Setari Cookie-uri

care agentie nde turism romaneasca credeti ca e no1??

care agentie nde turism romaneasca credeti ca e no1??
tonysor
Postat pe 2 Septembrie 2008 12:05
Eu am incredere in Best Reisen

Postat pe 4 Septembrie 2008 10:43
Eu am incredere in Best Reisen

Postat pe 4 Septembrie 2008 10:43
Da, Best Reisen este OK.
skia
Postat pe 13 Noiembrie 2008 08:05
Indiscutabil agentia de turism romaneasca nr. 1 e Holidays Inc. din Cluj,pe care o gasesti la urmatorul link:
http://www.takeatrip.ro/home.php
Banater
Postat pe 7 Ianuarie 2009 09:13
cea mai buna agentie de turism nu numai de la noi, ci din toata lumea, este fara discutie internetul...gasesti tot ce vrei, fara taxe suplimentare. numai sa ai rabdare sa cauti.
Shoarezu
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:45
luand in considerare cifrele de afaceri pentru anul 2008, cea mai buna agentie de turism din Ro este Paralela 45, urmata de Happy Tour si la distanta mai mare Eximtur
danyb07
Postat pe 24 Ianuarie 2009 12:47
Pentru mine pana acum agentia cea mai buna a fost Solis Travel din Bucuresti - www.solistravel.ro Am fost plecata cu ei in ultimii 3 ani in multe destinatii si a fost foarte bine tot timpul.
costinela_lazy
Postat pe 12 Martie 2009 18:09
j'info tours este cea mai buna agentie de turism
calatoresc si eu si prietenii mei de 12 ani prin ei si nu m-au dezamagit nici o data; ne uitam la toate emisiunile pe teme turistice in care apare directoarea agentiei carmen pavel si suntem fascinati de modul in care descrie destinatiile; ultima data a prezentat o excursie in zanzibar facuta impreuna cu omul de afaceri cristia tantareanu.

Postat pe 24 Martie 2009 05:26
http://litoral-bulgaria.travelplanner.ro/CASTIGA-o-VACANTA-de-PASTE-la-HOTEL-ATLAS-Nisipurile-de-Aur-ALL-INCLUSIVE?user=3666
farahh
Postat pe 24 Martie 2009 19:54
INTERNETUL CEA MAI TARE AGENTIE ACTUALA....FAR INTERMEDIARI PLS SUNTEM IN SECOLUL 21
gabriello_g
Postat pe 27 Martie 2009 06:52
Hello,
Eu am gasit informatii folositoare legate de posibilitati de cazare pe www.trulyfrog.ro

Postat pe 4 Iunie 2009 02:57
www.ciel-voyages.ro

Vedeti si site-ul , sant mai deosebiti ca oferta. Am calatorit de multe ori cu ei si in zona de rasboi si m-am intors bine. Am cerut si servicii personalizate si au cooperat pana a iesit ce am dorit eu. Nu, pe internet nu as fi putut sa fac bookinguri avantajoase pentru ca o companie turistica are multe facilitati si reduceri char si 70%. Un bilet de avion dus-intors pe care eu il gaseam cel mai ieftin cu 1500 euro, mi l-au oferit cu 800....(spre Mumbay).
medlink57
Postat pe 15 Iulie 2009 08:36
De la: medlink57, la data 2009-07-15 08:36:11www.ciel-voyages.ro

Vedeti si site-ul , sant mai deosebiti ca oferta. Am calatorit de multe ori cu ei si in zona de rasboi si m-am intors bine. Am cerut si servicii personalizate si au cooperat pana a iesit ce am dorit eu. Nu, pe internet nu as fi putut sa fac bookinguri avantajoase pentru ca o companie turistica are multe facilitati si reduceri char si 70%. Un bilet de avion dus-intors pe care eu il gaseam cel mai ieftin cu 1500 euro, mi l-au oferit cu 800....(spre Mumbay).


