Setari Cookie-uri

agentii de turism serioase


Eu calatoresc cu o agentie mica din Iasi - Europa Travel www.europatrade.ro si am o parere foarte buna. Intr-adevar isi dau interesul cei de acolo.In plus la biletele de avion Low Cost au cele mai mici preturi dintre toate Agentiile Iasi.
lazy002561
Postat pe 14 Iulie 2010 12:22
Christian Tour e o agentie serioasa...
kudika226898
Postat pe 1 August 2010 17:14
pe mine m-au surprins mereu placut cei de la Perfect Tour. acum am aflat ca organizeaza primul targ online de turism din Romania. frumoasa initiativa!
travelGirl
Postat pe 9 Octombrie 2010 16:25
Recomand cu caldura agentia MEL TOUR:

str. Stirbei Voda 23, mezanin, ap. 5, sect. 1, Bucuresti

Tel: 0740 231 335
0729 356 094
0744 535 285
Sunt foarte seriosi.
kudika327106
Postat pe 25 Octombrie 2010 16:50
Ultra seriosi Croaziere.net pe Magheru viza vi de Mc. donaldu din piata Romana.
neala
Postat pe 26 Octombrie 2010 16:14
dintre cei mai seriosi se numara si KARTAGO TOURS ... tocmai m-am intors din egipt ... a fost super ok , nu am avut surprize , ce am vb aia am primit ... plus de asta k vara-mea si-a primit banii inapoi pt o excursie pe care urma s-o facem in urmatoarea zi in conditiile in care ti se returnau 80% din valoare dc anuntai cu 24 ore inainte ... la ora 12 noaptea un ghid al agentiei a fost cu ea la o clinica privata (s-a deshidratat si tusea urat) , cu toate cheltuielile acoperite si plus medicamente ... nu auzi prea des de asemenea devotament ... ghidul era la dispozitia noastra 24 din 24 ... mai mult de atat nici nu poti cere ... poop
paullyss
Postat pe 27 Octombrie 2010 12:01
Eu recomand Agentia de Turism Aventur
kudika338059
Postat pe 3 Ianuarie 2011 17:43
Buna!

Eu apelez la Family Travel..mi se par foarte seriosi si amabili, plus ca au preturi bune si te consiliaza oricand ai nevoie.
Din moment ce sunt multumita de ei, nu vreau sa schimb agentia:)

Voi ce parere aveti de ei?

Andreea
TanyaKat
Postat pe 14 Iulie 2011 21:02
Iti recomand cu incredere booking.com...ce scrie, aia gasesti...
kudika226898
Postat pe 21 Ianuarie 2012 16:16
Va pot spune ce-am patit acest an in circuit Israel; ln octombrie am facut circuit Israel, Egypt, si facand abstractie de frumusetea si importanta locurilor vizitate, aproape intregul grup a fost profund nemultumit de proasta organizare; s-a taiat o zi din program fara a ni se returna banii aferenti pe motivul ca se respecta programul si obiectivele, dar a fost aproape imposibil sa te tii de program pt. ca timpul a fost extrem de comprimat. Cu toata criza de timp, doamna Carola, ghida romana, a introdus optionale in program (necuprinse in programul agentiei), acolo unde avea dansa de rezolvat probleme personale , manipuland grupul ca trebuiesc vizitate acele locuri si incasand bani pentru aceasta. Lipsa de seriozitate, supercomercializarea circuitului,crearea unor situatii in care a fost alterata insasi siguranta grupului.Optionalele facute de Alida in Egipt au fost vandute grupului cu 90 USD/pers. iar local erau la 30 USD, aceleasi excursii.La optionalul Cairo, a fost folosita o agentie egipteana neautorizata, cu toata suma tripla incasata de Alida de la membri grupului, punand in pericol siguranta turistilor care au fost intorsi la punctul de control. Recomand circuitul dar cu trierea si testarea foarte atenta a agentiei! NU, Alida Holiday.
saraha1
Postat pe 9 Noiembrie 2012 18:08
Eu calatoresc cu agentia Bali Tour la recomandarea unor prieteni care au fost plecati in Turcia.
Am apelat si eu la ei pentru un sejur in Grecia si Bulgaria unde chiar nu am avut ce sa le reprosez.

Recomand agentia Bali Tour
contact@balitour.ro / balitour.romania@yahoo.com
0726132555 / 0765511409
kudika_23436
Postat pe 14 Decembrie 2012 11:04
De la: kudika_23436, la data 2012-12-14 11:04:53Eu calatoresc cu agentia Bali Tour la recomandarea unor prieteni care au fost plecati in Turcia.
Am apelat si eu la ei pentru un sejur in Grecia si Bulgaria unde chiar nu am avut ce sa le reprosez.

