Setari Cookie-uri

A fost cineva la Eurodisney?

Cum e acolo? Am inteles ca sunt bilete pentru 2 zile. Merita sau poti vedea totul intr-o zi?
clao333
Postat pe 23 Februarie 2009 10:23
Depinde cat timp ai la dispozitie. Cred ca, totusi,... ...2 zile e cam mult. Parcul e impartit in 2 mari zone. Poti lua bilet doar pt una sau pt amandoua.Intre 16-20 martie sunt la Paris si cred ca vom sacrifica o zi si pt Eurodisney.
Drum bun si sa te bucuri de ceea ce vei vedea acolo !
parvulescu_dan
Postat pe 7 Martie 2009 02:31
da daca esti cu copil 2 zile.evita HTH daca nu vrei senzatii tari.daca esti adult 1 zi e ok
teopala
Postat pe 7 Martie 2009 08:47
O zi este suficient. Seara este un spectacol teribil(pana tarziu in noapte - nu stiu daca se tine in fiecare zi), cel mai bine te informezi de pe site http://www.disneylandparis.com/. Eu am fost de doua ori si sunt nerabdator sa merg din nou.
Ideal este sa te informezi foarte bine de pe site si sa-ti planifici ziua. O cazare in apropiere este de dorit.
Vezi si http://www.futuroscope.com/, decat doua zile la disneyland mai bine te duci una si la futuroscope.
daniel_patache
Postat pe 7 Martie 2009 08:51
Ti-ai cumparat deja biletul? Eu am oferta de bilete cu cazare si intrare la Dineyland, pentru o zi , doua sau trei, cu cazari in apropierea parcului, la hotelturi de 3,4,5 stele, de unde transportul e special spre parc.
Cat despre parc merita sa- vizitezi atat timp cat doresti.Fiecare, care a fost nu a reusit intr-o zi, sa-l parcurga pe tot.Sa te dai de mai multe ori in toate, sa participi la spectacole, sa faci shoping si sa te mai si odihnesti intr-un restaurant. Ca sa nu mai spun ca spectacolul de artificii de la ora 23,00 e ceva mirific.
Atentie e posibil sa intarzii, si sa nu mai poti pleca cu mijloacele de transport pariziene: metroul circula pana la 23,30, iar daca nu stai in apropierea parcului, distanta catre centrul Parisului e cam de la Buc-Fundulea-35-40km.Taxiul nu ia decat trei pers, cu tot cu copil, si nu e deloc ieftin.
Astept un raspuns si solicitari de bilete, oriunde in lume, in orice conditii.Am oferte de rafting, paintball,sau poate un team bulding care sa le includa pe amandoua si nu numai.
ady_rozalia
Postat pe 7 Martie 2009 09:38
da_mi si mie te rog un nr sau mail de contact.mersi!
yo_yo_alina
Postat pe 7 Martie 2009 12:34
Vezi si:
http://www.airfrance.ro/RO/ro/local/resainfovol/meilleuresoffres/promo_disneyland.htm
oferta Air France
daniel_patache
Postat pe 7 Martie 2009 16:37
Da, am fost la Eurodisney vara trecuta, se poate ajunge usor din Paris, cu masina, cu autobuzul sau cu trenul. Eu am avut o masina inchiriata si am stat pana la inchidere la 12 noaptea, in weekend sunt artificii spectaculos.
E greu sa vezi chiar totul intr/o zi, intrarea costa mult dar odata intrat nu te mai costa nicio distriactie, ci doar cumparaturile sau mancarea pe care o cumperi.
La intrarea in diversele castele sunt de regula cozi si cand te asezi ai placute pe care scrie; din acest loc mai faci 15.. 10..5 minute. Asa si e, desi cozile pot fi mari, merg insa foarte repede.
Sunt mai multe zone tematice, castelul printesei, discovery, zona de western, indiana jones etc. toate merita vazute.
Cred ca cel mai bine este sa incepi cu un tur cu trenul din gara de la intrare, si pana inapoi, toate merita atentie, cele mai spectaculoase sunt parcurile din spate.
Seara lumea este invitata spre iesire.
Vedeti ca prima tentatie este sa umbli prin magazine. Lasati/le la urma, desi merita o amintire luata, e scumpa dar unica. folositi tot timpul pentru a vedea.
In plus noi am luat bilet complet, pentru amblele parcuri, adica si pentru HollywoodLand, merita vazut si ala, depinde de varsta vizitatorilor.
In Disney sunt si castele mici, pentru copii mici, alocati fiecarei zone cam o ora, plus o ora de mancare, cel mai bine repede si ieftin se mananca dincolo, la HollywoodLand, pentru asta trebuie sa iesi din parc dar ti se pune o stampila pe mana si te poti intoarce inapoi in aceeasi zi, Mai pune o ora ca sa vezi parada de ziua, de pe strada mare, e frumoasa dar aglomerata, gasesti greu un loc bun, iar artificiile se vad tot din centru, scrie pe toate pliantele.
Oricum ceva tot se poate vedea, si frumos, pentru orice varsta.
Drum bun succes
calator
Postat pe 7 Martie 2009 23:31
Iti scriu din nou.

