Setari Cookie-uri

Intrebari despre hoteluri si agentii de turism

Stie cineva ceva despre hotelul Karteros din Creta si despre firma Prestige Tour din Bucuresti, ca as vrea sa-mi cumpar o vacanta (acolo si de la ei) dar nu prea stiu ce sa fac, sunt tare riscante vacantele in Grecia. Am mai fost doi ani la rand dar, daca noi am avut noroc pana acum, altii erau tare suparati pe conditiile de masa si cazare sau pe firmele de la care isi luasera bilete. Daca stie cineva ceva, il rog sa-mi spuna.

Postat pe 11 Septembrie 2008 15:24
Iti dau un sfat pe care l-am ami dat si altora. Inainte de a alege un hotel verifica-l pe Trip Advisor. Vei gasi acolo poze si opinii ale persoanelor care au fost la hotelul respectiv. In ceea ce priveste acest hotel, am citit parerea unui roman din bucuresti care a fost acolo pe 17 sept 2008 si nu a fost foarte incantat: hotelul e dragut insa e cam zgomotos si din cauza ca e langa aeroport si este intr-o zona pustie. Deci, mai bine alegi altceva!
Din pacate agentiile prezinta hotelurile total diferit fata de cum sunt ele de fapt. Vezi ca acesta e un hotel de 3 stele in Grecia. Pun pariu ca la noi l-au trecut cu 4!
Gaby211081_lazy
Postat pe 10 Noiembrie 2008 14:00
desi nu-mi prea place am ales din cauza pretului sa petrec revelionul in Bulgaria la Nisipurile de Aur htel kaliakra 4 stele 180 europers 3 nopti all inclusiv . dilema mea este o sa ninga , cine imi poate spune cam cum este iarna la Nisipurile de aur
merci de raspuns
Analia_lazy
Postat pe 30 Noiembrie 2008 16:25
desi nu-mi prea place am ales din cauza pretului sa petrec revelionul in Bulgaria la Nisipurile de Aur htel kaliakra 4 stele 180 europers 3 nopti all inclusiv . dilema mea este o sa ninga , cine imi poate spune cam cum este iarna la Nisipurile de aur
merci de raspuns
Analia_lazy
Postat pe 30 Noiembrie 2008 16:25
Da un search pe google!!!
Gaby211081_lazy
Postat pe 1 Decembrie 2008 16:06
http://www.iuresh.ro/profil.php?profil=carmen_manu
nemrac_lazy
Postat pe 16 Februarie 2009 14:53
Cauta aici:http://amfostacolo.ro/.
Vacanta placuta
stanciumargareta
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:55
Buna ziua ! A plecat careva cu agentia de turism All Tur ( asa se scrie , mai exista o agentie All Tour )
vladgg_19
Postat pe 6 Mai 2010 09:24
Am achizitionat prin intermediul Christian Tour, in data de 26.01.2010, un pachet pentru Grecia, hotelul Mare Blu Beach – individual. Din multitudinea de oferte, am ales-o pe aceasta, deoarece, conform reclamei agentiei si a informatiilor furnizate de angajatii acesteia, hotelul era situat pe malul marii.
Am ajuns la destinatie in data de 12.06.2010, unde am fost intimpinati de o domnisoara pe numele sau Monica, reprezentanta agentiei Meli Tours, care, fara explicatii, ne-a aratat hotelul unde urma sa fim gazduiti, unul situat la 400 metri de plaja, nicidecum asa cum era mentionat in reclama. In realitate, hotelul mentionat avea doua locatii, una la casute, pe plaja, acolo unde optasem si noi, avand in vedere ca avem copii mici si doream sa stam intr-un hotel pe plaja, cat mai aproape de malul marii, si o alta locatie, situata, asa cum am mentionat, la aproximativ 400 metri de plaja.
Conditiile din acest hotel sunt greu de explicat in cuvinte. Astfel, in camera unde stateam, nu functiona aerul conditionat, motiv pentru care, dupa lungi parlamentari, am fost mutat intr-o alta camera, dupa 3 zile.
Baia acestor camera nu avea aerisire, motiv pentru care va puteti imagina (sau poate ca nu), cum era inauntru, dupa ce faceai baie. Usile aveau balamalele ruginite, mirosea a mucegai, iar prosoapele si asternuturile au fost schimbate abia dupa 3 zile, dupa ce ne-am revoltat toti cei care locuiam in acest hotel. Stiti ce explicatii deosebite ne-a furnizat domnisoara Monica, reprezentanta Meli Tours?? Ne-a spus ca asternuturile si prosoapele se schimba o data pe saptamana !!!
Mancarea la acest hotel a fost sub orice critica, in fiecare dimineata primind doar cascaval si un fel de sunca. Personalul hotelului era rece si nu discuta cu nimeni, iar orice sesizare ramanea fara raspuns.
In seara zilei de 18.06.2010, a plouat in zona Halkidiki, iar la hotelul Mare Blu Beach, in camera unde stateam noi, precum si in alte camere, a intrat apa, fiind efectiv inundati. Am filmat modul in care se prezenta camera, precum si faptul ca nimeni din partea hotelului nu ne-a ajutat sa scoatem apa afara din camera, desi discutasem si cu ei si cu reprezentanta Meli Tours.
Am insistat pe langa reprezentanta Meli Tours, sa ne puna la dispozitie hartie pentru a redacta reclamatiile pe loc, dar aceasta a refuzat in mod sistematic, indrumandu-ne sa ne adresam Christian Tour, dupa ce ajungem acasa.
Excursiile organizate de aceasta domnisoara s-au desfasurat cu un autocar din anii 1980, care era cel mai vechi si prost din toata zona. Celelalte grupuri au mers cu autocare supraetajate, al caror motor nu se opera deloc, pentru a pastra racoare in interior. In schimb, acest autocar, ,,al romanilor”, era tras mereu in soare, cu motorul oprit, probabil pentru a nu consuma motorina, dar 15-20 de minute dup ace te urcai in autocar era ca la sauna. Atunci cand am sesizat acest aspect, mi s-a raspuns, de catre reprezentanta Meli Tours, ca sunt cam pretentios !!??
Normal ca eram pretentios, doream sa fiu respectat ca roman, ca om si ca platitor de bilet. Nu primisem nimic gratis, nu ceream decat conditii decente.


