Setari Cookie-uri

agentie pentru bilete in insule

planuiesc o vacanta surpriza de Paste , in 2009. as vrea sa merg in insule: teneriffe, gran canaria .....nu stiu exact ... ce agentie imi recomandati pentru a lua niste bilete la preturi bune . as vrea all inclusive 4- 5* .

thhhx

D
danimicutica
Postat pe 13 Octombrie 2008 18:19
Buna,
Noi am mers prin Destination Travel, caci la ei am gasit Antigua 5* insa am vazut ca au si Spania si Insulele Canare tot 5*, si all inclusive. Se axeaza mai mult pe lux aceasta agentie. Insa noi am petrecut super bine...
am gasit-o pe internet la www.destination-luxury.ro sau, au si alt site www.destinationtravel.ro.

Un Paste super frumos!

Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:56
Nu are rost sa-ti faci rezervare prin agentii. Platesti comision inutil si esti obligata sa le respecti programul. Du-te pe cont propriu, pt ca acolo gasesti locatii unde vrei si la ce pret iti convine. Inchirierea unei masini e doar de 82 E pt ...5 zile si ai libertate totala de miscare. Biletul de avion ti-l poti rezerva in doua etape: 1. Arad-Dortmund si 2. Dusseldorf-Tenerife. Preturi excelente !!!
parvulescu_dan
Postat pe 1 Decembrie 2008 14:52
www.mystogalati.blogspot.com
123girl
Postat pe 11 Februarie 2009 16:39
Dan,

Ai perfecta dreptate. Si eu as face la fel dar multi nu se incumeta si apeleaza la agentiile de turism. Cred ca este nevoie de exercitiu, experienta in calatorii, nu stiu. Oricum, spiritul aventurii trebuie sa te cuprinda si sa-ti asumi riscurile de rigoare...
Marhala
Postat pe 13 Februarie 2009 12:49
stiti care e treaba aceasta pe cont propriu? nu zic ca nu e bine, in tara, mai e cum mai e, dar cand pleci in strainatate, intr-un loc pe care nu-l cunosti e un pic cam dificil...e normal sa platesti niste comisioane la agentii, pentru ca oamenii aia muncesc pentru tine si-ti ofera siguranta...toti muncim pe bani. parerea mea atunci cand pleci in vacanta, sa fie vacanta...nu stres ...parerea mea....si nu zic ca nu sunt reusite si vacantele pe cont propriu...aici depinde un pic de noroc. pup
123girl
Postat pe 16 Februarie 2009 11:46
http://www.iuresh.ro/profil.php?profil=carmen_manu
nemrac_lazy
Postat pe 16 Februarie 2009 14:37
Sa stii ca noi de cate ori am fost in concediu in strainatate am fost pe cont propriu, nu prin agentie si niciodata nu am avut probleme, ba dimpotriva. Dar pe cont propriu nu inseamna sa iti pui picioarele pe spinare si cand ajungi acolo sa iti cauti cazare, asa nu mi se pare chiar ok. Noi intotdeauna am facut research la greu pe internet la site-uri cu pensiuni, hoteluri sau particulari depinde ce cautam. Si le trimiteam lor direct mail, si negociam direct. Ne iese mult mai ieftin asa decat cu agentie, si nu suntem limitati de oferta lor, plus ca eu vesnic am impresia ca agentiile nu numai ca umfla preturile, dar umfla si caracteristicile hotelului, doar ca sa te vrajeasca.
In Croatia de exemplu cand am fost am facut rezervare dinainte la o vila numai pe 2 nopti, si in acest timp am cautat alte cazari in zona, mai bune, mai frumoase de ce nu mai ieftine. Dupa 2 nopti ne-am mutat altundeva mai aproape de plaja.

Ah, sa nu uit, exista site-uri pe internet cu review-urile hotelurilor, daca nu esti convinsa de un anume hotel pe care l-ai gasit, il poti cauta pe aceste site-uri si acolo ai parerile sincere ale turistilor cazati acolo.
efora
Postat pe 26 Februarie 2009 10:14
1. EASTERN CARIBBEAN
Celebrity Cruises
7 nopti de la 600 euro/per
tarifele includ cazare pe nave de lux de 5*, cu pensiune completa 24H, inclusiv "room service" si acces la toate facilitatile disponibile;



123girl
Postat pe 26 Februarie 2009 15:56
forumadria.ro

totul despre turism, in curand si un concurs
dmx
Postat pe 3 Martie 2009 14:09
Mioara,ai idee si despre sejur Caraibe(eu doresc Tobago)?
Merci.
kudika181581
Postat pe 8 Aprilie 2009 01:50
Pentru insulele CARIBE cine e interesat www.volagratis.com cu plecare Milano Malpensa aterizare La Romana pentru Republica Dominicana


sau www.ltur-voeseldorf.at plecarea Francfurd.

pana in germania sau milano cautzi alte legaturi dar se merita pentru diferenza de pretz.

Eu traiesc in Republica Dominicana si imi potzi scrie la australianul78@yahoo.de si itzi pot gasii ceva kirii pe la hoteluri daca venitzi pe cont propriu
australianul78
Postat pe 4 Septembrie 2009 03:28
De la: australianul78, la data 2009-09-04 03:28:56Pentru insulele CARIBE cine e interesat www.volagratis.com cu plecare Milano Malpensa aterizare La Romana pentru Republica Dominicana


sau www.ltur-voeseldorf.at plecarea Francfurd.

pana in germania sau milano cautzi alte legaturi dar se merita pentru diferenza de pretz.

Eu traiesc in Republica Dominicana si imi potzi scrie la australianul78@yahoo.de si itzi pot gasii ceva kirii pe la hoteluri daca venitzi pe cont propriu
asta da ajutor
ewka
Postat pe 16 Noiembrie 2009 23:35
Intra pe www.caius.ro da-mi un mail ,te contactam si iti rezervi o vacanta de 7 zile in Tenerife!Multi altii au fost.Hotel gratis 7 zile!!! Trebuie sa-ti platesti doar avionul!
caiustravel
Postat pe 18 Februarie 2010 07:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TRANSPORT DE NOAPTE IN LONDRA 5 De la: yyomanbest 7 Februarie 2010 08:50
gradina zoologica din Targoviste 5 De la: mpalade 13 Aprilie 2009 10:11
Vizitati JAMAICA 31 De la: andrebety 6 Iunie 2016 19:37
vacante chartere 1 De la: crystyanno3 8 Februarie 2010 09:30
Grecia 6 De la: lazy002525 8 Iulie 2010 10:45