Daca te descurci cu franceza sau engleza, intreaba la fiecare carusel, de unde se iau bilete, care sunt gratuite, sa te poti da de mai multe ori si sa nu stai la coada.In general, se gasesc acolo unde se vand pozele sau suvenirurile de la fiecare carusel.

Distractie placuta.
ady_rozalia
Postat pe 8 Martie 2009 08:53
As vrea foarte mult sa ajung la Disneyland, insa am doua intrebari: de la ce varsta copiii chiar "gusta distractia"? Asta pentru ca fetita mea are 5 ani si cred ca e cam mica...Si a doua intrebare e: cam cand e bine sa merg, in asa fel incat sa prind 2 bilete, pentru mine si pentru ea, la preturi mai bune?

Multumesc mult pentru raspuns, si mult succes in continuare.
Iulia4
Postat pe 9 Martie 2009 09:42
Buna, pe mine ma intereseaza o oferta buna pentru Disneyland, transport- avion, cazare si mic dejun. Perioada 15-20 aprilie, 2 adulti si un copil de 11 ani. Astept oferte pe : csilla_raduly@yahoo.com. Multumesc.
stellaudv_lazy
Postat pe 31 Martie 2009 09:46
in timpul vacantei de vara sunt cozi mari,chiar foarte mari la cele mai atractive jocuri.eu am fost acum trei ani,nu mergea trenuletul,la indiana jones era cea mai mare coada,in rest....depinde cum ai noroc!
romulus_lazy
Postat pe 22 Iunie 2009 07:57
De la: iuliadobrovolschi, la data 2009-03-09 09:42:18As vrea foarte mult sa ajung la Disneyland, insa am doua intrebari: de la ce varsta copiii chiar "gusta distractia"? Asta pentru ca fetita mea are 5 ani si cred ca e cam mica...Si a doua intrebare e: cam cand e bine sa merg, in asa fel incat sa prind 2 bilete, pentru mine si pentru ea, la preturi mai bune?

Multumesc mult pentru raspuns, si mult succes in continuare.



Majoritatea au limita de inaltime, in jur de 1,20, iar daca fetita ta nu se incadreaza, nu o vor lasa sa intre. Sunt insa si distractii pentru copii mici.

In alta ordine de idei, mi se pare putin o zi in Disney, eu am stat o zi si n-am apucat sa ma dau decat in vreo 10 chestii, pentru ca erau cozile foarte mari la cele care nu dadeau fast pass-uri. Oricum, le-am marcat pe cele mai tari, dar data viitoare clar o sa luam bilete pentru 2 zile.
moonlight
Postat pe 22 Iunie 2009 11:28
buna
am citit mesajul tau
vreau sa o duc si eu pe fata mea(are 5ani)si am inteles ca tu faci rost de bilete
spune-mi si mie cat costa si daca ai si cu transport si cazare
pe mine ma intereseaza cazare si bilet de interare la disney si mai multe amanunte despre parc. eu vreau sa plec pe 3 sept sa vad meciul franta-romania,si vreau sa stau 3-4 zile
astept raspuns pe adresa mea de email : costel_miruna_2004@yahoo.com
te salut si numai de bine
astept vesti bune
COSTY2009_lazy
Postat pe 23 August 2009 22:55
Cred ca poti vedea totul intr-o zi, dar fara sa participi la distractie.Eu cind am fost, nu m-am putut abtine sa nu incerc citeva din "jucariile expuse acolo si asta inseamna sa-ti programezi muuult timp de stat la coada la bilete :)
lazy001303
Postat pe 4 Iunie 2010 11:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VREAU CONCEDIU IN GRECIA! 27 De la: fenechiu_marian 22 Februarie 2016 14:44
tunisia 8 De la: clematis 1 Iulie 2010 09:38
Cine Vine In Grecia? August 2012 1 De la: kudika084281 25 Iulie 2012 02:28
salut 2 De la: lazy000653 27 August 2009 19:04
CELE MAI ACCESIBILE DESTINATII DE VACANTE!!! 1 De la: kas 3 Februarie 2010 22:35