A FOST CINEVA SA VADA MARELE ZID CHINEZESC?

Voteaza:
Rating curent A FOST CINEVA SA VADA MARELE ZID CHINEZESC?: (5 din 1 vot)

angel333 Avatarul lui angel333

28 mesaje

Buna ,a fost cineva sa vada marele zid chinezesc,imi spuneti si mie cum ajung acolo si cat ar costa o astfel de calatarie .va paup astept comentarii
o zi fara un zambet e o zi irosita!
ionelapro Avatarul lui ionelapro

6 mesaje
Oras: pitesti

asta da intrebare.. nici macar nu cunosc pe cineva care sa fi fost acolo..
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
am vazut doar in poze zidul chinezesc...cred k e destul de costisitor,dar presupun k se merita!alta civilizatie..alte conceptii...eu una sunt fascinata de cultura celorlalte popoare!si Asia este int-o alta dimensiune fatza de Europa!
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

:)

Dap. Am fost eu. Ma rog as putea spune ca in china ai de vazut atat de multe incat Zidul pica undeva pe planul doi. e impresionant intradevar...dar dupe ce vezi Orasul interzis, palatul de Vara si toate templele budhiste din Beijing...zidul ti se pare o chestie fireasca pentru un asa popor.

Daca apelezi la o agentie de turism cred ca te duce la 2000 de euro lejer. Dar si dublu sa fie...te duci intr-o cu totul alta lume. Asa ca merita 100%. China este singura tara din care am plecat jurandu-mi ca o voi mai vizita cel putin inca o data inainte sa mor. :)
parvulescu_dan Avatarul lui parvulescu_dan

99 mesaje

Am fost eu...Zidul are cateva mii de kilometri, dar poti sa-l vizitezi foarte simplu : iei un avion pana la Beijing si la vreo 20 km de capitala poti urca pe un segment al zidului...
Fosta membra Kudika.ro
Buna ziua!
Stiu pe cineva care a fost in aceasta vara in China si a vazut si Marele Zid Chinezesc. Ii voi cere acordul si va pot trimite mailul daca va fi de acord.
Care va este adresa de mail, va rog!

28 mesaje

multumesc pentru mes lasata ,mai ales pers care a fost si ne-a dat cateva detalii

28 mesaje

adresa de mail este floriadriana333@yahoo.com,pentru domnul care spune ca cunoaste pe cineva care a fost vara trecuta acolo
multumesc pentru interes
anabellas2004 Avatarul lui anabellas2004

2 mesaje
Oras: galati

buna, eu am fost in august anul acesta...am fost pe cont propriu si pot spune ca china nu este o tara scumpa. costa destul de mult avionul pana acolo daca te duci cu o firma aeriana cu pretentii. sunt anumite perioade ale anului cand poti gasi bilet dus-intors cu 700 euro. e un drum foarte lung (14 ore cu escala in germania)si obositor insa merita din plin. daca te hotarasti sa te duci te pot ajuta cu mult mai multe informatii.
tury65 Avatarul lui tury65

90 mesaje

de ce esccala in germania?...China e in est, nu se poate cu un avion ce face escala intr-o tara din est,ma gandesc si eu una e in vest ,alta in est ...
lazy000653 Avatarul lui lazy000653

34 mesaje
Oras: bucuresti

Am inteles ca merita vazut zidul chinezesc cum merita sa alegi sa vezi mii de locuri ale acestui pamant .Da, sanatatea este cel mai important lucru in viata pentr ca apoi sa poti avea bucuria calatoriei.Ce ati zice de schimbarea modului de a ti se calcula salariul si banii de pensie pentru care ai muncit 30, 40 ani?numai asa vom putea vedea multi dintre noi si zidul chinezesc .Mi se pare dreptl nostru al muritorilor de-a ni se da ceea ce ni se cvine .Cei alesi ,sa faca socoteli corecte pentru totii cetatenii tarii penru acest lucru sunt alesii.Doamne ajuta.
emiliac_lazy Avatarul lui emiliac_lazy