este o falsa parere ca agentiile iti fac reduceri la cazare. nu uita ca o agentie iti da pret pe persoana, in timp ce pe internet rezervi camera. te incanta ca agentia iti zice 30 de euro pe noapte, dar e de persoana, ceea ce inseamna ca de fapt camera costa 60, pt ca e camera dubla. iar pe net gasesti usor cazari sub 50 de euro. eu de 3 ani nu mai vreau sa aud de nicio agentie, nici pt cazare, nici pt transport. sunt propriul meu stapan si imi fac vacanta cum vreau eu, nu cum vor ei. asa ca sustin in continuare ca cea mai tare agentie de turism e internetul- numai sa vrei sa cauti si sa ai putina rabdare.
Shoarezu
Postat pe 15 Iulie 2009 13:16
In general sant de acord cu tine. Dar , eu ma refer la zonele care imi plac mie si sant mai ciudate, asa ca spargerea ghetii o fac cu agentia si apoi indraznesc sa merg singura. De exemplu cand am fost la Diu (India) am renuntat la agentie si am facut rezervare la KohINoor un hotel cu gradini foarte frumoase si am luat apartamentul smarald cu doar 30 de euro! Am mers in tot statul Gujarat din vestul Indiei si am tinut legatura cu ei(agentia Ciel Voyages)si ei cu mine si am adaptat din mers orice noua doleantza.In Goa am stat 24 de ore si 16 am mers cu un taxi local si un sofer foarte instruit care vorbea foarte bine engleza si mi-a aratat toata Goa veche inclusiv cascada si plantatia de spices si spalatoria de elefanti....cu 500 de rupii...(10 de dolari)Am fost in multe locuri in care eram privita ca o extraterestra si nu am vazut de loc europeni sau arieni...de exemplu la Somnath...Deci conteaza unde te duci. Dupa un timp, in adevar nu ai nevoie de agentii pentru ca stii ce doresti si mergi ca un cunoscator.
medlink57
Postat pe 15 Iulie 2009 15:57
Pentru ca sunteti pensionara presupun ca aveti mult liber.Poate incercati sa va faceti un blog,sa ne impartasiti si noua despre calatoriile d-voastra.Simona Husi
simona_gabriela_lazy
Postat pe 27 August 2009 14:44
?????????cine este pensionara?????
nu inteleg la ce va referiti.
medlink57
Postat pe 28 August 2009 16:12
Sunt convinsa ca e Visit Romania. Eu sunt multumita de ei.
................................................................
www.exposhop.ro - un parfum sau un week-end la munte?!
lazy000475
Postat pe 8 Septembrie 2009 14:31
Daca vreti oferte fara concurenta va rog sa ma cautati la 0744493898 sau 0729456418. Daca vreti niste preturi informative uitati-va pe http://www.businessjet.ro/index.php?pag=home&act=gohome&partener_id=1479 si vedeti ce preturiavem apoi ma contactati. Daca va logati va rog sa imi comunicati ID-ul pentru a avea 3% reducere4 la pretul de lista.
fenechiu_marian
Postat pe 21 Februarie 2010 18:15
eu nu apelez la agentii propriu-zis, imi aleg de pe protravel.ro cat priveste cazarea in romania.surprizele sunt minime. cred ca o sa se extinda si la strainatate curand.
roxanana
Postat pe 28 Februarie 2010 11:03
Cea mai tare posibilitate in momentul asta e www.0800Holidays.com . Au parteneriate pt tot ce vrei in domeniul turismului.Eu cazarile la hotel mi le fac pe siteurile pe care le afiseaza ei.Si e imposibil sa nu gasesti cel mai bun pret.Nicio agentie nu a putut sa-mi dea un pret mai bun ca cel care l-am gasit la astia.Totul e online.Nu isi pun comisioane.Ai si transferuri si tururi de oras si fel de fel de activitati locale,tot ce vrei.
In tenerife am rezervat pe site-ul lor ( am fost in octombrie) , am stat la Iberostar Bouganville(ei au parteneriat cu lantul IBEROSTAR),masina am inchiriat-o tot prin site-ul lor,am luat excursii (sant parteneri cu VIATOR,ISANGO,samd) tot de la ei.Nu exista sa doresti ceva in turism si sa nu gasesti la ei pe site.Partea tare e ca-ti dau si bani la fiecare rezervare....
lazy001795
Postat pe 3 Martie 2010 18:21
Nu stiu care este cea mai mare agentie, dar pentru mine agentia de turism Bali Tour ramane printre favorite.
Am fost plecati cu ei in Turcia, Bulgaria si Grecia iar vara aceasta urmeaza sa plec tot in Grecia.Nu am avut nici un fel de problema.
Agentia o puteti gasi la adresa www.balitour.ro
Mult succes
kudika_23436
Postat pe 24 Ianuarie 2013 09:07
Din partea mea, pot sa nu mai existe agentii...toate revand aceleasi oferte de rahat ale acelorasi turoperatori...net-ul sa traiasca...
kudika226898
Postat pe 26 Ianuarie 2013 10:28
happy tour !
nicoleta20011
Postat pe 13 Martie 2013 15:18
Niciuna...toate vand aceleasi porcarii contractate de "minunatii" nostri touroperatori...
kudika226898
Postat pe 14 Martie 2013 17:57
cea mai buna si serioasa agentie de turism este HAPPY TOUR
nicoleta20011
Postat pe 9 Mai 2013 14:37
De la: nicoleta20011, la data 2013-05-09 14:37:29cea mai buna si serioasa agentie de turism este HAPPY TOUR



Zici tu...
kudika226898
Postat pe 9 Mai 2013 22:11
Agentia de turism no. 1 cred ca este un subiect discutabil. Poate cea care ne-a placut noua.
Eu recomand din inima Turist Club (www. turistclub.ro). Iti ofera incredere si mereu vin cu recomandari de locuri pe care sa le vizitezi in cazul in care te duci ptr. prima data intr-un loc.
Si despre locatia la care vrei sa te cazezi iti dau detalii.
Dar ca sa va convingeti, trebuie sa incercati.
Carmen_Costian_1
Postat pe 19 Mai 2014 16:34
De la: Carmen_Costian_1, la data 2014-05-19 16:34:21Agentia de turism no. 1 cred ca este un subiect discutabil. Poate cea care ne-a placut noua.
Eu recomand din inima Turist Club (www. turistclub.ro). Iti ofera incredere si mereu vin cu recomandari de locuri pe care sa le vizitezi in cazul in care te duci ptr. prima data intr-un loc.
Si despre locatia la care vrei sa te cazezi iti dau detalii.
Dar ca sa va convingeti, trebuie sa incercati.



Informatiile astea le poti gasi si singur pe net, nu e nevoie de Tantza de la agentie.
kudika226898
Postat pe 20 Mai 2014 18:10
incearca TUI TRAVELCENTER .. sunt reprezentantii nemtilor si au un sistem maaaaarree de cazari..au chartere proprii si oferta consultanta profi.
divexx
Postat pe 27 Septembrie 2014 14:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hotel kochili-paralia katerini 1 De la: ileana_bella 26 Iunie 2010 16:08
Cazare Busteni- Apartament 3cam/max 6 pers 1 De la: roz5blue6lila7 17 Aprilie 2012 17:18
thassos -limenas 1 De la: ananico_yahoo_com 18 Iulie 2010 11:54
SUPER IDEE DE AFACERE SI NU E VRAJEALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1 De la: yadydeea_puss 5 Martie 2009 15:01
Grecia si criza, ce facem? 31 De la: elenacristina90 17 Iunie 2010 11:13