Setari Cookie-uri

Am fost un Ungaria

Ungaria este o tara f dezvoltata fata de noi . Cand ne confunda lumea capitala cu Budapesta ar trebui sa ne mandrim . Budapesta este un loc minunat de a petrece 3 zile . Aveti ce vedea . Puteti face o plimbare cu vaporul pe Dunare . Merita vazuta.

Postat pe 25 August 2008 11:03
Si unde ai stat?Ai fost pe cont propriu?
Ma gandeam sa fac Revelionul acolo...
inadki
Postat pe 26 August 2008 08:36
Preturi???ca si in tara te poti plimba pe Dunare.
DeeAmY2010
Postat pe 26 August 2008 11:47
buna...si eu am fost in Budapesta in vara asta.. intradevar merita vazuta...e superba.....
in Ungaria moneda e HUF asa ca...inainte de a parasi tara iti recomand sa-ti schimbi niste bani..eu am avut pentru 3 zile 200euro.Cazare..am stat la Benassi guest house sau ceva de genu,54 euro/noapte/camera..iar croaziera pe Dunare trebuie sa o faci..vezi cam tot orasu de pe vapor,aprox 25 euro 2 ore de plimbare si all you can eat pe vapor...e super,mai ales daca alegi sa mergi seara
mada_alintata_lazy
Postat pe 26 August 2008 13:02
Si eu am vizitat budapesta anul acesta.E chiar un oras deosebit...MErita vizitat.Singurul lucru derutant pentru mine a fost moneda huf.:)
deliazugravu
Postat pe 27 August 2008 10:28
Am vizitat Budapesta care e un oras super si am mai fost in Hajduszoboszlo unde sunt bai termale. La bai chiar merita sa ajungi chiar daca stai doar 2 zile, e f relaxant.
dboitos
Postat pe 1 Septembrie 2008 10:11
Am fost si eu in Budapesta, este superb orasul, mai ales noaptea , daca il vezi plimbandu-te pe Dunare.
Allnisa
Postat pe 9 Septembrie 2008 12:08
da.budapesta este frumoasa,si ai ce vedea.chiar trei zile am stat ,dar au fost mai mult decat frumoase.
adrianacernaianu
Postat pe 14 Septembrie 2008 22:50
Hello, puteti da si niste variante de transport pentru cei care vor sa mearga pe viitor la Budapesta?
Am cautat curse low cost, dar fara prea mare succes, iar trenul nu s-a dat in folosinta inca...
corrinna_lazy
Postat pe 16 Septembrie 2008 10:29
Se poate ajunge cu trenul de Viena ce pleaca din Buc la 17.00...nu stiu exact ora ajungerii in Budapesta, dar poti afla
stralina
Postat pe 16 Septembrie 2008 21:50
Revelion excelent in Ungaria!

Langa Szeged, la hanul Lacului alb. O sa repetam povestea anul acesta.
mokus1
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:23
e super in Budapesta. pentru mine e cel mai frumos oras pe care l-am vazut pana acum . preturile sunt comparabile cu cele din romanaia dar cazarea e mult mai buna si se poate gasi si mai ieftin ca in romania
hotelurile de 2-3 stele sunt super la niste preturi de nimic pe langa ce gasesti in alte parti
plimbarea pe Dunare merita toti bani
mihaigalia
Postat pe 27 Septembrie 2008 13:49
Va recomand si EGER - HOTEL PARK - totul e super, mancarea, camerele, wellnes
dcurutiu
Postat pe 29 Septembrie 2008 12:28
Oroshaza, baile termale si masaj acvatic. La circa 80 km de Arad. O minune! Au un sistem foarte ingenios de cinematica apei, iar pe topogan merg mai mult adultii, asa e de placut!
mokus1
Postat pe 30 Septembrie 2008 08:53
Ca sa nu mai vorbesc de Festivalul ciorbei de peste de la Szeged!
mokus1
Postat pe 30 Septembrie 2008 08:54
IMI POTI SPUNE CUM SE POATE FACE REZERVARE PT.REVELION LA LACUL ALB? MULTUMESC!
pusahome
Postat pe 30 Septembrie 2008 12:35
ai tren de noapte direct la budapesta, la 18.50 si ajunge in Keleti la 7.37 sau poti sa mergi cu cel de viena, plecare 16.50, sosire 5.17 tot in keleti. ai si tren de zi, dimineata. dc te intereseaza mersul trenurilor oriunde in europa, intra pe www.bahn.de. e un site nemtesc dar au informatii mai corecte chiar decat site-urile nationale...
cat despre budapesta...am fost de 3 ori pana acum, de fiecare data am stat 3-4 zile si tot mai sunt destule de vazut. sa nu ocolesti baile termale, o minunatie- intrebi la hotel si-ti spun de acolo unde poti sa te scalzi. un hotel ok este star panzio, care are avantajul ca e aproape de gara Keleti si relativ aproape de centru, cam in 20 de min vezi dunarea. intra pe venere.com si ai de unde alege.
Shoarezu
Postat pe 1 Octombrie 2008 22:41
va recomand un site pentru a face rezervari la hoteluri pentru budapesta si nu numai: booking.com. [poti vedea preturi si poze din camerele de hotel]. despre budapesta ....numai cuvinte de lauda .
adrianacernaianu
Postat pe 6 Octombrie 2008 22:20
Ungaria este intr-adevar o tara care merita vizitata: drumuri excelente, mancare ieftina si foarte buna, deservire impecabila in toata reteaua de turism, preturi la cazari pentru toate buzunarele (recomandabil cazare la particulari, foarte ieftin si de obicei foarte comod). Eu merg de doua ori pe an la bai termale. E de mirare sa vezi cate un satuc mic, dotat cu stranduri termale superbe, bine intretinute, cu personal calificat si foarte amabil. Nu mai vorbesc de Hajduszoboszlo, care este o statiune mare, foarte aranjata.
Dezavantajul mare al Ungariei este insa peisajul foarte monoton si lipsa muntilor si a marii.
mariusvlad
Postat pe 20 Februarie 2009 00:26
Merita vazut Aquaticum-Debrecen. Este extraordinar de frumos, curat si foarte, foarte frumos amenajat. In privinta preturilor vreau sa ii contrazic pe cei care spun ca este ietin. Nu este asa. Insa merita.

Un alt loc deosebit este o statiune mica numita Miskolc Tapolca. Aici este un site unde puteti citi informatii si vedea imagini de acolo: http://www.e-tur.ro/Ungaria/Miskolc-Tapolca/album/1
A fost primul loc pe care l-am vizitat in Ungaria si mi-a placut foarte mult.
simosymo
Postat pe 4 Iulie 2009 21:12
feherto@invitel.hu
sau vizitati websitul www.fehertoihalaszcsarda.hu
lazy001121
Postat pe 25 August 2009 18:37
Intre 3-6 septembrie, pe faleza Tisei, in Szeged, are loc Festivalul Ciorbei de peste. Merita vazut!
mokus1
Postat pe 26 August 2009 15:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hotel Golden Tulip Mamaia 5 De la: bimby 3 Aprilie 2010 02:43
asa este 1 De la: martalogu64 19 Februarie 2009 22:44
Vreau sa merg in Malaga 9 De la: danasonia 9 Octombrie 2009 07:45
Venezia 16 De la: cristipetrescu 16 Iunie 2010 21:45
Cadou de sarbatori - Romania cea adevarata 3 De la: kudika421339 16 Decembrie 2011 16:54