2 mesaje

am fost in a doua parte a lunii septembrie.
se spune ca cine urca zidul este un erou - ma pot considera un erou.
partea pe care am fost eu a fost foarte greu de urcat, cu un mare efort, dar ai un simtamint deosebit greu de spus in cuvinte.
merita sa va duceti. SUCCES
anabellas2004 Avatarul lui anabellas2004

2 mesaje
Oras: galati

am zburat cu lufthansa si de asta am facut escala in germania, klm are escala in amsterdam si tot asa, in functie cum gasesti biletul...zbor direct nu exista. mi-a convenit mai mult cu lufthansa pentru ca aveau doar o singura escala si la diferenta mica de urmatorul zbor. inca o sugestie, daca tot ajungi in china e pacat sa nu vizitezi si shanghai-ul.
parvulescu_dan Avatarul lui parvulescu_dan

99 mesaje

Si daca tot ajungi la Shanghai, de ce sa nu mergi si in Hong Kong ? Ar fi pacat sa ratezi...
Fosta membra Kudika.ro

Am auzit k e betoon si foarte fascinant .
Multe lucruri te lasa cu gura cascata , mi-as dori sa ajung sa-l vad.

Am impresia k am sa ma plimb cam asa

sau asa
Drum bun pentru cei care sunt pe aproape si vor sa mearga ! ! !
IMI PARE RAU POZELE SUNT FACUTE CU TELEFONUL
tury65 Avatarul lui tury65

90 mesaje

poate in alta viata am sa merg...cred ca e magnific!!!
Imperator_lazy Avatarul lui Imperator_lazy

17 mesaje

Da, am fost in China de cateva ori si pe Zid de 2 ori. In nici un cax nu poate sa coste 2000 euro. Pana la Beijing, poti gasi bilete de avion la oferta si la 500 euro si in mod normal la vreo 700 euro. Iar de la Beijing, e la vreo 30 - 40 km.

Poze si povesti din Beijing si de la zid:
imperatortravel.blogspot.com/2009/12/beijing-5000-de-ani-de-isto...
Mai multe informatii si poze pe blogul meu: http://imperatortravel.ro Calatorii in toata lumea
lazy001657 Avatarul lui lazy001657

1 mesaj

Buna
anabellas2004 poti sa-mi dai mai multe info cu privire la drum,cost bilete de avion,unde ai stat?Eu vreau s aplec in nov 2010.Multumesc
corina :)
Imperator_lazy Avatarul lui Imperator_lazy

17 mesaje

Uite-te la ce oferte au marile companii gen Air France / KLM, Lufthansa, Austrian, dar nu neglija si un Turkish, Finnair sau Aeroflot. Preturile difera de la o zi la alta, asa ca nu pot spune ce poate fi mai convenabil pentru nov 2010. Despre cazare, am fost de vreo 2 ori - odata am stat la cineva acasa, a 2-a oara, la hotel Mercure nu foarte departe piata Tienanmen
Mai multe informatii si poze pe blogul meu: http://imperatortravel.ro Calatorii in toata lumea
peppermint Avatarul lui peppermint

82 mesaje

Mama Natura nu inceteaza sa ne uimeasca. In preumblarile mele prin lumea virtuala, printre multe altele, am dat si peste niste locuri de pe planeta noastra cat se poate de spectaculoase, care, pe mine una, m-au lasat paf.
(scoateti eventualele spatii libere ce pot aparea in link):

www.verze.ro/Filozofari/Ce-se-mai-intampla-in-lume/10-locuri-spe...
Fosta membra Kudika.ro
Am fost in China de cateva ori cu vaporul ...dar nu am plecat mai departe de orasul port
Marea mea greseala este ca incerc sa gasesc parti bune si-n cei pe care majoritatea ii hulesc :Pickard , Monreve, Talpa_Iute ... iar daca indraznesc sa ma supar ca-s respins pt asta si raspund la cuvinte aruncate zemeflitoare cu aceeasi moneda(poate ceva mai acida dar mesajul este acelasi) sunt judecat si condamnat ... de ce m-as mira ... sa se schimbe ceva in virutal cand in real intotdeauna am fost un exilat , intr-un fel sau altul ...
kudika384691 Avatarul lui kudika384691

1 mesaj

Am trait mai mult de un an in China. Puteti urmari pataniile mele la teo.zacurtici.eu/?cat=4