Setari Cookie-uri

Praga una din capitalele imperiale ale Europei!!!

Vara trecuta am fost intr-un circuit de 9 zile in Europa centrala, cel mai mult m-a impresionat Praga un oras cu o arhitectura impresionanta si numeroase obiective turistice.
Allnisa
Postat pe 27 August 2008 13:26
Praga este una din capitalele mele favorite din Europa! "Orasul de Aur" are, intr-adevar, o arhitectura speciala. Pe malurile raului Vltava care strabate orasul, am hranit foooarte multe lebede in dimineti foarteee reci, e o atmosfera aparte care nu credeam ca o sa-mi faca placere inainte sa ajung in Praga, eu fiind innebunita dupa locurile exotice, insa Praga e altceva!

Postat pe 5 Septembrie 2008 11:56
Am fost de sase ori in Praga si cred ca ori camd sunt dispus sa mai merg.La fiecare vizita mai descoperi cate ceva mou ,sau vezi cu ati ochi ceea ce ai mai vazut
Gabriel54
Postat pe 8 Septembrie 2008 14:12
E INTRADEVAR UN ORAS DEOSEBIT, MERITA SA FIE VAZUT SI DESCOPERIT STRADUTA CU STRADUTA MACAR O DATA IN VIATA
TOTUSI TREBUIE SA AI GRIJA SA NU-TI IEI TEAPA LA SCHIMBURILE VALUTARE SI LA EI SUNT SMECHERI CA SI LA NOI
mihaigalia
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:06
Da,PRAGA este un oras deosebit,am fost de douo ori si revelionul l-am programat tot acolo,anul acesta...sant f. multe de vazut orasul are o ahitectura deosebita,la fel si Carlo Vivari,si alte orase din Chehia,pt. mine e f. aproape ptr. ca locuiesc in Germania de 2 ani, de unde locuiesc am o ora de mers cu masina,e minunat ptr. cei care vor sa-l viziteze..cu cat ca am vizitat aproapetoata Europa, pot spune ca si alte locuri sant minunate, de exp. la VIENA ,tot un Oras mnunat cu arhitectura deosebita, sa vizitezi SCHONBRUN, mormintele tuturor regilor din europa,castelul lui SISSI,gradina zoo, care e cea mai mare din europa,e minunat ....., Italia la fel ..regiunea TOSCANA,ASSISI,ASCONA,RIMINI,VENEZIA,toate au farmecul lor,am fost in GRND CANARIA e o insula minunata, intre ocean si munte,o insula exotica,pe plaja te farmeca dunele de nisip, f.f fin, iar safari care il faci pe muntele vulcanic e fascinant , bastinasi de aclo au construite case in munte cu tot confortul nu le lipsesc nimic,Franta e cu farmecul ei am vizitat NICE,SAN TROPEZ,MONACO,CANN,Elvetia, am vizitat-o mi-a placut SAN MORITZ, orasul in varful muntelui, e nemaipomenit merita vazut,cascada RAIFALLE, cea mai mar din europa, si sant f. multe de vazut merita sa incercati!
kaya_elena_lazy
Postat pe 4 Noiembrie 2008 09:57
Am fost la Praga de 2 ori...intr-adevar un oras minunat, cu o arhitectura deosebita, cu locuri minunate. ce m-a surprins?era mult mai racoare decat la noi si ploua destul de des. Mancarea nu m-a incantat foarte mult, nu prea gasesti o ciorba adevarata...dar locurile sunt superbe. cred ca e unul din cele mai frumoase orase ale Europei
didiloo
Postat pe 13 August 2009 07:14
Este adevarat ca cehii nu sunt foarte ospitalieri si ca trebuie sa te folosesti de un dictionar in limba ceha deoarece nu stiu sau nu vor sa vorbeasca engleza?
hairpin
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:51
as vrea sa fac un tur pana la praga, adica budapesta, bratislava, viena, praga.
ce merita vizitat in praga? ca am gasit o multime de obiective turistice pe care, mai mult ca sigur, n-am cum sa le vad pe toate.
cum sunt preturile pe acolo? cehii vorbesc engleza?
iulianarosca24
Postat pe 23 August 2011 12:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine merge cu masina turul europei??? 1 De la: lazy001957 5 Iunie 2010 15:55
Plec in Tenerife! 6 De la: madaenachescu 14 Martie 2010 10:29
Buna tuturor 1 De la: lazy002253 5 Iunie 2010 18:10
Crimeea ºi Odesa 1 De la: rodel 5 Aprilie 2010 12:38
Lido di jesolo 5 De la: kudika226898 11 Septembrie 2011 23:34