Recomand agentia Bali Tour
contact@balitour.ro / balitour.romania@yahoo.com
0726132555 / 0765511409



Ciu-ciu...
kudika226898
Postat pe 14 Decembrie 2012 16:35
Ce parere aveti de www.daiavedra.com? Am o prietena care a plecat prin ei si mi-a spus ca a fost multumita mai ales de consilierea turistica. A mai plecat cineva cu ei? Intreb pt. ca vreau sa stiu din mai multe surse inainte de a ma hotari.
kudika_26583
Postat pe 20 Ianuarie 2013 10:41
De la: kudika_26583, la data 2013-01-20 10:41:23Ce parere aveti de www.daiavedra.com? Am o prietena care a plecat prin ei si mi-a spus ca a fost multumita mai ales de consilierea turistica. A mai plecat cineva cu ei? Intreb pt. ca vreau sa stiu din mai multe surse inainte de a ma hotari.



Lasa prietenele in pace si cauta-ti pe net...vei gasi oferte mult mai bune, mai poti negocia si nu vei avea surpriza sa contractezi una si sa gasesti alta,cum se intampla cand apelezi la agentiile de la noi.
kudika226898
Postat pe 20 Ianuarie 2013 18:19
Pai nu toate sunt pe net? Sau daca ma duc la sediul lor e diferit sau cum? Nu inteleg ce vrei sa spui?
kudika_26583
Postat pe 21 Ianuarie 2013 09:44
De la: kudika_26583, la data 2013-01-21 09:44:24Pai nu toate sunt pe net? Sau daca ma duc la sediul lor e diferit sau cum? Nu inteleg ce vrei sa spui?



Contactezi direct hotelul la care doresti sa stai...Romanasii contracteaza numai hoteluri de cacat si cer preturi mari...
kudika226898
Postat pe 21 Ianuarie 2013 15:47
In 99% din cazuri hotelurile ofera comision agentiilor de turism din pretul pe care il practica hotelul, asa ca NU ai cum sa gasesti hoteluri cu pret mai mic.
Ai fost plecata pana acum in afara tarii?
Cum procedezi daca vrei sa ajungi intr-o tara unde nu ai chef sa iei masina personala ?
Ce faci de tuci la compania aeriana sa-ti cumperi bilet ?
Apropo ...booking ce este ?
Nu vreau sa te superi iti inteleg temerile...nici eu nu sunt de acord cu acele agentii care te pacalesc
kudika_23436
Postat pe 27 Ianuarie 2013 02:48
De la: kudika_23436, la data 2013-01-27 02:48:35In 99% din cazuri hotelurile ofera comision agentiilor de turism din pretul pe care il practica hotelul, asa ca NU ai cum sa gasesti hoteluri cu pret mai mic.
Ai fost plecata pana acum in afara tarii?
Cum procedezi daca vrei sa ajungi intr-o tara unde nu ai chef sa iei masina personala ?
Ce faci de tuci la compania aeriana sa-ti cumperi bilet ?
Apropo ...booking ce este ?
Nu vreau sa te superi iti inteleg temerile...nici eu nu sunt de acord cu acele agentii care te pacalesc



Ofertele de la noi sunt f. proaste...mai bine iei masina sau iti iei bilet de avion spre ce destinatie doresti...n-ai "surprize" si constati ca , in majoritatea cazurilor, iesi mai bine. Totul e sa incerci!

