Setari Cookie-uri

Nesebar un oras bulgaresc de standard occidental!!


nesebar un alt oras infloritor vizitat de mine!!superb pentru mine prima impresie cand am intrat in acest frumos orasel pentru o clipa am crezut ca ma aflu intr-un orasel din germania!!constructii frumoase,hoteluri luxoase,magazine,restaurante ,banci,bazarul,totul
apoi am reazizat ca toate acestea stralucesc datorita investitorilor germani care au au adus aici in afara de investitii si bani si mentalitatea germana, respectul fata de om,respectul fata de frumos.
era o placere sa contempli frumusetea acestui orasel iar curatenia te impresiona in primul rand.S-aconstruit mult si s-a construit bine!nimic din arhitectura constructiilor ,nu era la intamplare totul fusese planificat calculat meticulos!
arhitectura constructorilor germani este de inalta clasa!
cu sinceritate va spun daca pasii va poarta prin bulgaria popositi o ora in nesebar cu siguranta aveti ce vedea!!
cu respect a dvs
alina gemalescu
29 august 2008
teodorakass
Postat pe 29 August 2008 17:17
este foarte interesant ca te-a impresionat orasul nou dar de cel vechi nu scoti o vorba nessebar e renumit tocmai pentru orasul medieval, foarte bine reconstruit, cu fonduri europene. asa ca daca e ceva de vazut in nessebar e tocmai partea veche a orasului, nu cea noua care, sincer, nu impresioneaza prin nimic. pentru ca normalitate nu trebuie sa impresioneze, ca doar d'aia e normalitate- iar partea noua din nesebar e una absolut normala.
Shoarezu
Postat pe 27 Martie 2009 09:24
http://www.lazy.ro/comunitate/forum/post_reply/534.html#
2007floryna_lazy
Postat pe 27 Martie 2009 15:59
De la: Shoarezu, la data 2009-03-27 09:24:14este foarte interesant ca te-a impresionat orasul nou dar de cel vechi nu scoti o vorba nessebar e renumit tocmai pentru orasul medieval, foarte bine reconstruit, cu fonduri europene. asa ca daca e ceva de vazut in nessebar e tocmai partea veche a orasului, nu cea noua care, sincer, nu impresioneaza prin nimic. pentru ca normalitate nu trebuie sa impresioneze, ca doar d'aia e normalitate- iar partea noua din nesebar e una absolut normala.
sepia
Postat pe 8 Iunie 2009 11:14
Ai mare dreptate! Am fost in Nessebar in 2007. Lux, conditii, preturi mici de am ramas fara grai. Referitor la orasul vechi, nici nu am cuvinte. Desi eram cazati in Sv Vlas, unde apropos o masa de trei persoane la 5 stele a costat aproape de 450 000 lei vechi facand paritatea cu leva, am fost de doua ori in orasul vechi, nu ne mai venea sa plecam. O servire ireprosabila la terasele de pe faleza, lucruri superbe si ieftine de cumparat, obiecte originale de pe vremea razboiului, atmosfera, curatenie, lipsa manele si lipsa opulenta...parca nu era adevarat. Toti cand aud ca ai fost in Bulgaria nu stiu decat de Albena, Balcic, Nisipuri. Dar cine are ceva in cap, coboara spre Burgas si asa cum spui si tu intalneste adevarata civilizatie occidentala pe meleaguri balcanice. Sunt fericita ca am ajuns intr-un astfel de loc.
sepia
Postat pe 8 Iunie 2009 11:26
ok, si care ar fi destinatiile de vizitat cand ajungi in bulgaria, impresionante, altele decat litoralul?
alinablaga07
Postat pe 9 Iunie 2009 16:32
Alte destinatii de vizitat in Bulgaria in afara litoralului: Plovdiv, Basko, Melnic, Veliko Tarnovo, Arbanasse, Belogradchik
elena.iacobescu
Postat pe 10 Iunie 2009 08:02
Voi merge la Nesebar, in vacanta, in luna august si as dori sa stiu daca, asa cum am intalnit in Nisipurile de Aur, exista case de schimb valutar care schimba direct RON in leva.
Multumesc
octeo
Postat pe 13 Iulie 2009 13:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Avertisment! Paziti-va copii de traficanti rapitori cu masina! 0 De la: 6 Martie 2010 15:01
Invitatii Lockerz Gratis! 2 De la: lazy001630 3 Ianuarie 2010 19:52
Unde sa merg in concediu? 3 De la: 20 Septembrie 2016 13:37
buna 1 De la: emanoil 16 Martie 2010 08:28
Excursie in Spania cu masina 6 De la: dumitrascu_nicu 3 Februarie 2010 15:44