Setari Cookie-uri

ce semnezi si ce primesti ???

semnezi contractul cu agentia ca sa ai p cine sa tragi la raspundere daca se intampla ceva neplacut ! dai banii si iti iei biletul pt orice destinatie doresti...

Postat pe 26 August 2008 14:45
Nu intotdeauna ti se dau banii inapoi,de obicei este stipulat ca ti se da o parte din ei..dar cum noi suntem intotdeauna vinovati...
adyandy
Postat pe 2 Septembrie 2008 10:38
sa va spun cum a fost la noi anul trecut cand am plecat in corfu in luna de miere: am semnat pt bilete de avion, 7 nopti de cazare cu mic dejun si cu 2 saptamani inainte de plecare ne-au anuntat ca la intoarcere nu se mai poate veni cu avionul, ca era final de sezon, ci trebuie sa venim cu autocarul. mi-a cazut cerul in cap. nu puteam sa renunt la excursie, ca era luna noastra de miere, asa ca am acceptat. au compensat cu trecere ferry pe continent, mers cu autocarul, ne-au plimbat putin la meteora, am mai avut o noapte de cazare la paralia katerini cu mic dejun si apoi drumul spre bucuresti. mie mi s-a parut infioratoare calatoria cu autocarul, nu sunt obisnuita pe distante lungi. in afara de acest incident, totul a fost ok.
kosmolir
Postat pe 5 Septembrie 2008 14:31
in contractul meu cu agentia scria ca mi se returneaza toata suma in caz k se intampla ceva.
danapena
Postat pe 6 Septembrie 2008 20:51
N-ai nicio garantie ca primesi ce ti s-a promis...am prieteni care au patit-o!
cezar_spatariu
Postat pe 8 Septembrie 2008 23:16
Cel mai bine este sa dispui singur de vacanta.Eu am fost in Tenerife, am cumparat singur biletele de avion(fara comisioane, taxe sau emotii).Acolo am ales excursiile care pentru mine au fost cele mai interesante.Am facut exact ce am dorit fara nici un inconvenient.Va propun la toti 7 zile de vacanta in Tenerife cu atit mai mult cu cit hotelul este free .da 7 zile free! Va astept pe www.caius.ro pentru detalii!
caiustravel
Postat pe 18 Ianuarie 2010 07:28
In primul rand trebuie sa citesti contractul... Poate parea plictisitor, insa numai asa stii clar ce semnezi si ce primesti. Iar daca tot nu esti lamurit, intrebi agentia. De ex., in contractul meu cu agentia scrie clar ca nu se poate anula rezervarea decat cu penalitati (ceea ce pana la urma e normal, nu?), iar penalitatile astea difera in functie de momentul in care renunti (cu cat renunti mai devreme, cu atat platesti mai putin penalizare). Asta se intampla in mod normal. Pentru cazurile exceptionale (daca ti-ai facut rezervare si Doamne fereste se intampla sa ai un deces in familie si deci nu mai poti pleca) - daca ai asigurare storno iti primesti toti banii inapoi.
travelGirl
Postat pe 14 Mai 2010 14:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Christian Tour si Munamar o mare teapa 2 De la: kudika321709 15 Septembrie 2010 23:57
Grecia statiuni 36 De la: carmen_natural 6 Martie 2011 23:53
ATENTIE: Alibaba Tour in faliment! SERVICII NECORESPUNZATOARE, ANGAJATI MINCINOSI=FALIMENT 1 De la: mihaelatrifescu 26 Noiembrie 2010 17:34
ce semnezi si ce primesti ??? 8 De la: lazy002261 14 Mai 2010 14:16
Bulgaria- iarna ski 16 De la: cocos_23 28 Septembrie 2016 17:00