A propos de agentii, o cunostinta incerca sa ma coopteze cu o superoferta in Grecia....all inclusive,4 stele, bla-bla.....am cautat amanunte si am aflat ca hotelul din oferta e la dracu-n praznic, la vreo 5 km de plaja, ca trebuie sa iau un autobuz pana la plaja si ma costa drumul 5 euro, plus ca orarul si-l face soferul la mica intelegere...daca mai pun si minim 6 euro sezlongurile si umbrela, iaca pretul cum sare cu inca 100 de euro fata de nemaipomenita oferta....
Asa ca agentiilor, pas...
kudika226898
Postat pe 27 Ianuarie 2013 19:33
Inainte de toate trebuie discutat deschis cu agentiile de turism si cascat ochii la descrierile hotelului la ce include si ce nu include.
Acum se face diferenta intre agentii:
1 cele serioase iti spun avantajele si dezavantajele statiunii sau hotelului in functie de dorintele clientului ( pentru ca o data te-au atras ca si client iar a doua oara tu le vei mai aduce clienti daca esti multumit - investitie pe termen lung)
2 cele neserioase care nu fac altceva decat te vrajesc sa cumperi de la ei (cu preturi mult sub alte agentii, care ar trebui sa ne dea de gandit) si care vor sa castige pe moment si gata (oameni naivi se gasesc tot timpul)
Asta am urmarit tot timpul de la agentii si asa cum am spus mai sus agentia Bali Tour nu mi-a ascuns nimic .... si de ce nu as mai pleca cu ei daca nu am avut nici o surpriza ?
kudika_23436
Postat pe 28 Ianuarie 2013 09:00
De la: kudika_23436, la data 2013-01-28 09:00:51Inainte de toate trebuie discutat deschis cu agentiile de turism si cascat ochii la descrierile hotelului la ce include si ce nu include.
Acum se face diferenta intre agentii:
1 cele serioase iti spun avantajele si dezavantajele statiunii sau hotelului in functie de dorintele clientului ( pentru ca o data te-au atras ca si client iar a doua oara tu le vei mai aduce clienti daca esti multumit - investitie pe termen lung)
2 cele neserioase care nu fac altceva decat te vrajesc sa cumperi de la ei (cu preturi mult sub alte agentii, care ar trebui sa ne dea de gandit) si care vor sa castige pe moment si gata (oameni naivi se gasesc tot timpul)
Asta am urmarit tot timpul de la agentii si asa cum am spus mai sus agentia Bali Tour nu mi-a ascuns nimic .... si de ce nu as mai pleca cu ei daca nu am avut nici o surpriza ?


Pai agentiile astea mi-au pus la dispozitie cataloagele touroperatorilor de la noi...n-au venit cu oferte la superpret de la sine putere...si anul trecut am cautat oferta Turcia...am gasit ceva si m-am documentat pe net, de unde am aflat ca hotelul respectiv nu avea plaja, doar un ponton pe care abia incapeau cateva sezlonguri...in catalog era povestea cu cocosul rosu....
Mi-au tot spus prietenii sa incerc sa ma descurc singura si, dupa cateva incercari reusite, m-am convins...asa ca, adio agentii...sa mearga si sa se tzapeasca cine nu stie sa se descurce pe net...
kudika226898
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:18
eee, cum ar fi ca fiecare hotel sa aibe plaja privata, nu ar mai exista nici un crampei de plaja publica.Ne-am invatat sa beneficiem de toate facilitatile unui hotel dar gratis si eventual sa nu fie nici scump, hai sa ne primeasca gratis ca doar suntem clienti nu? si sa-i ocupam hotelul sa nu fie gol.
Astia suntem noi sa platim cat mai putin sa beneficiem de cat mai multe, eventual sa stea si cu evantaiul la capul nostru.
Fratilor romanul este un calic daia ne-au etichetat asa, mergem la all inclusive si bagam la pizza in noi ca spartii stam la cozi si luam 15 felii ca poate nu mai prind a doua oara, mancam 3 si restul la pasarile cerului.....
kudika_23436
Postat pe 29 Ianuarie 2013 09:36
De la: kudika_23436, la data 2013-01-29 09:36:27eee, cum ar fi ca fiecare hotel sa aibe plaja privata, nu ar mai exista nici un crampei de plaja publica.Ne-am invatat sa beneficiem de toate facilitatile unui hotel dar gratis si eventual sa nu fie nici scump, hai sa ne primeasca gratis ca doar suntem clienti nu? si sa-i ocupam hotelul sa nu fie gol.
Astia suntem noi sa platim cat mai putin sa beneficiem de cat mai multe, eventual sa stea si cu evantaiul la capul nostru.
Fratilor romanul este un calic daia ne-au etichetat asa, mergem la all inclusive si bagam la pizza in noi ca spartii stam la cozi si luam 15 felii ca poate nu mai prind a doua oara, mancam 3 si restul la pasarile cerului.....



