am fost cu Europa Travel si pot sa spun ca sunt ofoarte bine organizati.
Anul acesta am fost in Thassos si bineinteles ca am avut parte si de peripetii in sensul ca atunci cand ne-am intors din croaziera, am avut parte de o mica furtunica si nu ne-au putut debarca in Potos acolo unde stateam noi. Ca urmare a acestui lucru am fost debarcati vreo 3 porturi mai incolo, unde spre marea noastra surprindere ne astepta un autocar pentru a ne duce spre case. Am povestit acest lucru ca sa dau un exemplu referitor la ce am afirmat mai sus in legatura cu organizarea.
Mai pot spune despre ei ca au o ghida foarte buna acolo.
A fost SUPERB . Recomand din toata inima aceasta agentie.
brandusa_lazy
Postat pe 28 August 2008 16:07
Multumesc, si noi vom pleca in Grecia cu europa travel, ma bucur sa aud lucruri bune despre ei.
ndy08
Postat pe 28 August 2008 17:02
Nu veti regreta cu siguranta.
O sa aveti o vacanta de vis. Va urez distractie maxima.
brandusa_lazy
Postat pe 29 August 2008 10:22
Euro Travel! O agentie de turism 100% serioasa. Am castigat un concurs organizat de ei, si asa cum s-a promis, asa s-a intamplat. Staff foarte amabil si dragut, persoane bine instruite, cunoscatoare de limba etc.

Recomand cu placere!

Postat pe 29 August 2008 11:27
Europa Travel e o agentie super OK! In iulie am fost la Corfu, cu autocarul, organizat de ei, mi mi s-a parut de nota 10....sincer

Postat pe 29 August 2008 16:09
eu am plecat in grecia tot prin christian tour, sunt seriosi nu am avut surprize neplacute din partea lor...chiar si agentia care ne-a preluat acolo a fost ok...
frumushel_lazy
Postat pe 1 Septembrie 2008 12:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MUNTENEGRU 18 De la: _oktober_ 6 Mai 2014 11:10
Internet booking si alegerea unei agentii turistice necunoscute: ce riscuri, ce avantaje? 3 De la: kudika_972485 19 August 2014 14:23
Festivalul de blues de la Sighisoara 1 De la: elena_duminica 7 Decembrie 2009 10:19
UN VOT,VA ROG!!!!!! 1 De la: krmen21 3 Februarie 2009 00:34
Klever travel 1 De la: n11mariana 19 Iunie 2010 08:09