Setari Cookie-uri

Italia este de vis!

Am vizitat de mai multe ori Italia , am fost la Roma, Florenta, Milano, Venetia...si de fiecare data ma surprinde si ma fascineaza.
kudika059263
Postat pe 3 Septembrie 2008 13:25
chiar e de vis.....imi place f mult locul ala....ma fascineaza....

Postat pe 3 Septembrie 2008 20:29
eu am fost in insula capri....un loc uimitor.....

Postat pe 3 Septembrie 2008 20:37
De acord! Din turul de Velenta, Firenze, Roma, Capri, Padova.. doar de Pisa eram surprins, incat.. sincer da, e foarte frumos dar eu am asteptat mai mult.. Nu stiam ca e doar o catedrala si Turnul separat putin asa de oras...

dar restul italiei, ceva fermecatoooorrr 8-> Capri e ceva mai de calitate, de lux... Roma absolut fascinant cum combina viata moderna de zi cu zi cu istoria imensa pe care o are... Iar Velenta mi s-a parut de vis, parca am fi fost pe o insula magica.. Mi sa parut Atlantisul pierdut si regasit..

neaparat trebuie de vizitat! :>

O zi zambareata in continuaare tuturoor!:D
BBBella
Postat pe 4 Septembrie 2008 12:28
Bergamo este un orasel care nu trebuie subestimat. Am stat in Bergamo anul acesta, pentru ca in perioada Targului Fiera din Milano nu am mai gasit cazare.
Trebuie sa spun ca la inceput mi-a placut, dar nu m-a dat gata. Era doar o prima impresie. Am mers in zilele urmatoare in orasul vechi, aflat pe o colina. Dupa ce am urcat multe trepte si am admirat orasul nou de la inaltime, am descoperit cetatea si odata cu ea o noua lume. A fost surpinzator ca dupa un drum linistit, sa gasesc acolo sus un loc animat, cu o arhitectura veche, dar colorata si plina de viata, cu mici piete si cafenele, cu stradute inguste si buticuri foarte sic.
Pot spune ca oraselul acela de pe deal m-a bucurat mai mult decat plimbarile agitate prin aglomeratul Milano.
Daca ajungeti vreodata aici(unele companii low-cost aterizeaza chiar in Bergamo) nu ezitati sa intrebati de cetatea veche

Postat pe 6 Septembrie 2008 16:25
De la: , la data 2008-09-03 20:37:56eu am fost in insula capri....un loc uimitor.....

te cred si eu numai vipuri ...e cea mai scupa din toata Italia .)))
ellys1955
Postat pe 3 Iulie 2009 12:37
Sunt de acord cu tine, si mie imi place Italia mult, atat cat am putut sa vad pana acum.Am vazut ca ai fost si in Toscana asa ca te rog daca ai niste tips-uri trimite-mi si mie.Doresc sa merg cu familia in concediu acolo.Multumesc.
simona_gabriela_lazy
Postat pe 25 Februarie 2010 17:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa merg in Malaga 9 De la: danasonia 9 Octombrie 2009 07:45
Bibione 5 De la: wendy_andy 2 August 2010 16:11
Macedonia 11 De la: Imperator_lazy 28 Octombrie 2012 12:20
Traseu cu masina Iasi - Croatia (Novaljia, Insula Pag) 3 De la: bogdan.pitigoi 3 August 2009 18:33
plec in creta! 42 De la: lazy001264 30 Septembrie 2009 23:10