Povesti de popa beat...nimic nu e gratis...problema e ca romanasul de la agentie vrea sa vanda rahat la pret mare, tzeapa e la rang inalt, respect fata de clienti zero...ia sa incerce omul sa se descurce singur si sa vezi cum gaseste ce-si doreste, la pret bun si fara comisioane la agentii...
kudika226898
Postat pe 29 Ianuarie 2013 16:03
Pentru cei care vor sa ajunga la Perfect Tour, mai ales ca acum au luat si premiu pentru al doilea cel mai bun site de turism din tara la ETravel Awards, sediul s-a mutat in primavara aceasta la adresa Str. Theodor Aman nr 11, la intersectia Bulevarul Dacia cu Calea Grivitei.
Sunt cei mai buni pe Disney, reprezentati oficiali Disney in Romania si ca orice agentie de turism de top din tara, au o multime de oferte in special la croaziere, city break-uri, etc.
Pana la urma consumatorul decide ce oferte i se potrivesc cel mai bine...
bianca_lucia24
Postat pe 18 Aprilie 2013 12:40
De la: kudika_23436, la data 2013-01-29 09:36:27eee, cum ar fi ca fiecare hotel sa aibe plaja privata, nu ar mai exista nici un crampei de plaja publica.Ne-am invatat sa beneficiem de toate facilitatile unui hotel dar gratis si eventual sa nu fie nici scump, hai sa ne primeasca gratis ca doar suntem clienti nu? si sa-i ocupam hotelul sa nu fie gol.
Astia suntem noi sa platim cat mai putin sa beneficiem de cat mai multe, eventual sa stea si cu evantaiul la capul nostru.
Fratilor romanul este un calic daia ne-au etichetat asa, mergem la all inclusive si bagam la pizza in noi ca spartii stam la cozi si luam 15 felii ca poate nu mai prind a doua oara, mancam 3 si restul la pasarile cerului.....


Ei lasa ca si altii de alte natii fix la fel sunt, la fel de calici si de hrapareti, precum unii romani, caci nu toti romanii sunt de neam prost.

kudika_32792
Postat pe 18 Aprilie 2013 12:46
De la: kudika226898, la data 2013-01-29 16:03:18
De la: kudika_23436, la data 2013-01-29 09:36:27eee, cum ar fi ca fiecare hotel sa aibe plaja privata, nu ar mai exista nici un crampei de plaja publica.Ne-am invatat sa beneficiem de toate facilitatile unui hotel dar gratis si eventual sa nu fie nici scump, hai sa ne primeasca gratis ca doar suntem clienti nu? si sa-i ocupam hotelul sa nu fie gol.
Astia suntem noi sa platim cat mai putin sa beneficiem de cat mai multe, eventual sa stea si cu evantaiul la capul nostru.
Fratilor romanul este un calic daia ne-au etichetat asa, mergem la all inclusive si bagam la pizza in noi ca spartii stam la cozi si luam 15 felii ca poate nu mai prind a doua oara, mancam 3 si restul la pasarile cerului.....



Povesti de popa beat...nimic nu e gratis...problema e ca romanasul de la agentie vrea sa vanda rahat la pret mare, tzeapa e la rang inalt, respect fata de clienti zero...ia sa incerce omul sa se descurce singur si sa vezi cum gaseste ce-si doreste, la pret bun si fara comisioane la agentii...


Exact!
kudika_32792
Postat pe 18 Aprilie 2013 12:48
Am folosit Cristian Tur si Perfect Tur, n-am avut niciodata nici cea mai mica problema! Recomand
diana_29
Postat pe 3 Iunie 2013 22:46
De la: diana_29, la data 2013-06-03 22:46:40Am folosit Cristian Tur si Perfect Tur, n-am avut niciodata nici cea mai mica problema! Recomand


N-ai avut tu....
kudika226898
Postat pe 4 Iunie 2013 17:31
Eu am cumparat vacante de la C&AE Business Travel. De exemplu, mi-am luat o vacanta de la ei cu 80 de euro mai putin decta ce am gasit pe site-ul booking, asta pe Grecia cu transport individual.
kudika406206
Postat pe 7 Iunie 2013 11:26
Noi am mai mers in vacante cu TUI si au fost super in regula, dar adesea preferam sa ne organizam singuri vacantele!

Daca vreti o agentie de turism serioasa, eu va recomand TUI.
kudika_32792
Postat pe 7 Iunie 2013 11:52
Jeka in Bucuresti. Noi apelam la ei de 5 ani pentru vacante, bilete de avion, sfaturi turistice, sunt ok...
RalucaRalu
Postat pe 12 Iunie 2013 17:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SKI CHARTER FRANTA- Luna martie - 6 De la: radu_ionascu 25 Martie 2010 22:29
Festivalul de blues de la Sighisoara 1 De la: elena_duminica 7 Decembrie 2009 10:19
Cum merg cu masina in Grecia? 3 De la: andy_d_skit 28 August 2009 20:25
Agentii din Bucuresti 26 De la: vladgg_19 14 Iulie 2014 17:51
Merita citit!!! 0 De la: 23 Octombrie 2009 09:58