CONCLUZIILE PERSONALE SUNT URMATOARELE :

EVITATI GRECIA SI IN SPECIAL REGIUNEA HALKIDIKI, ESTE O ,,ROMANIE” CAREIA I SE FACE RECLAMA PUTERNICA.
GRECII SUNT TUPEISTI SI OBRAZNICI, IAR CONDITIILE DE CAZARE SUNT SUB ORICE CRITICA.
AVETI MARE GRIJA LA EXCURSIILE ORGANIZATE DE REPREZENTANTII AGENTIILOR ROMANESTI SAU STRAINE !!! DE REGULA SUNT TEPE MARI.
ACESTIA TE CONDUC UNDE VOR EI, UNDE PRETURILE SUNT MARI, PRODUSELE SCUMPE, ORICE NEGOCIERE ESTE IMPOSIBILA, IAR CONDITIILE DE TRANSPORT SUNT CELE DIN ANII 1980 !!
ovidiuc70
Postat pe 22 Iunie 2010 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Avertisment! Paziti-va copii de traficanti rapitori cu masina! 0 De la: 6 Martie 2010 15:01
ce semnezi si ce primesti ??? 8 De la: lazy002261 14 Mai 2010 14:16
Doar berzele zboara la un pret mai bun decat cu iAvion.ro 1 De la: VioOlteanu 28 Octombrie 2009 23:35
casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:15
barcelona callela del mar 1 De la: dianamisu 7 August 2009 11:19